Teoria ewolucji prawa czy falsz ......

Dyskusje o powstaniu świata itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

daglezja77 pisze:
BoaDusiciel pisze:
ShadowLady86 pisze: Ewolucjoniści natomiast twierdzą, że podczas wielkiego wybuchu nasz Wszechświat zaczął się rozszerzać. Nie zakłada natomiast, że wcześniej nie było niczego. Bo nasz Wszechświat może być jednym z wielu wszechświatów.
Dokładnie tak.
Kol. daglezja77 znowu wymyśla absurdalne teorie, przypisuje je innym, a jak już przypisze to twierdzi, że to nie jego teorie :lol:
Gdybyś wiedział co pisze w biblii nie pisałbyś że wymyślam.. :mrgreen: :mrgreen:
Wymyśliłeś teorię, że świat powstał z niczego, a następnie przypisałeś ją ewolucjonistom, po czym twierdzisz, że to nie twoja teoria, tylko ewolucjonistów.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

BoaDusiciel pisze:
daglezja77 pisze:
BoaDusiciel pisze:
ShadowLady86 pisze: Ewolucjoniści natomiast twierdzą, że podczas wielkiego wybuchu nasz Wszechświat zaczął się rozszerzać. Nie zakłada natomiast, że wcześniej nie było niczego. Bo nasz Wszechświat może być jednym z wielu wszechświatów.
Dokładnie tak.
Kol. daglezja77 znowu wymyśla absurdalne teorie, przypisuje je innym, a jak już przypisze to twierdzi, że to nie jego teorie :lol:
Gdybyś wiedział co pisze w biblii nie pisałbyś że wymyślam.. :mrgreen: :mrgreen:
Wymyśliłeś teorię, że świat powstał z niczego, a następnie przypisałeś ją ewolucjonistom, po czym twierdzisz, że to nie twoja teoria, tylko ewolucjonistów.
Z czego Stwórca Twoim zdaniem wszystko uczynił, skoro twierdzisz ze wymyślam nicość?

Co wybuchło w wielkim wybuchu skoro wcześniej nic nie było?

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Nie mówię, że wymyślasz nicość z której Stwórca coś stworzył.
Mówię, że wymyśliłeś nicość w celu przypisania ewolucjonistom poglądu jakoby świat powstał z nicości.
A teraz widzę że wymyśliłeś pogląd jakoby przed wielkim wybuchem nic nie było.
I pewnie znowu będziesz twierdził, że to pogląd ewolucjonistów, choć ewolucjoniści tak nie twierdzą :lol:
Ja zaś uważam, że skoro Stwórca uczynił ludzi z materii, to prawdopodobnie wszystko uczynił z materii.
Gdyby było inaczej, to czemu stworzył ludzi z materii ? Mógł ich zrobić z niczego :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

BoaDusiciel pisze:Nie mówię, że wymyślasz nicość z której Stwórca coś stworzył.
Mówię, że wymyśliłeś nicość w celu przypisania ewolucjonistom poglądu jakoby świat powstał z nicości.
A teraz widzę że wymyśliłeś pogląd jakoby przed wielkim wybuchem nic nie było.
I pewnie znowu będziesz twierdził, że to pogląd ewolucjonistów, choć ewolucjoniści tak nie twierdzą :lol:
Ja zaś uważam, że skoro Stwórca uczynił ludzi z materii, to prawdopodobnie wszystko uczynił z materii.
Gdyby było inaczej, to czemu stworzył ludzi z materii ? Mógł ich zrobić z niczego :->
Nie napisałeś co było przed wielkim wybuchem.. :mrgreen:

Ludzi stworzył szóstego dnia, na sam koniec stwarzania..Materii było mnóstwo..

Stwórca stworzył wszystko (oprócz ludzi) swoim słowem (rozumem)wiec wskazuje to na stworzenie z rzeczy niematerialnych, Stwórca też jest niematerialny.

Twoja teoria jest błędna.

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Które moja teoria jest błędna, uwzględniając że nie mam żadnej konkretnej teorii ? :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

BoaDusiciel pisze:Które moja teoria jest błędna, uwzględniając że nie mam żadnej konkretnej teorii ? :-)
"Ja zaś uważam, że skoro Stwórca uczynił ludzi z materii, to prawdopodobnie wszystko uczynił z materii.
Gdyby było inaczej, to czemu stworzył ludzi z materii ? Mógł ich zrobić z niczego"


Ta.

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

No ale co ?
Nie zgadzasz się z tym, że ludzie zostali uczynieni z materii, albo że Bóg mógł zrobić ludzi z niczego ? :shock:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Napiszę wam dowcip.

Naukowiec po wielu latach badań i doświadczeń z zachwytem mówi do Boga :
- jestem teraz jak Ty udało mi się z materii nieożywionej zrobić życie
Na to Bóg odpowiedział :
- dobrze, tylko dlaczego do tego użyłeś mojej ziemi ?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

daglezja77 pisze:Tworzenie czegoś z niczego przez Stwórce, a nie samoistnie..Ogarnij się..
ShadowLady86 pisze:Według konkretnych kreacjonistów, bo kreacjonizm mówi tylko o stworzeniu przez istotę wyższą
Czytamy ze zrozumieniem, a nie polemizujemy z samym sobą.
Krystian pisze:[...]- dobrze, tylko dlaczego do tego użyłeś mojej ziemi ?
z tego powodu, że najpierw była ziemia, a potem życie. Według teorii ewolucji jak i według filozofii kreacjonistycznej. Tym samym, żeby stworzyć materię organiczną, potrzebna jest najpierw nieorganiczna. Zachwyt naukowca z dowcipu jest uzasadniony, ponieważ według Genesis Bóg stworzył Adama nie de novo, tak jak świat, ale właśnie z ziemi-gleby. Naukowiec miał zrobić to samo.

Na kolejne kroki może przyjdzie pora.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

ShadowLady86 pisze:
daglezja77 pisze:Tworzenie czegoś z niczego przez Stwórce, a nie samoistnie..Ogarnij się..
ShadowLady86 pisze:Według konkretnych kreacjonistów, bo kreacjonizm mówi tylko o stworzeniu przez istotę wyższą
Czytamy ze zrozumieniem, a nie polemizujemy z samym sobą.
Krystian pisze:[...]- dobrze, tylko dlaczego do tego użyłeś mojej ziemi ?
z tego powodu, że najpierw była ziemia, a potem życie. Według teorii ewolucji jak i według filozofii kreacjonistycznej. Tym samym, żeby stworzyć materię organiczną, potrzebna jest najpierw nieorganiczna. Zachwyt naukowca z dowcipu jest uzasadniony, ponieważ według Genesis Bóg stworzył Adama nie de novo, tak jak świat, ale właśnie z ziemi-gleby. Naukowiec miał zrobić to samo.

Na kolejne kroki może przyjdzie pora.
W którym miejscu polemizuję sam ze sobą?

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Cały czas polemizujesz sam ze sobą.
Polega to na tym, że imputujesz innym swoje poglądy, a potem z nimi polemizujesz.
Ale nie przejmuj się, nie jesteś jedyny.
Inny Kolega imputuje wszystkim, że podniecają się w saunie, co wg niego jest grzechem.
On też przenosi na innych swoje imaginacje, bo wszystko wskazuje, że jest jedyną osobą która podnieca się w saunie :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

BoaDusiciel pisze:Cały czas polemizujesz sam ze sobą.
Polega to na tym, że imputujesz innym swoje poglądy, a potem z nimi polemizujesz.
Ale nie przejmuj się, nie jesteś jedyny.
Inny Kolega imputuje wszystkim, że podniecają się w saunie, co wg niego jest grzechem.
On też przenosi na innych swoje imaginacje, bo wszystko wskazuje, że jest jedyną osobą która podnieca się w saunie :mrgreen:
Nigdy nie byłem w saunie.

Wiele zależy od tego w czyim towarzystwie jesteśmy w saunie.

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

To idź, tylko może nie z tym kolegą, który się tam podnieca, po czym twierdzi że to inni się podniecają :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

BoaDusiciel pisze:To idź, tylko może nie z tym kolegą, który się tam podnieca, po czym twierdzi że to inni się podniecają :mrgreen:
Z kolegą? Obrzydliwe..

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

ShadowLady86 pisze:Nie wszyscy ewolucjoniści wykluczają Boga. Najdobitniej świadczy o tym stanowisko Twojego Kościoła wobec tej teorii.
Po pierwsze, podaj dowody na to że Lukian zakladał jakiś Kościół
Po drugie, Kościół który Jezus założył(katolicki) nigdy ewolucji nie poparł
Po trzecie, czemu łżesz. Albo wypowiadasz się w tematach na których się nie znasz?
pisze: Trzeba zacząć od tego, że ewolucjoniści nie wierzą, bo nauka nie jest wiarą.
Doprawdy? Zatem nie będziesz mieć problemu z tym aby empirycznie udowodnić ewolucję. Empirycznie tzn. Powtórzyć proces w laboratorium co zakłada nauka. Poza tym naukowcy wierzą w np. w to że prawa przyrody są niezmienne
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kreacjonizm vs. ewolucjonizm”