Czy Bog istnieje - zaprzeczenie ewolucji ....

Dyskusje o powstaniu świata itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

To raczej Ty jesteś tym "milczącym".
Boisz się napisać czegoś, aby się nie skompromitować.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

booris pisze:Nic.Bo nie wiadomo o co pytasz.
A czy zrozumiałeś aluzję poczynioną przez Nesto?
nesto pisze:To raczej Ty jesteś tym "milczącym".
Boisz się napisać czegoś, aby się nie skompromitować.
Jak to sobie wyobrażasz? W niniejszym temacie miałbym odpowiadać na swoje pytanie?
Pytanie postawione przeze mnie było podchwytliwe, jednak osobiście nie jestem zwolennikiem dokonywania jakichkolwiek obliczeń w celu udowodnienia czegokolwiek. Tego rodzaju obliczenia mogą służyć jedynie za przesłanki, a nie mocne argumenty, i jest mało prawdopodobne, aby kogokolwiek miały one przekonać do wiary w Boga (w znaczeniu Boga biblijnego). Z wiarą trzeba się urodzić, i nie jest to przypadłość wszystkich ludzi. Jeśli ktoś nie jest przeznaczony do życia w społeczności z Bogiem, więc jest niemożliwością, aby takie rachunki prawdopodobieństwa jak ten powyższy mogły wpłynąć na zmianę jego światopoglądu.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wit pisze:A czy zrozumiałeś aluzję poczynioną przez Nesto?
Oczywiscie,ze zrozumialem.Tyle,ze nadal nie rozumiem,o co Ty chcesz mnie zapytac.Co ja na to,ze nesto poczynil aluzje? :-D

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

booris pisze:Oczywiscie,ze zrozumialem.Tyle,ze nadal nie rozumiem,o co Ty chcesz mnie zapytac.Co ja na to,ze nesto poczynil aluzje? :-D
Nie pytałem wprost Ciebie, ale zadałem ogólnie pytanie. Wstępnie zapytałem czy ktoś coś słyszał o jakichkolwiek obliczeniach, o jakiejkolwiek teorii prawdopodobieństwa mających dowodzić, że życie zaistniało za sprawą stworzenia. Następnie, gdy Nesto zacytował werset z Księgi Przypowieści o milczących głupcach zastanowiło mnie czy pisał on z myślą o osobach, które wcześniej wypowiadały się w tutejszym temacie.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wit pisze:Następnie, gdy Nesto zacytował werset z Księgi Przypowieści o milczących głupcach zastanowiło mnie czy pisał on z myślą o osobach, które wcześniej wypowiadały się w tutejszym temacie.
Zapytaj nesto,nie mnie. :-D

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

booris pisze:Zapytaj nesto,nie mnie. :-D
Przecież Ciebie nie pytałem. Pytanie padło pod wypowiedzią Nesto.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wit pisze:nesto napisał/a:
A co do milczenia:
"Głupi, gdy milczy, za mądrego ujdzie."
Ciekaw jestem co na to np. Boa czy Booris?
Juz wiem,wymyslilem sobie i mam omamy.A na dodatek jestem niewierzacy. :-D

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

wit pisze: Z wiarą trzeba się urodzić
Raczej środowisko, w którym jesteśmy wychowywani determinuje w to, co wierzymy.
Gdybyś urodził się a Arabii Saudyjskiej byś był penie gorliwym wyznawcą Allaha i jego proroka Mahometa.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

nesto pisze:
wit pisze: Z wiarą trzeba się urodzić
Raczej środowisko, w którym jesteśmy wychowywani determinuje w to, co wierzymy.
Gdybyś urodził się a Arabii Saudyjskiej byś był penie gorliwym wyznawcą Allaha i jego proroka Mahometa.
Racja... większość ludzi na świecie przejmuje wierzenia swoich rodziców i środowiska, w którym jest wychowywane. Choć niektórym udaje się z tego wyrwać.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

nesto pisze:Raczej środowisko, w którym jesteśmy wychowywani determinuje w to, co wierzymy.
Gdybyś urodził się a Arabii Saudyjskiej byś był penie gorliwym wyznawcą Allaha i jego proroka Mahometa.
Raczej Bóg determinuje. :-)
Sprawił On, że urodziłem się w tym, a nie innym kraju, w kraju w którym obowiązuje wolność religijna. Środowisko w jakim się wychowałem nie miało większego wpływu, ponieważ u mnie w domu Biblii nie było, a wypożyczyłem ją pierwszy raz z biblioteki, chyba gdy byłem w ostatniej klasie szkoły podstawowej. Wprawdzie niewiele z jej lektury zrozumiałem, jednak już wtedy gdzieś świtała mi myśl, że ona będzie wyznaczała sens mojego życia. Pierwszą Biblię zakupiłem w księgarni, gdy byłem w wieku niespełna osiemnastu lat, i środowisko w jakim na co dzień się obracałem nie było nią zainteresowane. Mi natomiast te zainteresowaniem Pismem Świętym zostało do dzisiaj.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wit pisze:Raczej Bóg determinuje.
Sprawił On, że urodziłem się w tym, a nie innym kraju, w kraju w którym obowiązuje wolność religijna
Sugerujesz,ze Twoj Bog decyduje o tym,kto jaka religie wyznaje lub nie wyznaje?Podoba mi sie to.Naprawde.Skoro On zdecydowal,ze mam w niego(ani zadnego innego)nie wierzyc,to raczej nie powinienem tego zmieniac,prawda?Wychodzi na to,ze wyznawcy tegoz Boga,probujac mnie do takiej zmiany przekonac,czynia to przeciw Jego woli.Czyzby z podszeptow Szatana?

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

booris pisze:Czyzby z podszeptow Szatana?
Wychodzi na to, że tak. Skoro przeciwstawiają się Bogu... :-D
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wit pisze:Raczej Bóg determinuje. :-)
Raczej tak.
J 6:44 kow "Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go Ojciec, który mnie posłał, nie pociągnie; a ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Czyli, skoro to wszystko działania Boga, to jest on również odpowiedzialny za wszelkie zło na świecie.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Jedno z polskich porzekadel mowi - Jakiego mnie stworzyles,Panie Boze,takiego mnie masz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kreacjonizm vs. ewolucjonizm”