ATEISTA i RABIN ...

Dyskusje o powstaniu świata itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

ATEISTA i RABIN ...

Post autor: tom68 »

ATEISTA i RABIN ...

Kiedys do Rabina przyszedl mlody zyd i powiedzial:
- Rabbi, ja jestem ateista
- No dobrze - rzekl Rebe - a Tore ty przeczytales?
- A po co mnie czytac Tore, jak ja jestem ateista?
- A o Mojzeszu, prorokach i Dawidzie to ty cos wiesz?
- Nie Rabbi, przeciez ja jestem ateista...
- A Dziesiec przykazan ty znasz?
- Oj Rabbi, nie znam tego wszystkiego, bo ja jestem ateista...
- To jak ty nie czytales Tory, jak ty nie wiesz nic o Mojzeszu, prorokach i Dawidzie, jak ty nie znasz tego wszystkiego, to ty jestes zwyczajny nieuk, a nie ateista ...
- Bo jak mozna mowic ze sie wierzy lub nie wierzy w cos czego sie tak naprawde nawet nie zna !
Talmud ....

CZY BOG ISTNIEJE?

Czy Bog istnieje? Czy mozna to udowodnic? Ponizej znajdziesz przekonujace argumenty przemawiajace za tym, by uwierzyc w istnienie Boga...

http://www.kazdystudent.pl/a/istnienieboga.html
tom68

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Najbardziej dziwaczne jest w tym wszystkim, że bez przerwy musicie sobie samym dowodzić, że istnieje Bóg i to taki, w którego akurat wierzycie.

A co do rabina i ateisty..
Przeczytałem Biblię i wszelkie inne księgi, które wpadły w moje objęcie.
Wnioski, które wysnułem są jednoznaczne.
Są to legendy, bajania itp. być może na bazie wydarzeń zasłyszanych, które miały miejsce, ale ich opis został całkowicie zniekształcony. Możliwe, że kosmitów zrobiono aniołów Boga itp..
Boga JHWH nie ma, ale............ Być może byli na ziemi kosmici. Jest to bardzo prawdopodobne.
Patrz mity sumeryjskie czy księga Henocha..
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Jeśli ktoś nie ufa Biblii powinien poznać księgę Daniela i jej proroctwa które wypełnia się od czasu Babilonu do dziś ...

Zapomniany Sen Proroctwo Daniela ...

https://www.youtube.com/attribution_lin ... re%3Dshare
tom68

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Kogo obchodzą sny pasterza sprzed wielu stuleci?
Nawet dzisiejsze sny nikogo nie obchodzą.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Zobacz film a potem odp a może się boisz prawdy i proroctw Daniela :-P
tom68

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

tom68 pisze:Zobacz film a potem odp a może się boisz prawdy i proroctw Daniela :-P
Lubisz powoływać się na Żydów. To w gwoli ścisłości, Żydzi uważają Daniela za pisarza a nie za proroka. To Chrześcijanie zrobili z Daniela proroka.
Prawdziwym prorokiem jest ten, którego proroctwa spełniły się w jego pokoleniu. Wtedy można uznać go za uczciwego proroka.
Natomiast Daniel wybiegał w swoich pismach wiele lat do przodu.daleko poza swoje życie. Dlatego według Judaizmu nie mógł być prorokiem.
Dziwny jest ten wasz upór.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Jezus i apostołowie to też są Żydzi albo Żydzi Mesjanistyczni ale nie tylko bo wielu rabinów tez oni wszyscy uważają Daniela za proroka :-P
tom68

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

tom68 pisze:Zobacz film a potem odp a może się boisz prawdy i proroctw Daniela :-P
Kilka minut i zebrało mi się na wymioty.
W szpitalu psychiatrycznym jest ciekawiej i mają tam ciekawsze proroctwa :lol:
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Bez komentarza :-P
tom68

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Co do Kiepskiego i te parę słów / bez komentarza/ jest za dużo. Kiedy dostrzegniecie, ze te osoby tu są dla zabawy.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

:-D
tom68

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kreacjonizm vs. ewolucjonizm”