Religie - Ewolucja czy Stworzenie

Dyskusje o powstaniu świata itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Księga Henocha jest np w kanonie Etiopskiego kościoła :-D
tom68

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

tom68 pisze:Księga Henocha jest np w kanonie Etiopskiego kościoła :-D
To wiem, ale etiopski i koptyjski KK są traktowani...per noga przez "główny"nurt katolicyzmu.
Dlatego pytam, dlaczego w każdej Biblii nie ma tej Księgi? A dodam, że wyjaśnia ona wiele w kwestii grzechu, stworzenia, aniołów itd. Ale są to dość niewygodne przekazy.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Odp jest prosta księga Henocha jak wiele innych apokryfów nie są wygodne dla wielu teologii kościelnych bo np u Henocha anioły a może kosmici strażnicy nieba mają dzieci z kobietami ziemskimi :-D
tom68

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

http://popotopie.blogspot.com/2015/01/p ... sc-ii.html

Ciekawa odpowiedź na pytanie kto i dlaczego a argumenty też solidne .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

efroni pisze:http://popotopie.blogspot.com/2015/01/p ... sc-ii.html

Ciekawa odpowiedź na pytanie kto i dlaczego a argumenty też solidne .
Świetny materiał.
I przerażający, bo te potworności oglądamy (słuchamy, czytamy) już od długiego dość czasu.
Bardzo dużo tematów poruszył w tym wpisie autor bloga. Fascynujący tekst.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

tom68 pisze:Odp jest prosta księga Henocha jak wiele innych apokryfów nie są wygodne dla wielu teologii kościelnych bo np u Henocha anioły a może kosmici strażnicy nieba mają dzieci z kobietami ziemskimi :-D
Przecież w Księdze Rodzaju 6 też o tym pisze.
„1. kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki.

2 Synowie Boga1, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały.



3 Wtedy Bóg rzekł: «Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną: niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat2». 4 A w owych czasach byli na ziemi giganci;

a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach. „
Pozostaje teraz pytanie - kim byli ci mocarze zrodzeni z synów Boga już po potopie ?
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Czy Aniołowie lub Synowie Boży to byli kosmici czy potomkowie Adama tego dziś nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć ale tak czy inaczej kosmitów też ktoś stworzył czyli Bóg - Synowie Boży według biblii ...
https://youtu.be/SowNp0K12NM?list=PLzSH ... tCbv4AfsT2
tom68

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kreacjonizm vs. ewolucjonizm”