Religie - Ewolucja czy Stworzenie

Dyskusje o powstaniu świata itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Na początek taka uwaga . Nie ma w j. hebrajskim imienia Adam .
To tak jakby w Polsce nadać komuś imię Człowiek .
O tym należy pamiętać /zawsze/ gdy się czyta "Adam"

Biblia pisząc o Jezusie drugi Człowiek , syn Boży , w ten sposób wyróżnia go spośród innych ludzi .

Wskazuje, że jest to wyjątkowy Człowiek , jedyny taki w całym rodzaju ludzkim
i nikomu do głowy nie przyjdzie myśleć o tych sformułowaniach literalnie , dosłownie ,
tzn. tak, że jakoby na świecie nie było innych ludzi a było jedynie tych dwóch
I w istocie , w całym rodzaju ludzkim tak wyjątkowych ludzi było tylko dwóch / synów Bożych spośród wszystkich synów ludzkich/

Biblia poucza nas i o tym, że nie ma nic nowego pod Słońcem, że to co było jeszcze będzie a to co się stało jeszcze się stanie .
Biorąc to pod uwagę ; wszystko to co odnosi się do drugiego Człowieka , co wyróżnia drugiego Człowieka spośród innych ludzi
to samo można przypisać i pierwszemu Człowiekowi , to samo go wyróżnia spośród innych ludzi , to samo czyni go wyjątkowym - jedynym takim w całym rodzaju ludzkim .

Cały ówczesny rodzaj ludzki to wynaturzeni egoiści , synowie Upadłego , lucyferianie, którzy idąc i za głosem upadłych i za głosem swego wynaturzonego ego
eliminowali słabszych (dobór naturalny - skąd my to znamy? - nic nowego pod Słońcem) wyżynając się nawzajem , pili krew ludzką .
Synowie złego czynili tylko to co złe tak , że cała ziemia spłynęła krwią i wolała o pomstę do Nieba /czytamy u Henocha/ .
Ten którego Biblia nazywa pierwszym Człowiekiem był inny , on wskazywał inną drogę , drogę jedności , braterstwa opartą o głos serca , o głos Ducha Dobrego ,
tj. Boga, jako że jeno Bóg jest Dobry) a nie o głos Złego /ducha/.

Pierwszy Człowiek to czysta krew / nieskażona krwią Złego / , to nowa dynastia, dynastia synów Bożych , której synowie Złego nienawidzili .
I dlatego gdy Kain postąpił tak jak i oni (synowie Złego) to został do nich wygnany (mimo że miał czystą krew , duchowo był im podobny )
Jako, że był /znienawidzonym/ synem Człowieka , synem syna Bożego, bał się o swoje życie , dlatego otrzymał znak , który go chronił .

Biblia nigdzie nie wspomina o tym, że w czasach pierwszego Człowieka nie było innych ludzi .
Biblia sugeruje a nauka dowodzi, że wtedy żyli inni ludzie .
Słowo pierwszy nie oznacza że nie było innych ludzi .
W judaizmie nie ma takiej nauki /dogmatu/ że przed biblijnym Adamem (Człowiekiem) nie było innych ludzi .
W judaizmie nie ma takiej nauki /dogmatu/ że to nieposłuszeństwo pierwszego Człowieka sprowadziło śmierć na cały rodzaj ludzki
/ że przed grzechem pierwszego Człowieka nie było śmierci/.

Tam gdzie jest czas i materia tam jest początek i koniec /narodziny i śmierć/.
Stwórca tak urządził świat materialny, że tu życie karmi się życiem .
Tu żeby żyć mógł ktoś , ktoś /coś/ musi stracić życie i jest to bardzo głęboka nauka duchowa .
Tymczasem ludzie z czasów pierwszego Człowieka odbierali to dosłownie i niszczyli sami siebie pijąc krew zabitych myśląc że życie jest we krwi

Interpretowanie Biblii /tylko/ literalnie , nie prowadzi do niczego dobrego .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

W sumie jakie to ma znaczenie jak powstał człowiek? Skoro człowiek został stworzony do życia w raju to co za różnica?
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Biblia nigdzie nie wspomina o tym, że w czasach pierwszego Człowieka nie było innych ludzi .
Biblia sugeruje a nauka dowodzi, że wtedy żyli inni ludzie .
gdzie to jest w Biblii ??????????????


____________________________

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

(13) Kain rzekł do Pana: Zbyt wielka jest kara moja, abym mógł ją znieść. (14) Skoro mnie teraz wypędzasz z tej roli, i mam się ukrywać przed tobą, i być tułaczem i zbiegiem na ziemi, każdy, kto mnie spotka, będzie mógł mnie zabić! (15) Ale Pan mu powiedział: O, nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie! Dał też Pan znamię Kainowi, aby go nie zabił, ktokolwiek go spotka. (16) Po czym Kain odszedł od Pana i zamieszkał w kraju Nod, na wschód od Edenu. (17) Kain zbliżył się do swej żony, a ona poczęła i urodziła Henocha. Gdy Kain zbudował miasto, nazwał je imieniem swego syna: Henoch.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

(13) Kain rzekł do Pana: Zbyt wielka jest kara moja, abym mógł ją znieść. (14) Skoro mnie teraz wypędzasz z tej roli, i mam się ukrywać przed tobą, i być tułaczem i zbiegiem na ziemi, każdy, kto mnie spotka, będzie mógł mnie zabić! (15) Ale Pan mu powiedział: O, nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie! Dał też Pan znamię Kainowi, aby go nie zabił, ktokolwiek go spotka. (16) Po czym Kain odszedł od Pana i zamieszkał w kraju Nod, na wschód od Edenu. (17) Kain zbliżył się do swej żony, a ona poczęła i urodziła Henocha. Gdy Kain zbudował miasto, nazwał je imieniem swego syna: Henoch.
Ale z tych wyakcentowań nie wynika, że poza potomkami Adama byli jeszcze inni ludzie. 'Ktokolwiek' oznaczać może ludzi właśnie z tego kręgu. Gdyby relacja z Księgi Rodzaju o stworzeniu pierwszych ludzi nie była prawdziwa, to z cała pewnością Jezus by się na nią nie powoływał.


___________________________

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Wydaje mi sie ze jednak wynika.Po co Kainowi potrzebne bylo znamie?Jego rodzina wiedziala co uczynil.Kto zamieszkal w miescie zbudowanym przez Kaina?

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

tropiciel pisze:
Biblia nigdzie nie wspomina o tym, że w czasach pierwszego Człowieka nie było innych ludzi .
Biblia sugeruje a nauka dowodzi, że wtedy żyli inni ludzie .
gdzie to jest w Biblii ??????????????

Po pierwsze : Gdzie w Biblii pisze o tym, że w czasach pierwszego Człowieka nie było innych ludzi ???????????? /tyle było tych znaków zapytania ? więcej ?/ :-D .

Po drugie : Dlaczego pierwszy = jeden ?
(pierwszy uczeń w klasie tzn. jeden uczeń ? Innych uczni w klasie nie ma ?
Jeżeli jest napisane drugi Człowiek /tzn. Jezus , którego zwą Mesjaszem / to to oznacza dwóch ludzi ?)

Po trzecie : BH i w cyt. które podał booris i Rodz. 6 ; 1-4 (wzięty z Księgi Czuwających z KSIĘGI HENOCHA - Kanonicznego Pisma Chrześcijańskiej Biblii Koptyjskiej)
sugeruje a archeologia (nauka) dowodzi ,że w czasach pierwszego Człowieka, żyli ludzie , utworzyli potężną, technologiczną cywilizację .... i doprowadzili do światowego kataklizmu ( Pierwszy Armagedon) .
Przecież nic nowego pod Słońcem ....

Po czwarte : W tym materialnym świecie czas i śmierć są ze sobą ścisłe związane .
Jedno nie istnieje bez drugiego . Gdy czasu już nie będzie , śmierci też nie będzie ( będzie życie niemające końca )
Jeżeli w czasach pierwszego Człowieka śmierci nie było, to co ze zwierzętami ?
One nie podlegały prawu narodzin i śmierci ?
Jeżeli cała przyroda ówczesnego świata podlegała prawu narodzin i śmierci (a podlegała)
to dlaczego człowiek miałby być wyłączony spod władzy tego prawa?

Po piąte : Dlaczego nauka o tym, że w czasach pierwszego Człowieka byli ludzie i tak samo rodzili się i umierali jak dziś ( dlaczego taka nauka) miałaby być nauką niebiblijną ????
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

booris pisze:Wydaje mi sie ze jednak wynika.Po co Kainowi potrzebne bylo znamie?Jego rodzina wiedziala co uczynil.Kto zamieszkal w miescie zbudowanym przez Kaina?
Jerychu?
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

:-D Jasne.Kain zbudowal Jerycho.
Miales dwie mozliwosci-albo przewinac kawalek do gory i przeczytac co napisalem w poscie poprzedzajacym ten,ktory cytujesz,albo wygoglowac "Jerycho" lub "Kain".Z zadnej nie skorzystales.

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

No ale przecież mogło zmienić nazwę... skoro Jerycho jest najstarszym ludzkim miastem. Nie pozostaje nic innego jak to że to Kain je zbudował :)
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

:-D Brnij dalej.

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Chyba oczywiste że śmieszkuje...
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

A On odpowiedział: Czyż nie czytaliście, że Stwórca stworzył na początku mężczyznę i kobietę - Ewangelia Mateusza 19 : 4

waro zwrócić uwagę na to, że wypowiedź Jezusa jest całkowicie zgodna z opisem w Księdze Rodzaju ! Jezus nie mówi, że Bóg stworzył np. dwóch mężczyzn i dwie kobiety, lub że stworzył wiele mężczyzn i wiele kobiet, lecz że stworzył mężczyznę i kobietę - liczba pojedyncza !

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

tropiciel pisze:A On odpowiedział: Czyż nie czytaliście, że Stwórca stworzył na początku mężczyznę i kobietę - Ewangelia Mateusza 19 : 4

waro zwrócić uwagę na to, że wypowiedź Jezusa jest całkowicie zgodna z opisem w Księdze Rodzaju ! Jezus nie mówi, że Bóg stworzył np. dwóch mężczyzn i dwie kobiety, lub że stworzył wiele mężczyzn i wiele kobiet, lecz że stworzył mężczyznę i kobietę - liczba pojedyncza !

Jezus nie mówi, że Bóg stworzył np. dwóch mężczyzn i dwie kobiety, lub że stworzył wiele mężczyzn i wiele kobiet, lecz że stworzył mężczyznę i kobietę - liczba pojedyncza !
wypowiedź Jezusa jest całkowicie zgodna (?) z opisem w Księdze Rodzaju !

(2;7) Ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia. Wtedy stał się człowiek istotą żywą.
(....)
(2;18) Potem rzekł Pan Bóg: Niedobrze jest człowiekowi, gdy jest sam. Uczynię mu pomoc odpowiednią dla niego.
(...)
(2;21) Wtedy zesłał Pan Bóg głęboki sen na człowieka, tak że zasnął. Potem wyjął jedno z jego żeber i wypełnił ciałem to miejsce.
(2;22) A z żebra, które wyjął z człowieka, ukształtował Pan Bóg kobietę i przyprowadził ją do człowieka.
(2;23) Wtedy rzekł człowiek: Ta dopiero jest kością z kości moich i ciałem z ciała mojego. Będzie się nazywała mężatką, gdyż z męża została wzięta

Czyż nie czytaliście, że Stwórca ukształtował na początku mężczyznę a potem kobietę ?

W j. hebrajskim każda litera skrywa w sobie tajemnicę .
Jaką tajemnicę skrywa słowo złożone z takich liter ? A całe zdanie ? A cała Tora ?
Dlatego też ważny jest każdy przecinek , każda kropka , każda litera (nie wspominając o każdym słowie )
Np. "ziemia " po hebrajsku to "erec" i pochodzi od słowa "racon" co w tłumaczeniu na j. polski znaczy "pragnienie"
Co to znaczy, że ukształtował Bóg człowieka ?
Co to znaczy, że ukształtował go z pragnienia , z prochu pragnienia ?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

efroni pisze:: BH i w cyt. które podał booris i Rodz. 6 ; 1-4 (wzięty z Księgi Czuwających z KSIĘGI HENOCHA - Kanonicznego Pisma Chrześcijańskiej Biblii Koptyjskiej)
sugeruje a archeologia (nauka) dowodzi ,że w czasach pierwszego Człowieka, żyli ludzie , utworzyli potężną, technologiczną cywilizację .... i doprowadzili do światowego kataklizmu ( Pierwszy Armagedon) .
Dokładnie. I może warto się zastanowić, dlaczego z naszych Biblii wyrugowano tą Księgę, nie zwracając uwagi na to, że sam Jezus ją cytował.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kreacjonizm vs. ewolucjonizm”