Dlaczego ewolucji nie było

Dyskusje o powstaniu świata itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Pierwsze pytanie jakie pada w tym filmie to : Dlaczego ewolucji nie było ?
Zaraz po nim autor zadaje drugie pytanie : Czy ewolucje można pogodzić z biblijnym opisem stworzenia ?

Nic nowego . Nie ma sensu oglądać dalej tego filmu, bo odpowiedz jest już zasugerowana w tych dwóch pytaniach / padają na samym początku filmu/ .

Biblia nie jest książką naukową , nie jest też alfą i omegą, dla nauk tego świata .
Nauka tego świata zajmuje się odkrywaniem tajemnic materii .
Biblia zajmuje się odkrywaniem tajemnic duszy i Ducha .
Nauka tego świata zajmuje się kształtowaniem materii .
Biblia zajmuje się kształtowaniem duszy człowieka i jego etycznej postawy /kręgosłup moralny/ .

Ale , człowiek to takie /wyjątkowe/ stworzenie, które żyje w tych dwóch światach jednocześnie ,
więc to oczywiste że powinien korzystać i z Księgi Przyrody /nauki/ i z Księgi Ksiąg /Biblii/

Jeżeli ktoś korzysta tylko z Księgi Ksiąg to tak jakby nie miał lewej nogi
i podobnie ten kto korzysta tylko z Księgi Przyrody jest taki jakby nie miał prawej nogi .
Poruszanie się do przodu, i jednego i drugiego, jest b. utrudnione /daleko nie zajdą / .
Jedna Księga nie wyklucza drugiej - one się uzupełniają .
I grubym nieporozumieniem jest przeciwstawiać jedną drugiej .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Biblia nie jest książką naukową , nie jest też alfą i omegą, dla nauk tego świata .


Biblia jest więcej niż książką naukową, jest Prawdą. Jezus - prawdziwy Mesjasz i Syn Boga Żywego powiedział, że słowo Jego Ojca jest Prawdą - Jana 17 : 17. To zaś mogą podważać tylko ludzie spaczeni na umyśle, którzy sami sobie zagładę gotują !
To nauka takich ludzi jest nic nie warta. W oczach Boga jest głupotą ! - 1 Kor. 19 - 21
.

Ale jeśli koś już się na ludzką naukę powołuje to idiotyczny ewolucjonizm - grubymi nićmi szyty - zaprzecza elementarnym prawom logiki, elementarnym zasadom rachunku prawdopodobieństwa, prawom genetyki, biologii molekularnej, paleontologii, geologii i biochemii. Nawet anatomia człowieka wyklucza ewolucjonizm, bo jak dzisiejsze odkrycia wykazują nie ma żadnych narządów szczątkowych.

Żaden naukowiec nie stworzył i nie stworzy żywej komórki, a tym bardziej świadomości.

_________________________________

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

tropiciel pisze:wiec nie stworzył i nie stworzy żywej komórki, a tym bardziej świadomości.
Wczoraj stworzyłem żywą komórkę.
Wziąłem sobie glinę, tchnąłem w nią i już.
Następnie z jej kości potylicznej ulepiłem glinnę, aby glina miała towarzystwo.
Potem wygoniłem ich i kazałem się do siebie modlić i wykonywać 367 moich poleceń (np dmuchać sobie w pępki o 3.30 w każdy pierwszy czwartek roku przestępnego).
Jak nie będą się do mnie modlić, to wrzucę ich na wieczność do pieca.
Jakie to mądre....
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

nesto pisze:Jakie to mądre....
Rzeczywiście. Cały mądry(inaczej) Nesto.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

A wciąż powtarzają mądrzy ludzie: "nie karmić trolla "
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Uwypukliłem jedynie głupotę z waszych wierzeń.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

tropicielu

Biblia nie jest ani książką naukową, ani historyczną .
Jest uniwersalna nauką , pouczeniem , wskazówką Bożą /która jest zawarta w tych "starożytnych mitach"/
daną każdemu człowiekowi , narodowi, plemieniu niezależnie od kręgu kulturowego ,
do naprawy swej zepsutej natury / postawy etycznej /
pożyteczna ku nauce, ku strofowaniu, ku naprawie, ku ćwiczeniu, które jest w sprawiedliwości;
Aby człowiek Boży był doskonały, ku wszelkiej sprawie dobrej, dostatecznie wyćwiczony.



Ona dotyka zupełnie innych rejonów egzystencji człowieka, niż książki historyczne czy naukowe
i grubym nieporozumienie jest wtłaczać tą wyjątkową Księgę Ksiąg pomiędzy książki historyczne czy naukowe .
(cytuję samego siebie z innego postu)

Bóg nie jest Bogiem chaosu, ale porządku (Ks. Genesis) i wszystko co stworzone podlega elementarnym prawom logiki,
elementarnym zasadom rachunku prawdopodobieństwa, prawom genetyki, biologii molekularnej, paleontologii, geologii i biochemii.
Nawet anatomia człowieka (temu podlega i nie) wyklucza ewolucjonizm(u), bo jak dzisiejsze odkrycia wykazują,

w zamierzchłych czasach budowa anatomiczna człowieka była inna niż budowa anatomiczna człowieka dzisiejszych czasów .

To że żaden naukowiec nie stworzył i nie stworzy żywej komórki, a tym bardziej świadomości ,
nie znaczy, że tenże naukowiec nie jest partnerem Stwórcy w kształtowaniu naszej /materialnej/ rzeczywistości .

Człowiek jest / podobnie jak Bóg/ twórcą, z tą tylko różnicą, że człowiek czyni nową rzecz z rzeczy już istniejących /stół np./
a Bóg stworzył wszystko mocą słowa - powiedział i stało się .
Zresztą początkiem zaistnienia nowej rzeczy na ziemi, jako tworu człowieka ,jest też słowo /myśli , zamiar , plan/
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

nesto pisze:Wczoraj stworzyłem żywą komórkę.
Wprawdzie nie było to wczoraj , ale też "stworzyłem żywą komórkę" i to nie jedną .
I żyją / dzięki Bogu/ i mają się dobrze i one też "stworzyły żywą komórkę" :-D
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

efroni pisze:[...] , ale też "stworzyłem żywą komórkę" i to nie jedną .
I żyją / dzięki Bogu/ i mają się dobrze i one też "stworzyły żywą komórkę" :-D
Stworzyłeś? :aaa:
Toś równy Bogu, który stworzył życie. :xhehe:

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Henryk pisze:
efroni pisze:[...] , ale też "stworzyłem żywą komórkę" i to nie jedną .
I żyją / dzięki Bogu/ i mają się dobrze i one też "stworzyły żywą komórkę" :-D
Stworzyłeś? :aaa:
Toś równy Bogu, który stworzył życie. :xhehe:

Prawie / równy Bogu/ :xhehe: , a 'prawie' to duża różnica i dlatego napisałem "stworzyłem żywą komórkę" w cudzysłowie .
Wszystko jest ważne nawet kropka, kreska ma znaczenie , nie czytałeś o tym ? :-D

Tak , "stworzyłem" życie , czy to nie wspaniałe, że Bóg obdarzył takimi możliwościami człowieka, którego stworzył na swój wzór i swoje podobieństwo ?

Edit:

Ty masz ciągle ten sam problem . Wszystko odczytujesz dosłownie , literalnie , tak jak RN :mrgreen:
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

efroni pisze:czy to nie wspaniałe, że Bóg obdarzył takimi możliwościami człowieka, którego stworzył na swój wzór i swoje podobieństwo ?
A potomstwo tego człowieka,jest obarczone karą za grzech Ojca Adama,dlatego wszyscy umieramy. Nic nie stworzyłeś,wszystko co twoje umiera " w swoim czasie,albo nieco później"
Zwłaszcza wszystkie mutanty umierają,jako nieprawne. Przykład??? Muł
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Jachu pisze:
efroni pisze:czy to nie wspaniałe, że Bóg obdarzył takimi możliwościami człowieka, którego stworzył na swój wzór i swoje podobieństwo ?
A potomstwo tego człowieka,jest obarczone karą za grzech Ojca Adama,dlatego wszyscy umieramy. Nic nie stworzyłeś,wszystko co twoje umiera " w swoim czasie,albo nieco później"
Zwłaszcza wszystkie mutanty umierają,jako nieprawne. Przykład??? Muł
Nie wiem czemu to muł miałby być przykładem na to, że mutanty umierają .
Nie ma mułów w przyrodzie tego świata .
Muł to przykład bezmyślnej, egoistycznej ingerencji człowieka w naturę tego świata .

To, że mutanty umierają to nic nowego .
Wszystko co żyje, umiera w tym świecie.
Ten świat tak został urządzony przez Stwórcę, że gatunki istot żywych podtrzymywane są po przez cykl narodzin i śmierci .
Mało tego , tu aby istota żywa mogła żyć musi się karmić "ciałem" innego życia .
Zwierzęta karmią się "ciałem" roślin a człowiek karmi się "ciałem" i roślin i zwierząt .
I to jest ewangelia, która dzieje się na naszych oczach /przez całe nasze życie/ .

To nie grzech "Ojca Adama" sprowadził śmierć do tego świata .
Śmierć /podobnie jak narodziny/ jest wpisana w naturę tego świata ,
taka była wola Stwórcy i zgodnie ze swoją wolą tak a nie inaczej ten świat urządził
i żadne ludzkie nauki tego zarządzenia nie zmienią .
Wszystko co żyje, umiera w tym świecie.
Takie jest prawo które ustanowił Stwórca i człowiek nie jest żadnym wyjątkiem od tej reguły .
On też podlega temu prawu .
I ludzie i zwierzęta umierali przed Pierwszym Człowiekiem .
Śmierć więc panowała w tym świecie zanim Pierwszy Człowiek się w nim pojawił (6000 lat temu) .

Nie łódź się co do tego, że swój grzech zwalisz na kogoś .
Nie czytałeś, że każdy odpowie za swój grzech ?
Adam odpowie za swój , Ty za swój a ja za swój .

Powtórzę jeszcze raz .
Tak , "stworzyłem" życie , czy to nie wspaniałe, że Bóg obdarzył takimi możliwościami człowieka, którego stworzył na swój wzór i swoje podobieństwo ?
Czy to nie jest wspaniałe, że jesteśmy partnerami Stwórcy w dawaniu życia nowym duszom ,
że tyle dusz osiągnie , po przez Narodziny i Śmierć, Życie nie mające końca i że ja jako człowiek mam w tym swój udział ?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

efroni pisze:To nie grzech "Ojca Adama" sprowadził śmierć do tego świata .
Śmierć /podobnie jak narodziny/ jest wpisana w naturę tego świata ,
taka była wola Stwórcy i zgodnie ze swoją wolą tak a nie inaczej ten świat urządził
i żadne ludzkie nauki tego zarządzenia nie zmienią .
Wszystko co żyje, umiera w tym świecie.
Takie jest prawo które ustanowił Stwórca i człowiek nie jest żadnym wyjątkiem od tej reguły .
On też podlega temu prawu .
I ludzie i zwierzęta umierali przed Pierwszym Człowiekiem .
Śmierć więc panowała w tym świecie zanim Pierwszy Człowiek się w nim pojawił (6000 lat temu) .
Twoja wiedza Biblijna jest wiedzą pozorną.
Jan. 6:40
40. A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.
(BW)


Kazn. 3:10-15
10. Widziałem żmudne zadania, które Bóg zadał ludziom, aby się nimi trudzili.
11. Wszystko pięknie uczynił w swoim czasie, nawet wieczność włożył w ich serca; a jednak człowiek nie może pojąć dzieła, którego dokonał Bóg od początku do końca.
12. Poznałem więc, że dla ludzi nie ma nic lepszego, jak tylko radować się i używać, póki żyją.
13. Również to jest darem Bożym, że człowiek może jeść i pić, i dogadzać sobie przy całym swoim trudzie.
14. Wiem, że wszystko, cokolwiek Bóg czyni, trwa na wieki: Nic nie można do tego dodać i nic z tego ująć; a Bóg czyni to, aby się go bano.
15. To, co jest, było już dawno, a to, co będzie, też już jest od dawna; bo Bóg przywraca to, co przeminęło.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Jachu pisze:Twoja wiedza Biblijna jest wiedzą pozorną.
Twoja wiedza biblijna, jaką jest wiedzą ? Niepozorną?
Skąd się biorą u ludzi denominacyjnych takie kategoryczne , autorytarne stwierdzenia ???

Ps. Jak zawsze podajesz cytaty, które mają się nijak do zapodanego cytatu .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kreacjonizm vs. ewolucjonizm”