Dlaczego ewolucji nie było

Dyskusje o powstaniu świata itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

tropiciel pisze:Człowiek nie został wyprowadzony z małpy lub małpo-pochodnych, lecz został stworzony ma obraz i podobieństwo Boże - Rodzaju 1 : 27.
A po co człowiekowi szczątkowy ogon?
Na wszelki wypadek?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogon_u_cz%C5%82owieka
Poproszę o konkretną odpowiedź :-D
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Gdyby człowiek był stworzony na obraz i podobieństwo Boga, to potomstwo ludzkie powinno powstawać w ten sam sposób, w jaki powstawali synowie Boga, o których mowa w Biblii.
Oczywiście nie wiem jaki to sposób, ale wątpię żeby był podobny do sposobu tworzenia potomstwa ludzi ;-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ludzie to istoty materialne,- z Ziemi ziemskie.

W Niebie to są istoty duchowe- nie materialne
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Jachu wyraził głębokie przemyślenia :mrgreen:
Powiedz mi Jachu - czy człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga również w zakresie tworzenia potomstwa, czy nie ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

BoaDusiciel pisze:Powiedz mi Jachu - czy człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga również w zakresie tworzenia potomstwa, czy nie ?
A rozróżniasz podobieństwo fizyczne,od duchowego ???

Izaj. 55:8-11
8. Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan,
9. Lecz jak niebiosa są wyższe niż ziemia, tak moje drogi są wyższe niż drogi wasze i myśli moje niż myśli wasze.
10. Gdyż jak deszcz i śnieg spada z nieba i już tam nie wraca, a raczej zrasza ziemię i czyni ją urodzajną, tak iż porasta roślinnością i daje siewcy ziarno, a jedzącym chleb,
11. Tak jest z moim słowem, które wychodzi z moich ust: Nie wraca do mnie puste, lecz wykonuje moją wolę i spełnia pomyślnie to, z czym je wysłałem.

(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Oczywiście że odróżniam.
Człowiek jest duchowo podobny do Boga.
Skoro zatem synowie Boga powstawali w sposób duchowy, to synowie ludzi też powinni powstawać w sposób duchowy.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

BoaDusiciel pisze:Skoro zatem synowie Boga powstawali w sposób duchowy, to synowie ludzi też powinni powstawać w sposób duchowy.
Zanim napiszesz więcej,to zdefiniuj może ,czym jest natura duchowa,że o Boskiej nie wspomnę.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

No dobra.Skoro synowie Boga to byty duchowe,a ziemskie kobiety,ktore im sie podobaly,to byty fizyczne,to co z gigantami?W jaki sposob,tak rozne przeciez od siebie byty,plodzily potomstwo?

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Byty duchowe,miały możliwość materializowania się,-przybierania ciał materialnych, niekoniecznie ludzkich

- patrz stado świń rzucających się ze skały w morze

Ale byli też i Olbrzymowie. przyczynek do poznania: http://www.nastrazy.pl/archiwum/1962_4_10.htm
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

No i fajnie.
Tylko co to ma do kwestii podobieństwa duchowego ludzi i Boga ?
Jeśli istnieje podobieństwo duchowe, to potomstwo ludzkie powinno powstawać w sposób duchowy, bo synowie boży w ten właśnie sposób powstali.
Czy Kolega Jachu zgadza się z twierdzeniem, że synowie boży powstali w sposób duchowy ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Jachu pisze:Ludzie to istoty materialne,- z Ziemi ziemskie.

W Niebie to są istoty duchowe- nie materialne
I dlatego człowiekowi potrzebny jest ogon?
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 367#425367
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

proponuję dobrze przestudiować artykuł zamieszczony na ten temat pod linkiem :

https://bioslawek.wordpress.com/2012/04 ... szczakowe/

Mordeczka
Posty: 9
Rejestracja: 26 lut 2017, 12:38
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: Mordeczka »

Witam serdeczne, to mój pierwszy post więc mam nadzieję że się nie powtarzam. Proszę zwolenników kreacjonizmu o odpowiedź na dwa pytania
Po pierwsze primo - Czy dni stwarzania opisane w pierwszym rozdziale ks. Rodzaju są waszym zdaniem dniami 24-godzinnymi? czy też są to okresy mogące mieć miliony lat?
Po drugie primo czy kolejność stwarzania podana w 1 rodz. księgi rodzaju jest prawidłowa?
Od odpowiedzi na to uzależniam dalszą dyskusję, Pozdrawiam serdecznie.


















'
Jeśli wydaje Ci się że zawsze masz rację to masz rację ... wydaje Ci się

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Mordeczka pisze:Witam serdeczne, to mój pierwszy post więc mam nadzieję że się nie powtarzam. Proszę zwolenników kreacjonizmu o odpowiedź na dwa pytania
Witam
Mordeczka pisze: Po pierwsze primo - Czy dni stwarzania opisane w pierwszym rozdziale ks. Rodzaju są waszym zdaniem dniami 24-godzinnymi?
Tak - mówię tu za siebie. Wierzę, że biblijny opis jest opisem literalnym.
Tu na forum są też osoby uznające Biblię, ale uważające inaczej.

Mordeczka pisze: Po drugie primo czy kolejność stwarzania podana w 1 rodz. księgi rodzaju jest prawidłowa?
Tak - znów mówię tu za siebie. Wierzę, że biblijny opis przedstawia nam tę kolejność tak, jak w rzeczywistości ona wyglądała.

Pozdrawiam
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Mordeczka
Posty: 9
Rejestracja: 26 lut 2017, 12:38
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: Mordeczka »

Dzięki za odpowiedź, wyjaśnię może moje wątpliwości w tym temacie. Biblijny opis stwarzania, rozumiany dosłownie, zakłada że nie tylko nasza planeta ma trochę ponad 6000 lat ale wszystkie widziane przez nas gwiazdy też. To by znaczyło że albo tych gwiazd jako takich nie ma, są tylko sztuczne światełka zawieszone na nad nami. Taka iluminacja. (Najbliższa nas galaktyka Andromedy to około 2,5 miliona lat świetlnych. Skoro ją widzimy to znaczy że światło od niej do nas leciało co najmniej 2,5 miliona lat. Chyba że żadnych galaktyk nie ma a zwolennicy teorii płaskiej ziemi albo niebocentryzmu mają rację. Dla mnie to nie do przyjęcia.) Albo hebrajskie słowo Yom będziemy rozumieć jako pewien okres, mogący mieć wiele milionów lat czy nawet miliardów. Ale wtedy nie pasuje mi podana w księdze rodzaju kolejność stwarzania. Chyba jestem najbliższy tym którzy usiłują pogodzić ewolucję ze stwarzaniem choć przyznaję że to też budzi wiele wątpliwości.
Jeśli wydaje Ci się że zawsze masz rację to masz rację ... wydaje Ci się

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kreacjonizm vs. ewolucjonizm”