Dlaczego ewolucji nie było

Dyskusje o powstaniu świata itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

daruj sobie swoje przytyki, bo są nic nie warte !!!


___________________

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

[video]https://www.youtube.com/watch?v=IQm7wyH6WyM[/video]

Michio Kaku wielokrotnie przyznawał, że wierzy w istnienie Boga.

„Doszedłem do wniosku, że żyjemy w świecie, który funkcjonuje zgodnie z regułami stworzonymi przez umysł zewnętrzny"

Uważa on że na świecie nie ma przypadków, a wszystkie wydarzenia są ściśle zaplanowane i funkcjonują wedle określonych reguł.

„Jest dla mnie, jest to całkowicie jasne, że istniejemy w przestrzeni rządzonej przez reguły stworzone przez umysł uniwersalny, a nie przez przypadek"
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Osobiscie nie przepadam za zasadą antropiczną. Jedni widzą we wszechświecie ład i plan a inni przypadek. Kwestia patrzenia z punktu siedzenia

Zaintrygowałeś mnie tym Michio Kaku. Poczytałem parę artykułów i nie wynika z tego Michio uwierzył w Boga. Bardziej sugerowałbym że wierzy on w panteistycznego boga

Ale nie na się czym przejmować tako Lemitre(twórcą teori wielkiego wybuchu) był księdzem. Czy Max Planck który był członkiem papieskiego instytutu nauk
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Quinque pisze:Ale nie na się czym przejmować tako Lemitre(twórcą teori wielkiego wybuchu) był księdzem. Czy Max Planck który był członkiem papieskiego instytutu nauk
To by wiele wyjaśniało! Kiedy duchowny - ksiądz i członek papieskiego instytutu nauk szydzą z Biblijnej relacji o stwarzaniu, to nasuwa się tylko jedno pytanie - czy oni w ogóle wierzą w Boga?

Dowodów na to, że świat został stworzony przez Boga jest całe mnóstwo. W drobnym zarysie mówią o tym poniższe filmiki, a nieco bardziej szczegółowo dwie publikacje zamieszczone na końcu;

Cudowne dzieła stwórcze ukazują chwałę Boga: Światło i kolor

Cudowne dzieła stwórcze ukazują chwałe Boga: Woda

Cudowne dzieła stwórcze ukazują chwałę Boga: Życie zaprojektowane

Cudowne dzieła stwórcze ukazują chwałe Boga: Wzory

Cudowne dzieła stwórcze ukazują chwałę Boga: Pokaz slajdów

Czy życie zostało stworzone?

Pochodzenie życia - pięć pytań które warto rozważyć

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Quinque pisze:Osobiscie nie przepadam za zasadą antropiczną. Jedni widzą we wszechświecie ład i plan a inni przypadek. Kwestia patrzenia z punktu siedzenia

Zaintrygowałeś mnie tym Michio Kaku. Poczytałem parę artykułów i nie wynika z tego Michio uwierzył w Boga. Bardziej sugerowałbym że wierzy on w panteistycznego boga

Ale nie na się czym przejmować tako Lemitre(twórcą teori wielkiego wybuchu) był księdzem. Czy Max Planck który był członkiem papieskiego instytutu nauk
Panteistyczny bóg (absolut) niczym nie różni się od chasydzkiego AinSof z przed aktywności .
Był tylko EinSof , bez kształtu , bez formy , bez podobieństwa do czegokolwiek , nieskończony , bezimienny .
Dopiero pierwsza Jego aktywność [ manifestacja , emanacja boskiego ja] ujawnia Go jako "Światło" , kolejne manifestacje , emanacje , ujawniają Go jako JHWH

Już kiedyś o tym pisałem ale powtórzę ; jeżeli w katolicyzmie jest miejsce i na ks. Rydzyka i na ks. Lemańskiego i na ks. Hellera
to "pojemność " tego kościoła (wspólnoty) jest zdumiewająca (pozytywnie) .

Zasada antropiczna - z definicji wynika, że ważny jest obserwator .
Fizyka kwantowa podaje, że najmniejsze cząstki materii mają postać falową (energii ,jak światło)
i dopiero po wpływem obserwatora przybierają formę korpuskularną , nabierają "ciężaru" (boska cząstka)

Wychodzi na to, że to uwaga Obserwatora (Boga) sprawia , że to co materialne jest , istnieje , trwa .
Gdyby Obserwator (Bóg)choć na ułamek sekundy przestał o nas myśleć , wszystko wróciłoby do niebytu .
Ostatnio zmieniony 09 cze 2018, 8:57 przez efroni, łącznie zmieniany 2 razy.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

efroni pisze:to "pojemność " tego kościoła (wspólnoty) jest zdumiewająca (pozytywnie) .
Totalne zamieszanie- Babilon. :xhehe:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kreacjonizm vs. ewolucjonizm”