Stworzenie czy Ewolucja

Dyskusje o powstaniu świata itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5171
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Stworzenie czy Ewolucja

Post autor: tom68 »

Stworzenie czy Ewolucja - oczywiscie mozesz sie dziwic ze w XXI w sa jeszcze ludzie ktorzy wierza Biblii ( w doslownosc opisu stworzenia i potopu), ale czy znasz ich poglady naukowe np to ....

Spory o wiek ziemi ....

https://youtu.be/t8er2hJSoBY


Czarna skrzynka Darwina ...warto zapoznac sie tez z interesujacym wykladem dr Dwighta Nelsona

http://www.tajemnicebiblii.pl/2013/04/6 ... rwina.html

W Kosciele Rzymskokatolickim obecnie tez odradza sie biblijny kreacjonizm

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=k ... BokQgV8XTw
tom68

Awatar użytkownika
radek
Posty: 3733
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Teorię ewolucji potwierdza różnorodność przedstawicieli tych samych ras, tzn. nawet w obrębie jednej rasy nie ma dwóch identycznych przedstawicieli, czyli różnice przy rozmnażaniu są częścią historii. Stwarzanie natomiast jest decydowaniem o wprowadzeniu czegoś nowego. Wiara w Boga powinna dać ludziom swobodę mentalną nie poprzez wiązanie się nowymi obrzędami tradycji, lecz poprzez znajdowanie coraz głębszych fundamentów Świata. "Ludzie ewolucji" z natury trwający w Prawie Bożym mają zdrową relację ze Światem, podobnie do ludzi wierzących w siłę stwórczą będącą atrybutem Boga.

Mat 12:34 eib "(34) O, wy pomioty żmij! Jak możecie mówić dobrze, skoro jesteście źli? Przecież z obfitości serca mówią usta."

Mat 23:33 eib "(33) Węże! Pomioty żmij! Jak ujdziecie przed wyrokiem wiecznej kary?"

Quran 13:37
W ten sposób zesłaliśmy go jako rozstrzygnięcie w języku arabskim. Jeśli pójdziesz za namiętnościami, choć przedtem otrzymałeś wiedzę, to nie będziesz miał przed Bogiem ani opiekuna, ani obrońcy.

Lud Święty powinna cechować głównie cierpliwość, jeśli inni chcą iść swoją drogą nie trzeba im utrudniać, lecz być gotowym by im pomóc w przyszłości, gdy się o to zwrócą. Ludzie nie powinni gniewać się na siebie z żadnego powodu, lecz rozumieć innych ludzi dowodząc tym samym, że rzeczywiście rozumieją siebie, i że nie zbaczają z dobrej prostej drogi

Quran 70:4-7
Aniołowie i Duch wznoszą się ku Niemu w Dniu, którego wielkość - pięćdziesiąt tysięcy lat. Bądź więc cierpliwy cierpliwością piękną! Oni myślą, że ona jest daleka, Lecz My sądzimy, że jest bliska.
Dn 8:14 BT5 "On zaś powiedział do niego: Jeszcze przez dwa tysiące trzysta wieczorów i poranków, następnie świątynia odzyska swoje prawa."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kreacjonizm vs. ewolucjonizm”