Biblia a teoria ewolucji - gdzie jest prawda...

Dyskusje o powstaniu świata itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

... o zgrozo !!! A któż to mówił o półprawdzie ?! I cóż to za przewrotna interpretacja :aaa:

Po środku tzn. że nie ma ewolucji typu darwinowskiego [ człowiek nie pochodzi od małpy ] natomiast ewolucja , jako zmiana zachodząca w czasie, taka istnieje .
W religii odnosi się ona zawsze do duszy .
Gilgul (judaizm) , oświecenie , nirwana(buddyzm) , moksza (hinduizm) , zbawienie (chrześcijaństwo )
to procesy doskonalenia duszy człowieka (adama) zmierzające, po przez adame (podobny [do] Stwórcy), do ostatecznego połączenia (zlania ) się ze swym Stwórcą .
A to przecież było napisane czarnym na białym !!!
Jakim więc trzeba być przewrotnym kpiarzem, by mając oczy do czytania a rozum do myślenia pisać tak przewrotne banialuki i to z Biblią w reku ??? :aaa:
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

No żeby "jakoś połączyć" wiarę z ewolucją. Trzeba stosować jakieś ekwilibrystyczne wygibasy językowe. Smutne to jest :c
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

eksplorator

Post autor: eksplorator »

efroni pisze: ... o zgrozo !!! A któż to mówił o półprawdzie ?! I cóż to za przewrotna interpretacja :aaa:
"Prawda" o ewolucji nie istnieje, ponieważ jest w jawnej sprzeczności z Biblijnym aktem 'Stwarzania', więc nie może być mowy o "wypośrodkowanej" 'Prawdzie', ponieważ jej drugą połową zawsze będzie 'Kłamstwo'. Takie podejście do sprawy jest bardzo asekuracyjne, połowicznie i niejednoznaczne - wynikające albo z niewiedzy o Bożym dziele 'Stwarzania', albo z "wypośrodkowanej" wiedzy o Bogu, a więc fragmentaryczne, niekompletne.

Wyraźnie napisałeś; "Biblia a teoria ewolucji - gdzie jest prawda ... Prawda jest tam gdzie zawsze - po środku", więc nie rozumiem, skąd takie oburzenie oddane słowami "... o zgrozo !!! A któż to mówił o półprawdzie ?! I cóż to za przewrotna interpretacja".

Moja interpretacja nie jest przewrotna, ponieważ 'Prawda' zawarta w Biblii musi być zawsze 'Całkowita' ... nie gdzieś "pośrodku", gdyż pochodzi od samego Boga, a Jezus tak powiedział o wszystkim, co wychodzi z usta Jehowy, Jego Ojca i Boga; "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą" Jan 17;17 BT

efroni pisze:"W religii odnosi się ona zawsze do duszy .
Gilgul (judaizm) , oświecenie , nirwana(buddyzm) , moksza (hinduizm) , zbawienie (chrześcijaństwo ) to procesy doskonalenia duszy człowieka (adama) zmierzające, po przez adame (podobny [do] Stwórcy), do ostatecznego połączenia (zlania ) się ze swym Stwórcą"
Nie rozumiem, dlaczego Adam, jako 'Dusza', miałby być "udoskonalany", skoro został stworzony 'Doskonałym'!!! Sam Jehowa tak oddał swymi słowami Jego dzieło stwórcze, jakim był pierwszy człowiek;
Rodz 1;27,31 BT (27) Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę. (31) A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre. I tak upłynął wieczór i poranek - dzień szósty.
Skoro Bóg uznał, że to co stworzył było "bardzo dobre", czy wymagało jeszcze jakiegoś "udoskonalenia"? Nonsens …

Napisałeś coś, co mnie zdumiało ... połączyłeś fałszywe Babilońskie doktryny religijne (Gilgul, nirwana, moksza), z niebiblijną, wypaczoną teorią, jakoby człowiek miał duszę … a nie, jak mówi Biblia był 'Duszą'. Jakie jest więc Twoje stanowisko co do pojęcia 'Dusza'? Człowiek jest 'Duszą' czy ma 'Duszę Nieśmiertelną'? Nie używając półprawd, napisz Twoje wyobrażenie 'Duszy', czym jest ...

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Quinque pisze:No żeby "jakoś połączyć" wiarę z ewolucją.
Trzeba mieć "wielką wiarę", żeby wierzyć w bezsensowną ewolucję, stawiającą na kosmiczny przypadek i zbieg okoliczności, odrzucając doskonałe dzieło stwórcze Jedynego Boga Jehowy, które nas otacza

Cudowne dzieła stwórcze ... kolor

Cudowne dzieł stwórcze ... woda

Cudowne dzieła stwórcze ... życie

Dlaczego Bóg stworzył ziemię

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

"Doskonałe" wszechświat ani nie jest doskonały a Bóg to żaden Jehowa. Zaczniecie w końcu nazywać Boga Tak jak się powinno to robić?
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

eksplorator pisze:"Prawda" o ewolucji nie istnieje, ponieważ jest w jawnej sprzeczności z Biblijnym aktem 'Stwarzania', więc nie może być mowy o "wypośrodkowanej" 'Prawdzie', ponieważ jej drugą połową zawsze będzie 'Kłamstwo'. Takie podejście do sprawy jest bardzo asekuracyjne, połowicznie i niejednoznaczne - wynikające albo z niewiedzy o Bożym dziele 'Stwarzania', albo z "wypośrodkowanej" wiedzy o Bogu, a więc fragmentaryczne, niekompletne.

Wyraźnie napisałeś; "Biblia a teoria ewolucji - gdzie jest prawda ... Prawda jest tam gdzie zawsze - po środku", więc nie rozumiem, skąd takie oburzenie oddane słowami "... o zgrozo !!! A któż to mówił o półprawdzie ?! I cóż to za przewrotna interpretacja".

Moja interpretacja nie jest przewrotna, ponieważ 'Prawda' zawarta w Biblii musi być zawsze 'Całkowita' ... nie gdzieś "pośrodku", gdyż pochodzi od samego Boga, a Jezus tak powiedział o wszystkim, co wychodzi z usta Jehowy, Jego Ojca i Boga; "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą" Jan 17;17 BT
Jako "eksplorator" ( badacz, człowiek intelektu, człowiek nauki, człowiek wielkiego umysłu)
nie rozumiesz słów , których używasz, więc nic dziwnego, że nie rozumiesz swojej kpiarskiej przewrotności
... a możne jednak rozumiesz ale celowo tak piszesz jakbyś nie rozumiał ???

Synonim słowa "pośrodku" - centralnie, na środku, środkiem, w centrum, w środku,

Synonim słowa "półprawda " - absurd , brednia , bzdura , kłamstwo , niedorzeczność itp. https://synonim.net/synonim/półprawda

Wypośrodkowany (elastyczny, ewolucyjny, kompromisowy, koncyliacyjny) to nie fragmentaryczny (niedostateczny, niekompletny, niepokaźny, niewystarczający) :mrgreen:

Ewolucja jako o zmiana , rozwój zachodzący w czasie istnieje i ani Twoje przewrotne myślenie
i ani Twoje półprawdy (absurd , brednia , bzdura , kłamstwo , niedorzeczność ) tego faktu nie zmienią .
Taka ewolucja istnieje i w przyrodzie i w człowieku (intelekt , wiedza , mądrość człowieka jako ludzkości ciągle się zmienia i ma tendencję wzrostową )
i w duszy człowieka (etyka , wiedza człowieka (jako ludzkości) o Bogu , wiedza człowieka (jako ludzkości) o otaczającym go świecie ,
o świecie i tym materialnym i tym niematerialnym w których to światach dane mu jest (jednocześnie) żyć , też ciągle się zmienia i rośnie .

Piszesz: 'Prawda' zawarta w Biblii musi być zawsze 'Całkowita' ... nie gdzieś "pośrodku"
Prawda zawarta w Biblii nie jest , nie możne i nie musi być całkowita
A prawda jest pośrodku .... gdyż skrajności nie są prawdą
Wiara nie poparta nauką to fanatyzm i z prawdą nie ma nic wspólnego , nauka pozbawiona wiary to (też) fanatyzm .
Prawdą jest środkowa droga czyli wiara (pół kroku) przed nauką

Rozumiesz teraz dlaczego napisałem (częściowo ,posługując się Twoimi słowami) :
Jakim więc trzeba być przewrotnym kpiarzem, by mając oczy do czytania a rozum do myślenia pisać tak przewrotne banialuki i to z Biblią w reku ???
eksplorator pisze:Nie rozumiem, dlaczego Adam, jako 'Dusza', miałby być "udoskonalany", skoro został stworzony 'Doskonałym'!!! Sam Jehowa tak oddał swymi słowami Jego dzieło stwórcze, jakim był pierwszy człowiek;
Nie rozumiesz, bo nie czytasz z uwagą, albo nie rozumiesz Pism .
O wszystkim co Bóg uczynił powiedział ; "dobre" .... jedynie czyniąc człowieka nie uznał że "jest dobry"... ale patrząc na całe dzieło stworzenia powiedział "bardzo dobre"
Jaką naukę , wniosek z tego faktu wyciągasz ???

Ja taką, że Twoja nauka o stworzeniu człowieka jako doskonałego (nie ma tego w judaizmie),
jest taką samą półprawdą(absurd , brednia , bzdura , kłamstwo , niedorzeczność) jak nauka o grzechu pierworodnym
(sprowadził na ludzkość śmierć doczesną - takiej nauki nie ma w judaizmie) ,
czy nauka o okupie ( Bóg oczekuje krwawej ofiary od Syna bo inaczej nie przebaczy, nie odpuści grzechu adamowi /w sensie ludzkości/ - takiej nauki też nie ma w judaizmie) .

Judaizm uczy, że człowiek nie został stworzony jako doskonały (nikt nie jest doskonały przed Bogiem)
Człowiek swoje dobro czyli podobieństwo do Boga , osiąga stopniowo i poprzez gilgul (proces doskonalenia duszy) i poprzez ewolucję (rozwój , zmiana zachodząca w czasie)
Judaizm , podobnie jak Biblia , uczy że człowiek jest duszą i ma duszę .
Moje stanowisko w tej sprawie jest takie samo .

Myślę, że to Twoja korporacja religijna tworzy fałszywe babilońskie doktryny religijne ... co mnie wcale nie zdumiewa .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

efroni pisze:Judaizm uczy, że człowiek nie został stworzony jako doskonały (nikt nie jest doskonały przed Bogiem)
Ciekawym jaki Judaizm tak naucza?
Skąd taka wiedza u "Efroniego"?

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Normalny judaizm (bez przymiotników) tak naucza , a taka a nie inna wiedza biblijna "Henryka" to skąd ?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

efroni pisze:Normalny judaizm (bez przymiotników) tak naucza , a taka a nie inna wiedza biblijna "Henryka" to skąd ?
Judaizm jest tak samo podzielony jak i chrześcijaństwo, czy Islam. :-(
Mam rozumieć przez to, że wszyscy wierzący w Boga Żydzi tak wierzą?
Wierzą, że stworzony człowiek przez Jahwe nie był doskonałym?
Coś nie bardzo w to wierzę, co piszesz... :roll:

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Nikt nie jest doskonały przed Bogiem , nawet Jezus .
Jezus nie tylko nie uważał się za doskonałego , on nawet za dobrego się nie uważał .
Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.

Judaizm jest jeden, który ma wiele gałęzi , a chrześcijaństwo było jedną z gałęzi judaizmu .
Z biegiem czasu chrześcijaństwo tak wbiło się w pychę, tak urosło , że oddzieliło się od pnia z którego wyrosło .
I samo stało się religią tak podzieloną, że połączenie , zjednoczenie , zlanie się chrześcijan w jedną religię ,
w jedną społeczność , w jeden Kościół Boży, jest niemożliwe ( chyba, że stanie się to za sprawą cudu) .

W judaizmie jest inaczej , tam nie ma aż tak drastycznych różnic teologicznych,
które uniemożliwiałyby połączenie , zjednoczenie się Żydów w jedno - jak jeden człowiek o jednym sercu
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

efroni pisze:Nikt nie jest doskonały przed Bogiem , nawet Jezus .
Społeczność z Bogiem może mieć tylko i wyłącznie doskonały.
To fakt nie podlegający dyskusji.
Negowanie doskonałości Człowieka Jezus jest dowodem braku wiary i zaufania w Boże słowa!
Skoro nie był doskonałym, to i jego Ofiara nie mogła zostać przyjęta przez ojca.
Bo czyż Ojciec przyjmuje coś niedoskonałego? :-/
Nawet w Zakonie, składane zwierzę w ofierze nie mogło posiadać najmniejszej skazy.
Jezus nie tylko nie uważał się za doskonałego , on nawet za dobrego się nie uważał .
Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.
Należy postawić sobie pytanie, czy człowiek wypowiadający słowa: „Dobry nauczycielu, co mam czynić, abym osiągnął życie wieczne?”- uważał Jezusa za Syna Bożego?
Znasz odpowiedź? - Bo ja tak.

Doskonały Jezus poniósł śmierć za nasze grzechy, i zaniósł je na drzewo.
Od tego momentu jesteśmy uważani za bezgrzesznych- doskonałych.
Hbr 10:14 br "Jedną, jedyną ofiarą uczynił doskonałymi tych, którzy zostali oczyszczeni z grzechów."
Ty twierdzisz, że nie ma takiego ani jednego...
Nie po raz pierwszy sadzisz nam tu podobne „mądrości”...
Judaizm jest jeden, który ma wiele gałęzi , a chrześcijaństwo było jedną z gałęzi judaizmu .

Dzisiejszy judaizm ma tyle wspólnego z Abrahamem i Mojżeszem, co współczesne powszechne chrześcijaństwo z Chrystusem.
Pozostała jedynie nazwa.
Nie śmiem już pytać, jakim to cudem chrześcijaństwo stało się „gałęzią” judaizmu?
Na jednym „drzewie” może rosnąć i Zakon ze swymi ofiarami i chrześcijaństwo z „lepszymi” ofiarami? :aaa:
Jedynie korzeń może być wspólny- wiara Abrahama!

eksplorator

Post autor: eksplorator »

efroni pisze: Prawda zawarta w Biblii nie jest , nie możne i nie musi być całkowita
Takimi stwierdzeniami zadajesz kłam 'Słowu' Bożemu i siejesz herezje. Tylko prawda zawarta w Biblii może być i jest ponadczasowa i jedyna, ponieważ pochodzi od Boga;
Ps 119;151 PNŚ "Ty jesteś blisko, Jehowo, i wszystkie twoje przykazania są prawdą"

Ps 119;160 PNŚ "Treścią twego słowa jest prawda, a każde twe prawe rozstrzygnięcie sądownicze trwa po czas niezmierzony"

Ps 12;6 PNŚ "Wypowiedzi Jehowy to wypowiedzi czyste, niczym srebro poddane rafinacji w ziemnym piecu hutniczym, siedmiokrotnie czyszczone"
Dlatego właśnie Syn Jehowy, Jezus Chrystus, mógł wypowiedzieć słowa;
Jan 17;17 PNŚ "Uświęć ich przez prawdę; twoje słowo jest prawdą"
Słowo Boże, zawarte w Biblii było, jest i zawsze będzie jedyną 'Prawdą' na której można całkowicie polegać, a Twoje stwierdzenie; "Prawda zawarta w Biblii nie jest , nie możne i nie musi być całkowita", jest kolejną kłamliwą teorią, wypowiadaną przez ludzi, bardziej ufającym 'światu' aniżeli Bogu.
efroni pisze: Prawdą jest środkowa droga czyli wiara (pół kroku) przed nauką
Kolejny niebiblijny fałsz, płynący z twojego wyimaginowanego spojrzenia na 'Prawdę' Biblijną. Jezus nauczał, że są tylko dwie drogi. Jedna prowadząca do życia, a druga na zatracenie (Mat 7;13,14). Według Twojej wypaczonej teologi jest też trzecia droga, "środkowa droga" którą, o zgrozo, nazywasz "prawdą" ... ale tylko Twoją "prawdą", nie mającą nic wspólnego z naukami Jezusa.
efroni pisze: Judaizm uczy, że człowiek nie został stworzony jako doskonały
Następny fałsz, nie mający podstaw w Słowie Bożym, które mówi wyraźnie;
Pow Prawa 32;4 BT "On Skała, dzieło Jego doskonałe, bo wszystkie drogi Jego są słuszne; On Bogiem wiernym, a nie zwodniczym, On sprawiedliwy i prawy”

Pow Praw 32;4 BW "On jest skałą! Doskonałe jest dzieło jego, Gdyż wszystkie drogi jego są prawe, Jest Bogiem wiernym, bez fałszu, Sprawiedliwy On i prawy"
Udowodnij teraz, że człowiek nie jest "doskonałym dziełem" Boga!
efroni pisze:Nikt nie jest doskonały przed Bogiem , nawet Jezus
O zgrozo …! Skonfrontujmy zatem „prawdy” wypowiadane przez efroniego ze Słowem Bożym;
Heb 5;8,9 BW (8) i chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał, (9) a osiągnąwszy pełnię doskonałości, stał się dla wszystkich, którzy mu są posłuszni, sprawcą zbawienia wiecznego

Heb 7;28 BW (28) Albowiem zakon ustanawia arcykapłanami ludzi, którzy podlegają słabościom, lecz słowo przysięgi, która przyszła później niż zakon, ustanowiło Syna doskonałego na wieki.
... no comment

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

To prawda, że wszystkie przykazania Boże są prawdą Czy wszystkie przykazania Waszych pouczaczy jak i ich dogmaty są prawdą ?
To prawda że treścią Słowa Bożego jest prawda Czy treścią słowa ludzkiego, treścią nauk waszych pouczaczy jest prawda ?
To prawda że wypowiedzi Boga to wypowiedzi czyste , siedmiokrotnie czyszczone
Czy to samo można powiedzieć o wypowiedziach waszych pouczaczy ?

To prawda że Słowo Boże, zawarte w Biblii było, jest i zawsze będzie jedyną 'Prawdą' na której można całkowicie polegać,
Czy to samo można powiedzieć o naukach Waszych pouczaczy ?
A "Prawda zawarta w Biblii nie jest , nie możne i nie musi być całkowita" choćby z tego powodu, że Biblię pisał człowiek ułomny (Rzym. 3;4) , (Rzym. 3;23)
i do tego o ograniczonym umyśle , niezdolnym do tego by swoim ograniczonym rozumem ogarnąć niepojętą mądrość Bożą .

To prawda że dzieła Jego są doskonałe .... i doskonale przemyślane
I co zrobisz z tym że Jego zamiarem , intencją było stwożyć człowieka o właściwościach zupełnie przeciwnych do Bożych ,
tak by człowiek sam , wspinając się po szczeblach duchowej drabiny doszedł do takiego podobieństwa, które umożliwi mu zlanie , zjednoczenie się ze swym Bogiem , ze swym Stwórcą .
Co zrobisz ? Tupniesz nogą i powiesz : O zgrozo …!

Judaizm uczy ze człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boże .
...rzekł Bóg - Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam.
(...) Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę
(Rdz 1;26-27)

podobny to nie to samo co doskonały , podobnie na Nasz obraz to nie to samo co doskonały .

... no comment
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

eksplorator

Post autor: eksplorator »

efroni pisze: "To prawda że treścią Słowa Bożego jest prawda"
Łałłł, jaka metamorfoza! Patrz ... a jeszcze nie dalej jak dwa zachody słońca temu napisałeś coś wręcz przeciwnego; "Prawda zawarta w Biblii nie jest , nie możne i nie musi być całkowita". Szybko się uczysz ... wystarczy tylko odpowiedni "pouczacz" i kapujesz jak należy!
efroni pisze: "To prawda że dzieła Jego są doskonałe..."
No, ... niesamowite! A kto to, pisał to to, oto?; "Judaizm uczy, że człowiek nie został stworzony jako doskonały". Jeszcze kur nie zapiał trzeci raz, a Ty już 'Prawdę' lepiej znasz ... czy to urok "pouczacza", czy moc 'Prawdą' Cię naznacza?

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

eksplorator pisze:
efroni pisze: "To prawda że treścią Słowa Bożego jest prawda"
Łałłł, jaka metamorfoza! Patrz ... a jeszcze nie dalej jak dwa zachody słońca temu napisałeś coś wręcz przeciwnego; "Prawda zawarta w Biblii nie jest , nie możne i nie musi być całkowita". Szybko się uczysz ... wystarczy tylko odpowiedni "pouczacz" i kapujesz jak należy!
efroni pisze: "To prawda że dzieła Jego są doskonałe..."
No, ... niesamowite! A kto to, pisał to to, oto?; "Judaizm uczy, że człowiek nie został stworzony jako doskonały". Jeszcze kur nie zapiał trzeci raz, a Ty już 'Prawdę' lepiej znasz ... czy to urok "pouczacza", czy moc 'Prawdą' Cię naznacza?
Widać że dla eksploratora ( badacza, człowieka intelektu, człowieka nauki, człowieka wielkiego umysłu) manipulacja tekstem to chleb powszedni :mrgreen:

Wszystkie chwyty dozwolone, byle tylko nauka korporacji religijnej do której eksplorator należy święciła tryumfy :-D Brawo !
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kreacjonizm vs. ewolucjonizm”