Biblia a teoria ewolucji - gdzie jest prawda...

Dyskusje o powstaniu świata itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

efroni pisze: manipulacja tekstem to chleb powszedni :mrgreen:
Słowa apostołów, samego Jezusa manipulacją, bo Efroni twierdzi że jest inaczej. :xhehe:

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Quinque pisze:"Doskonałe" wszechświat ani nie jest doskonały a Bóg to żaden Jehowa.
Ulokować dwa kłamstwa w jednym zdaniu ... to domena kogoś, którego wzorem musi być niedościgły "ojciec kłamstwa";
Jan 8;44 PNŚ "Wy jesteście z waszego ojca, Diabła, i chcecie spełniać pragnienia waszego ojca. Ten był zabójcą, gdy rozpoczął, inie stał mocno wprawdzie, ponieważ prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, mówi zgodnie z własnym usposobieniem, gdyż jest kłamcą i ojcem kłamstwa"
A tak na marginesie ... "Bękart diabła czy dziecko Boże" (motto z Twojego opisu) - z którą odpowiedzią utożsamiasz siebie, w oparciu o werset z Księgi Izajasza 64;8?
"A teraz, Jehowo, tyś naszym Ojcem. My jesteśmy gliną, a tyś naszym Garncarzem; i wszyscy jesteśmy dziełem twej ręki" Iz 64;8 PNŚ
Jeżeli, według Ciebie, "Bóg to żaden Jehowa", to pewnie chyba nie ma innej opcji ... "Wy jesteście z waszego ojca, Diabła" ... to tak na prosty chłopski rozum! Ciekawe ... "Bękart diabła czy dziecko Boże"

Quinque pisze:Zaczniecie w końcu nazywać Boga Tak jak się powinno to robić?
My czynimy to od zawsze, idąc za przykładem Jezusa, który tak nakazał to czynić; "Ojcze nasz ... niech będzie uświęcone imię Twoje" (Mat 6;9). On to czcił swego Ojca i Boga, tak, jak i my to czynimy;
Jan 8;49 BT "Jezus odpowiedział: Ja nie jestem opętany, ale czczę Ojca mego, a wy Mnie znieważacie"

„Syn powinien czcić ojca, a sługa swego pana. Lecz skoro Ja jestem Ojcem, gdzież jest cześć moja, a skoro Ja jestem Panem, gdzież szacunek dla Mnie? [To] mówi Jahwe Zastępów do was, o kapłani: Lekceważycie imię moje, a jednak pytacie: Czym to okazaliśmy lekceważenie Twemu imieniu? Mal 1;6 BT
[center]Czy Bóg ma imię? ... zobacz filmik na ten temat [/center]
[center]"aby wiedziano, że ty, który masz na imię Jehowa, ty sam jesteś Najwyższym nad całą ziemią"
Ps 83;18 PNŚ
[/center]

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

eksplorator pisze: My czynimy to od zawsze, idąc za przykładem Jezusa, który tak nakazał to czynić; "Ojcze nasz ... niech będzie uświęcone imię Twoje" (Mat 6;9). On to czcił swego Ojca i Boga, tak, jak i my to czynimy
Nazywał Ojca swego a nie Boga. Chrześcijaństwo(nie mylić z setkami antytrynitarnymi) zawsze uznawało Jezusa za Boga
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Quinque pisze: Chrześcijaństwo(nie mylić z setkami antytrynitarnymi) zawsze uznawało Jezusa za Boga
Zawsze, czyli od kiedy?
Wiesz? :lol:

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Quinque pisze:
eksplorator pisze: My czynimy to od zawsze, idąc za przykładem Jezusa, który tak nakazał to czynić; "Ojcze nasz ... niech będzie uświęcone imię Twoje" (Mat 6;9). On [Jezus] to czcił swego Ojca i Boga, tak, jak i my to czynimy
Nazywał Ojca swego a nie Boga. Chrześcijaństwo(nie mylić z setkami antytrynitarnymi) zawsze uznawało Jezusa za Boga
Nazywał Ojca swego Bogiem, gdyż taka jest 'Prawda' Biblijna
Jan 20;17b BT "Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego"
Chrześcijaństwo katolickie ... to zbrodniczo - konkwistadorskie ugrupowanie religijne, zrobiło z Jezusa Boga, chociaż On sam tego nigdy nie oczekiwał;
Fil 2;6 BT "On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem"
... co zresztą potwierdzali w swoich wypowiedziach Jego uczniowie;
Ef 1;17 BT "[Proszę w nich], aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia w głębszym poznaniu Jego samego.

2Kor 1;3 PNŚ Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Ojciec tkliwych zmiłowań i Bóg wszelkiego pocieszenia,

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

eksplorator pisze:
Quinque pisze:
eksplorator pisze: My czynimy to od zawsze, idąc za przykładem Jezusa, który tak nakazał to czynić; "Ojcze nasz ... niech będzie uświęcone imię Twoje" (Mat 6;9). On [Jezus] to czcił swego Ojca i Boga, tak, jak i my to czynimy
Nazywał Ojca swego a nie Boga. Chrześcijaństwo(nie mylić z setkami antytrynitarnymi) zawsze uznawało Jezusa za Boga
Nazywał Ojca swego Bogiem, gdyż taka jest 'Prawda' Biblijna
Jan 20;17b BT "Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego"
EMET:
Polecam mój post z roku 2007 --
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ght=#23756

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kreacjonizm vs. ewolucjonizm”