Biblia o kulistej ziemi

Dyskusje o powstaniu świata itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

KobietaZMagdali pisze:Wnikliwy, pisałam już to samo jak twój post zauważyłam.

RN,

Obrazek
Przy płaskiej ziemi też istnieje północ, południe, wschód i zachód.
jfs300 pisze:
A ty, synu człowieczy mów; Tak mówi Wszechmocny Pan do ziemi izraelskiej; Nadszedł kres dla czterech krańców ziemi''
juz pomijając wiadomą rzecz , z przekładami czy zabiegiem stylistycznym
nieraz w piosenkach ,, po krance ziemi'' nie oznacza krancow dosłownie, tylko jest to metaforyczne,
Metafora to taka złożona mysl z drugim dnem ;-)
inaczej przenośnia;)

jednak nawet w przypadku brutalnej dosłowności , nie jesteś w stanie zaprzeczyć
ze tak obrazowo pokaże

Obrazek




Pozdrawiam ;-)
Krańce świata też występują w płaskiej ziemi, bo ma swój koniec i niektórzy wierzyli że jest tam przepaść.
Najlepszy z możliwych cytatów na płaskość ziemi jest cytat z Daniela:
Będąc na swym łożu, oglądałem wizje, które miałem w swej głowie: Oto drzewo pośrodku ziemi, a wysokość jego ogromna. Drzewo wyrosło i stało się potężne, a wysokość jego dosięgła niebios i było je widać aż po kraniec całej ziemi. Daniela 4,10-11
- siłą rzeczy nie jest możliwe gdy ziemia jest kulą, by wyrosło drzewo tak duże które byłoby widoczne na całej ziemi. Jak wyrośnie takie wielkie drzewo na Grenlandii, to na Antarktydzie nie byłoby widoczne, nawet jakby sięgała końca układu słonecznego. W każdym bądź razie Daniel wierzył w płaskość ziemi.
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kreacjonizm vs. ewolucjonizm”