Ewolucja czy stwarzanie ?

Dyskusje o powstaniu świata itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Jer. 9:22-23
22. Tak mówi Pan: Niech się nie chlubi mędrzec swoją mądrością i niech się nie chlubi mocarz swoją mocą, niech się nie chlubi bogacz swoim bogactwem!
23. Lecz kto chce się chlubić, niech się chlubi tym, że jest rozumny i wie o mnie, iż Ja, Pan, czynię miłosierdzie, prawo i sprawiedliwość na ziemi, gdyż w nich mam upodobanie - mówi Pan.

(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

ata333 pisze:Wnikliwy, mowisz, ze szanujesz nauke, to powiedz mi dlaczego odrzucasz TE, ktora jest teoria przetestowana, jak to stwierdzil J.Coyne - prawdziwa, na rzecz urojen w postaci filozofii kreacjonizmu
?
Masz racjonalna odpowiedz, czy znowu zaslonisz sie wiara. Bo jesli sie zaslonisz, to bede powtarzac, az do znudzenia:

Wierz sobie jak masz ochote, ale nie wmawiaj innym, ze powinni tez uwierzyc, i ze jesli nie wierza, to sa pozbawieni jakichs tam wartosci i duchowosci.
Wierz sobie jak masz ochote, ale nie wykrzywiaj realnego obrazu swiata, i nie krzycz do znudzenia, ze ten obraz wykrzywia nauka.
Wierz sobie jak chcesz, ale nie gardz tymi co dla Ciebie stworzyli ten swiat lepszym i wygodniejszym.

Jezeli zas uwazasz, ze nauka powinna jak to kiedys tu napisales wspolpracowac z wiara, to tez powtorze, ze bardzo sie mylisz. Wiara powinna sie trzymac jak najdalej od nauki, bo inaczej TE bedziemy w Polsce, a moze i na swiecie uczyc sie w "podziemiu".
Tak samo tobie będę do znudzenia mówił, nie wmawiaj innym zwłaszcza na tym forum że mają odrzucić wiarę w Boga, i uwierzyć w człowieka i jego możliwości.
Jak chcesz nadal obrzucać nas tym, że wierzymy w urojenia to po jakiego grzyba tu siedzisz zwłaszcza że to forum ni w ząb nie pasuje do twojego ( na dzień dzisiejszy ) światopoglądu.

Ja raczej widzę, że to ty wykrzywiasz realność świata, wmawiając nam że dziś nic złego się nie dzieje, a jak się dzieje to tylko przez pryzmat Biblii.

Ostatnio nawet Veteranowi nie omieszkałaś napisać, że jest (...), czy ty aby nie zapominasz się trochę z tym traktowaniem wierzących w Boga?

Nie rozumiem po co tu jesteś, a twoja mantra o wolnej woli itp już mnie nudzi.
Chciałbym abys wyjawiła mi swoje wykształcenie, stopień naukowy itp.
Jeżeli jednak pracujesz jako pomoc domowa, to lepiej nie nazywaj wierzących w przenośni ( głupacami ).

Zmień forum na naukowe, tylko tak mogłabyś już tak nie błyszczeć.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Wnikliwy pisze:Tak samo tobie będę do znudzenia mówił, nie wmawiaj innym zwłaszcza na tym forum że mają odrzucić wiarę w Boga, i uwierzyć w człowieka i jego możliwości.
Jak chcesz nadal obrzucać nas tym, że wierzymy w urojenia to po jakiego grzyba tu siedzisz zwłaszcza że to forum ni w ząb nie pasuje do twojego ( na dzień dzisiejszy ) światopoglądu.

Wierz sobie jak masz ochote, ale nie wmawiaj innym, ze powinni tez uwierzyc, i ze jesli nie wierza, to sa pozbawieni jakichs tam wartosci i duchowosci.
Wierz sobie jak masz ochote, ale nie wykrzywiaj realnego obrazu swiata, i nie krzycz do znudzenia, ze ten obraz wykrzywia nauka.
Wierz sobie jak chcesz, ale nie gardz tymi co dla Ciebie stworzyli ten swiat lepszym i wygodniejszym.
Ja raczej widzę, że to ty wykrzywiasz realność świata, wmawiając nam że dziś nic złego się nie dzieje, a jak się dzieje to tylko przez pryzmat Biblii.
To udowodnij to, samo rzucenie paru slow na wiatr nic nie znaczy.
Ostatnio nawet Veteranowi nie omieszkałaś napisać, że jest (...), czy ty aby nie zapominasz się trochę z tym traktowaniem wierzących w Boga?
Nie wiem, czy veteranowi, ale rol23 napewno i to nieraz i nie ja jedna ;) Z reguly "glupcom" sie to nalezy.

Uwazasz, ze jak Ci papierki pokaze, to cos tym udowodnie ? Co ? Niby z jakiej racji mialabym Ci zreszta cokolwiek udowadniac ?

Wnikliwy wyrosnij z krotkich spodenek. Najwyzszy czas.
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Mi nic nie musisz udowadniać, ale jakbyś była panią doktor lub profesor to może i mógłbym ci wybaczyć tę fascynację, a tak łykasz wszystko bez popitki, bo akurat poczytałaś sobie dużo różnych doktorów i profesorów i tym teraz żyjesz.

Angus Young też do dziś nosi krótkie spodenki a ciut starszy od mojej skromnej osoby

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Wnikliwy pisze: Angus Young też do dziś nosi krótkie spodenki a ciut starszy od mojej skromnej osoby
Tylko na scenie,Wnikliwy. :-D

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Wnikliwy pisze:Mi nic nie musisz udowadniać, ale jakbyś była panią doktor lub profesor to może i mógłbym ci wybaczyć tę fascynację, a tak łykasz wszystko bez popitki, bo akurat poczytałaś sobie dużo różnych doktorów i profesorów i tym teraz żyjesz.
Drogi Wnikliwy jak bedziesz wiecej czytal rzeczy wartosciowych, bedziesz mogl odroznic rzeczy strawne bez "popitki", od tych bez "popitki" niestrawnych.

Nie masz kasy, napisz, podrzuce Ci pare wartosciowych wydawnictw. Najwazniejsze zebys chcial.
A teraz, badz laskaw wrocic do tematu ewolucji, jesli w ogole w temacie tym masz cos do powiedzenia, oprocz wyznania swojej wiary w stworzenie.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2017, 0:00 przez ata333, łącznie zmieniany 1 raz.
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Angus Young też do dziś nosi krótkie spodenki a ciut starszy od mojej skromnej osoby
A Ian Anderson to nawet bociana na scenie udaje, a gospodynie domowe to fajne seksowne i calkiem inteligentne babki, szczegolnie te z Hollywood. Nie wiem, wiec co masz do gospodym domowych ;)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

ata333 pisze:A Ian Anderson to nawet bociana na scenie udaje
...
Co to,to nie.Stanowczo protestuje.Zaden bocian,tylko masajski wojownik. ;-)

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

No, wielkie sorry za degradacje pozycji masajskiego wojownika spiewajacego do swojego stada, do pozycji bociana polujacego na zabki na uzytek tego forum. Cel ponoc uswieca srodki ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

To nie tak,ato.Akurat ta pozycja nie dotyczy masajskiego pasterza spiewajacego stadu,a wojownika.Jednym z obrzedow inicjacyjnych Masajow jest zabicie lwa.Mlody Masaj w ten sposob koncentruje sie i zlewa z otoczeniem oczekujac.Potrafia oni stac tak klikanascie godzin,czasem dni.Nie bez znaczenia jest fakt uzywania przez nich wywaru z korzenia tabernanthe iboga. ;-)

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Dzieki za doksztalt. Postaram sie zapamietac, bo choc pamiec mialam zawsze dobra, niemal fotograficzna, to wiek jednak robi swoje ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Cale szczescie,ze nie mimo wieku nie mamy jeszcze...tej...noo...co to ja chcialem powiedziec? :-P

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Na podoredziu mam diete, metformine, i uniwersytet "trzeciego wieku", wiec moze mnie nie dopadnie ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Ja mam RPG...dobrze dzialaja na wyobraznie,a co za tym idzie i na pamiec. ;-)

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

ata333 pisze:
Nie potrafię inaczej wyjaśnić , nie jestem erudytą :bardzo_smutny:
Dobrze, ze chociaz zdajesz sobie z tego sprawe. Wiec, nie obrazaj innych, tylko dlatego, ze nie potrafisz pisac zrozumiale, a i z czytaniem ze zrozumieniem masz powazne problemy.
No comment .
Taka odpowiedź jest wystarczającym komentarzem i wiele mówi o osobie która ją napisała .
/ bez potrzeby wcinasz się /Ato/ miedzy wódkę a zakąskę /
Dobrze więc , nieerudyta odpowie Andżelice i postara się napisać inaczej , bardziej zrozumiale / mam nadzieję /

Ps.
z czytaniem ze zrozumieniem masz powazne problemy.
Znasz to z autopsji ? Nie raz i nie dwa to udowodniłaś swoimi bzdurami .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kreacjonizm vs. ewolucjonizm”