Ewolucja czy stwarzanie ?

Dyskusje o powstaniu świata itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

ata333 pisze:Oczywiscie winie nie tylko wnikliwego, Jachu, czy Henryka, Listka ale ludzi, ktorzy posluguja sie manipulacja / indoktrynacja aby zniewolic ludzkie umysly.

Wnikliwy w dodatku jeszcze mowi o swoich wartosciach duchowych. Ja pytam wiec, jakie to wartosci skoro Jego swiat kreci sie wokol tezy biblijnej, iz swiat jest zly ( mowie o ludziach oczywiscie) i jedynym wyjsciem jest wyrzniecie ponad polowy naszej populacji w imie kary za nieposluszenstwo Bogu.
On zas czeka z utesknieniem na zapowiedziany Armagedon, cieszac sie zapewne, ze wszyscy, ktorzy dzis smieja sie z tych urojen, kiedys beda drzec i szczekac / dzwonic zebami.

Jn 14:28-30
28. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie.
29. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie.
30. Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie.
(BT)

Bać to się mogą ci,których sumienie potępia,
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Wnikliwy pisze:A co Bóg nie da lepszego jutra, no proszę 😄
W postaci Armagedonu, czyli rozlewu krwi ? O tym mowisz ?
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

ata333, on tylko bezmyślnie cytuje beletrystykę... :-D
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

nesto pisze:ata333, on tylko bezmyślnie cytuje beletrystykę...
No niestety. Z ludzmi zindoktrynowanymi nie da sie prowadzic racjonalnej polemiki, bo albo zacytuja Biblie, albo Straznice. Smutne to.
Jachu pisze:Co by człowiek nie przedsięwziął.to i tak kopie sobie samemu grób i to własnymi zębami,że nie wspomnę o pokarmach tzw "duchowych".
Jachu tylko dlatego, ze nie wszyscy ludzie zyja urojeniami jak S.J czy Badacze Pisma, nasz swiat jeszcze istnieje. Tylko racjonalne i optymistyczne podejscie do zycia przynosi pozytywne skutki. Gdyby wszyscy czekali z zalozonymi rekoma, na manne z nieba to bysmy zamiast dobrobytu Europy mieli tutaj Afryke, albo i jeszcze gorzej. Pomysl o tym.
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

ata333 pisze:[Jachu] Pomysl o tym
No nie wierzysz chyba, że jest to możliwe :-D
Zaraz Jachu zapoda jakiś cytat z Biblii. Uwolni go to od konieczności "pomyślenia nad czymś".. :-D
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

ata333 pisze:Gdyby wszyscy czekali z zalozonymi rekoma, na manne z nieba
No przecież już tu jest? Nawet na poprzedniej stronie się wypowiadała? :-D
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Eutychus pisze:
ata333 pisze:Gdyby wszyscy czekali z zalozonymi rekoma, na manne z nieba
No przecież już tu jest? Nawet na poprzedniej stronie się wypowiadała? :-D
. :xhehe: :xcalus:
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

nesto pisze:Uwolni go to od konieczności "pomyślenia nad czymś".
Jest coś,nad czym myśleć nie muszę i nie chcę. :-P
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

ata333 pisze:
Wnikliwy pisze:A co Bóg nie da lepszego jutra, no proszę 😄
W postaci Armagedonu, czyli rozlewu krwi ? O tym mowisz ?
Ci co będą słuchać Boga będą bezpieczni.
Ci co będą mieć w czterech literach nie będą bezpieczni.
To wcale nie jest trudne do zrozumienia.

Ja mówię o tym co będzie po ARMAGEDONIE.

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

ata333 pisze:zamiast dobrobytu Europy mieli tutaj Afryke, albo i jeszcze gorzej.
Masz coś do Afryki?
To Europa uczyniła Afrykę tym czym jest.
Ten dobrobyt w Europie jest zgniły, to dobrobyt kosztem krwi, bólu i łez.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

ata333 pisze:W postaci Armagedonu, czyli rozlewu krwi ? O tym mowisz ?
BÓG unicestwi wrogów SWOICH DZIECI.
BÓG obiecał że w Królestwie Bożym nikt nie skrzywdzi DZIECKA BOŻEGO i dlatego część ludzkości spłonie w ogniu piekielnym.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Wnikliwy pisze:
ata333 pisze:
Wnikliwy pisze:A co Bóg nie da lepszego jutra, no proszę 😄
W postaci Armagedonu, czyli rozlewu krwi ? O tym mowisz ?
Ci co będą słuchać Boga będą bezpieczni.
Ci co będą mieć w czterech literach nie będą bezpieczni.
To wcale nie jest trudne do zrozumienia.

Ja mówię o tym co będzie po ARMAGEDONIE.
. Jeszcze tylko wielkie sprzatanie ziemi z trupów, ciał zabitych dzieci,kobiet,mezczyzn i sielanka. Domek z ogrodkiem, wiecznie biale zeby, winogrona i inne owoce na stolach, Lew z owca na posesji. Tylko jak mowi Biblia swiety list od Boga, te ciala lezace jak gnoj na polu trzeba bedzie uprzatnac....
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Manna z nieba pisze:, Lew z owca na posesji. .
W dodatku oba gatunki będą się żywiły soczystą zielonką :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Manna z nieba pisze:
Wnikliwy pisze:
ata333 pisze:
Wnikliwy pisze:A co Bóg nie da lepszego jutra, no proszę 😄
W postaci Armagedonu, czyli rozlewu krwi ? O tym mowisz ?
Ci co będą słuchać Boga będą bezpieczni.
Ci co będą mieć w czterech literach nie będą bezpieczni.
To wcale nie jest trudne do zrozumienia.

Ja mówię o tym co będzie po ARMAGEDONIE.
. Jeszcze tylko wielkie sprzatanie ziemi z trupów, ciał zabitych dzieci,kobiet,mezczyzn i sielanka. Domek z ogrodkiem, wiecznie biale zeby, winogrona i inne owoce na stolach, Lew z owca na posesji. Tylko jak mowi Biblia swiety list od Boga, te ciala lezace jak gnoj na polu trzeba bedzie uprzatnac....
Kiedy wreszcie napiszesz to co masz na końcu języka . Biblia podaje głupoty!!!!!

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Wnikliwy pisze:Kiedy wreszcie napiszesz to co masz na końcu języka . Biblia podaje głupoty!!!!!
A nie?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kreacjonizm vs. ewolucjonizm”