Pulapka na Darwina

Dyskusje o powstaniu świata itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

ata333 pisze:
Manna z nieba pisze: A co dokładnie ato333?
Człowiek nie został stworzony przez Boga?
Boa dusiciel raczej wykazal brak logiki w rozumowaniu swego adwersarza.... ;-)
Ja rozumuje jak owy adwersarz.
Bóg nie jest materią, nie musiał mieć wcale stworzyciela i sam o sobie mówi, że nie miał początku.
Wątpisz w słowa Boga?
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

jfs300

Post autor: jfs300 »

Bóg nie jest materią, nie musiał mieć wcale stworzyciela i sam o sobie mówi, że nie miał początku.

Wątpisz w słowa Boga?
... a poza tym to logiczne :-P

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Manna z nieba pisze:Bóg nie jest materią, nie musiał mieć wcale stworzyciela i sam o sobie mówi, że nie miał początku.
/


nie podjelam sie dyskusji w tej prawie..a sprawie logiki wypowiedzi adwersarza Boa...i dalej podtrzymuje swoje zdanie... ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

ata333 pisze:
Manna z nieba pisze:Bóg nie jest materią, nie musiał mieć wcale stworzyciela i sam o sobie mówi, że nie miał początku.
/


nie podjelam sie dyskusji w tej prawie..a sprawie logiki wypowiedzi adwersarza Boa...i dalej podtrzymuje swoje zdanie... ;-)
No tak, Pismo Święte kłamie, a BoaDusiciel jest logiczny i zna się na rzeczy :-)
Jak jesteś taka logiczna i wszystko wiesz to proszę podaj definicję i skład ducha o którym mówi Biblia, że mamy służyć Bogu w duchu i w prawdzie.
W jakim duchu??
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Manna z nieba pisze:No tak, Pismo Święte kłamie, a BoaDusiciel jest logiczny i zna się na rzeczy
alez ja nie o tym pisalam...

stwierdzilam tylko..ze argument Tropiciela..jest nielogiczny... :)

tylko tyle..i az tyle... :)

i prosilabym,,zeby na tej podstawie nie wyciagac dalekoidacych, emocjonalnych wnioskow... ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Manna z nieba pisze:Jak jesteś taka logiczna i wszystko wiesz to proszę podaj definicję i skład ducha o którym mówi Biblia, że mamy służyć Bogu w duchu i w prawdzie.

Manno pomieszalas (byc moze z emocjii.. ;-) )watki..:)
tutaj nie nawiazywalam do pojecia DUCHA..ale jak juz poruszylas ten temat to odpowiem..:)

nie wierze,,ze nie wiesz o czym tu jest mowa tzn..w jakim znaczeniu zostalo tu uzyte slowo duch.. ;-)
jesli zas w takim samym znaczeniu mielibysmy rozumiec Nature.czyli Istote Boga...to rozwazania filozoficzne sa w tym wypadku wrecz niezbedne...:)

zreszta w kazdym sa niezbedne gdyz natura Boga..nie jest jednoznacznie definiowalna..przez nasz ludzki..ograniczony zmyslami..tylko przetwarzajacymi informacje umysl... ;-)

Bog jako tak rozumiany Duch..bylby raczej wytworem naszych intencji..naszych uczuc..i potzreb...jednym slowem w rozumieniu potocznym...wytworem naszych serc...:)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Manna z nieba pisze:
ata333 pisze:
Manna z nieba pisze: A co dokładnie ato333?
Człowiek nie został stworzony przez Boga?
Boa dusiciel raczej wykazal brak logiki w rozumowaniu swego adwersarza.... ;-)
Ja rozumuje jak owy adwersarz.
Bóg nie jest materią, nie musiał mieć wcale stworzyciela i sam o sobie mówi, że nie miał początku.
Wątpisz w słowa Boga?
Zwracam nieśmiało uwagę, że nie-materia też została stworzona przez Boga.
W szczególności aniołowie i takie tam inne sprawy ...
Wnioskuję zatem, że wszystko musi mieć jakiegoś stworzyciela/projektanta, zarówno materia jak i zjawiska duchowe.
Skoro cała materia i wszystkie zjawiska duchowe zostały stworzone przez Boga, to wydaje mi się skrajnie nieprawdopodobne żeby jedno zjawisko duchowe ( zwane Bogiem ) mogło powstać bez projektanta :-> :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

BoaDusiciel, z naszego punktu widzenia jasne jest, że musiało coś powstać z niczego.
Przecież nie może być, aby coś zawsze istniało... bo skąd się wzięło?

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

nesto pisze:Przecież nie może być, aby coś zawsze istniało... bo skąd się wzięło?
ja mysle,,ze Boa,,co innego mial na mysli.. ;-)
wykazal jedynie logiczny blad w rozumowaniu adwersarza..

co do drugiej linijki swojej wypowiedzi..mozesz nie miec racji.. i nie chodzi mi tu o Boga.. ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kreacjonizm vs. ewolucjonizm”