Historia Ziemi - filmy, linki, książki i wasze uwagi

Dyskusje o powstaniu świata itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Historia Ziemi - filmy, linki, książki i wasze uwagi

Post autor: Dezerter »

http://www.filmy-dokumentalne.pl/stworzenie-ziemi/

Polecam "Stworzenie Ziemi"
National Geographic po raz kolejny zabiera nas w niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni przedstawiając krótką historię „Błękitnej Planety”. To co jednak wyróżnia ten dokument od innych jemu podobnych, to wyjątkowa narracja i wspaniałe zdjęcia. Śledzimy bowiem zachodzące na Ziemi zmiany okiem kamery-obserwatora, która „staje się” mimowolnym świadkiem minionych dziejów. Od gwałtownych narodzin planety, cztery i pół miliarda lat temu, poprzez najmroźniejszą epokę lodowcową, potężne wybuchy wulkaniczne, okres panowania dinozaurów, aż po czasy pierwszych ludzi i współczesność. Dzięki temu zrozumiemy, że życie na Ziemi jest tak naprawdę sumą licznych przypadków i cudów natury.
Warto poświęcić 1,5 godziny, by poznać współczesne poglądy nauki na powstanie ziemi, jej historię, powstanie życia, jego rozwoju, katastrof apokaliptycznych jakie już kilka razy przeżyła nasza planeta. Ja myślałem, że sporo wiem, ale okazało się, że całkiem niewiele ;-)
Pisze to świeżo po obejrzeniu więc podzielę się refleksją
- przez cały film co jakiś czas miałem taką myśl, że to wszystko wygląda, dzieje się zgodnie z jakimś planem, że ma jakiś cel, że prowadzi wyraźnie do nas jako króla stworzenia
... tylko czemu Bóg wybrał tak skomplikowaną procedurę
...6 dni są o wiele prostsze ;-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

http://www.youtube.com/watch?v=8aQWV7KxhOA
Michał Heller, Stworzenie i początek Wszechświata 2013 Copernicus Center Lecture
Opublikowany 4 paź 2014

Jak pogodzić wiarę w stworzenie świata przez Boga z wiedzą naukową? Jak się ma biblijny opis stworzenia do około czternastu miliardów lat historii wszechświata i ewolucyjnego pochodzenia ciała i umysłu człowieka? Czy nowoczesny, naukowy światopogląd wyklucza religijność i czyni z niej zabobon?

To pytania, jakie przed sobą muszą postawić nie tylko naukowcy, filozofowie i teologowie. Stawia je każdy, kto poszukuje racjonalnej odpowiedzi na pytanie Leibniza: Dlaczego istnieje raczej coś niż nic?

Ks. prof. Michał Heller wygłosił wykład z serii Copernicus Center Lecture: „Stworzenie i początek Wszechświata”24 października w Sali Audytoryjnej Pałacu Larischa (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Bracka 12).

Copernicus Center Lectures to seria wykładów Centrum Kopernika z udziałem największych uczonych naszych czasów. W poprzednich latach w ramach tej serii wykłady wygłosili Francisco Ayala, sir Roger Penrose, Joseph LeDoux i George Ellis
Jest polemika z Hawkingiem, jest zaskakujący tekst Hellera: "nie lubię pojęcia duszy"
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kreacjonizm vs. ewolucjonizm”