Do zobaczyska

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i napisać kilka słów o sobie. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Do zobaczyska

Post autor: Albertus »

ZAMOS pisze:
01 wrz 2020, 16:34
Albertus pisze:
01 wrz 2020, 16:11
Czyż nie jest prawdziwe to powiedzenie że jak człowiek przestanie wierzyć w Boga to uwierzy w każdą głupotę....
Na to co napisałem jako dowód są tabliczki sumeryjskie i to z nich nieudolnie spisano dzieje izraelskie. Jehowa na początku był mało znaczącym bóstwem lokalnym mającym pod sobą rolników. Dopiero jak Anunaki odlecieli zaczął szaleć wraz z wubrańcami. Dla mnie bardziej wiarygodne są zapisy pisma klinowego niż biblia, którą tak wiele razy zmieniano.

Ale wierzysz że anunnaki gdzieś odlecieli?

To może jeszcze przylecą?

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Do zobaczyska

Post autor: George »

ZAMOS pisze:
01 wrz 2020, 16:34
Albertus pisze:
01 wrz 2020, 16:11
Czyż nie jest prawdziwe to powiedzenie że jak człowiek przestanie wierzyć w Boga to uwierzy w każdą głupotę....
Na to co napisałem jako dowód są tabliczki sumeryjskie i to z nich nieudolnie spisano dzieje izraelskie. Jehowa na początku był mało znaczącym bóstwem lokalnym mającym pod sobą rolników. Dopiero jak Anunaki odlecieli zaczął szaleć wraz z wubrańcami. Dla mnie bardziej wiarygodne są zapisy pisma klinowego niż biblia, którą tak wiele razy zmieniano.
W czasach Sumeryjskich Izrael jako liczący się naród praktycznie jeszcze nie istniał.

Abraham i jego potomkowie, tacy jak Ishme Dagan / Ishmael, czy Lipit Ishtar / Ezaw, którzy byli królami Isinu, Akkad i Sumeru, niewiele mieli wspólnego z Jakubem / Izraelem i jego potomkami.

Jakub / Izrael, i jego zwyrodniali synalkowie, pod wodzą swojego nowego Boga / Jehowy - Mocnego Boga Izraela (Ks. Rodz. 33), zaczynali dopiero swoją zbrodniczą działalność na terenach Cannanu - późniejszej Palestyny, i mamy to dokładnie opisane w Księdze Rodzaju, w Księdze Jaszera, w dziełach Józefa Flawiusza, w Księdze Jubileuszy, w Testamencie Dwunastu Patryjarchów, i w wielu innych antycznych pismach.

To właśnie Jakub / Izrael, pod namową swojego syna Judy (Patryjarchy Żydów) zamordował swojego brata Ezawa / Lipit Ishtara - króla Isinu, Akkadu i Sumeru.

W tym czasie zrodzonych było wielu Semi-Bogów, i Marduk był jednym z nich. Marduk mógł być stworzonym przez Jehowę, tak jak Ezaw / Lipit Ishtar był stworzonym przez Ishtar / Artemizę, ale Marduk to na pewno nie Jahwe.

Po pierwsze imię Jahwe było znane na ponad dwieście lat zanim pokazało się imię Marduk, a po drugie, cech Marduka nie mają nic wspólnego z cechami Wybawiciela / Zbawiciela, a tak tłomaczone jest imię Jahwe.
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Do zobaczyska

Post autor: BoaDusiciel »

Albertus pisze:
01 wrz 2020, 16:52
ZAMOS pisze:
01 wrz 2020, 16:34
Albertus pisze:
01 wrz 2020, 16:11
Czyż nie jest prawdziwe to powiedzenie że jak człowiek przestanie wierzyć w Boga to uwierzy w każdą głupotę....
Na to co napisałem jako dowód są tabliczki sumeryjskie i to z nich nieudolnie spisano dzieje izraelskie. Jehowa na początku był mało znaczącym bóstwem lokalnym mającym pod sobą rolników. Dopiero jak Anunaki odlecieli zaczął szaleć wraz z wubrańcami. Dla mnie bardziej wiarygodne są zapisy pisma klinowego niż biblia, którą tak wiele razy zmieniano.

Ale wierzysz że anunnaki gdzieś odlecieli?

To może jeszcze przylecą?
Ponoć jakiś Żyd odleciał do nieba i przyleci powtórnie ... to co, Anunakom nie wolno ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Do zobaczyska

Post autor: George »

BoaDusiciel pisze:
01 wrz 2020, 18:58
Albertus pisze:
01 wrz 2020, 16:52
ZAMOS pisze:
01 wrz 2020, 16:34
Na to co napisałem jako dowód są tabliczki sumeryjskie i to z nich nieudolnie spisano dzieje izraelskie. Jehowa na początku był mało znaczącym bóstwem lokalnym mającym pod sobą rolników. Dopiero jak Anunaki odlecieli zaczął szaleć wraz z wubrańcami. Dla mnie bardziej wiarygodne są zapisy pisma klinowego niż biblia, którą tak wiele razy zmieniano.

Ale wierzysz że anunnaki gdzieś odlecieli?

To może jeszcze przylecą?
Ponoć jakiś Żyd odleciał do nieba i przyleci powtórnie ... to co, Anunakom nie wolno ?
Którego to niby Żyda masz na myśli ?

Jeśli chodzi o historię Sumeru to są pod tymi linkami ciekawe strony dla zainteresowanych historią:

https://www.starozytnysumer.pl/podstron ... umeru.html

https://pl.qwe.wiki/wiki/Dynasty_of_Isin

http://www.mesopotamiangods.com/isin-ba ... ity-state/
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Do zobaczyska

Post autor: George »

ZAMOS pisze:
01 wrz 2020, 15:02
rol23 pisze:
30 sie 2020, 11:36
Zaciekawiłeś mnie. Jak Jehowa mógł umrzeć, skoro nigdy nie był człowiekiem.
Człowiekiem nie był, ale umierają nie tylko ludzie. Jehowa to jedno z imiom Marduka
BoaDusiciel pisze:
30 sie 2020, 16:54
Właśnie.
Jak Jehowa mógł umrzeć, skoro nigdy nie żył ?
Istota taka żyła naprawdę. Przedstawiał się wieloma imionami w tym też Jehowa

Poniżej ZAMOS jest link do ciekawych informacji o Madruku:

http://www.mesopotamiangods.com/marduk/
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj się i przedstaw :-)”