Cześć

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i napisać kilka słów o sobie. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gnostyk

Cześć

Post autor: gnostyk »

Cześć wszystkim na forum.
Chciałem sie w sumie tylko przywitać..Bo ciężko sie przedstawić w jednym poście i to na dodatek pierwszym.
Niech moja aktywność ukaże kim jestem :)

Z waszym forum -choć już pasuje napisać 'z naszym forum' - spotkałem się jeszcze na starym serwerze i bardzo dłuugo dojrzewałem by się zalogować.
A do tego kroku przekonał mnie temat o książkach, bo lubie je czytać..no i w sumie mam klika pytań odnośnie Ks.Liczb rozdz 25, ale to wszystko z czasem, bo pośpiech jest nie wskazany

Na początek to wystarczy, nie chce być zbyt wylewny :P Do zobaczenia w tematach i postach

gnostyk

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Cześć

Post autor: wuka »

Miło mi. Temat książek też jest dla mnie zawsze ciekawy. Mam nadzieję, że podzielisz się zainteresowaniami.

gnostyk

Re: Cześć

Post autor: gnostyk »

wuka pisze:
24 lip 2021, 23:43
Miło mi. Temat książek też jest dla mnie zawsze ciekawy. Mam nadzieję, że podzielisz się zainteresowaniami.
Cześć wuka.
Już na wstępie i 'w ciemno' Ci napisze żę....z Tobą to napewno spotkam się w niektórych tematach :P

Pytasz o zainteresowania ? W skrócie pisząć to 'od Adama aż po podboje obcych planet'
W moim światopoglądzie ewolucja potwierdza obecność Boga, a Bóg potwierdza Darwina - pisząc w dwóch słowach.
Ale z góry chce zaznaczyć że nie chce na ten temat dyskutować..przynajmniej na początku :mrgreen:

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Cześć

Post autor: George »

Witaj Gnostyk, w temacie Prawda Objawiona wkleiłem Rozdział 14 z księgi Historia Żydów. Są w niej ciekawe informacje na temat gnostycyzmu. Na razie tekst jest w języku angielskim, ale możemy go przetłumaczyć na polski.
Pozdrawiam
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Cześć

Post autor: wybrana »

Cześć gnostyk.
Mysle, że wiele ciekawych przemyśleń tu wniesiesz - więc pisz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Cześć

Post autor: radek »

Witam Cię Gnostyk

Ja widzę, że forum przybiera na wartości, niechybnie wypełnia się proroctwo Biblijne

Dan 12:3 BT5 "Mądrzy będą świecić jak blask sklepienia, a ci, którzy nauczyli wielu sprawiedliwości, jak gwiazdy na wieki i na zawsze."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

gnostyk

Re: Cześć

Post autor: gnostyk »

Powiem Ci Radku że ten werset z Bibli jest dość niebezpieczny..przynajmniej dla mnie.
A w myśl tego,to napisze, to co mi się odrazu z nim skojarzyło.

Otóż czytam teraz dr Michael'a Newton o reinkarnacji i o tym co dzieje się z duszą po śmierci lub przed następnym wcieleniem..
Prawie wszystkie przypadki poddane hipnozie opisują, że gdy spotykają Rade Starszych, to własnie nad nimi /tzn Radą/ jest półkoliste sklepienie z którego idze wyczuc emanującą mądrość itp

Oczywiśćie prosze potraktować to jako zwykłą ciekawostke i zgieg okoliczności, gdyż o reinkarnacji nie wiem nic, poza ogólnym jej zarysem.
Ale fakt jest taki, że można ją wyczuć w jednym z Apokryfów Nowego Testamentu autorstwa Starowieyskiego,

Także wiem,że nic nie wiem :mrgreen:

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Cześć

Post autor: radek »

gnostyk pisze:
25 lip 2021, 10:56
Także wiem,że nic nie wiem :mrgreen:
Twoje słowa są bardzo ugruntowane i Dobrze nimi balansujesz. To jest mądrość, o której myślałem. Poza tym rozpocząłeś od istotnego tematu

Sir 27:5 BT5 "Piec poddaje próbie naczynia garncarza, a sprawdzianem człowieka jest jego wypowiedź."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj się i przedstaw :-)”