Powrót po latach :)

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i napisać kilka słów o sobie. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Powrót po latach :)

Post autor: nesto »

Dzień dobry.
Wracam po kilku latach i dziękuję wszystkim, którzy ze mną przez ostatnie 10 lat dyskutowali.
Z niektórymi dyskutowaliśmy na kilku forach jednocześnie ;-)
Szczególnie dużo dały mi dyskusje z ortodoksyjnymi chrześcijanami bo zmusiły mnie do otworzenia szeroko swoich oczu.
Przeszedłem od katolicyzmu poprzez protestantyzm (ogólnie pisząc) i odrzucenie tzw. Trójcy do całkowitego wyzwolenia.
Chcę Was poinformować, że od kilku lat jestem całkowitym i jednoznacznie określającym siebie ateistą.
Pozdrawiam.
nesto
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Nieziem
Posty: 872
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Powrót po latach :)

Post autor: Nieziem »

Dzień dobry nesto, czy można wejść dwa razy do tej samej rzeki? Tak pytam, dla zagajenia. :-) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Re: Powrót po latach :)

Post autor: nesto »

Cześć.
Pewnie, że można. Tyle tylko, że woda w niej jest już inna :-)
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Powrót po latach :)

Post autor: wuka »

Tak mi cię brakowało. Nareszcie mój ulubieniec wrócił. :xoczko:

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Re: Powrót po latach :)

Post autor: nesto »

O.. Wuka - cześć!
Jakiś czas mnie nie było, bo po pełnym wyzwoleniu się z okowów tzw. wiary stwierdziłem, że jakiekolwiek dyskusje na tematy z nią związane są już zbędne. Na dodatek te dyskusje u innych wywołują jedynie niepotrzebną frustrację i złość.
To jest tak, że jeśli ktoś kilkadziesiąt lat był co do czegoś przekonany, a często do swoich przekonań nakłaniał czy wręcz zmuszał innych, to jego podświadomość z założenia odrzuca argumenty świadczące o tym, że się myli.
Zwyczajnie jest mu bardzo niedobrze z tym, że niemal całe życie błądził i na dodatek przekonywał do błędu innych.

No ale jednak raz na jakiś czas trzeba o tym rozmawiać..
Być może pomoże to komuś wyrwać się z okowów własnej "niewoli" tj. ludzkich ułomności związanych z postrzeganiem otaczającego nas świata.
Pozdrawiam serdecznie!

PS.
Zapoczątkowałem gdzieś na forum w wątkach innych temat o tzw grzechu i karze za ów grzech.
Myślę, że można tam zaprosić zarówno wierzących chrześcijan, muzułmanów, hinduistów jak i absolutnych ateistów a nawet płaskoziemców :)
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Powrót po latach :)

Post autor: wybrana »

nesto pisze:
24 sty 2022, 12:46
Chcę Was poinformować, że od kilku lat jestem całkowitym i jednoznacznie określającym siebie ateistą.
Pozdrawiam.
nesto
To nie wierzysz zupełnie w Boga?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Re: Powrót po latach :)

Post autor: nesto »

Dokładnie tak. Nie wierzę absolutnie w Boga. Pozdrawiam :)
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Powrót po latach :)

Post autor: chryzolit »

Witam.
nesto-napisał.
Jakiś czas mnie nie było, bo po pełnym wyzwoleniu się z okowów tzw. wiary stwierdziłem, że jakiekolwiek dyskusje na tematy z nią związane są już zbędne
Dziwne-twierdzisz,że jestes ateista,nie wierzysz w Boga,czyli wierzysz w ateism,bo jest to taki duchowy stan,którego nie można udowodnić,poprostu potrzeba w niego wierzyc.
Czyli od systemów religijnych,do następnego takiego,który dopiero jest okową dla człowieka,ciężarem,pustką.
W tym wszystkim brak osobistego doświadczenia Boga,a Twoje wybory,to doświadczenie ciągle na peryferiach poznania,miotane falą zangażowania,bez nadziei.
Ale to oczywiście Twoje wybory.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Re: Powrót po latach :)

Post autor: nesto »

chryzolit pisze:
24 sty 2022, 18:01
Dziwne-twierdzisz,że jestes ateista,nie wierzysz w Boga,czyli wierzysz w ateism,bo jest to taki duchowy stan,którego nie można udowodnić,poprostu potrzeba w niego wierzyc.
Nieprawda. Manipulujesz słowami. Skoro wierzysz w coś, to na tobie stoi ciężar dowodowy, aby to udowodnić.
Inaczej ja mogę twierdzić, że w mgławicy kraba lata złoty smok i ogonem dłubie sobie w oku.
Na dodatek gdybyś miał inne zdanie i twierdził, że nie ma tam złotego smoka, to ja bym ci kazał to udowodnić.
To ty i tobie podobni twierdzą, że istnie wasz Bóg i to konkretny Bóg.
Inni twierdzą, że istnieje tylko ICH Bóg, który jest całkowicie innym Bogiem.
Kolejni twierdzą, że jest wielu Bogów itp.
Udowodnić jednak to wszystko mają ci co tak twierdzą, a nie ci co widzą, że "wierzący" nie podają żadnych dowodów, a wszelkie ich twierdzenia są alogiczne, niespójne i wzajemnie sprzeczne..
No ale to nie w tym dziale.
Dzień dobry Chryzolicie :)
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Powrót po latach :)

Post autor: wybrana »

nesto pisze:
24 sty 2022, 14:43
Dokładnie tak. Nie wierzę absolutnie w Boga. Pozdrawiam :)
Oj, to biedny ty jesteś.
Tak oficjalnie i publicznie wypierać się Boga?
Oj to biedny ty jesteś.

To, ze pewne dominacje religijne wprowadziły u ciebie stan wyparcia, nie oznacza, że masz rację.
Jesteś zawiedziony ludźmi a pomyśl jak Jezus był zawiedziony.
Jezus Chrystus jest Bogiem, który został nam objawiony. Ta prawda nie jest tylko wiarą ale też jest faktem.
To, że ludzie w wilczych skórach przejęli dominację w chrześcijaństwie, potwierdza to, o czym ostrzegał Jezus.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Powrót po latach :)

Post autor: radek »

Ja Nesto miło Ciebie wspominam. Co do ateizmu, to dopóki krucjat nie prowadzisz nie masz powodu do paniki. Ateizm to odważna deklaracja, choć przyznaję, że Pan jest takim szczęściem, że z całego serca Tobie życzę, abyś w swoim czasie uczestniczył w Jego obecności

Iz 45:3 BT5 "Przekażę ci skarby schowane i bogactwa głęboko ukryte, ażebyś wiedział, że Ja jestem Pan, który cię wołam po imieniu, Bóg Izraela."
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Powrót po latach :)

Post autor: Bobo »

radek... kompletnie nie znasz się na ludziach :-D
nesto to akurat gość JUŻ prowadzi krucjatę ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Powrót po latach :)

Post autor: radek »

Bobo pisze:
24 sty 2022, 20:38
radek... kompletnie nie znasz się na ludziach :-D
nesto to akurat gość JUŻ prowadzi krucjatę ;-)
Bobo jesteś przewrażliwiony, Nesto to zaprawiony forumowicz, fajnie się Go czyta. A propos fajności, co zrobiłeś BoaDusicielowi? :->
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Powrót po latach :)

Post autor: Bobo »

Nesto to du..k do kwadratu. Zaprawiony owszem, w pisaniu badziewia. Na forum biedronkowym dawno by wyleciał ;-)
BoaDusieciel wciąż jest Boa... a co miałem z nim zrobić?
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Powrót po latach :)

Post autor: Henryk »

nesto pisze:
24 sty 2022, 12:46
Przeszedłem od katolicyzmu poprzez protestantyzm (ogólnie pisząc) i odrzucenie tzw. Trójcy do całkowitego wyzwolenia.
Chcę Was poinformować, że od kilku lat jestem całkowitym i jednoznacznie określającym siebie ateistą.
Do całkowitego wyzwolenia…
Odkąd zarejestrowałeś się na forum biblia.webd, to zawsze tu reprezentowałeś postawę wyszydzającego Boga, Jezusa…
Zasmucę Ciebie- nie wyzwoliłeś się. Jedynie straciłeś do końca zdrowy rozsądek!
Tylko kompletny pustak (albo dzban) będzie twierdził, że cała otaczająca nas natura- kosmos, prawa w nim panujące, życie, miłość- a także nienawiść, nadzieja, tęsknota, powstały z niczego, bez niczyjej ingerencji i z zupełnego bezmyślnego przypadku.

Tak zwyczajnie „mieszała się materia”, aż sobie „wymieszała” życie.
Taki ktoś pusty w środku nie jest w stanie zachwycić się pięknem przyrody, muzyką, kolorami, nieskończoną tajemnicą życia.
I właśnie tacy, co potracili wszelką nadzieję na zmądrzenie, krzyczą najgłośniej: „Jestem wolny”!
- Wolny od refleksji, wolny od myślenia, wolny od zdrowego rozsądku...
Pasujesz do tego forum jak ulał!
Tymi malutkimi wyjątkami, co tu pozostali nie przyjmuj się.

Dzień dobry.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Zablokowany

Wróć do „Przywitaj się i przedstaw :-)”