Religie wypaczają prawdziwy obraz Boga

Dzieje chrześcijaństwa od ebionitów i gnostyków po nowożytne nurty charyzmatyczne

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Religie wypaczają prawdziwy obraz Boga

Post autor: DonCicio »

Można by zadać pytanie: „Jak różne religie zniekształcają obraz Boga”? … ano, na kilka sposobów. Przede wszystkim swoimi naukami oraz swoim postępowaniem.

Jezus nie powiedział, że to ateiści nie odziedziczą Królestwa Bożego. W Ewangelii wg. Mateusza swoje słowa skierował głównie do ludzi wierzących, uważających się za Jego naśladowców:

Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do Królestwa Niebios, lecz tylko ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Nadejdzie dzień, gdy wielu mi powie: ‚Panie, Panie, czy w twoim imieniu nie prorokowaliśmy? Czy w twoim imieniu nie wypędzaliśmy demonów? I czy w twoim imieniu nie dokonywaliśmy wielu potężnych dzieł?’. Ale ja im wtedy oświadczę: ‚Nigdy was nie znałem! Odejdźcie ode mnie, wy, którzy postępujecie niegodziwie!’”

Trzeba zatem poznać prawdziwe nauki Jezusa i porównać je ze swoimi. Takie porównanie pozwoli na wyciągnięcie właściwych wniosków. Ale to nie wszystko. Czy znajomość Prawa sprawia, że możemy uważać się za ludzi prawych? Nie! Do tego jest potrzebne postępowanie zgodne z tym, o czym to Prawo mówi.

To zobaczmy na filmie, czy religie utożsamiające się z Jezusem postępują tak On tego chciał, apelując do swoich naśladowców: „Masz kochać swojego bliźniego jak samego siebie” (Mat 22:39)

Więcej informacji w temacie: „Jak religie fałszywe zniekształcają obraz Boga?” możesz znaleźć, analizując Lekcję 13 z Książki do prowadzenia darmowych Kursów Biblijnych pt. „Już zawsze ciesz się życiem”
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia chrześcijaństwa”