Sola Scriptura contra Magisterium ecclesiae

Dzieje chrześcijaństwa od ebionitów i gnostyków po nowożytne nurty charyzmatyczne

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

sio
Posty: 582
Rejestracja: 31 mar 2010, 11:17
Lokalizacja: Podhale
Kontakt:

Post autor: sio »

Sola Scriptura cd ;-)

Fil 3.20 ,, nasza bowiem ojczyzna jest w niebie... ,,
Jana 14.2 ,,w domu Ojca mego mieszkań jest wiele...idę przygotować wam miejsce...przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie...,,

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Fil 3.20 ,, nasza bowiem ojczyzna jest w niebie... ,,
Jana 14.2 ,,w domu Ojca mego mieszkań jest wiele...idę przygotować wam miejsce...przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie...,,
Fil. 3 : 20 nie mówią o ojczyźnie w niebie, a obywatelstwie w niebie - a to pewna różnica !

Dom Ojca niebiańskiego to również jego Nowa Ziemia oczyszczona od zła. Bóg Ziemię dal synom ludzkim, a nie niebo - por. Psalm 115 : 16.
Żaden apostoł Jezusa nigdy nie wybierał się do nieba. Nowe Jeruzalem na zstąpić na Ziemię, a nie zaś pójść do nieba !

__________________________

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Fil 3.20 ,, nasza bowiem ojczyzna jest w niebie... ,,
Fil. 3 : 20 nie mówią o ojczyźnie w niebie, a obywatelstwie w niebie - a to pewna różnica !
Jeżeli jestem obywatelem konkretnego kraju, miejscem z którym się utożsamiam, to jest ona siłą rzeczy moją ojczyzną. Jezus powiedział; "W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce. A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli" Jan 14;2,3 BT

Pierwsza kwestia, gdzie to jest; "abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli" ? Na ziemi? ... bo według mnie w niebie! A po drugie ... zdanie; "Idę przygotować wam miejsce", świadczy, że miał jechać kupić meble do IKEI, żeby wyposażyć im ziemskie pokoje?

Jezus wstąpił na 'Niebiosa' (Jan 3;13), które w odpowiednim czasie miały, tak jak później 'Ziemia', zostać oczyszczone;
2 Pio 3;7 BW (7) Ale teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są dla ognia i utrzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi.
Przygotowanie 'Niebios' na przyjęcie swych zmartwychwstałych w 'Duchu' uczniów, mających jak On tworzyć klasę 'Królów' i 'Kapłanów', zaczął od "posprzątania" nieba z niegodziwych aniołów, z szatanem na czele. Wyglądało to tak;

Obj 12;7 BW (7) I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego, (8) lecz nie przemógł i nie było już dla nich miejsca w niebie.
Co się z nimi stało?;
Obj 6;13,14 BW (13) I gwiazdy niebieskie spadły na ziemię, podobnie jak drzewo figowe zrzuca figi swoje, gdy wiatr gwałtowny nim potrząśnie; (14) i niebo znikło, jak niknie zwój, który się zwija, a wszystkie góry i wyspy ruszone zostały z miejsc swoich.
Ta wojna oczyściła 'Niebo' z duchowych niegodziwców, których pociągnął za sobą szatan, i już klasa 'Królów i Kapłanów' mogła zacząć wstępować na niebiosa;
Ef 4;8 BW (8) Dlatego powiedziano: Wstąpiwszy na wysokość, Powiódł za sobą jeńców I ludzi darami obdarzył.
Reszta ludzi, która nie ma powołania 'Niebiańskiego', czeka teraz na oczyszczenie ziemi z tych, którzy zostali na nią wyrzuceni, wyrządzając jej mieszkańcom wiele zła (Obj 12;12). Jeszcze trochę, i spełnią się poniższe wersety, tylko wpierw musi zostać skuty łańcuchami szatan (Obj 20;1,2). To co stare i zepsute minie i nastaną nowe czasy;
Obj 20;11 BW (11) I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było.

Obj 21;1 BW (1) I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma.

Dom Ojca niebiańskiego to również jego Nowa Ziemia oczyszczona od zła.
Ps 115;16 PNŚ (16) Co się tyczy niebios - niebiosa należą do Jehowy, lecz ziemię dał synom ludzkim.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Obj. 12:10-12
10. I słyszałem głos wielki mówiący na niebie: Terazci się stało zbawienie i moc, i królestwo Boga naszego, i zwierzchność Chrystusa jego, iż zrzucony jest oskarżyciel braci naszych, który na nich skarżył przed oblicznością Boga naszego we dnie i w nocy.
11. Ale go oni zwyciężyli przez krew Baranka i przez słowa świadectwa swego, a nie umiłowali duszy swojej aż do śmierci.
12. Przetoż rozweselcie się nieba! i wy, którzy mieszkacie na nich. Biada mieszkającym na ziemi i na morzu! iż zstąpił dyjabeł do was, mając wielki gniew, wiedząc, iż krótki czas ma.
(BG)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Pierwsza kwestia, gdzie to jest; "abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli" ? Na ziemi? ... bo według mnie w niebie! A po drugie ... zdanie; "Idę przygotować wam miejsce", świadczy, że miał jechać kupić meble do IKEI, żeby wyposażyć im ziemskie pokoje?

Jezus wstąpił na 'Niebiosa' (Jan 3;13), które w odpowiednim czasie miały, tak jak później 'Ziemia', zostać oczyszczone;
Ale zapowiedział, że powróci ! Gdyby ludzie wybierali się do nieba, to by się z nim rozminęli !
Nowe Jeruzalem, też zstąpi, a nie zaś pozostanie w niebie - Ap. 21 : 2


______________________________

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

tropiciel pisze:le zapowiedział, że powróci ! Gdyby ludzie wybierali się do nieba, to by się z nim rozminęli !
Nowe Jeruzalem, też zstąpi, a nie zaś pozostanie w niebie - Ap. 21 : 2
Oczywiście.

widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga,

Ujrzałem też miasto święte Nową Jerozolimę, zstępującą z nieba od Boga
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

tropiciel pisze:Nowe Jeruzalem, też zstąpi, a nie zaś pozostanie w niebie - Ap. 21 : 2
Jk 1:17 bpd
wszelki dar doskonały zstępuje z góry od Ojca światłości
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

NOWE JERUZALEM
Obj. 21:16

Nowe Jeruzalem zstępujące z nieba od Boga przedstawia Oblubienicę, Małżonkę Barankową (wiersz 9).

To święte miasto ukazane było Janowi w formie sześcianu, którego krawędzie miały po 12000 stadiów długości.

Stadion był grecką miarą określającą długość ateńskiego stadionu sportowego, która wynosiła 400 łokci.

Dwanaście tysięcy stadiów to około 2220 kilometrów. W tej olbrzymiej bryle geometrycznej, przedstawiającej doskonałość poprzez czworoboki wszystkich ścian, dopatrzyć się możemy liczb Kościoła. Długość wszystkich 12 krawędzi sześcianu wynosi 144000 stadiów:

12 x 12000 = 144000

W Obj. 7:4-8 ukazane jest 12 pokoleń synów Izraelskich, z których każde liczyło 12000 popieczętowanych, co w sumie daje również liczbę 144000.
Cyt z Chronologii Biblijnej(w moim posiadaniu)

A to jest liczba członków Kościoła Chrystusowego,-owego Nowego Jeruzalem, nowej władzy nad Ziemią
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Efezjan
Posty: 164
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:27

Post autor: Efezjan »

Listek pisze:
tropiciel pisze: Mam prawo do takiej opinii na temat kleru.
Kto czyta Biblię to wie ,że w PŚ występuje z woli Boga kapłaństwo na wzór Melchizedeka i kapłaństwo lewickie?

Kim są klerycy z krk?

Hbr 10:12 bp "Ten natomiast [ Jeszua] raz na zawsze złożył jedną ofiarę krwawą za grzech i "zasiadł po prawicy Bożej"."

W nowym przymierzu jest mowa o powszechnym kapłaństwie, gdy uczniowie Jeszui oddają swoje ciała na ofiarę żywą ,uświęconą Duchem Św.

Rz 12:1 bpd "Zachęcam was zatem, bracia, odwołując się do litości Boga, abyście oddali swoje ciała (Panu do użytku) jako ofiarę żywą, świętą i przyjemną dla Boga — na służbę wypływającą z głębi waszej duchowości."

Pozdrawiam
Listku, dwa sprostowania:

1. Klerycy nie są kapłanami - to przyszli kapłani /jeśli dotrwają do święceń kapłańskich/ - czyli studenci seminariów duchownych; pierwsze święcenia otrzymują na 5 roku studiów - diakonat a na 6 są święcenia prezbiteratu. Gwoli wyjaśnienia.

2. Z tym powszechnym kapłaństwem - występuje ono w KK; Listku, wyważasz otwarte drzwi: Chrystus Pan, Kapłan wzięty spośród ludzi /por. Hbr 5, 1-5/, nowy lud <<uczynił królestwem - kapłanami dla Boga i Ojca swojego>> /Ap 1, 6; por. 5, 9n/. Ochrzczeni bowiem stanowią przez odrodzenie i namaszczenie Duchem Świętym dom duchowy i święte kapłaństwo, aby przez wszystkie uczynki właściwe chrześcijaninowi składać duchowe ofiary i głosić moc Tego, który wezwał ich z ciemności do przedziwnego swojego światła /por. 1 P 2, 4-10/. Toteż wszyscy uczniowie Chrystusa, trwając na modlitwie i chwaląc wspólnie Boga /por. Dz 2, 42-47/, samych siebie mają składać jako ofiarę żywą, świętą, miłą Bogu /por. Rz 12, 1/, na całej ziemi głosić świadectwo o Chrystusie, a tym, którzy się tego domagają, uzasadniać nadzieję życia wiecznego, która jest w nich
/por. 1 P 3, 15/

Kapłaństwo zaś wspólne wiernych i kapłaństwo służebne, czyli hierarchiczne, chociaż różnią się istotą, a nie tylko stopniem, są sobie jednak wzajemnie przyporządkowane; jedno bowiem i drugie we właściwy sobie sposób uczestniczy w jedynym kapłaństwie Chrystusa.

Konstytucja dogmatyczna o Kościele, [w:] Sobór Watykański II. Konstytucje. Dekrety. Deklaracje., Poznań 2002, s. 112-113.
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Efezjan pisze:Chrystus Pan, Kapłan wzięty spośród ludzi /por. Hbr 5, 1-5/, nowy lud <<uczynił królestwem - kapłanami dla Boga i Ojca swojego>> /Ap 1, 6; por. 5, 9n/. Ochrzczeni bowiem stanowią przez odrodzenie i namaszczenie Duchem Świętym dom duchowy i święte kapłaństwo
Czyli, wszyscy Katolicy są kapłanami? :aaa:

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Efezjan pisze:1. Klerycy nie są kapłanami - to przyszli kapłani /jeśli dotrwają do święceń kapłańskich/ - czyli studenci seminariów duchownych; pierwsze święcenia otrzymują na 5 roku studiów - diakonat a na 6 są święcenia prezbiteratu. Gwoli wyjaśnienia.:
Dzięki za wyjaśnienia. Teraz wiem, że kapłanem Boga Żywego zostaje się po uzyskaniu dyplomu ukończenia szkoły, założonej przez ludzi.
Na komisji egzaminacyjnej zasiadają zapewne aniołowie i Trójca. :aaa: :xhehe:

Efezjan
Posty: 164
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:27

Post autor: Efezjan »

eksplorator pisze:
Efezjan pisze:Chrystus Pan, Kapłan wzięty spośród ludzi /por. Hbr 5, 1-5/, nowy lud <<uczynił królestwem - kapłanami dla Boga i Ojca swojego>> /Ap 1, 6; por. 5, 9n/. Ochrzczeni bowiem stanowią przez odrodzenie i namaszczenie Duchem Świętym dom duchowy i święte kapłaństwo
Czyli, wszyscy Katolicy są kapłanami? :aaa:
W rzeczy samej. Cytowałem przecież 1 List św. Piotra. Tak samo naucza Sobór.
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Efezjan pisze:
eksplorator pisze:
Efezjan pisze:Chrystus Pan, Kapłan wzięty spośród ludzi /por. Hbr 5, 1-5/, nowy lud <<uczynił królestwem - kapłanami dla Boga i Ojca swojego>> /Ap 1, 6; por. 5, 9n/. Ochrzczeni bowiem stanowią przez odrodzenie i namaszczenie Duchem Świętym dom duchowy i święte kapłaństwo
Czyli, wszyscy Katolicy są kapłanami? :aaa:
W rzeczy samej. Cytowałem przecież 1 List św. Piotra. Tak samo naucza Sobór.
Ok! Zaraz to wyjaśnimy, tylko odpowiedz mi, czy Jezus jest 'kapłanem'?

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Dlaczego Jezusa nazywamy Najwyższym Kapłanem? Kim jest Kapłan? To ktoś wybrany

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

karol210 pisze:Dlaczego Jezusa nazywamy Najwyższym Kapłanem? Kim jest Kapłan? To ktoś wybrany
Pytaj Tych, z którymi masz dobrą znajomość- demonów.
One wiedzą!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia chrześcijaństwa”