APOKRYFY O JEZUSIE

Dzieje chrześcijaństwa od ebionitów i gnostyków po nowożytne nurty charyzmatyczne

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Anna01 pisze:Cyprianie , Nike
Mam dla Was taką propozycję :-)
Ponieważ jesteście osobami tzw. biblijnie wierzącymi, "osadzonymi" mocno w swojej wierze, chrześcijanami ........... spróbujcie się podjąć ewangelizacji RN-a. :-)
Łatwo jest pisać, że ktoś jest niewierzącym chamem, obrażającym uczucia religijne, ale już trudniej podjąć rękawicę i zacząć ....... nawracać ! Bez kłótni ! Na spokojnie.
RN wstawił wiele cytatów - według niego - przeczących sobie, podejmijcie chociaż próbę wyjaśnienia mu tych - dla Was banalnie prostych, kwestii.
Ja Aniu nie jestem księdzem żeby RN-a ewangelizować. Zrobił już tyle zła, na tym forum, że chyba i ewangelizacja jemu już nie pomoże.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

nike pisze: Zrobił już tyle zła, na tym forum, .
Księga Tobiasza 12. 7. Biblia Tysiąclecia

" Czyńcie dobrze, a zło was nie spotka."

W myśl powyższego cytatu, jeżeli to forum spotkało zło ode mnie, to znaczy, że Wy wcześniej nie musieliście tu dobrze czynić.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Nie wiem czy niektóre wyznania uznają Ci ten cytat :-D Wszak jest to księga deuterokanoniczna, w niektórych nieortodoksyjnych kręgach nazywana apokryfem.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

RN pisze:" Czyńcie dobrze, a zło was nie spotka."
Wg Biblii w takim razie najgorsi są chrześcijanie, którym muzułmanie obcinają głowy.
Ci musieli dopiero dużo nagrzeszyć.. :krzyz:

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

ShadowLady86 pisze:Nie wiem czy niektóre wyznania uznają Ci ten cytat :-D Wszak jest to księga deuterokanoniczna, w niektórych nieortodoksyjnych kręgach nazywana apokryfem.
W takim razie zapodam coś z księgi natchnionej dla wszystkich.

PRZYPOWIEŚCI SALOMONA 12. 21. BIZTB

''Sprawiedliwego nie spotka żadne zło, lecz bezbożni mają pełno kłopotów''


Teraz dopiero na przykładzie tego wersetu widać, jak towarzystwo z Panią nike musiało się tu prowadzić.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Cytowany werset Przypowieści 12 : 21 ma błędy w tłumaczeniu. W tekście hebrajskim napisano, że sprawiedliwego nie spotka אָ֑וֶן ( ’āwen ) nie zaś רָֽע ( ra‘ ). To niegodziwców spotyka ra‘ czyli zło, niedola, nieszczęście. Tekst mówi, że będą oni wypełnieni złem, niedolą, nieszczęściem. Natomiast sprawiedliwego nie dotknie ’āwen- czyli siła zła, oszustwo, grzech, próżność, nicość.

Tekst hebrajski Przypowieści 12 : 21 ma więc zupełnie inny wydźwięk niż pokręcone tlumaczenia.

Nie powinien nikt kierując się takimi błędnymi tłumaczeniami szydzić ze Słowa Bożego, bo Biblia ostrzega :

Nie błądźcie, Bóg się nie da z siebie naśmiewać; albowiem co człowiek sieje, to i żąć będzie !

_____________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

tropiciel, wg mnie RN wspaniale pokazuje PRAWDZIWE oblicze Biblii tj. ludzkie, a nie Boskie.
Ludzie sobie piali, pisali, pisali i popełniali błędy, a potem ktoś orzekł, że to Słowo Boże :-D

Domimika
Posty: 107
Rejestracja: 10 paź 2015, 7:49

Post autor: Domimika »

nesto pisze:tropiciel, wg mnie RN wspaniale pokazuje PRAWDZIWE oblicze Biblii tj. ludzkie, a nie Boskie.
Ludzie sobie piali, pisali, pisali i popełniali błędy, a potem ktoś orzekł, że to Słowo Boże :-D
Nie ktoś, ale Jezus ,On po to przyszedł na świat aby potwierdzić że to Słowo było od Boga :-P

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Domimika pisze:
nesto pisze:tropiciel, wg mnie RN wspaniale pokazuje PRAWDZIWE oblicze Biblii tj. ludzkie, a nie Boskie.
Ludzie sobie piali, pisali, pisali i popełniali błędy, a potem ktoś orzekł, że to Słowo Boże :-D
Nie ktoś, ale Jezus ,On po to przyszedł na świat aby potwierdzić że to Słowo było od Boga :-P
Nie wiadomo co tenże Jezus mówił, jeśli w ogóle istniał.
To przekazy z dziesiątych ust przepisywane i przepisywane dziesiątymi rękoma.
Nie wierz bezkrytycznie we wszystko co jest napisane w starych księgach, bo są tam również nieprawdziwe dane, żeby nie powiedzieć dosadniej..
Szczególnie w bajkach zwanych Apokryfami są niesamowite teksty o Jezusie, jak masz okazję poczytać wyżej :mrgreen:

Domimika
Posty: 107
Rejestracja: 10 paź 2015, 7:49

Post autor: Domimika »

nesto pisze:
Domimika pisze:
nesto pisze:tropiciel, wg mnie RN wspaniale pokazuje PRAWDZIWE oblicze Biblii tj. ludzkie, a nie Boskie.
Ludzie sobie piali, pisali, pisali i popełniali błędy, a potem ktoś orzekł, że to Słowo Boże :-D
Nie ktoś, ale Jezus ,On po to przyszedł na świat aby potwierdzić że to Słowo było od Boga :-P
Nie wiadomo co tenże Jezus mówił, jeśli w ogóle istniał.
To przekazy z dziesiątych ust przepisywane i przepisywane dziesiątymi rękoma.
Nie wierz bezkrytycznie we wszystko co jest napisane w starych księgach, bo są tam również nieprawdziwe dane, żeby nie powiedzieć dosadniej..
Szczególnie w bajkach zwanych Apokryfami są niesamowite teksty o Jezusie, jak masz okazję poczytać wyżej :mrgreen:
Hej ..a w autora "Iliady" jako że napisał ją Homer wierzysz?
Tak się podaje do dzisiaj ,a potwierdzenia brak .
Mamy do dyspozycji coś co zostało spisane bardzo długo po śmierci autora ,a nikt jak dotychczas tego nie podważył :-P
Apokryfy czytałam :-) i jak w każdej opowieści jakaś prawda zawsze jest.
Jeżeli Jezus nie istniał to za kogo szli na śmierć Jego uczniowie ,za wymyśloną bajkę? :roll:

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Jeżeli Jezus nie istniał to za kogo szli na śmierć Jego uczniowie ,za wymyśloną bajkę?
:roll:
Tak jak wyznawcy wielu innych religii i wielu innych "zbawicieli"... Także oddawali za swoich guru życie.
Masz przykłady współczesne. Sekty, których wyznawcy popełniali samobójstwo lub wyznawcy Mahometa, którzy ginęli za wiarę :-D


ps.
Kurcze. Nie mogę uwierzyć, że można wierzyć :-D

Domimika
Posty: 107
Rejestracja: 10 paź 2015, 7:49

Post autor: Domimika »

nesto pisze:Masz przykłady współczesne. Sekty, których wyznawcy popełniali samobójstwo lub wyznawcy Mahometa, którzy ginęli za wiarę
Tak, sami się wykańczają :-) Celnik i rybak wybiera śmierć męczeńską dla chwały :-P
Ciekawe jakiej? Chyba że aż taki wpływ miała na nich ich wspólna opowieść :-D

Sam musisz wierzyć w różne rzeczy ,a jednak wierzysz pomimo tego że sam nie dotkniesz
i nie zbadasz ;-)

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

nesto pisze:
RN pisze:" Czyńcie dobrze, a zło was nie spotka."
Wg Biblii w takim razie najgorsi są chrześcijanie, którym muzułmanie obcinają głowy.
Ci musieli dopiero dużo nagrzeszyć.. :krzyz:
Katolicy są wykluczeni ze zborów chrześcijańskich ich bałwochwalstwo dyskwalifikuje ich z bycia chrześcijanami !! Amen !!
Obrazek
Obrazek

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Domimika pisze:Hej ..a w autora "Iliady" jako że napisał ją Homer wierzysz?
Jasne,ze wierze.Ale nie w autora Iliady. :-D Homer nigdy nie uzurpowal sobie prawa do bycia Synem Bozym ani nigdy nie twierdzil ze jego teksty sa natchnione przez Boga.
Domimika pisze:Tak, sami się wykańczają Celnik i rybak wybiera śmierć męczeńską dla chwały
Ciekawe jakiej? Chyba że aż taki wpływ miała na nich ich wspólna opowieść
Miala taki wplyw.Znakomitym przykladem jest sw.Wojciech.Prusowie zabijali wszystkich chrzescijanskich ksiezy.On o tym wiedzial,ale i tak tam polazl.Na szczescie dla Prusow kamizelki z ladunkami wybuchowymi nie byly jeszcze znane.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia chrześcijaństwa”