Co kościół katolicki dał Europie?

Dzieje chrześcijaństwa od ebionitów i gnostyków po nowożytne nurty charyzmatyczne

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Modlitwa Szatańska

Post autor: George »

Albertus pisze:
wuka pisze:Yarpen, nie licz na moją odpowiedź. Dopóki sam nie wyłożysz mi swojej wiary, dopóki nie ogłosisz mi twojej ewangelii to bujaj się. FIN. Finito. Koniec.
Jeśli chcesz naprawdę poznać wiarę katolicką to przeczytaj katechizm KK a jak czegoś nie rozumiesz albo z czymś się nie zgadzasz to pytaj.
Pozwól że ja zapytam.

W Katechiźmie KRK czytamy:
Dział drugi

MODLITWA PAŃSKA
"OJCZE NASZ"

2759 "Gdy Jezus przebywał w jakimś miejscu na modlitwie i skończył ją, rzekł jeden z uczniów do Niego: <<Panie, naucz nas modlić się, jak i Jan nauczył swoich uczniów>>" (Łk 11, 1). W odpowiedzi na tę prośbę Pan powierza swoim uczniom i swojemu Kościołowi podstawową modlitwę chrześcijańską. Św. Łukasz podaje krótki jej tekst (pięć próśb) 1 , św. Mateusz natomiast wersję poszerzoną (siedem próśb) 2 . Tradycja liturgiczna Kościoła przyjęła tekst św. Mateusza (Mt 6, 9-13):

Ojcze nasz, któryś jest w niebie,
święć się imię Twoje;
przyjdź Królestwo Twoje;
bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
i odpuść nam nasze winy,
jako i my odpuszczamy naszym winowajcom;

i nie wódź nas na pokuszenie,

ale nas zbaw ode Złego.

2760 Bardzo wcześnie przyjął się w liturgii zwyczaj dodawania doksologii na zakończenie Modlitwy Pańskiej. W Didache 3 : "Bo Twoja jest potęga i chwała na wieki". Konstytucje Apostolskie 4 dodają na początku "Królestwo" i ta właśnie formuła została aktualnie przyjęta w modlitwie ekumenicznej. Tradycja bizantyjska po "chwała" dodaje: "Ojca, Syna i Ducha Świętego". Mszał Rzymski rozwija ostatnią prośbę 5 w wyraźnej perspektywie "oczekiwania błogosławionej nadziei" (Tt 2, 13) oraz przyjścia naszego Pana Jezusa Chrystusa, potem następuje aklamacja wypowiadana przez zgromadzenie albo powtórzenie doksologii z Konstytucji Apostolskich.

&#8211; dla porównania cytuję Modlitwę Pańską z Ewangelii Łukasza 11, i Mateusza 6 z Biblii Tysiąclecia:

&#8222;A gdy Jezus przebywał w jakimś miejscu na modlitwie i ją ukończył, któryś z uczniów powiedział: Panie, naucz nas modlić się tak, jak i Jan nauczył swoich uczniów. Odpowiedział im: Gdy się modlicie, mówcie:

Ojcze, niech się święci Twoje imię,
niech przyjdzie Twoje Królestwo.
Dawaj nam codziennie nasz chleb powszedni.
Przebacz nam nasze grzechy,
bo i my przebaczamy każdemu, kto wobec nas zawinił

i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie.&#8221;


Ewangelia Łukasza 11,2-4:
Biblia Tysiąclecia

&#8222;Wy zatem tak się módlcie:

Ojcze nasz,
który jesteś w niebie,
niech się święci Twoje imię.
Niech przyjdzie Twoje Królestwo,
niech się spełni Twoja wola
jak w niebie, tak i na ziemi.

Naszego chleba powszedniego daj nam dzisiaj
i przebacz nam nasze winy,
tak jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili,

i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie,


ale nas zachowaj od złego!
Ewangelia Mateusza 6,8b-15:
Biblia Tysiąclecia

Czy jesteś w stanie załważyć tą 'nieznaczącą' różnicę, że podczas gdy Jezus nauczał nas modlić się do WYBAWICIELA,

to Katechizm KRK uczy nas modlić się do ZWODZICIELA / Szatana :(

I jak nam to Albertusie wytłumaczysz ???
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

George, przestań spamować każdy temat swoimi fantazjami!!!
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

Yarpen Zirgin pisze:George, przestań spamować każdy temat swoimi fantazjami!!!
Ależ Yarpenie, przecież to są CYTATY Z TWOJEGO - KRK KATECHIZMU

http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIV-2.htm

i Z TWOJEJ OFFICJALNEJ BIBLII KRK !!!

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=249
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Ale nie na temat, George. Skończ ze spamowaniem każdego wątku swoimi fantazjami.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Queza pisze:A Caritas?
A skąd pochodzą tamte pieniądze?

Ludzie kościoła, czyli kler dali ze swoich? :xhehe:
Nie. Oddali co najwyżej nędzny procent tego to zebrali...
Wątpię, aby było to choć 10%.
Kto ich sprawdzi, kto wie ile wpłynęło, a ile wyszło? :animrumru:

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Ciekawe kiedy zrozumiesz, że Kościół to są wszyscy katolicy, a nie jedynie księża...
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze:Ale nie na temat, George. Skończ ze spamowaniem każdego wątku swoimi fantazjami.
Ależ jest to przykład, jak najbardziej na temat.
Co dał kościół katolicki? - sfałszowane 10 przykazań. Zostało to właśnie wykazane czarno na białym. Ale to tylko jeden pikuś. Począteczek, chciałoby się powiedzieć.


Queza, pytasz o Caritas, a mnie zaraz ciśnienie skacze. Miałam jeden kontakt z tą przeklętą instytucją. Miałam receptę od lekarza i w całym Toruniu jedynie oni mieli (z darów!) lek, który był pilnie potrzebny. Nie pytaj dalej, co było. Niech giną w otchłani. Diabeł lubi chodzić w sutannach.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:Ciekawe kiedy zrozumiesz, że Kościół to są wszyscy katolicy, a nie jedynie księża...
Taka jest teoria... która nigdy nie była zastosowana w praktyce w Twym kościele.

Znaczy, że cały majątek kościoła należy do parafian? :xhehe:
Umiera ksiądz, to natychmiast wprowadza się do zwolnionego domu jakiś parafianin. Korzysta z nieruchomości denata, przejmuje Jego cały majątek...
Każdy parafianin ma udział we własności kościelnych dóbr: ziem, budynków, jezior, lasów, zakładów pracy, restauracji, barów, a także... kont bankowych. :xhehe:
Fantasto... :crazy:


Ps.
Po namyśle muszę coś sprostować. :-(

Jeśli umiera ksiądz, który wziął pożyczkę z banku i nie zdążył jej spłacić, to wtedy nagle "kościołem" są wszyscy ludzie i to niezależnie od wyznania!
- Pożyczkę spłaca gmina, w której mieszkał ten duchowny!
A gmina to już nie Kościół, tylko My.
Fajna taka wspólnota! :xhehe:

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

wuka pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Ale nie na temat, George. Skończ ze spamowaniem każdego wątku swoimi fantazjami.
Ależ jest to przykład, jak najbardziej na temat.
Wuka, ty się lepiej zajmij swoimi oskarżeniami pod adresem Kościoła i przedstaw wreszcie dowody, które je potwierdzą, a nie bronieniem bzdur Georga.
Co dał kościół katolicki? - sfałszowane 10 przykazań. Zostało to właśnie wykazane czarno na białym.
Nie kłam. Żaden protestant jeszcze tego nie udowodnił . Wykazywaliście jedynie, że katolicki podział Dekalogu jest odmienny od protestanckiego, oraz niezrozumienie o co chodzi w powstałej około XVI wieku formule katechetycznej Dekalogu. :)
Ostatnio zmieniony 19 lip 2019, 10:51 przez Yarpen Zirgin, łącznie zmieniany 1 raz.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

George pisze: CYTATY Z TWOJEGO - KRK KATECHIZMU

http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIV-2.htm

i Z TWOJEJ OFFICJALNEJ BIBLII KRK !!!

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=249
Odpowiedz, a potem gardłuj. Nie kłam, nie kłam, nie kłam.
George pisze: i nie wódź nas na pokuszenie,
George pisze: i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie,
Do tematu - w tym zdaniu twój Kościół sfałszował modlitwę Jezusa do Ojca. Co masz na temat tego zdania do powiedzenia? Czy zdajesz sobie sprawę, że prawie 2 tysiące lat ludzie - katolicy modląc się obrażali Boga? Oto jedna z zasług twojego Kościoał.

A tak na marginesie, czy Kościół, który ma tyle do zatajenia, który kryje się za regułą milczenia, może być kościołem prawdy? Warto się zastanowić.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Wuka, zajmij się swoimi tezami, a nie bzdurami Georga.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze:Wuka, zajmij się swoimi tezami, a nie bzdurami Georga.
Masz czarno na białym: katechizm kontra Biblia. O co ci chodzi? Co ma Georg z tym wspólnego? Tylko to, że dał linki. Odczep się od człowieka i odpowiedz na konkretną sprawę. Co dał twój Kościół? W tym momencie widzę, że sfałszowany tekst Modlitwy.
Nie wykręcaj kota ogonem. Cały czas to robisz. Myślisz, że ludzie są głupi? Nie widzą tego, jak ciągle unikasz wszelkich odpowiedzi na konkretne sprawy i bez przerwy kierujesz rozmowę na osobiste i personalne przytyki, a wręcz wredne słowa i pomówienia bez żadnego uzasadnienia?
To twój kościół jest kłąmcą od początku, fałsz, milczenie, zatajanie to wasze prawdziwe oblicze.
Mam nadzieję, że doczekam dnia, gdy ten kolos na glinianych nogach z hukiem się rozleci. Niewiele brakuje. Ludzie na szczęście już się was nie boją i mają w nosie wasze ekskomuniki i tym podobne pierdoły, bez żadnego znaczenia dla prawdziwego kontaktu z Bogiem.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Nie rżnij głupa i zajmij się swoim oskarżeniami. Przypomnę dwa z dnich:
wuka [url=http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=450156#450156]fałszywie oskarżając[/url] pisze:Dwa tysiące lat dziejów Kościoła, to pasmo upokorzeń i wyzysku oraz walki z postępem i wiedzą.
Oczywiście w ramach tej "walki z postępem i wiedzą" Kościół przez wieki prowadził szkoły i uczelnie, a wielu uczonych było duchownymi (vide Kopernik). Wyzysk to pewnie dziesięcina, która była 4 razy mniejszym datkiem niż podatki, które obecnie płacimy w RP (43% dochodu).
wuka [url=http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=450217#450217]fałszywie oskarżając[/url] pisze:Co dał kościół katolicki? - sfałszowane 10 przykazań. Zostało to właśnie wykazane czarno na białym.
Nie kłam. Żaden protestant jeszcze tego nie udowodnił . Wykazywaliście jedynie, że katolicki podział Dekalogu jest odmienny od protestanckiego, oraz niezrozumienie o co chodzi w powstałej około XVI wieku formule katechetycznej Dekalogu. :)


Aha... Z najnowszych oskarżeń:
wuka pisze:To twój kościół jest kłąmcą od początku, fałsz, milczenie, zatajanie to wasze prawdziwe oblicze.
Dowody poproszę, albo odszczekuj to oskarżenie i przepraszaj za pomówienie.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Teraz to pozostało mi jedno: wrzucę cię do użytkowników ignorowanych.
Na wszystkie powyższe sprawy, do których z uporem maniaka wracasz, już były liczne odpowiedzi, jak nie ode mnie, to od innych użytkowników. Ale ty masz klapy na oczach i uszach. Twoja sprawa.
Nie będę marionetką, ani lekiem na bezczelność, nie będziesz się na mnie wyżywał.
Jak ja cię przeproszę to najpierw piekło zamarznie. Ty przepraszaj wraz z twoim kościołem, który jest odpowiedzialny za zgubę wielu ludzi. Pier...cie się.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

No tak, bo zamiast paść na twarz, domagam się dowodów i wskazuję na fałsz w twoich oskarżeniach. Można i tak, ale to nie zmieni prawdy na temat tego kim jesteś i jaki jest Twój stosunek do Kościoła Chrystusa: Zapiekła, fanatyczna nienawiść do wszystkiego co katolickie.

Aha... Nie pleć bzdur, że mam klapki, bo ja chętnie zmienię zdanie i uznam zasadność Twoich oskarżeń, ale na podstawie dowodów, a nie pustych haseł i fałszywych oskarżeń o coś, co nigdy nie miało miejsca. Sęk w tym, że Ty nie masz niczego na poparcie swoich tez, z czego zdajesz sobie sprawę, więc uciekasz z każdej dyskusji, w której jesteś poproszona o poparcie ich dowodami lub źródłami, i oskarżasz mnie o to, że nie chcę przyjąć niczego do wiadomości.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia chrześcijaństwa”