Co kościół katolicki dał Europie?

Dzieje chrześcijaństwa od ebionitów i gnostyków po nowożytne nurty charyzmatyczne

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze: musiałabyś przyznać, że nauczanie katolickie i jego podstawy są nieco inne, niż to, co sobie wymyśliłaś i w co święcie, a także fanatycznie, wierzysz.
Ja mam do ciebie prośbę. Czy mógłbyś chociaż JEDEN JEDYNY RAZ wyjaśnić mi, więcej powiem, POUCZYĆ MNIE, jakie jest to nauczanie i wykazać mi w jakich sprawach błądzę. Piszę zupełnie poważnie. Ty ciągle mi zarzucasz, że nie znam podstaw nauczania, że coś sobie wymyśliłam (CO? SOBIE WYMYŚLIŁAM? ).UDOWODNIJ MOJE WYMYSŁY, bo inaczej, niestety, ale to ty jesteś oskarżycielem i kłamcą, poniżasz mnie, kompletnie nie mając dowodów, że to ja źle wierzę.
Ja mam na poparcie swoich wierzeń i praktyk to, co Biblia podaje i nic więcej. Ty masz wyłącznie ludzkie nauki i Biblię DOSTOSOWANĄ DO LUDZKICH NAUK. Czy rozumiesz? Przepaść dzieli te dwa poglądy.
Naprawdę czekam na konkrety z twojej strony. Nie napisałeś jeszczeabsolutnie żadnego postu, który by udowodnił moje błądzenie, a jedynie oskarżasz, pomawiasz, poniżasz...Ma dość, czlowieku takiej postawy. Rusz tyłek i UDOWODNIJ wreszcie moje błędy.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Poproszę o stosowne dekrety soborów, cytaty z Katechizmy lub innych oficjalnych źródeł, które potwierdzą prawdziwość tej tezy.
Tylko tyle :aaa: :roll: :xhehe:
Poproszę uściślić o które katechizmy ci chodzi. Proszę podac rok wydania, wydawcę i td. w którym sobie życzysz przeczytać?
Poprosze o podanie jakie sobory będą ci odpowiadać?
Człowieku!!!! Czy ty się dobrze czujesz? :crazy:
wuka, wrzuć na luz, bo wiesz, że to ni jest merytoryczny dyskutant.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze:wuka, wrzuć na luz,
No wiem, ale jestem doprawdy zmęczona tą jego retoryką. :-D

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Wuka, pogadamy jak zaczniesz widzieć rzeczywistość, a swoje urojenia (np. o "Biblii DOSTOSOWANEJ DO LUDZKICH NAUK") wyrzucisz na śmietnik. Ew. przedstaw dowód, że katolickie przekłady Pisma Świętego zostały zmodyfikowane tak, aby pasowały do nauczania katolickiego.

Aha... Wielokrotnie odsyłałem Cię do miejsca, w którym masz spisane nauczanie Kościoła katolickiego, ale, co wielokrotnie dałaś jasno do zrozumienia, masz je w rufie. Skoro zaś w d... masz oficjalny dokument Kościoła na temat nauczania, to ja nie zamierzam tracić czasu na kogoś, kto i tak będzie traktował moje wyjaśnienia jak powietrze.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze:Wuka, pogadamy jak zaczniesz widzieć rzeczywistość, a swoje urojenia (np. o "Biblii DOSTOSOWANEJ DO LUDZKICH NAUK") wyrzucisz na śmietnik. Ew. przedstaw dowód, że katolickie przekłady Pisma Świętego zostały zmodyfikowane tak, aby pasowały do nauczania katolickiego.
Yarpen, unikasz odpowiedzi i zmieniasz temat. Masz urojenia, bo ja nie pisałam, że PRZEKŁADY są zmodyfikowane. Nie rżnij głupa, że nie rozumiesz o czym pisałam.
Masz urojenia.
Czekam na merytoryczną odpowiedź i pouczenie.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

wuka pisze:ja nie pisałam, że PRZEKŁADY są zmodyfikowane. Nie rżnij głupa, że nie rozumiesz o czym pisałam.
O, to nie o przekłady chodzi? No to wykaż, że Kościół katolicki zmodyfikował Pismo Święte dopasowując je do swojego nauczania.
Carry on, wuka. Chociaż raz potwierdź swoje oskarżenie dowodami.
Czekam na merytoryczną odpowiedź i pouczenie.
Dostałaś już pouczenie: www.katechizm.opoka.org.pl - oficjalny Katechizm Kościoła katolickiego.
Zapraszam do lektury.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Kolejny raz unikasz odpowiedzi i wykręcasz kota ogonem.
To ty masz mi wykazać, że ja błądzę. Ale ty już nie potrafisz rozmawiać, ajk widze. Pewnie masz tylko na klawiaturze: udowodnij, wykaż, potwierdż, doucz się, ignorantka...Inne literki myszy zjadły?
Powiedz, jak chciałbyś zewangelizować niewierzącego. Potraktuj mnie, jak czystą kartkę i przekonaj mnie, że twój Kościół ma rację. Udowodnij.
Ps.Katechizm czytałam i między innymi on pomógł (jego treści) uciec od was.
Dawaj Yarpen, nawracaj mnie. Rusz wygodne królowanie i wysil się trochę.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Uciekło się? :aaa: Oj nieładnie, nieładnie :mrgreen: :xhehe:

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

wuka pisze:Kolejny raz unikasz odpowiedzi i wykręcasz kota ogonem.
Odnoszę się do tego, co napisałaś. Stawiasz oskarżenie? Udowadniasz jego prawdziwość, albo przepraszasz. Napisałaś, że Kościół katolicki ma "Biblię DOSTOSOWANĄ DO LUDZKICH NAUK", to teraz zabieraj się za przedstawienie dowodów potwierdzających tę tezę!



Aha... To, że jesteś ignorantką, która nie zna nauczania katolickiego, pokazałaś już wiele razy. Jednym z dobitniejszych dowodów na to było Twoje wymigiwanie się od odpowiedzi na proste pytanie z prośbą o wskazanie powodu, dla którego NMP nazywamy Matką Bożą (wybór pomiędzy dwiema możliwościami).. Nie udzieliłaś jej do dziś! Daruj więc sobie teksty, że mam coś Ci udowadniać, bo sama dobitnie pokazałaś swój poziom (nie)wiedzy.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen, nie licz na moją odpowiedź. Dopóki sam nie wyłożysz mi swojej wiary, dopóki nie ogłosisz mi twojej ewangelii to bujaj się. FIN. Finito. Koniec.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

wuka pisze:Yarpen, nie licz na moją odpowiedź. Dopóki sam nie wyłożysz mi swojej wiary, dopóki nie ogłosisz mi twojej ewangelii to bujaj się. FIN. Finito. Koniec.
Jeśli chcesz naprawdę poznać wiarę katolicką to przeczytaj katechizm KK a jak czegoś nie rozumiesz albo z czymś się nie zgadzasz to pytaj.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Albertus pisze:
wuka pisze:Yarpen, nie licz na moją odpowiedź. Dopóki sam nie wyłożysz mi swojej wiary, dopóki nie ogłosisz mi twojej ewangelii to bujaj się. FIN. Finito. Koniec.
Jeśli chcesz naprawdę poznać wiarę katolicką to przeczytaj katechizm KK a jak czegoś nie rozumiesz albo z czymś się nie zgadzasz to pytaj.
Ty też nie zrozumiałeś moich wypowiedzi? Czy mam drukowanymi literami napisać?
Czytałam wasz katechizm. CZYTAŁAM.
Między innymi czytanie go i porównywanie z Biblią skłoniło mnie do odrzucenia KrK, jako Kościoła głoszącego Ewngelię Jezusa Chrystusa.
Czy jasno mówię? Dodać mogę, że oprócz katechizmu szukałam odpowiedzi w wielu innych materiałach, także soborowych, także encyklikach tudzież książkach publikowanych przez papieży itp. materiałach. Stanowczo mówię wam NIE.
Dlatego, że POZNAŁAM , jak się sprawa ma, nie mogę przyjąć waszej wykładni.
Jasniej się chyba nie da.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

wuka pisze:Yarpen, nie licz na moją odpowiedź. Dopóki sam nie wyłożysz mi swojej wiary, dopóki nie ogłosisz mi twojej ewangelii to bujaj się. FIN. Finito. Koniec.
I jak zwykle ucieczka od tematu, gdzie musiałabyś udowodnić swoje oskarżenia, a dobrze wiesz, że jedyne co masz, to ślepo powtarzane bzdurne tezy protestantów. Twoje warunki to zwykłe odwracanie kota ogonem, bo dobrze wiesz, że nie jesteś w stanie udowodnić ani jednego oskarżenia czy tezy, które napisałaś na temat Kościoła katolickiego.
Typowe dla takich odstępców jak Ty: Guzik wiedzący, ale za to szczerze i fanatycznie nienawidzący tego, co uważają za Kościół katolicki.

Aha... Ewangelię, którą głosić Kościół katolicki, a którą wyznaję, znajdziesz w Biblii. Komplet nauczania Kościoła zaś jest w tym miejscu: Katechizm Kościoła Katolickiego
Zapraszam, zaraza, do lektury!
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Albertus pisze:
wuka pisze:Yarpen, nie licz na moją odpowiedź. Dopóki sam nie wyłożysz mi swojej wiary, dopóki nie ogłosisz mi twojej ewangelii to bujaj się. FIN. Finito. Koniec.
Jeśli chcesz naprawdę poznać wiarę katolicką to przeczytaj katechizm KK a jak czegoś nie rozumiesz albo z czymś się nie zgadzasz to pytaj.
Zapomnij. Wuka nigdy nie sięgnie po katechizm, bo przekonałaby się, że guzik wie o nauczaniu katolickim i jego podstawach, a nie jest zdolna do przyznania się do błędu i skorygowania swoich poglądów.
Niestety, jest to typowe dla fanatycznych odstępców od wiary takich jak ona. :-(
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

wuka pisze:Czytałam wasz katechizm. CZYTAŁAM.
Nie kłam, bo to nieładnie. Gdybyś rzeczywiście czytała Katechizm i znała nauczanie katolickie, to udzieliłabyś odpowiedzi na to pytanie, a nie wymigiwała w każdym postcie napisanym w tamtym temacie. Takie ściemy wciskaj innym ludziom podobnym sobie, ale nie tym, którzy wiedzą, co głosi Kościół katolicki.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia chrześcijaństwa”