Mroki Średniowiecza

Dzieje chrześcijaństwa od ebionitów i gnostyków po nowożytne nurty charyzmatyczne

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

jfs300

Post autor: jfs300 »

Bobo pisze:
jfs300 pisze:Nie wiem jak to Chrystus , duch święty ma zamiar naprawić, trzeba ufać ze zdoła

no ja jestem za słaby jak widać.
Proponuję przeczytać Biblię, konkretnie Objawienie 18:4.
Bóg zaleca wyjść z Babilonu zanim go zniszczy. Czy to takie trudne?
ŚJ po prostu opuścili zagrożone miejsce. Bóg nie zalecał reformy Babilonu. Należy go opuścić.
Czemu tak prostej rzeczy nie rozumiesz?
Bobo i co nie znalazłeś konkretów?
Poza tym chciałem Cie jak i wszystkich pozostałych poinformowac o jednym, bo chybaśmy siee nie zrozumieli .
Mi się wcale nie marzy reforma KK ,
Tylko reforma Chrześcijaństwa, zeby zapanowała jedność
Dopóki będzie panowała złudna wiara wśród ludu Bozego w
'lepszy kanał łączności z Bogiem od pozostałych"
Zamiast tak realnie (bez myślowych śmieci , skojarzeń) :
w Chrystusa , Biblie i naukę Bożą
Nie będzie to możliwe.
Każdy będzie siedział w swoim babilonie , i myslal ze w babilonie siedzą pozostali.

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Abigail-2 pisze:25 najgorszych narzędzi tortur wszechczasów

"Co było najciekawszym aspektem życia w Średniowieczu?"

http://joemonster.org/art/9005


Jak myślicie kto robił takie tortury i za co ?
A czy wiesz o tym, że jeszcze w XX wieku brutalne pobicie przesłuchiwanego było normalną procedurą stosowaną przez policję w większości krajów w razie odmowy współpracy w śledztwie.
Nie wspominając o tzw. wzmocnionych metodach przesłuchać, o stosowanie których oskarżana jest obecnie CIA.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

jfs300 pisze:Proponuję przeczytać Biblię, konkretnie Objawienie 18:4.
Bóg zaleca wyjść z Babilonu zanim go zniszczy. Czy to takie trudne?
ŚJ po prostu opuścili zagrożone miejsce. Bóg nie zalecał reformy Babilonu. Należy go opuścić.
Czemu tak prostej rzeczy nie rozumiesz?
Jak to mówią naukowcy: to zależy. A co jeśli Babilonem okaże się, np. ONZ. O ile wiem ŚJ współpraca z ONZ całkiem nieźle idzie więc wciąż są zagrożeni. I to na własne życzenie, bo nikt ich do współpracy nie wmuszał. Jak to mówią z deszczu pod rynne.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

W 1484 r. papież Innocenty VIII wydał bullę Summis desiderantes affectibus będącą podsumowaniem wcześniejszych uchwał potępiających czary i zezwoleniem karania śmiercią czarownic i czarowników. Innocenty VIII powołał się w niej na słowa Biblii Nie pozwolisz żyć czarownicy. (Wj. 22:17.)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarownica
....
Proces o czary
Statystyki egzekucji

http://pl.wikipedia.org/wiki/Procesy_o_czary

...

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Abigail-2 pisze:Proces o czary
Statystyki egzekucji

http://pl.wikipedia.org/wiki/Procesy_o_czary

Podłoże społeczno-kulturowe

Ten straszliwy fenomen był jedną z najbardziej egzemplarycznych instytucji mechanizmu „kozła ofiarnego” i był konsekwencją wielu czynników społeczno-kulturowych, które kumulowały się i eksplodowały pod koniec średniowiecza. Społeczeństwa europejskie były wtedy w okresie bardzo wielkich niepokojów, zaburzeń gospodarczych, politycznych, społecznych (początki kapitalizmu, przesunięcia w politycznym znaczeniu poszczególnych klas społecznych) i ostrych starć religijnych (wystąpienie Lutra, wojny religijne). Uśmiercając kozła ofiarnego w postaci „czarownicy”, usiłowały zażegnać zagrożenie czy kryzys, powrócić do stanu równowagi. Ponadto były one konsekwencją kultury średniowiecza w zakresie jej stosunku do kobiet, konsekwencją tysiącletniego przekonania, że kobieta jest z natury słaba (także w wierze w Boga), niewierna, łatwowierna i rozpustna, a przez to bardziej uległa wobec szatana[2]. Na dodatek niepokoje religijne, ze szczególnym uwzględnieniem nauk Lutra, wzmogły i rozpowszechniły przekonanie o obecności szatana w codziennej rzeczywistości, wokół człowieka, na każdym kroku, a także o konieczności nieustannej walki z nim.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Abigail-2 pisze:W 1484 r. papież Innocenty VIII wydał bullę Summis desiderantes affectibus będącą podsumowaniem wcześniejszych uchwał potępiających czary i zezwoleniem karania śmiercią czarownic i czarowników. Innocenty VIII powołał się w niej na słowa Biblii Nie pozwolisz żyć czarownicy. (Wj. 22:17.)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarownica
http://pl.wikipedia.org/wiki/Marcin_Luter#Czarownice
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Aby zrozumieć mentalność ludzi z tamtych wieków polecam świetny dokument: Wampiry z Wenecji. Sięga już co prawda 16 wieku, ale pokazuje ówczesne lęki społeczeństwa i w sposób logiczny je wyjaśnia. Ponieważ ludzie żyjący w tamtych czasach nie byli mniej inteligentni niż my obecnie. Dysponowali jednak zupełnie inną wiedzą niż my dzisiaj i na jej podstawie wyjaśniali otaczające ich zjawiska.
http://zalukaj.tv/zalukaj-film/14653/wa ... 2010_.html
Opis:
Historie o wampirach krążyły wśród Włochów od stuleci. Po odkyciu tajemniczego grobowca, ekipa National Geographic Channel postanowiła zbadać ile prawdy kryje się w tych legendach. Ten film to fascynująca wędrówka tropem wampirów na Półwyspie Iberyjskim.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

Skazywanie kobiet na śmierć w średniowieczu to barbarzyństwo.
Tym bardziej , że do praktyk takich dochodziło za sprawą duchownych Kościoła
o czym wspominają źródła historyczne.
Ludzie byli inteligentni , podobnie jak jest to dzisiaj jednak głupota i ciemnota
nie znała granic ani umiaru.

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

jfs300 pisze:Mi się wcale nie marzy reforma KK ,
Tylko reforma Chrześcijaństwa, zeby zapanowała jedność
Jfs to ty pisałeś , że z nie wszystkim zgadzasz się w religii KK.
I co nie chcesz tych zmian ?
Chcesz aby zapanowała jedność.
A przecież kto zechce się zjednoczyć z kimś kto wychwala bałwany ?
Ktoś kto wierzy , że nie ma trójcy i słusznie bo nauki takiej w Biblii nie ma ,
nie będzie modlił się do trójcy . To czysta abstrakcja .
Co ma wierzący wspólnego z niewierzącym ?
Z tonącego statku lepiej całkiem się wynieść póki jeszcze na to pora i czas. :-D

jfs300

Post autor: jfs300 »

Abigail-2 pisze:
jfs300 pisze:Mi się wcale nie marzy reforma KK ,
Tylko reforma Chrześcijaństwa, zeby zapanowała jedność
Jfs to ty pisałeś , że z nie wszystkim zgadzasz się w religii KK.
I co nie chcesz tych zmian ?
Chcesz aby zapanowała jedność.
A przecież kto zechce się zjednoczyć z kimś kto wychwala bałwany ?
Ktoś kto wierzy , że nie ma trójcy i słusznie bo nauki takiej w Biblii nie ma ,
nie będzie modlił się do trójcy . To czysta abstrakcja .
Co ma wierzący wspólnego z niewierzącym ?
Z tonącego statku lepiej całkiem się wynieść póki jeszcze na to pora i czas. :-D
To nas właśnie rózni niestety . tu sie nie dogadamy bo ja szukam cech wspólnych a nie róznic.


Abigail ja nie wiem wogóle czy jest sens z Tobą rozmawiać bo jak sie Tobie tłumaczy na czym polega np bałwochwalstwo to zatykasz uszy. I wiesz swoje, wiesz lepiej.
Ty wierzysz ze KTOŚ wierzy w coś w co Ty wierzysz.
Dlaczego nadal żyjesz w tym kłamstwie?


To może porozmawiajmy na Twoim poziomie (Twoim językiem) i odpowiedz mi czemu , czemu czcisz bałwany oglądając takie zdjęcia, będąc obok nich

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Skoro przeciez w Pismach napisano wyraźnie:

Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że bóstwo jest podobne do złota albo srebra, albo do kamienia, wytworu sztuki i ludzkiego umysłu.

A jednak oglądasz te obrazki i sądzisz ze wyobrażają one raj, szczęscie na ziemi
Czy też mam nazwać Cie bałwochwalczynią?
Mało tego nawet jak nie sądzisz tak to i tak jestes przecież bałwochwalczynią bo bierzesz udział w tym grzechu oglądania takich okropnych zdjęć, które jak zacytuje" w oczach Jehowy sa obrzydliwością"....
Z tonącego statku lepiej całkiem się wynieść póki jeszcze na to pora i czas. :-D
Odpowiedz mi na jedno :
Czy tak postąpił Chrystus z grzesznikami?
Ostatnio zmieniony 11 maja 2014, 20:56 przez jfs300, łącznie zmieniany 2 razy.

jfs300

Post autor: jfs300 »

Abigail-2 pisze:Jfs to ty pisałeś , że z nie wszystkim zgadzasz się w religii KK.
I co nie chcesz tych zmian ?
Chce ale nie jestem świnia i nie zostawiam potrzebujących, byle nie daje sobie im siebie (i moich bliskich) prowadzić.
Tak samo Jezus postąpił z Piotrem gdy ten chcial zeby Jezus nie szedł na śmierć.
Nie wygnał go precz całkowicie tylko powiedział mu do słuchu , ze nie będzie on decydował bo nie wie co czyni
Też gdbym tak rozumiał nadgorliwie i dosłownie jak Ty , to mógłbym zarzucić Chrystosowi kłamstwo, lub niezdecydowanie, bo powiedział do Piotra
"Idź precz szatanie"
A potem go ponownie spotkał i w dodatku namaścił!

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

jfs300 pisze:A jednak oglądasz te obrazki i sądzisz ze wyobrażają one raj, szczęscie na ziemi
Czy też mam nazwać Cie bałwochwalczynią?
Mało tego nawet jak nie sądzisz tak to i tak jestes przecież bałwochwalczynią bo bierzesz udział w tym grzechu oglądania takich okropnych zdjęć, które jak zacytuje" w oczach Jehowy sa obrzydliwością"....
Jotefsiku :-D
Przed tymi obrazkami nikt nie klęka , nie stoją one na ołtarzu.
Samo poparzenie na ilustracje z tych książek czy czasopism nie jest bałwochwalstwem.
Ale obnoszenie świętych obrazów , całowanie ich i klękanie przed nimi to jest bałwochwalstwem .

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

Święta inkwizycja była powołana w 1232 roku papież Grzegorz IX.. Był to najwyższy sąd w sprawach odstępstwa od wiary. Inkwizycja jest to — instytucja powołana specjalnie do niszczenia wszelkiej nieprawomyślności — rozszalała się na dobre dopiero pod koniec XIII wieku. Kościół ponosi winę za jej istnienie. Papież uważał inkwizycje za „źrenice oka” . Inkwizytorzy mieli prawo ścigać herezję wszędzie tam, gdzie wystąpiło choćby podobieństwo jej wystąpienia. W roku 1592 roku został aresztowany w Wenecji były dominikanin Giordano Bruno zajmował się filozofią. Bronił on poglądów m.in. Teorii Kopernika. W 1600 roku został spalony na stosie.
źródło /sadzawka
http://www.sciaga.pl/tekst/43466-44-swieta_inkwizycja

jfs300

Post autor: jfs300 »

Abigail-2 pisze:Jotefsiku

Przed tymi obrazkami nikt nie klęka , nie stoją one na ołtarzu.
Samo poparzenie na ilustracje z tych książek czy czasopism nie jest bałwochwalstwem.
Ale obnoszenie świętych obrazów , całowanie ich i klękanie przed nimi to jest bałwochwalstwem .
Abigailko najdroższa to czemu jak mowilem ze ja nie klękam , nie całuje i gie mnie obchodza te rzeźby i malowidła tak jak Twoje obrazki to twierdziłaś ze biore udział w grzechhu ;-)

Bo zaraz przytoczę przypowieść o słomce i belce :-P

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

jfs300 pisze:
Abigail-2 pisze:Jotefsiku

Przed tymi obrazkami nikt nie klęka , nie stoją one na ołtarzu.
Samo poparzenie na ilustracje z tych książek czy czasopism nie jest bałwochwalstwem.
Ale obnoszenie świętych obrazów , całowanie ich i klękanie przed nimi to jest bałwochwalstwem .
Abigailko najdroższa to czemu jak mowilem ze ja nie klękam , nie całuje i gie mnie obchodza te rzeźby i malowidła tak jak Twoje obrazki to twierdziłaś ze biore udział w grzechhu ;-)

Bo zaraz przytoczę przypowieść o słomce i belce :-P
Milutki Jotefsiku :-)
Przyznam ci rację w tym , że nie klękasz i nie całujesz tych
przedmiotów bałwochwalczych... to dobrze.
ale.... na wojnie ci co walczyli i ci co pilnowali tobołków
jedną nagrodę dostali. ( takie powiedzenie).
Wiem , ze teraz twoja wiedza jest większa na ten temat , choćby z tego forum . Przychodzenie pod takie bałwany , ty jako osoba chcąca prawdziwie wielbić Boga powinna czegoś takiego unikać.
Złoto z cielca bożka , którego Izraelici sobie wykonali mieli
złoto to przetopić i wyrzucić tak było obrzydliwe . Nikt nie mógł sobie jego zatrzymać. Jest to sprawa poważna,
Miejmy nadzieje , że kiedyś to zrozumiesz . :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia chrześcijaństwa”