Mroki Średniowiecza

Dzieje chrześcijaństwa od ebionitów i gnostyków po nowożytne nurty charyzmatyczne

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

jfs300

Post autor: jfs300 »

Abigail-2 pisze:
jfs300 pisze:
Abigail-2 pisze:Jotefsiku

Przed tymi obrazkami nikt nie klęka , nie stoją one na ołtarzu.
Samo poparzenie na ilustracje z tych książek czy czasopism nie jest bałwochwalstwem.
Ale obnoszenie świętych obrazów , całowanie ich i klękanie przed nimi to jest bałwochwalstwem .
Abigailko najdroższa to czemu jak mowilem ze ja nie klękam , nie całuje i gie mnie obchodza te rzeźby i malowidła tak jak Twoje obrazki to twierdziłaś ze biore udział w grzechhu ;-)

Bo zaraz przytoczę przypowieść o słomce i belce :-P
Milutki Jotefsiku :-)
Przyznam ci rację w tym , że nie klękasz i nie całujesz tych
przedmiotów bałwochwalczych... to dobrze.
ale.... na wojnie ci co walczyli i ci co pilnowali tobołków
jedną nagrodę dostali. ( takie powiedzenie).
Wiem , ze teraz twoja wiedza jest większa na ten temat , choćby z tego forum . Przychodzenie pod takie bałwany , ty jako osoba chcąca prawdziwie wielbić Boga powinna czegoś takiego unikać.
Złoto z cielca bożka , którego Izraelici sobie wykonali mieli
złoto to przetopić i wyrzucić tak było obrzydliwe . Nikt nie mógł sobie jego zatrzymać. Jest to sprawa poważna,
Miejmy nadzieje , że kiedyś to zrozumiesz . :-D
Po pierwsze Izraelici wykonali tego cielca W ZASTĘPSTWIE Jehowy.
Więc jest to co innego, choć na pozór podobne (dla człowieka patrzącego zmysłami ) tak naprawde jest jak woda i ogień

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bałwochwalstwo

po drugie ja tak samo mogę powiedzieć ;pozwól ze przeredaguję :
Wiem , ze teraz twoja wiedza jest większa na ten temat , choćby z mojego poprzedniego postu . Oglądanie takich bałwanów w czasopismach , ty jako osoba chcąca prawdziwie wielbić Boga powinna czegoś takiego unikać.
Podałem Ci cytat wyżej ze nic nie jest podobne do Boga a jednak Twoi zwierzchnicy nie wahali się tego namalować, a Ty nie wahasz się tego oglądać i pokładać niejako w tych wizualnych doznaniach nadzieję


I co
Ty nie wierzysz w moją analizę , tak samo ja nie wierzę w Twoją analizę, ktora jest naciągana więc nie będe sie dostosowywał do niej bo dla mnie jest ona taką samą bzdurą jak dla Ciebie moja.
Czy rozumiemy się już? :-)
A przede wszystkim nie wierzę w Boga niesprawiedliwego ktory każe przyjaciół zostawić, ani takiego ktory wybrał sobie wąską grupę spoleczną czy wybraną religię do zbawienia
Na tej linii nigdy nie będzie między nami porozumienia.

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

Jfs

Po co te nerwy ?
To gdzie ty przynależysz to twoja sprawa.
Tutaj jest forum Biblijne i rozmawiamy na podstawie ten księgi , doceniamy ją.
Chcemy również poszerzać swoją wiedzę.
Moim zadaniem nie jest przekonywanie ciebie na siłę . To twoja sprawa jaki obierzesz pogląd, masz wolną wolę . I nic mi do tego.
Jfs zagalopowałeś się trochę.
PS ja wojować z tobą nie będę bo nie o to mi chodzi :-P :-D

jfs300

Post autor: jfs300 »

No ale już widzisz o co chodzi, wiesz jakbym chciał wykazać niekompetencje świadków to zbudowałbym taką doktryne ktora by ich totalnie ośmieszyła tak jak to SJ probują zrobic z katolikami..
Są do tego przyuczani bo te doktryny sa owszem oparte na Biblii ale z TRESCIA I PRZEKAZEM BIBLINYM niewiele mają wspolnego, są antykatolickie , ja tez moglbym założyc jeszce bardziej staranną doktynę, w ktorej by się przestrzegało wszystkich przepisów ze starego testamentu, modliło by się po posiłkach a nie przed posiłkami jak to mają w zwyczaju świadkowie,w urzędowej rubryce "Ojciec" moi wierni wpisywali by Jehowa bo przecież Chrystus zakazał nazywania ojcem kogo innego niż nasz pan Jehowa...
Moglbym jeszce na tworzyć różnych cudow celowo wbrew wierze SJ (czy wybranemu innemu targetowi )
i napisac przykładowo podług tych słów :
To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. 2 Wyłączą was z synagogi. Owszem, nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. 3 Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie.
Wysnuć doktrynę ze ten kto nie został wykluczony z synagogi (jakiejkolwiek) to nie zasługuje zeby nazwać sie uczniem Chrystusa.




Jakbym znalazł poklask i wiernych ktorzy lubią nienawidziec gorszych od siebie mysle ze by bez problemu to przeszło
TYLKO
Ja nie mam zamiaru tego robić bo dąże w zupełnie innym kierunku, dąże do jedności tak jak Chrystus nakazał, skoro macie wiedze o wiele obszerniejszą niż Katolicy na temat biblii to czemu nie chcecie dyskutować z Franciszkiem (bardzo otwartym papieżem) czy innymi tylko zostawiacie wszystkich na pastwę losu i zostawiacie pole do popisu innym wilkom ,Czy tak postąpiłby Chrystus?

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

jfs300 pisze:No ale już widzisz o co chodzi, wiesz jakbym chciał wykazać niekompetencje świadków to zbudowałbym taką doktryne ktora by ich totalnie ośmieszyła tak jak to SJ probują zrobic z katolikami..
Nie jesteś w stanie . A śmiałbyś się tylko ty sam . To takie specyficzne poczucie humoru .
Myśle , zę nie o to chodzi :crazy:
jfs300 pisze:
Są do tego przyuczani bo te doktryny sa owszem oparte na Biblii ale z TRESCIA I PRZEKAZEM BIBLINYM niewiele mają wspolnego, są antykatolickie
Nikt nie jest przyuczany do ośmieszania kogokolwiek. Co ty piszesz ??

Prawdy Biblijne są antykatolickie piszesz . No , no ... jest coś w tym na rzeczy.
Ale to ty oceniasz.
jfs300 pisze:Ja nie mam zamiaru tego robić bo dąże w zupełnie innym kierunku, dąże do jedności tak jak Chrystus nakazał, skoro macie wiedze o wiele obszerniejszą niż Katolicy na temat biblii to czemu nie chcecie dyskutować z Franciszkiem (bardzo otwartym papieżem)
Ta rozmowa byłaby o czym , według ciebie ?
To przecież gdybym to była ja to od razu powiedziałabym jak ma się prawda biblijna
i nie ma trójcy a jest Jedyny Bóg i Jego Syn Jezus i by się obraził. O bałwochwalstwie też bym powiedziała co wzmocniłoby obrażenie się dodatkowo :-P

jfs300

Post autor: jfs300 »

Abigail-2 pisze:Ta rozmowa byłaby o czym , według ciebie ?
To przecież gdybym to była ja to od razu powiedziałabym jak ma się prawda biblijna
i nie ma trójcy a jest Jedyny Bóg i Jego Syn Jezus i by się obraził. O bałwochwalstwie też bym powiedziała co wzmocniłoby obrażenie się dodatkowo
Nie tworz scenariuszy zanim nie sprobujesz:PP
To kobiece''juz ja wiem'' znam aż do bólu, ja tez sobie domyslam jakby sie potoczyła taka rozmowa i wyobrażam ją sobie zupełnie inaczej. Bez dialogu nie będzie poprawek , pozwalacie by miliony ludzi pomarło w nieświadomości (oczywiście waszym zdaniem , bo WY W TO WIERZYCIE A MIMO TO POZWALACIE)
Czy sługa Chrystusa moze sobie pozwalac na biernosć
Abigail-2 pisze:ie jesteś w stanie . A śmiałbyś się tylko ty sam . To takie specyficzne poczucie humoru .
Myśle , zę nie o to chodzi
?
No cóż na 3 czy juz 4 przykładach podałem w jaki sposob nie spełniacie nakazów Bożych, do tego moglbym używac tak okrągłych słowek jak:
"bunt", " celowe działanie", "nauka odstępcza"
Ale czy o to chodzi?
Czemu nie uznasz ze Twoja religia niestety ma takie zapędy dość poważnie monopolistyczne.
Np z tym wystrzeganiem się pogaństwa jest owszem takie zalecenie, ale dotyczy ono wystrzegania się postępowania jak poganie, oraz nie pożądania pogańśkich rzeczy, bo Żydzi obłudnicy niby w imie Jehowy a tak naprawde chcieli te złoto zagrabić i sprzedać, a nie tropienia z uporem maniaka podobieństw , symboli pogańskich np w Kosciołach i tak dalej...
Nikt nie jest przyuczany do ośmieszania kogokolwiek. Co ty piszesz ??
Przecież słysze jakim językiem operujesz np Ty lub koledzy ze zboru. Człowiek sam z siebie takich zwrotów nie używa, tylko świadkowie to potrafią, ciekawe ;-)
Poczytaj sobie świeckie artykuły w jaki sposób manipuluje się ludzmi , i poszukaj jak wiele podobieństw jest w waszym szkoleniu....


Powiem Ci jedno to przykre ze wasi przywódcy tak zagarniają owieczki pod siebie. Przecież Mamy być jedno w Chrystusie !!!!
Ale moge przyznać ze oprocz tych nieczystych zabiegów nieraz wasze nauki są naprawde wartościowe , więc jak uznasz omylność waszych Szefów
Nic nie stracisz .
A zyskasz ... szerszy horyzont.
(chyba ze szukasz aniołów i idealnych kanałów łączności z Jehową na ziemi - to sory nie dogadamy się nigdy.)

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

jfs300 pisze:To kobiece''juz ja wiem'' znam aż do bólu,
Co żona twoja często to powtarza ? :-P
jfs300 pisze:Np z tym wystrzeganiem się pogaństwa jest owszem takie zalecenie, ale dotyczy ono wystrzegania się postępowania jak poganie
Kulty , wierzenia i święta pogańskie nie mogą przenikać do chrześcijaństwa.
W przeciwnym razie tworzy się religia fałszywa.
jfs300 pisze:Poczytaj sobie świeckie artykuły w jaki sposób manipuluje się ludzmi , i poszukaj jak wiele podobieństw jest w waszym szkoleniu....
Mój Drogi Jotefesiku :-D to socjotechnika . Zna sie te sprawy . Ale u ŚJ nie są stosowane .
jfs300 pisze:Ale moge przyznać ze oprocz tych nieczystych zabiegów nieraz wasze nauki są naprawde wartościowe , więc jak uznasz omylność waszych Szefów
Nic nie stracisz .
Ciesze się , że uznajesz nasze nauki ŚJ za wartościowe. :-)
CK podaje nam prawdy Biblijne za co jestem im wdzięczna.
Swojego czasu pare razy pomylili sie ale potem wprowadzili w miejsca te poprawki.
Co uważam za bardzo rozsądne.

....
Z tego co wiem nieomylność poczytują sobie wasi papieże . :-P

jfs300

Post autor: jfs300 »

nie Abigail nie słuchasz wogóle:PP
Chyba popadłaś w błąd myślowy:
Efekt projekcji

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_błęd ... C5.82eczne

barrrrdzo gorąco polecam Ci całość przeczytać:) Szczególnie Tobie i spojrz na siebie obiektywnie ile błędów takich mozesz u siebie zauważyć.

Mój Drogi Jotefesiku to socjotechnika . Zna sie te sprawy . Ale u ŚJ nie są stosowane .
Oj sa są nawet nie wiesz jak często :PP Bo sama już jesteś ofiarą tej socjotechniki , mowi Ci się np w jaki sposob mozna zmienić jajko niespodziankę w pisankę wielkanocną
Ale Ty tego nie widzisz w swoim gniazdku bo wolisz nie widzieć , mechanizm wyparcia nastąpił :-P
Kulty , wierzenia i święta pogańskie nie mogą przenikać do chrześcijaństwa.
W przeciwnym razie tworzy się religia fałszywa.
Dokładnie, tyle ze symbole nie są wierzeniem. Jak ktoś obchodzi Zmartwychwstanie Chrystusa więc jego wierzenie jest jednoznaczne.
Nie wierzy w dzień Mitry, mimo ze daty się zgadzają
Wiesz co to jest wiara wogóle?


chwilowo zmykam

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

O jej.... późna godzina :roll:

Dobranoc :-D

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

jfs300 pisze:Dokładnie, tyle ze symbole nie są wierzeniem. Jak ktoś obchodzi Zmartwychwstanie Chrystusa więc jego wierzenie jest jednoznaczne.
Nie wierzy w dzień Mitry, mimo ze daty się zgadzają
Jfs
Co ma wspólnego wierzący z niewierzącym ?

Przenikanie pogaństwa pod różnymi postaciami ,nie powinno mieć miejsca w chrześcijaństwie . To fałsz .

Piszesz idziesz pod figurki , nie wierzysz figurkom. Piszesz obchodzisz Mitre ,
nie wierzysz , że to Mitra ... jakieś pomieszanie jest to dla mnie .
Czynisz symbole , nie wierzysz w nie . To po co je czynisz ?
A wiesz gdzie żyjesz i kim jesteś , jeszcze ?

jfs300

Post autor: jfs300 »

Abigail-2 pisze:Piszesz obchodzisz Mitre ,
Nie , nie piszę ze obchodze Mitre, pisze ze obchodze Boże narodzenie, to wy znaleźliście gdzieś w wykopaliskach podobieństwo dat kompletnie nic dla katolika nie znaczy bo on WIERZY inaczej , a wiara rzecz święta. Bo przez wiarę (i dobre uczynkioczywiście) oddaje się cześć Bogu
Tutaj dochodzimy do sedna o co mi cały czas chodzi.
Przy okazji poczytaj sobie pełne rozważania
Szczególnie polecam wypowiedzi Rethela , pisane z głową a nie z wicherkiem we włosach ;)

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... sc&start=0



Abigail tak miedzy nami to po prostu już masz to tak głęboko zakorzenione wszystko ze zadne argumenty do Ciebie nie przemawiają .
Gdybyś była trzezwo myśląca to nie wmawiałabyś komuś ze w coś wierzy.

I wasze światla nowe nie są wcale światłem tylko wiekszą ciemnością , komarzą skrupulatnością nie mająca nic wspolnego z wierzeniami katolików ale wy wierzycie , ze mają.
Tu chyba trzeba obcęg zeby ten gwozdz z głowy wyjąć :-D

Tyle mam Ci do powiedzenia

Aha jeszcze bonus

Proponuje Ci sie zapoznać (na poważnie) z pojęciem WIARA. Czy drugi człowiek moze decydowac o tym w co jego bliźni tak naprawdę wierzy (siedzi mu w głowie?), czy tylko on ma do tego wyłączne prawo na podstawie relacji z własnej wiary.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2014, 4:27 przez jfs300, łącznie zmieniany 5 razy.

jfs300

Post autor: jfs300 »

Abigail-2 pisze:Co ma wspólnego wierzący z niewierzącym ?
No właśnie...

Obrazek

Co tu robi symbol zamku, o ktory poganie toczyli ze sobą wojny , przelewali krew?
Dodatkowe pytanie: Czy to nie jest przypadkiem popieranie konfliktów zbrojnych:)?

1:1

Jak mnie nie traktujesz poważnie , to takze poważnie nie traktuj swoich wywodów :-P
Dostrzeż analogię i zastanów się nad prawdziwym i głebokim sensem takich cytatów, ktore przytaczasz .
Czy mają funkcje komara, czy prawdziwych pouczeń ewentualnie wywodów stosowanych sytuacyjnie do tekstu.
A gdzie indziej po prostu nie pasują.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Jfs i Abigajl - ale was te mroki średniowiecza ciągnęły :lol: gołąbki wy moje, tak sobie miło gruchały :xhehe: aż do świtu :idea: i rozstać się nie mogły ;-)
- idzie ekumenizm jak nic :!: ;-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

jfs300 pisze:Nie , nie piszę ze obchodze Mitre, pisze ze obchodze Boże narodzenie
Jfs
... To Bóg Stwórca miał datę narodzenia ? Nonsens !

Podejrzewam , że chodzi ci o datę narodzin Jezusa Chrystusa .
A tego Biblia nie podaje . Gdyby Jezus chciał aby to uroczyście obchodzić
na pewno pozostawił by nam taką informację . Jednak nic takiego nam nie podał.

Podkładanie urodzin Jezusa w dzień Mitry - dzień pogański jest niedorzeczny.
Jest to łączenie pogaństwa z chrześcijaństwem .

Nie jest to odkrycie ŚJ ale o tym mówią historycy !
jfs300 pisze:Abigail tak miedzy nami to po prostu już masz to tak głęboko zakorzenione wszystko ze zadne argumenty do Ciebie nie przemawiają .
Gdybyś była trzezwo myśląca to nie wmawiałabyś komuś ze w coś wierzy.
Jestem trzeźwo myśląca i to co pogańskie odrzucam , w przeciwieństwie do ciebie Jfs.
To , że ty masz pomieszane nie znaczy iż będę ci w tym przyklaskiwać , wręcz przeciwnie dowiesz się prawdy , że tak być nie powinno.
jfs300 pisze:Proponuje Ci sie zapoznać (na poważnie) z pojęciem WIARA. Czy drugi człowiek moze decydowac o tym w co jego bliźni tak naprawdę wierzy (siedzi mu w głowie?), czy tylko on ma do tego wyłączne prawo na podstawie relacji z własnej wiary.
Wierz sobie w co chcesz , możesz nawet w Królewnę Śnieżkę jak lubisz bajki.
Ja nie dam sobie wmówić żadnych tradycji sprzecznych z Pismem Świętym .
Teraz każdy ma dostęp do Biblii i może to sprawdzić , czy tak się rzeczy mają.

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

Dezerter pisze:Jfs i Abigajl - ale was te mroki średniowiecza ciągnęły :lol: gołąbki wy moje, tak sobie miło gruchały :xhehe: aż do świtu :idea: i rozstać się nie mogły ;-)
- idzie ekumenizm jak nic :!: ;-)
Dezerterze :-)

... czas szybko leci.
Ekumenizmu nie będzie , mimo to , że rozmawiamy :-)

jfs300

Post autor: jfs300 »

Wierz sobie w co chcesz , możesz nawet w Królewnę Śnieżkę jak lubisz bajki.
Krótka piłka jak bym wierzył w Królewnę Śnieżkę i bajki to bym wierzył w bajki
Jak wierzę w Narodzenie Chrystusa, to wierze w narodzenie Chrystusa (potocznie zwane Bożym narodzeniem)
Ty wierzysz w dzień mitry więc Twoja wiara jest pogańska , choć kult mitry jest dawno martwy Ty nadal w niego wierzysz.
a mowisz ze odrzucasz to co pogańskie, chyba jednak mijasz się z prawdą.
Święto jest upamiętnieniem danego wydarzenia, podobnie jak Żydzi obchodzili co roku wyjście z egiptu, z domu niewoli, obchodzili święto namiotów.
Tak my analogicznie obchodzimy święta duchowego Izraela, związane z Chrystusem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia chrześcijaństwa”