Mroki Średniowiecza

Dzieje chrześcijaństwa od ebionitów i gnostyków po nowożytne nurty charyzmatyczne

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Pietnas
Posty: 201
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:21

Mroki Średniowiecza

Post autor: Pietnas »

- Trafnie ktoś dostrzegł: Mroki Średniowiecza. Ale ale. Czegoś takiego nie było, zjawisko takie nie miało miejsca!
- Mroki średniowiecza? Bzdura!
http://www.youtube.com/watch?v=oXg6uzA3Vm8
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

No... w średniowieczu żył najwybitniejszy teolog Tomasz z Akwinu. Sam ten fakt wystarczy aby mówić o mrokach. :lol:

jfs300

Post autor: jfs300 »

nawet teraz jest sredniowiecze i ciemnogród pomstujące babki na młodziez zasępieni i smutni ludzie pełni nienawiści pomstujący skąpiący innym szczęścia staszący piekłem i pogardzający
A co ich to obchodzi i przede wszystkim czy pogarda nauczy grzesznika zeby przestał grzeszyć?
W 99,9 % przypadkach jest wręcz odwrotnie. ale kto to widzi...
Nic dziwnego ze kościół jest wyśmiewany nad czym trzeba ubolewać i niestety to nie jest wina grzeszników tylko w wiekszości nieudolnych chrześcijan.
Np ze widzą grzech tam gdzie go nie ma.. Albo coś czego nierozumieją nazywają - szatan .. no błagam :prosze:
Czy chrześcijanin potrafi dawać coś (równoważnego lub lepszgo ) w zamian , czy tylko krytykować cudzy postępek
Bo tak naprawde u takich ludzi liczy sie własna wygoda (ewentualnie tylko własne zbawienie). Czasami odnosze wrażenie ze martwią sie o innych , tylko dlatego ze Bog tak im kazał

Jeśli fałszywy prorok pojawił sie w tych czasach a tego nie było wcześniej to faktycznie nie mozna mowić o mrokach , niestety ksiądz na to nie ma dowodów.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16735
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

jfs300 pisze:Nic dziwnego ze kościół jest wyśmiewany nad czym trzeba ubolewać i niestety to nie jest wina grzeszników tylko w wiekszości nieudolnych chrześcijan.
Doprecyzowałbym: nieudolnego kleru. Wymyślili piekło więc, nie dziwota, że ludzie o nim mówią i się straszą, nie dają nadziei wiernym tylko zachęcają do biernego godzenia się z cierpieniami wmawiając, że to wola Boża. Uśmiechu to nie wywoła. A jak ludzie pójdą na msze to... na ogół nic im ono nie daje. No nudno. Dorzućmy do tego chciwość i sexskandale duchownych to i autorytet i morale spadną na łeb na szyję, co widać gołym okiem.
Czy już pisałem, że takie religie upadną?
Mroki średniowiecza w dużej mierze istniały dzięki duchownym.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Mroki średniowiecza w dużej mierze istniały dzięki duchownym.
powiedział co musiał Bobo antykatolicki antyklerykał
szkoda, że przez chwilę nie pomyślał nad faktami:
- czy to duchowni doprowadzili do upadku cesarstwa, czy niechrześcijańscy barbarzyńcy, którzy zalali Europę i doprowadzili do upadku cywilizacji?
- czy to duchowni stali na czele wikingów, którzy przez wiele dziesięcioleci najeżdżali Europę, pustoszyli, palii i mordowali,
- czy to nie czasem duchowni starali się przechować, przepisać, zrozumieć i przekazać innym wiedzę starożytnych?
- czy to nie oni założyli uniwersytety?
- czy to nie oni wprowadzili feudalizm na miejsce niewolnictwa?
....
no ale "jak z Galilei/(Watykanu) mogło wyjść coś dobrego" ... :-P
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

W KrK przez wieki rozwijali się też ludzie oddani Bogu Prawdziwemu, i ci ludzie właśnie robili w kościele dobrą robotę, byli jednak oni w mniejszości, mieszkali w biednych klasztorach, często nie wiedzieli co dzieje się w pałacach papieskich, kardynalskich czy biskupich. to tym biednym mnichom zawdzięczamy, że księgi święte byly przepisywane i w taki sposób zostały zachowane.
W okresie reformacji ci mądrzy oddani słudzy Boga Żywego zaczęli wychodzić z kościoła, bo widzieli zło jakie się tam zagnieździło.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

nike
W KrK przez wieki rozwijali się też ludzie oddani Bogu Prawdziwemu,
jacy ???
ci ludzie właśnie robili w kościele dobrą robotę,
jaką ?
byli jednak oni w mniejszości, mieszkali w biednych klasztorach,
w jakich klasztorach ?
często nie wiedzieli co dzieje się w pałacach papieskich, kardynalskich czy biskupich.
czyżby ?
to tym biednym mnichom zawdzięczamy, że księgi święte byly przepisywane i w taki sposób zostały zachowane.


ci mnisi fałszowali Pismo Święte czego dowody dzisiaj posiadamy - w razie potrzeby podam konkretne przykłady
W okresie reformacji ci mądrzy oddani słudzy Boga Żywego zaczęli wychodzić z kościoła, bo widzieli zło jakie się tam zagnieździło
nie tylko w okresie Reformacji również w okresie wcześniejszym. Ale nie wszyscy reformatorzy okazali się godni tego miana. Niektórzy z nich sami stali się inkwizytorami - nowego zreformowanego kościoła


___________________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

jfs300

Post autor: jfs300 »

nike pisze:W okresie reformacji ci mądrzy oddani słudzy Boga Żywego zaczęli wychodzić z kościoła, bo widzieli zło jakie się tam zagnieździło.
Krótko mówiąc stchórzyli zamiast probowac ratować tonący statek.

Pozatym jakoś kościół juz się obronił nie ma takiej ciemnoty, ale część została , choc wierni niestety jeszce są nieteges

Przykład podam Ci w mojej parafii kazania są całkiem na poziomie niestety ci wierni ktorzy siedzą tylko czekają by pojsc do domu a potem opowiadają herezje z czasopism o krwawiących hostiach i jarają się cudami a w miedzy czasie mówią:
,A to ladacznica', , ta dzisiejsza młodzież rozpustna', oni nie mają boga' i takie tam smrody z ich ust wychodzą
Zioną ogniem chodzą smutni przybici
To już przyznam bez bicia świadkowie dystansują ich o 2 przecznice (mimo ze mają spaczone pojęcie )
Jest w inch ta radośc choć budowana na trupach


Więc jak to jest czyja wina? Księży? Reformantów? Wiernych?
Wszystkich po trochu i to jest najprawdziwsza prawda
(a najgorszy w tym wszysktim jest ten fałszywy prorok - usta demona, ZAWSZE FAŁSZYWE świadectwa demonów wypędzanych z ciała, nienawistna mowa atykułow z internetu itp itp
Jak tu Chrystus i jego miłosierdzie moze sie przebić wogóle jak ten prorok rodzi ludzi totalnie ślepych i w poczuciu krzywdy , ktore nawet ich niedotyczy???
Jestem tym poruszony a i tak wiekszosc ma to ze tak powiem w **** czterech literach.
Dla nich ważniejsze jest ich ziemskie GURU.

Porażka!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16735
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

jfs300 pisze:Krótko mówiąc stchórzyli zamiast probowac ratować tonący statek.
Reforma nic nie daje. Gdy pojawia się reformator papież wydaje bullę aby takie poddać 'badaniom'... i klapa.
Historia Lutra, reformatora, niewiele ci mowi, skoro tak piszesz. Kościoła nie można zreformować. Jak ktoś oddolnie próbuje to robić to jest okrzyknięty heretykiem. Jak odgórnie to... ktoś go zastrzeli, otruje. Twoja uciecha z tego, że KK się ostał przypomina uciechę szaleńca, który wyrżnął wszystkich w domu i... został sam. Ależ zwycięstwo ;-)
Wszystko chore od stóp do głowy. Przejrzyj.... a nie pleć bzdur publicznie.

jfs300

Post autor: jfs300 »

Twoja uciecha z tego, że KK się ostał przypomina uciechę szaleńca
'
Ale mnie ne obchodzi ze KK został, czy sie ostał(poza taką samą ze wy Świadkowie ście sie ostali)
Uwierz mi
Ja nie mam zadnego powodu do uciechy!
Ubolewam nad tym b o widze jaki jest rozłam wśrod Chrześcijan i czarno widzę dalszą przyszłość z takich ludzi podejściem!
To jest jakaś tragedia Kazdy mysli ze ma racje ze jego GURU są the best
Nie wiem jak to Chrystus , duch święty ma zamiar naprawić, trzeba ufać ze zdoła

no ja jestem za słaby jak widać.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16735
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

jfs300 pisze:Nie wiem jak to Chrystus , duch święty ma zamiar naprawić, trzeba ufać ze zdoła

no ja jestem za słaby jak widać.
Proponuję przeczytać Biblię, konkretnie Objawienie 18:4.
Bóg zaleca wyjść z Babilonu zanim go zniszczy. Czy to takie trudne?
ŚJ po prostu opuścili zagrożone miejsce. Bóg nie zalecał reformy Babilonu. Należy go opuścić.
Czemu tak prostej rzeczy nie rozumiesz?

jfs300

Post autor: jfs300 »

sory , podwójny post :(
Ostatnio zmieniony 08 maja 2014, 21:25 przez jfs300, łącznie zmieniany 1 raz.

jfs300

Post autor: jfs300 »

Bóg zaleca wyjść z Babilonu zanim go zniszczy. Czy to takie trudne?
Tu udowodnij ze KK to Babilon jednoznacznie i niepodważalnie a nie bo ,,w Strażnicy napisano''
Wtedy będziemy dyskutować

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Bobo pisze:
jfs300 pisze:Krótko mówiąc stchórzyli zamiast probowac ratować tonący statek.
Reforma nic nie daje. Gdy pojawia się reformator papież wydaje bullę aby takie poddać 'badaniom'... i klapa.
Historia Lutra, reformatora, niewiele ci mowi, skoro tak piszesz. Kościoła nie można zreformować. Jak ktoś oddolnie próbuje to robić to jest okrzyknięty heretykiem. Jak odgórnie to... ktoś go zastrzeli, otruje. Twoja uciecha z tego, że KK się ostał przypomina uciechę szaleńca, który wyrżnął wszystkich w domu i... został sam. Ależ zwycięstwo ;-)
Wszystko chore od stóp do głowy. Przejrzyj.... a nie pleć bzdur publicznie.
w tym wątku to na razie ty pleciesz największe bzdury i nie odpowiadasz na posty - np mój poprzedni
Oczywiście, że Kościół jest reformowalny i zmienny - trzeba być kompletnym nieukiem z historii by tego nie zauważyć.
KRK przyjął i wcielił w życie większość tez Lutra
A samo średniowiecze to przykład 3 ogromnych zwrotów w historii i teologii KRK
ale co osoba żyjąca pod mentalną władzą Babilonu może o tym wiedzieć :-(
Bobo jeszcze czas - Jezus-Bóg czeka na ciebie i jest Miłosierny
wystarczy tylko wyjść z niego, porzucić naukę samozwańczych "proroków" o których Biblia ostrzega i wrócić do nauki Apostolskiego Kościoła Powszechnego
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

Czytanie Biblii zakazane przez Kościół

" Na początku zakazy pojawiać zaczęły się tam, gdzie szerzyły się herezje. Jako że herezje (czyli wybiórcze, odmienne interpretacje prawd wiary) pojawiały się często, lokalne diecezje wydawały czasowe lub stałe rozporządzenie zabraniające indywidualnego czytania Biblii. "

więcej na http://odkrywcy.pl/kat,111404,title,Czy ... aid=612b3f

....


25 najgorszych narzędzi tortur wszechczasów

"Co było najciekawszym aspektem życia w Średniowieczu?"

http://joemonster.org/art/9005


Jak myślicie kto robił takie tortury i za co ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia chrześcijaństwa”