Aborcja a prawo świeckie i kościelne

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

efroni pisze:Czy homoseksualizm to też sprawa środowiska, które wpływa na ich genom ?
Proponuje cienka, acz tresciwa lekture: "Homoseksualizm u mezczyzn; Aspekty psychologiczne, psychiatryczne i ewolucyjne." - Arkadiusz Brzask. Wyniki nbadan sa zbiezne z badaniami opublikowanymi w 2008 r.w "Archieves of Sexual Behaviour" w ktorych wykazano, iz genetyczne i srodowiskowe uwarunkowania, jak np. rozny wplyw hormonow w zyciu plodowym, sa waznymi czynnikami wplywajacymi na zachowania homoseksualne.

Z zasobow sieci:

http://studentnews.pl/s/58/1774-Wplyw-n ... zczyzn.htm


http://platyna.org/blog/2013/02/02/homo ... komentarz/
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

rol23

Post autor: rol23 »

efroni pisze:Czy homoseksualizm to też sprawa środowiska, które wpływa na ich genom ?
Oczywiście, że tak. Większość tych dewiacji wynika z wypaczonego środowiska w którym żyją. Geny jak wszędzie maja tu niewielkie znaczenie. Są lekarze, którzy leczyli z dużym powodzeniem tą chorobę.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

rol23 pisze:Oczywiście, że tak. Większość tych dewiacji wynika z wypaczonego środowiska w którym żyją. Geny jak wszędzie maja tu niewielkie znaczenie.
Alez maja spore znaczenie. Srodowisko w epigenetyce rozumiane jest duzo szerzej niz to nieudolnie probujesz przedstawic.
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

rol23

Post autor: rol23 »

Kolaborowali z faszystami, kolaborowali z komunistami, więc tym razem kolaborowanie z aborterami nie powinno chyba nikogo dziwić. Będą chować po katolicku największego abortera w Polsce prof. Dębskiego:
https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-s ... grzeb.html

Według tego rozumowania mozna być największym grzesznikiem, mordować ludzi, byle półumarłego namaścić i jest OK.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

rol23 pisze:Kolaborowali z faszystami, kolaborowali z komunistami, więc tym razem kolaborowanie z aborterami nie powinno chyba nikogo dziwić. Będą chować po katolicku największego abortera w Polsce prof. Dębskiego:
https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-s ... grzeb.html

Według tego rozumowania mozna być największym grzesznikiem, mordować ludzi, byle półumarłego namaścić i jest OK.
Jeśli człowiek naprawdę żałuje swoich grzechów, nawet w chwili śmierci to Bóg okazuje mu swoje miłosierdzie. Są to rzeczy oczywiste dla nas chrześcijan.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Albertus pisze:Jeśli człowiek naprawdę żałuje swoich grzechów, nawet w chwili śmierci to Bóg okazuje mu swoje miłosierdzie. Są to rzeczy oczywiste dla nas chrześcijan.
Pewnie masz na myśli "chrześcijan", czyli ochrzczonych, gdy jeszcze nie mówili.

Bo chrześcijanie, czyli naśladowcy Jezusa, zanurzeni w Niego, wiedzą, że sam żal bez pokuty jest wart u Boga mniej niż funt kłaków.
Możesz być draniem całe życie, a wystarczy tylko raz żałować? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6278
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Henryk pisze:Możesz być draniem całe życie, a wystarczy tylko raz żałować? :mrgreen:
Nie wystarczy, bo w następnym życiu też jesteś draniem.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

rol23

Post autor: rol23 »

Albertus pisze:
rol23 pisze:Kolaborowali z faszystami, kolaborowali z komunistami, więc tym razem kolaborowanie z aborterami nie powinno chyba nikogo dziwić. Będą chować po katolicku największego abortera w Polsce prof. Dębskiego:
https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-s ... grzeb.html

Według tego rozumowania mozna być największym grzesznikiem, mordować ludzi, byle półumarłego namaścić i jest OK.
Jeśli człowiek naprawdę żałuje swoich grzechów, nawet w chwili śmierci to Bóg okazuje mu swoje miłosierdzie. Są to rzeczy oczywiste dla nas chrześcijan.
To wierzenie jest jawnie sprzeczne z Pismem Świętym. Zbawienie jest tylko dla wierzących, a wierzący to ten kto żyje zgodnie z Bożymi przykazaniami. Ten aborter nigdy nie żałował tego co robi, walczył z przeciwnikami aborcji, a przed śmiercią był nieprzytomny, więc nie miał nawet okazji się nawrócić.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

rol23 pisze:
Albertus pisze:
rol23 pisze:Kolaborowali z faszystami, kolaborowali z komunistami, więc tym razem kolaborowanie z aborterami nie powinno chyba nikogo dziwić. Będą chować po katolicku największego abortera w Polsce prof. Dębskiego:
https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-s ... grzeb.html

Według tego rozumowania mozna być największym grzesznikiem, mordować ludzi, byle półumarłego namaścić i jest OK.
Jeśli człowiek naprawdę żałuje swoich grzechów, nawet w chwili śmierci to Bóg okazuje mu swoje miłosierdzie. Są to rzeczy oczywiste dla nas chrześcijan.
To wierzenie jest jawnie sprzeczne z Pismem Świętym. Zbawienie jest tylko dla wierzących, a wierzący to ten kto żyje zgodnie z Bożymi przykazaniami. Ten aborter nigdy nie żałował tego co robi, walczył z przeciwnikami aborcji, a przed śmiercią był nieprzytomny, więc nie miał nawet okazji się nawrócić.
Ja pisałem o ludziach którzy naprawdę żałują swoich grzechów które popełnili.

Nie wiem czy ten konkretny człowiek żałował. Nie byłem przy jego śmierci. A ty byłeś?

Potępiam aborcję ale jeśli się szczerze nawrócił przed śmiercią to mógł doświadczyć Bożego miłosierdzia. Miłosierdzie Boże dla żałujących grzeszników to podstawa Ewangelii. Jeśli ktoś tego nie rozumie to znaczy ze nie zna Ewangelii.

rol23

Post autor: rol23 »

Albertus pisze: Ja pisałem o ludziach którzy naprawdę żałują swoich grzechów które popełnili.

Nie wiem czy ten konkretny człowiek żałował. Nie byłem przy jego śmierci. A ty byłeś?

Potępiam aborcję ale jeśli się szczerze nawrócił przed śmiercią to mógł doświadczyć Bożego miłosierdzia. Miłosierdzie Boże dla żałujących grzeszników to podstawa Ewangelii. Jeśli ktoś tego nie rozumie to znaczy ze nie zna Ewangelii.
Po pierwsze, jeżeli już to mówimy o miłosierdziu dla nawróconych a nie żałujących. To są dwie zupełnie odmienne sprawy. Po drugie nikt z kapłanów nie wspomniał, że takie nawrócenie nastąpiło. A przed śmiercią powtarzam był nieprzytomny przez długi czas.

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Prof. Dębski był ochrzczony i dostał namaszczenie chorych. Więc, nie był obłożony ekskomuniką. To i ma prawo do katolickiego pogrzebu
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

rol23 pisze:
Albertus pisze: Ja pisałem o ludziach którzy naprawdę żałują swoich grzechów które popełnili.

Nie wiem czy ten konkretny człowiek żałował. Nie byłem przy jego śmierci. A ty byłeś?

Potępiam aborcję ale jeśli się szczerze nawrócił przed śmiercią to mógł doświadczyć Bożego miłosierdzia. Miłosierdzie Boże dla żałujących grzeszników to podstawa Ewangelii. Jeśli ktoś tego nie rozumie to znaczy ze nie zna Ewangelii.
Po pierwsze, jeżeli już to mówimy o miłosierdziu dla nawróconych a nie żałujących. To są dwie zupełnie odmienne sprawy. Po drugie nikt z kapłanów nie wspomniał, że takie nawrócenie nastąpiło. A przed śmiercią powtarzam był nieprzytomny przez długi czas.
No tak , częściowo masz rację bo bywa żal powierzchowny, oparty na uczuciach który nie oznacza nawrócenia. Miałem na myśli prawdziwy , głęboki żal za grzechy który jest podstawą i głównym elementem nawrócenia

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Albertus pisze: Aborcja to dobry przykład. Czy państwo powinno zabraniać aborcji?
Z tradycyjnego katolickiego punktu widzenia sprawa wygląda następująco. Państwo jest organem danym od Boga i państwo obok Kościoła ma dołożyć wszelkich starań aby człowieka doprowadzić do zbawienia. Zatem aborcja jako grzech śmiertelny, i to grzech wyjątkowo obrzydliwy(rozgrzeszyć aborcjonistów może tylko papież) nie może być przez państwo popierana. Św. Joanna Beretta Molla(doktor medycyny) powiedziała "jeżeli macie wybierać między mną a dzieckiem, nie zastanawiajcie się ani chwili. Wybierzcie dziecko"

A propo państwa i władzy. Władza pochodzi od Boga. XIX wieczny Hiszpański myśliciel(nazwy zapomnialem) zastanawiał się czy monarcha będzie w stanie otworzyć ogień, i spacyfikować bunt ludu. Odpowiedź brzmi nie. Ano z przyczyny podanej wyżej

Chyba że tak jak Ludwik XVI będzie uważał że władza pochodzi od ludu. Wtedy też nie każe spacyfikować plebsu, który szturmuje na Wersal. Wtedy powie "panowie, przecież nie będziecie strzelać do kobiet"
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Quinque pisze:Z tradycyjnego katolickiego punktu widzenia sprawa wygląda następująco. Państwo jest organem danym od Boga i państwo obok Kościoła ma dołożyć wszelkich starań aby człowieka doprowadzić do zbawienia.
Twoje szczęście, że zaznaczyłeś: „z tradycyjnego” i „katolickiego”.
Bo to jedynie jest prawdą. :-(

Już widzę jak mnie zbawia prezydent, premier i ten trzeci na „p”.
Podobnie jak przewielebny ksiądz pedofil z pazernym biskupem alkoholikiem.
Kto jeszcze wierzy, że TĘ i TERAZ władzę daje Bóg?
To już nie ma uczciwszych ludzi na świecie? :aaa:
Jedynie co możliwie, to władzę daje im Bóg świata tego!
Czasy, gdy Bóg dał poganom władzę, już dawno minęły.
Oczywiście z Biblijnego punktu widzenia!

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Quinque pisze:Państwo jest organem danym od Boga i państwo obok Kościoła ma dołożyć wszelkich starań aby człowieka doprowadzić do zbawienia
Co ma wspólnego Balaam z Balakiem ?
Jak dla jednego i drugiego skończyła się ta ich unia ?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”