Aborcja a prawo świeckie i kościelne

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Henryk pisze:Nie znam się na genetyce, ale charakter, sumienie, raczej nie bierze się z genów.
A z czego sie Henryku Twoim zdaniem bierze, jesli nie mialyby byc implikowane przez materie ?
Kazde nasze dzialanie, wybor to sprawa praw rzadzacych materia. Nasz charakter to sprawa genow, i srodowiska, ktore wplywa na nasz genom (vide: epigenetyka).
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

ata333 pisze: Nasz charakter to sprawa genow, i srodowiska, ktore wplywa na nasz genom (vide: epigenetyka).
To teraz już wiem, skąd biorą się złodzieje, mordercy, i cała swołocz...
To sprawa genów.
Ale jest za to nadzieja, że przestaną ich niedługo karać, ale zaczną stosować terapię genową. ;-)

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Henryk pisze:
ata333 pisze: Nasz charakter to sprawa genow, i srodowiska, ktore wplywa na nasz genom (vide: epigenetyka).
To teraz już wiem, skąd biorą się złodzieje, mordercy, i cała swołocz...
To sprawa genów.
Ale jest za to nadzieja, że przestaną ich niedługo karać, ale zaczną stosować terapię genową. ;-)
No niestety tak jest. Poki nie mamy mozliwosci leczenia tych ludzkich przypadlosci za pomoca edycji genow, tacy ludzie, musza byc determinowani karami, w przypadkach przestepstw powaznych jak morderstwa jest to kara separacji od spoleczenstwa. Spore nadzieje daje tez nauce optogenetyka.
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

ata333 pisze: Poki nie mamy mozliwosci leczenia tych ludzkich przypadlosci za pomoca edycji genow, tacy ludzie, musza byc determinowani karami, w przypadkach przestepstw powaznych jak morderstwa jest to kara separacji od spoleczenstwa. Spore nadzieje daje tez nauce optogenetyka.
Zwierzęta już opowiedziały co miały powiedzieć w noc wigilijną, teraz mogą znowu ludzie…

Przechodzisz już samą siebie. Folguj trochę, bo robi się śmiesznie.
Biblia co prawda nazywa grzech chorobą ludzkości, który to grzech jak gangrena postępuje coraz bardziej, jednak grzech nie jest spowodowany układem ludzkich genów, które to według Ciebie wymuszają takie a nie inne zachowania jak morderstwa, zdrady, kradzieże, kłamstwa, oszustwa…
Rz 5:12 bpd "Dlatego jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, tak i na wszystkich ludzi śmierć przyszła, za to, że wszyscy zgrzeszyli;"
A ten człowiek miał idealny układ genów, ponieważ były utworzone przez samego Boga.

Kto inny jest autorem grzechu na Ziemi.
Joh 8:44 bpd " Wy jesteście z diabła (jako) ojca i chcecie zaspokajać żądze waszego ojca. On od początku był mordercą i nie pozostał w prawdzie, gdyż w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, przemawia we własnym (języku), gdyż jest kłamcą, a nawet jego ojcem."
Terapia genetyczna- jak twierdzisz- nie usunie zła na ziemi. Usunie go Chrystus wraz z Kościołem.

rol23

Post autor: rol23 »

Henryk pisze: A tak- przy okazji:
Zdrowych i wesołych świąt z okazji Zimowego Przesilenia! :-D
To że jest przesilenie nie ma tu znaczenia, bo obchodzimy narodziny Syna Bożego i tego się trzymaj.
Henryk pisze:
ata333 pisze: Nasz charakter to sprawa genow, i srodowiska, ktore wplywa na nasz genom (vide: epigenetyka).
To teraz już wiem, skąd biorą się złodzieje, mordercy, i cała swołocz...
To sprawa genów.
Ale jest za to nadzieja, że przestaną ich niedługo karać, ale zaczną stosować terapię genową. ;-)
Wprost przeciwnie, z tego co napisała ata wynika że poprzez odpowiednie kary potrafimy wpływać i korygować złe geny. Dlatego Boże zalecenia przez wieki trzymały w ryzach ludzkie geny, dopiero lewicowe i feministyczne zwyczaje doprowadziły do systematycznego ich niszczenia.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

rol23 pisze:To że jest przesilenie nie ma tu znaczenia, bo obchodzimy narodziny Syna Bożego i tego się trzymaj.
To Wy obchodzicie rocznicę narodzin Jezusa w miejsce pogańskich Saturnalii.
Według mej wiedzy Jezus narodził się na przełomie października i listopada.
Wprost przeciwnie, z tego co napisała ata wynika że poprzez odpowiednie kary potrafimy wpływać i korygować złe geny.
Poprzez kary to możemy co najwyżej „skorygować” nos, lub całość kości.
Geny pozostaną bez zmian.

rol23

Post autor: rol23 »

Henryk pisze:
rol23 pisze:To że jest przesilenie nie ma tu znaczenia, bo obchodzimy narodziny Syna Bożego i tego się trzymaj.
To Wy obchodzicie rocznicę narodzin Jezusa w miejsce pogańskich Saturnalii.
Według mej wiedzy Jezus narodził się na przełomie października i listopada.
Gdyby to była wiedza, to byś nie mówił, że to jest Twoja wiedza. :-D To są tylko dywagacje.
Henryk pisze:
Wprost przeciwnie, z tego co napisała ata wynika że poprzez odpowiednie kary potrafimy wpływać i korygować złe geny.
Poprzez kary to możemy co najwyżej „skorygować” nos, lub całość kości.
Geny pozostaną bez zmian.
Poprzez karę śmierci eliminowano ze społeczeństwa geny morderców i przestępców. Zamysł Boży jak we wszystkim jest doskonały.
Co do samego kształtowania genów, to najnowsze publikacje naukowe pokazują, że środowisko może kształtować geny. Zatem większość chorób na które chorują obecnie ludzie nie jest wynikiem złych genów, tylko sposobu życia ludzi. Podobnie dewiacje, które trapią obecnie ludzi, typu homoseksualizm nie są wynikiem złych genów nabytych po rodzicach tylko złego środowiska, w których wychowywane są dzieci.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

rol23 pisze:Gdyby to była wiedza, to byś nie mówił, że to jest Twoja wiedza. :-D To są tylko dywagacje.
O Panno Święta, co jasnej Bronisz Góry- zlituj się… :prosze:
Są jeszcze tacy co wierzą w rzeczywiste narodziny Jezusa dokładnie 25 grudnia?
Joh 9:39 " Rzekł tedy Jezus: Przyszedłem na świat po to, aby dokonać sądu; aby ci, którzy nie widzą, wzrok odzyskali, i aby ci, którzy widzą, stali się niewidomymi."
Nie wiesz chłopie, że każde pogańskie święto zostało zaanektowane na potrzeby Powszechnego Kościoła? :aaa:

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze: Rzekł tedy Jezus: Przyszedłem na świat po to, aby dokonać sądu;
Jezus nie przyszedł na sąd.

EWANGELIA JANA 12. 47. BIZTB

"A jeśliby kto słuchał słów moich, a nie przestrzegał ich, Ja go nie sądzę; nie przyszedłem bowiem sądzić świata, ale świat zbawić."
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

RN pisze:
Henryk pisze: Rzekł tedy Jezus: Przyszedłem na świat po to, aby dokonać sądu;
Jezus nie przyszedł na sąd.

EWANGELIA JANA 12. 47. BIZTB

"A jeśliby kto słuchał słów moich, a nie przestrzegał ich, Ja go nie sądzę; nie przyszedłem bowiem sądzić świata, ale świat zbawić."
Może najpierw chciał sądzić, a potem się rozmyślił ? :roll:
Albo odwrotnie :->
Na pewno fani znają odpowiedź.
Oczywiście nie poznamy tej odpowiedzi. Zamiast tego setny raz usłyszymy historyjkę o perłach i wieprzach :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Dyskusje szowinistyczne i feministyczne zostały przeniesione TUTAJ

[Dyskusje na temat Rachab zostały przeniesione TUTAJ
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Henryk pisze:Poprzez kary to możemy co najwyżej „skorygować” nos, lub całość kości.
Geny pozostaną bez zmian.

Henryku wiem, ze nie wierzysz w niematerialna dusze ( dualizm antropologiczny) i zreszta bardzo slusznie, to co Twoim zdaniem ma wplyw na nasz charakter ? Co go tworzy, bo chyba z nieba nam nie spada ?

I pytanie drugie: slyszales moze o epigenetyce czyli wyciszaniu i wlaczaniu sie genow ? Jesli nie, radze nadrobic braki w wiedzy.
Radze tez przeanalizowac te wiedze na przykladzie blizniakow jednojajowych majacych zgodny w 100% genom.
ShadowLady86 pisze:Dyskusje szowinistyczne i feministyczne zostały przeniesione TUTAJ
Dodam tylko, jesliby kogos to interesowalo, ze jest tam tez dyskusja dotyczaca wolnej woli.
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Henryk pisze:
ata333 pisze: Nasz charakter to sprawa genow, i srodowiska, ktore wplywa na nasz genom (vide: epigenetyka).
To teraz już wiem, skąd biorą się złodzieje, mordercy, i cała swołocz...
To sprawa genów.
Ale jest za to nadzieja, że przestaną ich niedługo karać, ale zaczną stosować terapię genową. ;-)
Nauka ma na swoim koncie liczne osiągnięcia, jeśli chodzi o opiekę zdrowotną itechniki medyczne. „Mniej osób umiera na choroby zakaźne czy w wyniku komplikacji okołoporodowych” — podano w czasopiśmie Świat Nauki o sytuacji w Stanach Zjednoczonych. „Śmiertelność wśród niemowląt spadła [tam] od 1960 roku o75%”. Ale osiągnięcia naukowców pragnących przedłużyć życie ludzi dorosłych trudno nazwać oszałamiającym sukcesem. „Mimo wielu lat badań mechanizm starzenia się jest (...) nadal zagadkowy” — napisano winnym wydaniu wspomnianego czasopisma. Jak nadmieniono, z pewnych danych wynika, że przyczyną starzenia się jest „zakłócenie genetycznego programu rozwojowego”. W podsumowaniu czytamy: „Jeśli starzenie się jest procesem genetycznym, być może któregoś dnia uda się je powstrzymać”.
Niektórzy naukowcy badający przyczyny starzenia się i choroby wieku starczego preferują nowatorskie podejście do zagadnień związanych z genetyką. Swoje pole działania nazywają e pigenetyką. Czym się ona zajmuje?
Żywe komórki zawierają informacje genetyczne potrzebne do produkcji kolejnych komórek. Przez długi czas uważano, że całość tych informacji znajduje się w genomie, czyli cząsteczkach DNA. Ale stosunkowo niedawno naukowcy zaczęli zgłębiać procesy chemiczne składające się na jej epigenom („epi-” oznacza tu „poza czymś” lub „w dodatku do”). Badaniem tych niezwykłych procesów zajmuje się właśnie epigenetyka.
Cząsteczki tworzące epigenom w niczym nie przypominają DNA — podwójnej helisy wyglądającej jak skręcona drabina. Ogólnie rzecz biorąc, cząsteczki te pełnią funkcję „znaczników”, które przyczepiają się do łańcucha DNA. Jaka jest rola epigenomu? Podobnie jak dyrygent kieruje chórem lub orkiestrą, tak epigenom reguluje ekspresję informacji genetycznej wDNA — aktywuje albo wycisza zestawy genów zależnie od potrzeb komórki i czynników środowiskowych, takich jak dieta, stres czy toksyny. Nowe odkrycia dotyczące epigenomu wywołały wnaukach biologicznych prawdziwą rewolucję: zaczęto wiązać epigenetykę z określonymi chorobami, a nawet ze starzeniem się.
Zajmująca się tą dziedziną nauki Nessa Carey mówi: „[Czynniki epigenetyczne są] kojarzone z najróżniejszymi chorobami — od schizofrenii po reumatoidalne zapalenie stawów, od nowotworu po ból chroniczny”. Wiadomo też, że „odgrywają one jakąś rolę w procesie starzenia się”. Tak więc zgłębianie tajników epigenetyki może prowadzić do opracowania skutecznych kuracji zdrowotnych i metod zwalczania chorób — między innymi nowotworowych — a co za tym idzie, do wydłużenia życia ludzkiego. Na razie jednak nic nie zapowiada wielkiego przełomu. „[W walce ze starością] właściwie wciąż sprawdza się ta sama recepta”, kontynuuje pani Carey, „mnóstwo warzyw, dużo ruchu”.
Ale dlaczego człowiek zadaje sobie tyle trudu, żeby wydłużyć swoje życie, i to nawet w nieskończoność? W brytyjskiej gazecie The Times zapytano: „Czemu ludzie tak obsesyjnie szukają sposobów na oszukanie śmierci — przez koncepcję nieśmiertelności, zmartwychwstania, życia pozagrobowego czy reinkarnacji?”. Poznając odpowiedź, jednocześnie poznamy prawdziwą przyczynę starzenia się.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Czy homoseksualizm to też sprawa środowiska, które wpływa na ich genom ?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Efroni,przeczytaj ksiazke autorstwa Anne Moir i Davida Jessela-Plec mozgu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”