Czy głosy schizofreniczne mogą pochodzić od Boga ?

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Czy głosy schizofreniczne mogą pochodzić od Boga ?

Post autor: LwiPazur »

Zastawia mnie prawdziwe pochodzenie tzw głosów schizofrenicznych, według mnie jakaś ich część pochodzi od Boga tzn Bóg przemawia do człowieka, część wynika z nieprawidłowego działania mózgu a jeszcze inna część może pochodzić od np demonów. Innych opcji chyba już nie ma przynajmniej ja ich nie widzę.
Schizofrenia to choroba, która ma dużo wspólnego z religią.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6285
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Oglądałam film dokumentalny gdzie wypowiadały się osoby chore na schizofrenie i jedna z dziewczyn słyszała brzydkie głosy, które kazały jej odebrać sobie życie, jej ojciec też słyszał głosy. Druga dziewczyna usłyszała w młodości piękny głos natomiast w starszym wieku były to natrętne głosy. Ja też zachorowałam na schizofrenie ale u mnie nie było żadnych głosów tylko gonitwa różnych myśli samobójczych, raz za razem i to było straszne, sama dla siebie stanowiłam duże zagrożenie. Jak byłam młodsza to czułam, że takie coś można dostać i bałam się tego, aż w końcu w starszym wieku mnie to dopadło. Jedna z osób na filmie też leczyła się z powodu myśli.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

A o czym może świadczyć to, że głosy, które mówią do mnie znają przyszłość ?

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6285
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

LwiPazur pisze:A o czym może świadczyć to, że głosy, które mówią do mnie znają przyszłość ?
A skąd pochodzą te głosy? Znałam kiedyś chłopaka, który rozmawiał ze swoim aniołem stróżem i od Niego dowiedziałam się, że mam trzech aniołów (wtedy tak było) tylko mam z nimi inny kontakt niż On. Znał z tego co pamiętam nawet Imię tego, swojego anioła.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

No właśnie nie wiem skąd one pochodzą dlatego się pytam, jakie są w ogóle możliwości?

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6285
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Nakładają się te głosy na siebie czy są uporządkowane? Te głosy są męskie, żeńskie, stare, młode? Jak to u Ciebie wygląda?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

A może to pomoże:

Jk 4:7
7. Bądźcie więc poddani Bogu, przeciwstawiajcie się natomiast diabłu, a ucieknie od was.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6285
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Jachu pisze:A może to pomoże:

Jk 4:7
7. Bądźcie więc poddani Bogu, przeciwstawiajcie się natomiast diabłu, a ucieknie od was.
(BT)
To Jachu nie pomoże, nawet neuroleptyki nie pomagają, chociaż nie wiem, czy LwiPazur się leczy czy nie.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Tak leczę się, żadne neuroleptyki nie pomagają, słyszę głosy bez przerwy, jedynie nie słyszę jak śpię, głos jest raczej męski.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Job. 26:1-14
1. Na to odpowiedział Job i rzekł:
2. Ale świetnie pokrzepiłeś bezsilnego i wsparłeś ramię pozbawione mocy!
3. Ale świetnie doradziłeś nierozumnemu, doskonale nauczyłeś rozsądku!
4. Z czyją pomocą wypowiedziałeś te słowa, a czyj duch wypowiedział się przez ciebie?
5. Cienie zmarłych drżą, wody i ich mieszkańcy.
6. Odkryta jest przed nim kraina umarłych i nie ma okrycia miejsce zagłady.
7. Rozpościera północ nad pustką, a ziemię zawiesza nad nicością.
8. Skupia wody w swoich chmurach, a jednak obłok nie pęka pod ich ciężarem.
9. Zasłania widok swojego tronu i rozpościera nad nim swój obłok.
10. Na krańcu wód zakreślił granice, oddzielił światłość od ciemności.
11. Kolumny niebieskie chwieją się i drżą przed jego groźbą.
12. Swoją mocą uspokoił morze, a swoją mądrością zmiażdżył Rahaba.
13. Od jego tchnienia rozjaśnia się niebo; jego ręka przebiła giętkiego węża.
14. Oto zaledwie zarys jego dróg, a tylko jak cichy szept jego słowa słyszymy! Lecz któż zrozumie grom wszechmocy jego?

(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6285
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

LwiPazur pisze:Tak leczę się, żadne neuroleptyki nie pomagają, słyszę głosy bez przerwy, jedynie nie słyszę jak śpię, głos jest raczej męski.
A możesz powiedzieć co ten głos mówi do Ciebie? Boisz się jego czy jest to przyjazny głos?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Mówi o wszystkim, komentuje, przewiduje, nakłania, opowiada, śpiewa piosenki, pociesza itp itd

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6285
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

LwiPazur pisze:Mówi o wszystkim, komentuje, przewiduje, nakłania, opowiada, śpiewa piosenki, pociesza itp itd
To masz ciekawie. :-) Niezbadane rzeczy są na tym świecie.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Nie tak bardzo ciekawie, czasami mam serdecznie tego głosu dosyć ale nauczyłem się z nim żyć, po prostu się do niego przyzwyczaiłem.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6285
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

LwiPazur pisze:Nie tak bardzo ciekawie, czasami mam serdecznie tego głosu dosyć ale nauczyłem się z nim żyć, po prostu się do niego przyzwyczaiłem.
A od kiedy słyszysz ten głos? Od urodzenia, czy jak?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”