Czy głosy schizofreniczne mogą pochodzić od Boga ?

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

tola pisze:
wuka pisze:
tola pisze:Ciekawa sprawa ze w tam to sie stało czy mozesz cos wiecej napisac jak to bylo?
Nie można się nawrócić na kościół! Nawracanie polega na zwróceniu się do Boga, prośba o nowe życie, o oczyszczenie z grzechów, pokuta, wyznanie Bogu swoich grzechów.
Żaden Kościół cię nie zbawi, absolutnie żaden. Zbawienie jest tylko w Bogu.
Być może źle cię zrozumiałam z tym wpisem, jesli tak to przepraszam.
No widzisz wuka mnie nie chodzilo by go ewangelizowac ale chciałam sie dowiedziec
czegos innego .
Nie mam zamiaru nikogo ewangelizować, ale nie siedzę w twojej głowie i nie wiem jakie są twoje intencje. Pytam i mówię do autora problemu, nie wiem dlaczego mnie upominasz.
Nawracanie się na kościół, o którym sam LwiPazur wspomniał jest drogą do nikąd. Ja upatruję jego problem właśnie w tym.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6278
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Jachu pisze:
Queza pisze:Jachu żyjesz w ciemnościach biblijnych.
Popatrz no tylko,no no no.. A głosów nieznanych nie słyszę,nie mam snów,ani majaków,może dlatego,że pod Lawortą nie mieszkam.
Ale szczerze i z sympatią Cię pozdrawiam. :-D
Jachu, Biblia ma swoje ciemne strony i jasne strony, a Ty Jachu gdzie mieszkasz, co masz za oknem? Ja też Ciebie serdecznie pozdrawiam.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Queza pisze:
Jachu pisze:
Queza pisze:Jachu żyjesz w ciemnościach biblijnych.
Popatrz no tylko,no no no.. A głosów nieznanych nie słyszę,nie mam snów,ani majaków,może dlatego,że pod Lawortą nie mieszkam.
Ale szczerze i z sympatią Cię pozdrawiam. :-D
Jachu, Biblia ma swoje ciemne strony i jasne strony, a Ty Jachu gdzie mieszkasz, co masz za oknem? Ja też Ciebie serdecznie pozdrawiam.
A ja sobie na Śląsku pomieszkuję,lubię turystykę pieszą,samochodową,żeglarską.
Bywam na łonie przyrody,-również w Bieszczadach. Myślę,że człowiek o takich upodobaniach,nie jest zły,jest bliżej Stwórcy.
Żeglując z wiatrem jako napędem,mam sporo czasu na refleksje życiowe,widzę przemijanie ludzkie,a tym samym jestem żywotnie zainteresowany obietnicami biblijnymi odnośnie przyszłego życia wiecznego,kiedy ludzie poznawszy Wielkość Stwórcy i Jego Syna i mając w perspektywie możliwość życia wiecznego w doskonałych warunkach Królestwa Bożego,odstąpią od wiecznego gonienia za próżnością i małostkowością własnych potrzeb.
Tego wszystkim ludziom szczerze życzę,a co?,jestem altruistą. Niech Wam się darzy
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Jachu pisze:
tola pisze:Żaden Kościół cię nie zbawi, absolutnie żaden. Zbawienie jest tylko w Bogu.
Zbawienie jest z Żydów,-przez Chrystusa

Jan. 4:22
22. Wy chwalicie, co nie wiecie; a my chwalimy, co wiemy; albowiem zbawienie jest z Żydów.
(BG)
Jachu zacytowałes -wuke - a mnie chcesz to podczepic ? :-D

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

LwiPazur pisze:
Jeszcze raz prosze czy mozesz opisac ten moment kiedy sie nawracałes i usłyszałes
głosy .Pamietasz ten oment i jak zareagowałeś ?
jak to było i co usłyszales ?
To było tak: najpierw przy Kościele Katolickim to było za granicą w Norwegii zobaczyłem kartkę spowiedź, wtedy poczułem taką jakby magię, że muszę pójść i zrobić konkretną spowiedź. Poszedłem i wyspowiadałem się ze wszystkich grzechów całego życia, potem podczas mszy przyjąłem komunię świętą i od tego momentu zacząłem słyszeć głos.
Właściwie nie głosy ale głos. Taki bardziej męski niż damski.
Spowiedz przebiegła normalnie tak ?
dopiero jak wziałes tzw komunie ,odezwał sie głos i co ci powiedzial dlaczego
sie przyczepił do ciebie ,wiesz ,co powiedzial ?

Dawałes mu odpór ,zeby sie odczepił ?

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

wuka pisze:
Nie mam zamiaru nikogo ewangelizować, ale nie siedzę w twojej głowie i nie wiem jakie są twoje intencje. Pytam i mówię do autora problemu, nie wiem dlaczego mnie upominasz.
Nawracanie się na kościół, o którym sam LwiPazur wspomniał jest drogą do nikąd.
Ja upatruję jego problem właśnie w tym.
Upominam ?
ja tak nie zareagowalam na twój wpis .
ty wiesz i ja wiem ale czy oni to przyjma czy kapna sie ze tu jest cos nie tak ?
bo co to za komunia ,ale to na potem.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

tola pisze:
wuka pisze:
Nie mam zamiaru nikogo ewangelizować, ale nie siedzę w twojej głowie i nie wiem jakie są twoje intencje. Pytam i mówię do autora problemu, nie wiem dlaczego mnie upominasz.
Nawracanie się na kościół, o którym sam LwiPazur wspomniał jest drogą do nikąd.
Ja upatruję jego problem właśnie w tym.
Upominam ?
ja tak nie zareagowalam na twój wpis .
ty wiesz i ja wiem ale czy oni to przyjma czy kapna sie ze tu jest cos nie tak ?
bo co to za komunia ,ale to na potem.
Hehe, no własnie. Dlatego piszę, że nie ewangelizuję, bo można gadać latami, a to groch o ścianę. To se ne da panocku.
Ciekawe jest to, że głównie katolicy słyszą różne głosy (mam na myśli te przedziwne objawienia wszelakie). Inne religie chyba nie mają z tym takiego problemu. Wiem też z obserwacji (ktoś znajomy choruje na schizofrenię) i rozmowy, że niekoniecznie głosy mają coś wspólnego z religią. Osoba, którą mam na mysli jest niewierząca i własnie lekami wyeliminowano u niego głosy. Ale te, które słyszał nie miały nic wspólnego z wiarą i religią . To były ponoć takie samooskarżające tą chorą osobę, obwiniały ją o rózne sprawy, ale nie nakłaniały do niczego ani złego ani dobrego. No ale to już było. Brał leki i głosy odeszły. Chyba nie ma innych objawów, ja w każdym razie nie zaobserwowałam i jak bym nie wiedziała, że ma taką chorobę, to bym nie poznała.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4133
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Podpowiedź dla psychiatrów, bo sobie nie radzą

Łk 4:25-27 eib "(25) Wysłuchajcie tej przykrej prawdy: Wiele było wdów w Izraelu za dni Eliasza, kiedy to przez trzy i pół roku panowała susza i wielki głód ogarnął całą ziemię, (26) lecz do żadnej z nich nie został posłany Eliasz, tylko do owdowiałej kobiety — w Sarepcie Sydońskiej. (27) Wielu też było trędowatych w Izraelu za proroka Elizeusza, a jednak żaden z nich nie został wyleczony, tylko Naaman — Syryjczyk."

J 8:24 eib "Powiedziałem wam więc, że poumieracie w swoich grzechach. Jeśli bowiem nie uwierzycie, że to Ja jestem, umrzecie w swoich grzechach."

Łk 18:7-8 eib "(7) A czy Bóg nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy wołają do Niego dniem i nocą? Czy będzie zwlekał w ich sprawie? (8) Mówię wam: Szybko weźmie ich w obronę. Tylko czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

radek pisze:Podpowiedź dla psychiatrów, bo sobie nie radzą

Łk 4:25-27 eib "(25) Wysłuchajcie tej przykrej prawdy: Wiele było wdów w Izraelu za dni Eliasza, kiedy to przez trzy i pół roku panowała susza i wielki głód ogarnął całą ziemię, (26) lecz do żadnej z nich nie został posłany Eliasz, tylko do owdowiałej kobiety — w Sarepcie Sydońskiej. (27) Wielu też było trędowatych w Izraelu za proroka Elizeusza, a jednak żaden z nich nie został wyleczony, tylko Naaman — Syryjczyk."

J 8:24 eib "Powiedziałem wam więc, że poumieracie w swoich grzechach. Jeśli bowiem nie uwierzycie, że to Ja jestem, umrzecie w swoich grzechach."

Łk 18:7-8 eib "(7) A czy Bóg nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy wołają do Niego dniem i nocą? Czy będzie zwlekał w ich sprawie? (8) Mówię wam: Szybko weźmie ich w obronę. Tylko czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?"
Mam zaćmienie chyba. Zupełnie nie rozumiem, co chcesz psychiatrom powiedzieć tymi wersetami. Możesz oświecić i mnie?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4133
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Chce powiedzieć, że nie są sami "w sztabie"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

rol23

Post autor: rol23 »

LwiPazur pisze:
Jeszcze raz prosze czy mozesz opisac ten moment kiedy sie nawracałes i usłyszałes
głosy .Pamietasz ten oment i jak zareagowałeś ?
jak to było i co usłyszales ?
To było tak: najpierw przy Kościele Katolickim to było za granicą w Norwegii zobaczyłem kartkę spowiedź, wtedy poczułem taką jakby magię, że muszę pójść i zrobić konkretną spowiedź. Poszedłem i wyspowiadałem się ze wszystkich grzechów całego życia, potem podczas mszy przyjąłem komunię świętą i od tego momentu zacząłem słyszeć głos.
Właściwie nie głosy ale głos. Taki bardziej męski niż damski.
Szatan Cię opętał. Bóg nie wywołuje choroby.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

rol23 pisze:
LwiPazur pisze:
Jeszcze raz prosze czy mozesz opisac ten moment kiedy sie nawracałes i usłyszałes
głosy .Pamietasz ten oment i jak zareagowałeś ?
jak to było i co usłyszales ?
To było tak: najpierw przy Kościele Katolickim to było za granicą w Norwegii zobaczyłem kartkę spowiedź, wtedy poczułem taką jakby magię, że muszę pójść i zrobić konkretną spowiedź. Poszedłem i wyspowiadałem się ze wszystkich grzechów całego życia, potem podczas mszy przyjąłem komunię świętą i od tego momentu zacząłem słyszeć głos.
Właściwie nie głosy ale głos. Taki bardziej męski niż damski.
Szatan Cię opętał. Bóg nie wywołuje choroby.
:xhehe: :mrgreen: Dobre. A może po prostu coś w mózgu nie działa w sposób idealny? ;-)
Bóg może i nie zesłał choroby, ale w biblii wiele razy mówi się, że Bóg dopuszcza różne choroby w różnych, tylko sobie znanych celach. ;-)

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Szatan Cię opętał. Bóg nie wywołuje choroby.
Aha ok rozumiem, tylko czy szatan może przewidywać znać przyszłość? Bo z tego co wiem to nie.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6278
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

To, że ten głos LwiPazur znał odpowiedź w teleturnieju to nie znaczy, że zna przyszłość.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

LwiPazur pisze:
Szatan Cię opętał. Bóg nie wywołuje choroby.
Aha ok rozumiem, tylko czy szatan może przewidywać znać przyszłość? Bo z tego co wiem to nie.
Jaka to przyszłośc ci przekazał ?
Moze nie wiesz,ze walczymy z nadziemskimi mocami z duchami ciemnosci itp
Niestety oni wiedza ,widza , wiecej niz my bo widza w róznych wymiarach a nam został
jeden .Kto widzi wiecej i słyszy więcej i jest tym dreczony ,robiony na 'szaro' to
niestety padł ofiara atralu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”