Ogólnie

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Jezus został wzięty do nieba, więc nazwałbym to wniebowzięciem. Tak uczy katolicka Biblia Poznańska:

Kiedy zbliżał się czas, w którym Jezus miał być wzięty [do nieba], zwrócił swoje kroki w kierunku Jeruzalem (Łuk 9:51).
Oszołomstwu mówię NIE!

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Bobo pisze:Jezus został wzięty do nieba, więc nazwałbym to wniebowzięciem. Tak uczy katolicka Biblia Poznańska:

Kiedy zbliżał się czas, w którym Jezus miał być wzięty [do nieba], zwrócił swoje kroki w kierunku Jeruzalem (Łuk 9:51).
ale w innym miejscu mowa jest o wstąpieniu do nieba przez Jezusa Chrystusa:

J3: (13) I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego.

A więc możemy jak najbardziej mówić o Wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Marius Bienius pisze:
Quinque pisze:MB, z mojej strony EOT. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem i walisz chochola. A nielogiczniści moich argumentów jak nie wykazałeś wcześniej tak nie zrobiłeś tego teraz
Tak będzie najlepiej. Nie ma sensu żebyś dalej się kompromitował.
Kompromitujesz się tylko i wyłącznie ty
- nie potrafisz czytać ze zrozumieniem
- nie potrafisz wykazać że moje argumenty są nielogiczne

Jaki jesy koń każdy widzi. Ale jak zwykle w takich wypadkach nie pozostaje wam nic innego jak kogoś obrażać

Quinque prosił o udowodnienie że dogmaty Maryjne są sprzeczne z Biblię. A ten mi wyjeżdża że w ten sposób udowadniam ich prawdziwość. No i jak tu dyskutować z tym człowiekiem?
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Albertus pisze:A więc możemy jak najbardziej mówić o Wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa
Oczywiście, tak jak o Wniebowzięciu Jezusa.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Quinque pisze:No i jak tu dyskutować z tym człowiekiem?
A musisz? Tyle jazgotu.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

Quinque pisze:MB, z mojej strony EOT.
Wrócimy do tematu, jak zrozumiesz, że to, co tu napisałeś, jest kompletnie niedorzeczne:
Proszę wskazać fragment z Pisma, w ktorym Biblia zaprzecza temu ze Maryja została zabrana z ciałem do Nieba
A póki co, trzymaj się tego co sam wcześniej zaproponowałeś.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:No cóż, skoro odwracasz kota ogonem do dołu, to znaczy, że zdajesz sobie sprawę z faktu, iż palnąłeś piramidalną bzdurę w swoim postulacie, iż J 3,13 powinien być usunięty z Biblii, ponieważ w ST jest mowa o zabraniu Henocha (w domyśle) oraz Eliasza (rzeczywiście) do nieba. :-D
Yarpen mądrzejszy od apostoła Jana.
Tylko w "domyśle", czy też "rzeczywiście"? :roll:

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

A gdzież ja zaprzeczyłem św. Janowi Ewangeliście, że uważasz mnie za "mądrzejszego" od niego?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Marius Bienius pisze:
Quinque pisze:MB, z mojej strony EOT.
Wrócimy do tematu, jak zrozumiesz, że to, co tu napisałeś, jest kompletnie niedorzeczne:
Proszę wskazać fragment z Pisma, w ktorym Biblia zaprzecza temu ze Maryja została zabrana z ciałem do Nieba
A póki co, trzymaj się tego co sam wcześniej zaproponowałeś.
Wróć do tematu jak już nauczysz się czytać ze zrozumieniem. Prawie 40 lat masz, przyda ci się

Nie będę się powtarzał tylko dlatego że dorosły chłop nie potrafi przyjąć do wiadomości, że mój post jest odpowiedzią na zarzut Henryka i reszty. KTÓRZY UWAŻAJĄ ŻE DOGMAT JEST SPRZECZNY Ż BIBLIĄ. Przyjmujesz to w końcu do wiadomości czy dalej będziesz pajacował?
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

Quinque pisze:
Marius Bienius pisze:
Quinque pisze:MB, z mojej strony EOT.
Wrócimy do tematu, jak zrozumiesz, że to, co tu napisałeś, jest kompletnie niedorzeczne:
Proszę wskazać fragment z Pisma, w ktorym Biblia zaprzecza temu ze Maryja została zabrana z ciałem do Nieba
A póki co, trzymaj się tego co sam wcześniej zaproponowałeś.
Wróć do tematu jak już nauczysz się czytać ze zrozumieniem. Prawie 40 lat masz, przyda ci się

Nie będę się powtarzał tylko dlatego że dorosły chłop nie potrafi przyjąć do wiadomości, że mój post jest odpowiedzią na zarzut Henryka i reszty. KTÓRZY UWAŻAJĄ ŻE DOGMAT JEST SPRZECZNY Ż BIBLIĄ. Przyjmujesz to w końcu do wiadomości czy dalej będziesz pajacował?
Do rozmowy to możemy wrócić, jak nauczysz się, że nie nie robi się personalnych przytyków w kierunku swojego oponenta.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Quinque pisze:Nie będę się powtarzał tylko dlatego że dorosły chłop nie potrafi przyjąć do wiadomości, że mój post jest odpowiedzią na zarzut Henryka i reszty. KTÓRZY UWAŻAJĄ ŻE DOGMAT JEST SPRZECZNY Ż BIBLIĄ. Przyjmujesz to w końcu do wiadomości czy dalej będziesz pajacował?
Grunt, to dobre samopoczucie pajaca! :xhehe:

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Yarpen Zirgin pisze:Marius Bienius, a ja mam pytanie: Czy masz jakiś problem ze zrozumieniem, że Kościół katolicki nie jest wyznaniem protestanckim, przez co nie obowiązuje w nim zasada, że wszystko, co głosi, musi być zapisane w Biblii?
Quinque pisze:Mój argument jest wewnętrznie spójny. Czyli logiczny. A jeśli uważasz inaczej to jak wyżej, wykaż te sprzeczności

Co ma prośba o wykazanie tego iż "Biblia przeczy dogmatowi Maryjnemu" do czego? Skoro wy twierdziecie że Biblia jest sprzeczna z naszymi Dogmatami, to wykażcie te sprzeczność
Takie podejście zauważył i opisał Wit już dawno temu:
wit [url=http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=63482&highlight=#63482]prawie jedenaście lat temu[/url] pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Nie zdołasz również zmienić faktu, że Biblia nie zakazuje ustanawiania nowych świąt na chwałę i cześć Boga. :-)
Yarpen, masz dziwny sposób prowadzenia dyskusji, co zdarzyło mi się nieraz zauważyć. Nierzadko skupiasz się na tym czego nie ma w Biblii, zamiast na tym co jest w niej zawarte, i na tej podstawie wyciągasz daleko idące wnioski.
...
I dalej:
wit [url=http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=63636#63636]dziesięć lat temu[/url] pisze:...
Sposób rozumowania Yarpena można by określić mianem "luka w prawie", ponieważ Yarpen bazując na wyszukiwaniu "luk w prawie" biblijnym, stara się w ten sposób usprawiedliwić wyznawane przez siebie poglądy. Jednakże w świetle prawa, wykorzystywanie tzw. luki w prawie, nosi znamiona przestępstwa. W związku z tym faktem, jakakolwiek poważna dyskusja z Yarpenem na chwilę obecną wydaje się wręcz niemożliwa.
...
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Już powiedziałem. Nie mam zamiaru przyjmować absurdalnego założenia że wszystko ma być zawarte w Biblii. Gdyż jest to bzdura wymyślona przez Lutra. I koniec tematu
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ty się lepiej porozglądaj po swoim "podwórku",abyś kiedyś nie znalazł się z "ręką w nocniku"
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Duchowa moc Słowa

Post autor: radek »

Powstrzymywanie gniewu w obliczu niesprawiedliwego postępku Niegodziwca potęguje potencjał mądrości na przyszłość zwłaszcza gdy wyciągamy naukę z owej sytuacji. Działanie impulsywne najczęściej powoduje, że musimy wyciągać wnioski z własnych błędów oraz dźwigać ich konsekwencje. Trwanie w przychylności nawet dla nieprzyjaciół poprzez między innymi rozważanie sensu ich zachowania powoduje, że znajdujemy sposób aby pomóc im we wzrastaniu na drodze Duchowej. Nota bene, często zdarza się, że ktoś zachwyci się fragmentem Pisma Świętego i odwraca się od oddania pierwszeństwa miłości bliźniego, a zamiast tego bardziej miłuje Pismo - stąd biorą się wojny religijne

Mat 26:48-52 eib "(48) Zdrajca uzgodnił z nimi taki znak: Jest nim Ten, którego pocałuję — tego chwytajcie. (49) Zaraz też podszedł do Jezusa i powiedział: Witaj, Rabbi! I pocałował Go. (50) Jezus odpowiedział: Więc po to tu jesteś, przyjacielu. Wtedy zbliżyli się inni i schwytali Go. (51) Wtem jeden z tych, którzy byli z Jezusem, dobył miecza, zamachnął się na sługę arcykapłana i odciął mu ucho. (52) Schowaj swój miecz do pochwy — rozkazał mu Jezus — ci, co chwytają za miecz, od miecza również giną."

Koran 12:89-92
On powiedział: "Czy wiecie, co uczyniliście Józefowi i jego bratu w waszej nieświadomości?" Oni powiedzieli: "Czy ty naprawdę jesteś Józefem?" On powiedział: "Ja jestem Józefem, a to jest mój brat. Bóg okazał nam dobroć. Zaprawdę, kto jest bogobojny i cierpliwy... - to przecież Bóg nie zgubi nagrody tych, którzy czynią dobro!" Oni powiedzieli: "Na Boga! Bóg wyróżnił ciebie ponad nami, a my z pewnością byliśmy grzesznikami!" On powiedział: Niech żadna nagana nie spadnie dziś na was! " Niech Bóg wam przebaczy! On jest Najmiłosierniejszy z tych, którzy czynią miłosierdzie!
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”