Ogólnie

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Ble ble ble, a przykładu dogmatu sprzecznego z trescią Bibli jak nie było tak nie ma :(
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Jak mają pokazać takie przykłady, skoro nie znają dogmatów katolickich, a przekonanie o ich sprzeczności bazuje na wierze, a nie analizie faktów?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11688
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:Jak mają pokazać takie przykłady, skoro nie znają dogmatów katolickich, a przekonanie o ich sprzeczności bazuje na wierze, a nie analizie faktów?
Z Twoim kolegą klakierem- Quinquem nie dyskutuję.
Poza ble, ble, ble, nic więcej nie potrafi.

Dogmaty był tu podane kilka razy, być może nie wszystkie.
Znajomość tych bredni jest mi zupełnie nieprzydatna!
Któryś domagał się potwierdzenia w Biblii wniebowstąpienia Maryi...

Było już podawane, ale słowa apostołów i Jezusa nie są wiążące dla takich jak Wy.

1Kor 15:50 bt5 "Zapewniam was, bracia, że ciało i krew nie mogą posiąść królestwa Bożego i że to, co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne."

J 3:13 bt5 " I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego."
Już te dwa wersety są wystarczającym dowodem dla uczciwych i inteligentnych ludzi.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Ale wiesz, że na forum kłamstwo ma krótkie nogi? Ani nie podałeś dogmatów rzekomo sprzecznych z Biblią (nie mówiąc już o wykazaniu tej sprzeczności), ani tym bardziej nie potwierdziłeś swoich tez, że dogmaty katolickie można obalić Biblią. :-D
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Henryk pisze: Z Twoim kolegą klakierem- Quinquem nie dyskutuję.
Poza ble, ble, ble, nic więcej nie potrafi
Oczywiście. Jeżeli pominiemy fakt że piszesz brednie które muszę później prostować. To rzeczywiście zostaje "nic więcej"
pisze:Dogmaty był tu podane kilka razy, być może nie wszystkie
Co to ma do rzeczy? Umiesz ty czytać ze zrozumieniem?
pisze:Któryś domagał się potwierdzenia w Biblii wniebowstąpienia Maryi...
I znowu. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Domagam się tego abyś wykazał że dogmaty są sprzeczne z Biblią
pisze:1Kor 15:50 bt5
No ciekawe. To św. Mojżesz i św. Eliasz nie są w niebie. Jeszcze nie spotkałem czegoś tak obrzydliwego. Aby wyciągać z nieba świętych proroków. I widać do czego prowadzi antykatolicyzm :(
YZ pisze:skoro nie znają dogmatów katolickich
No To podałem jeden przykładowy. I dalej nic w temacie sprzeczności z Biblią nie usłyszałem
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Quinque pisze:
YZ pisze:skoro nie znają dogmatów katolickich
No To podałem jeden przykładowy. I dalej nic w temacie sprzeczności z Biblią nie usłyszałem
Ja też podałem, a wtedy Henryk zaczął twierdzić, że to nie jest dogmat, a tak w ogóle, to powinienem podać listę dogmatów katolickich. :-D
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

:aaa:
Quinque pisze:św. Mojżesz i św. Eliasz
Kiedy zdążyłeś ich kanonizować?
I tobie też: Mt 16:23 bt5 "[...] Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz po Bożemu, lecz po ludzku."

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Ja nie muszę nikogo kanonizować. Wróć jak się dowiesz że tytuł świętego przysługuje każdemu kto jest w niebie
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

booris pisze:
Quinque pisze:Proszę wskazać fragment z Pisma, w ktorym Biblia zaprzecza temu ze Maryja została zabrana z ciałem do Nieba
Mocny argument.W takim razie prosze mi wskazac fragment w ktorym Biblia zaprzecza istnieniu Czerwonego Kapturka. :-D
Podobnie jak ten :-)
Quinque pisze:A choćby na fakcie że ciało w którym przyszedł na świat Bóg wcielony, nie mogło sobie zgnić. Bo było to ciało w który sposób szczególny Bóg umiłował.
Zrozumcie w końcu, iż to twierdzenie, że „Maria została wzięta z ciałem do nieba” wymaga przedstawienia przekonujących na to dowodów, a nie przerzucanie tego wymogu na drugą stronę.
Udowodnienie czegoś tak nieprawdopodobnego nie może opierać się na argumencie „wykaż, że nie została zabrana”, bo jest on bardzo nielogiczny.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Quinque pisze: tytuł świętego przysługuje każdemu kto jest w niebi
To ty :balwan: przeczytaj biblię i dowiedz się, że świętymi są nazwani wszyscy ŻYJĄCY i wierzący, a nie ci, którzy są według ciebie w niebie. Nikt z nas nie wie kto jest gdzie po śmierci.
W ogóle to nie odzywaj się do mnie, bo działasz na mnie jak płachta na byka. Twoja denna retoryka jest porażająca.

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Po pierwsze primo, jesteśmy na forum religijnym a nie naukowym. Równie dobrze możesz wymagać żeby grono wykazało iż Jezus zmartwychwstał. Ale o to się nie pytasz bo protestanci temu nie zaprzeczają
Po drugie primo, jaki by Cię dowód zadowolił? Zawsze mozesz wskazać gdzie znajdują sie relikwie Maryi
Po trzecie primo, ja prosiłem o to żeby ktoś wskazał fragment Pisma który przeczy wniebowzięciu. Nikogo nie prosiłem o to aby udowodnił iż Maryja nie została wzięta do Nieba

Edit:
Wuka pisze: są nazwani wszyscy ŻYJĄCY i wierzący
Oczywiście. Ale to wy protestanci macie w sobie tyle pychy by nazywać obcujących z Bogiem martwymi :(. Zaiste zgniłe są owoce reformacji
pisze: W ogóle to nie odzywaj się do mnie, bo działasz na mnie jak płachta na byka
Ja wiem że dla Was rozmowa to wzajemne smyranie się po końcówkach. Ale to forum dyskusyjne. Jak nie masz zamiaru dyskutować to sobie idź
Ostatnio zmieniony 23 maja 2019, 11:19 przez Quinque, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

Quinque pisze:Po pierwsze primo, jesteśmy na forum religijnym a nie naukowym. Równie dobrze możesz wymagać żeby grono wykazało iż Jezus zmartwychwstał. Ale o to się nie pytasz bo protestanci temu nie zaprzeczają
To prawda, to forum religijne. Ale co to ma do rzeczy?
Na jakiej podstawie opierasz swoje wierzenie, skoro nie możesz wiedzieć, czy jest to prawda, czy nie, bo nie masz na to żadnego dowodu? Jak możesz przekonać kogoś o prawdziwości tych zdarzeń?
Quinque pisze:Po drugie primo, jaki by Cię dowód zadowolił? Zawsze mozesz wykazać gdzie są relikwie Maryi
Jak wcześniej – na Tobie spoczywa ciężar udowodnienia czegoś tak nieprawdopodobnego.
Quinque pisze: Po trzecie primo, ja prosiłem o to żeby ktoś wskazał fragment Pisma który przeczy wniebowzięciu. Nikogo nie prosiłem o to aby udowodnił iż Maryja nie została wzięta do Nieba
Tak, prosiłeś, tylko, że to jest kompletnie sprzeczne z logiką.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

pisze: Ale co to ma do rzeczy?
Jajco. To ma do rzeczy że wiara, z samej istoty rzeczy ma to do siebie że przyjmuje pewne postulaty aporori
pisze: Jak wcześniej – na Tobie spoczywa ciężar udowodnienia czegoś tak nieprawdopodobnego
Bo znalezienie czyjegoś grobu i zawartych w nim szczątków jest NIEPRAWDOPODOBNE. Powiedz paleontologom że to co robią jest nieprawdopodobne
pisze:Tak, prosiłeś, tylko, że to jest kompletnie sprzeczne z logiką
O czym ty bredzisz? Jak mogę bez problemu wykazać że anihilicjonizm jest sprzeczny z Biblią. A wy nie potraficie tego samego zrobić z dogmatami. Chociaż zarzekacie się że widać te sprzeczności na każdym kroku
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Quinque pisze:Wuka napisał/a:

są nazwani wszyscy ŻYJĄCY i wierzący


Oczywiście. Ale to wy protestanci macie w sobie tyle pychy by nazywać obcujących z Bogiem martwymi :(. Zaiste zgniłe są owoce reformacji
W BIBLII TAK PISZE NIEUKU, odwal się od protestantów bo nie masz żadnego pojęcia ani o nich ani o swoim kościele też.
Quinque pisze:to sobie idź
Najpierw ty zamknij gębę, bo nie da się czytać tego wylewu głupoty. Potem sobie pójdę.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

wuka pisze::aaa:
Quinque pisze:św. Mojżesz i św. Eliasz
Kiedy zdążyłeś ich kanonizować?
Jak zwykle wychodzi "głębia" Twojej wiedzy na temat Kościoła katolickiego... Zalecam, abyś najpierw sprawdzała, a potem się wypowiadała:

KKK 61 Patriarchowie i prorocy oraz inne postacie Starego Testamentu byli i zawsze będą czczeni jako święci we wszystkich tradycjach liturgicznych Kościoła.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2019, 11:38 przez Yarpen Zirgin, łącznie zmieniany 1 raz.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”