Ogólnie

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

pisze: Mogą sobie oddawać cześć. Wielu szczątków nie ma, co nie znaczy, że ich kości są w niebie
Oczywiście wskazuje to na to że moja wersja jest dużo bardziej sensowna niż twoja
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

Quinque pisze:
pisze: Mogą sobie oddawać cześć. Wielu szczątków nie ma, co nie znaczy, że ich kości są w niebie
Oczywiście wskazuje to na to że moja wersja jest dużo bardziej sensowna niż twoja
W którym miejscu jest bardziej sensowna?
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Marius Bienius pisze:
Quinque pisze:
pisze: Mogą sobie oddawać cześć. Wielu szczątków nie ma, co nie znaczy, że ich kości są w niebie
Oczywiście wskazuje to na to że moja wersja jest dużo bardziej sensowna niż twoja
W którym miejscu jest bardziej sensowna?
No jak to w ktorym :?: W kazdym, w kazdej literce, kropce, kresce, w intencji, w zami :mrgreen: arze, nnnnooooo ful wypas pod kazdym wzgledem :xble: Podziwiam cie Marius za cierpliwosc i wyrozumialosc w rozmowie z tym osobnikiem. On ma szczescie, ze dzieli nas ekran i przestrzen. Jak to mowi jeden moj znajomy:"ja bym mial go zabite". Powaznie sie obawiam, ze ja tez :xhehe: :xhehe: :mrgreen: ;-)

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

wuka pisze:Podziwiam cie Marius za cierpliwosc i wyrozumialosc w rozmowie z tym osobnikiem.
Nie ma powodu, żeby się denerwować :-)
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Yarpen Zirgin pisze:W wierze wszystko jest przekonaniem. Nie masz dowodu, że istnieje Bóg, że Chrystus zmartwychwstał, czy chociażby, że NMP została wzięta do nieba. Ba! Nie musi być dowodu, bo gdyby taki istniał, to była by to wiedza, a nie wiara. :)
Nie prawda.
Jest dowód, że Bóg istnieje.
Jest dowód, że Chrystus zmartwychwstał, bo poświadczyli to świadkowie.
Chrystus ukazywał się Apostołom przez 40 dni po śmierci.
Bóg jest żywy i działa, co potwierdzają świadectwa wielu ludzi.
Maria była zabrana do nieba, ale duchem - nie ciałem.
Tworzenie tak wymyślonych historii - jest chore i niedorzeczne.
A wiesz czemu ją stworzono? - by umniejszyć znaczenie Chrystusa wywyższając stworzenie ponad Boga - czyż nie na tym zależało antychrystowi?

Maria była skromną służebnicą Pańską. Wypełniła wolę Bożą. Jest dla nas wzorem i przykładem, ale jedynym naszym Zbawicielem i Pośrednikiem do Boga - jest Jezus Chrystus.
Nie można wywyższyć stworzenie ponad Boga.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

wybrana pisze:Jest dowód, że Bóg istnieje.
Przedstaw go.
wybrana pisze:Jest dowód, że Chrystus zmartwychwstał, bo poświadczyli to świadkowie.
Mamy świadectwo, a nie bezpośredni dowód. Możemy tylko wierzyć, że to wydarzenie miało miejsce.
wybrana pisze:Maria była zabrana do nieba, ale duchem - nie ciałem.
Taka jest Twoja wiara, a nie moja.
wybrana pisze:Tworzenie tak wymyślonych historii - jest chore i niedorzeczne.
A wiesz czemu ją stworzono? - by umniejszyć znaczenie Chrystusa wywyższając stworzenie ponad Boga - czyż nie na tym zależało antychrystowi?
Udowodnij wobec tego, że zabranie NMP przez Boga z ciałem i duszą do nieba umniejsza znaczenie Chrystusa i wywyższa Matkę Bożą ponad Boga.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Marius Bienius pisze:
Quinque pisze:
pisze: Mogą sobie oddawać cześć. Wielu szczątków nie ma, co nie znaczy, że ich kości są w niebie
Oczywiście wskazuje to na to że moja wersja jest dużo bardziej sensowna niż twoja
W którym miejscu jest bardziej sensowna?
W tym że ja mam argumenty na potwierdzenie swojej tezy. To że ci się one nie podobają to już twój problem

Btw, jak już mówiłem. To właśnie protestanci negujący dogmat o wniebowzięciu zmniejszają istotę Boga. Do jakiegoś tyrana który nie dba o co się stanie z ciałem z którego przyszedł na świat
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

Quinque pisze: W tym że ja mam argumenty na potwierdzenie swojej tezy. To że ci się one nie podobają to już twój problem
Nie chodzi o to czy one mi się podobają, czy nie, tylko o to, że Twoje argumenty są kompletnie sprzeczne z logiką.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Yarpen Zirgin pisze: Udowodnij wobec tego, że zabranie NMP przez Boga z ciałem i duszą do nieba umniejsza znaczenie Chrystusa i wywyższa Matkę Bożą ponad Boga.
80% kościołów w Polsce, to sanktuaria maryjne.
Główny ołtarz - postać Marii
Modlitwy, litanie - Maria.

4:10
Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Marius Bienius pisze:
Quinque pisze: W tym że ja mam argumenty na potwierdzenie swojej tezy. To że ci się one nie podobają to już twój problem
Nie chodzi o to czy one mi się podobają, czy nie, tylko o to, że Twoje argumenty są kompletnie sprzeczne z logiką.
Są sprzeczne bo tak rzecze Marius Bienius w nieomylności swojej

Oczywiście żadnej sprzeczności nie wykażesz
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

wybrana pisze:
Yarpen Zirgin pisze: Udowodnij wobec tego, że zabranie NMP przez Boga z ciałem i duszą do nieba umniejsza znaczenie Chrystusa i wywyższa Matkę Bożą ponad Boga.
80% kościołów w Polsce, to (...)
Prosiłem abyś udowodniła, że wniebowzięcie NMP przez Boga umniejsza znaczenie Chrystusa i wywyższa Marię ponad Boga, a nie dała pokaz swojej niewiedzy na temat Kościoła katolickiego.

A zresztą, co mi szkodzi pokazać kolejny raz, że guzik wiesz, a próbujesz się wypowiadać...
80% kościołów w Polsce, to sanktuaria maryjne.

Kościół w Polsce ma 17 533 kościołów i kaplic, z czego 350 to sanktuaria maryjne. Proste obliczenie pozwala stwierdzić, że jest to niecałe 2%, a nie, jak stwierdziłaś, 80% wszystkich kościołów i kaplic katolickich w RP.
Czyli nie wiesz jak jest i ściemniasz.
Główny ołtarz - postać Marii
Nie w każdym kościele, więc nie ściemniaj.
Modlitwy, litanie - Maria.
Intrygująca teza. W czasie Mszy Świętej mamy jedno wezwanie co NMP, zaś z pięciu litanii, które są zatwierdzone do publicznego odmawiania, tylko jedna jest do NMP: Litania Loretańska.
Czyli znowu ściema i brak wiedzy.
4:10
Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz.
Odnosi się do służby Bogu i oddawania czci mu należnej. Nie oznacza, że innym osobom nie wolno się kłaniać i oddawać czi im należnej (miałaś to zresztą tłumaczone wielokrotnie, ale widzę, że nadal ignorujesz fragmenty Pisma Świętego, które to potwierdzają).


Nad innymi kwestiami, które poruszyłem, a w których nie jesteś w stanie przedstawić dowodów, jak widzę przeszłaś do porządku dziennego jak by ich nie było. Nie dziwi mnie to. Był czas przywyknąć, że tak robisz.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

Quinque pisze: Oczywiście żadnej sprzeczności nie wykażesz
Tutaj jest masz argument nielogiczny:
Quinque pisze:Proszę wskazać fragment z Pisma, w ktorym Biblia zaprzecza temu ze Maryja została zabrana z ciałem do Nieba
A tutaj zwykłe myślenie życzeniowe:
Quinque pisze: A choćby na fakcie że ciało w którym przyszedł na świat Bóg wcielony, nie mogło sobie zgnić. Bo było to ciało które sposób szczególny Bóg umiłował.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Mój argument jest wewnętrznie spójny. Czyli logiczny. A jeśli uważasz inaczej to jak wyżej, wykaż te sprzeczności

Co ma prośba o wykazanie tego iż "Biblia przeczy dogmatowi Maryjnemu" do czego? Skoro wy twierdziecie że Biblia jest sprzeczna z naszymi Dogmatami, to wykażcie te sprzeczność
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

Quinque pisze:Mój argument jest wewnętrznie spójny. Czyli logiczny. A jeśli uważasz inaczej to jak wyżej, wykaż te sprzeczności

Co ma prośba o wykazanie tego iż "Biblia przeczy dogmatowi Maryjnemu" do czego? Skoro wy twierdziecie że Biblia jest sprzeczna z naszymi Dogmatami, to wykażcie te sprzeczność
Twój pierwszy argument jest błędny dlatego, że potwierdzeniem jakieś zdarzenia nie może być brak dowodów.
A zatem to, że w Piśmie nie ma zaprzeczenia tego, że Maryja została zabrana z ciałem do nieba, nie może być dowodem na to, że została zabrana.
To po prostu jest błąd logiczny.

Drugi argument, w którym twierdzisz, „że ciało w którym przyszedł na świat Bóg wcielony, nie mogło sobie zgnić. Bo było to ciało które sposób szczególny Bóg umiłował.” jest argumentem życzeniowym –
twierdzisz, że to prawda, bo to musi się zgadzać z Twoimi przekonaniami. Uważasz, że tak musi być, ale nie możesz tego w żaden sposób zweryfikować, więc uznajesz to za prawdę.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Quinque pisze:Mój argument jest wewnętrznie spójny. Czyli logiczny.
Logik od siedmiu boleści... :-(

No popatrz. Nie znaleziono moich dwóch milionów złotych.
Jest to dowodem na to, że kiedyś je miałem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”