Paweł raz jeszcze

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Jeżeli nie piszesz bzdur i nieprawdy,To Ciebie nie widzę i widzieć nie będę. Proste.
ps. dobrze Ci życzę
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Jachu pisze:Jeżeli nie piszesz bzdur i nieprawdy,To Ciebie nie widzę i widzieć nie będę. Proste.
ps. dobrze Ci życzę
Nie wierzę w twoje życzenia. Nie chcę ich, zraniłeś mnie i to wielokrotnie.
Co dla ciebie jest bzdurą, dla mnie niekoniecznie nią jest.
Nie obrażam ani ciebie ani twojego wyznania (nawet nie jestem pewna, jakie ono jest).
A wątpliwości do różnych tekstów, wykładni, nawet osób z Pisma mam prawo mieć. Wiele osób je ma i po to jest takie forum, aby sobie nawzajem sprawy wyjaśniać. Bez obrzucania się świniami i bez takich porównań.
Nie znasz, Jachu, ani mojej życiowej drogi, ani mojego stanu ducha. Powstrzymaj się więc, prosze od tego nieustannego potępiania wszystkiego, co ci nie pasuje.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

wuka pisze:Nawet, jeśli cytujesz Koheleta.
Mt 12:42 eib "(42) Królowa z Południa powstanie na sąd wraz z tym pokoleniem i potępi je, bo przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a przecież tutaj chodzi o coś więcej niż w przypadku Salomona."

;-)
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

radek pisze:
wuka pisze:Nawet, jeśli cytujesz Koheleta.
Mt 12:42 eib "(42) Królowa z Południa powstanie na sąd wraz z tym pokoleniem i potępi je, bo przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a przecież tutaj chodzi o coś więcej niż w przypadku Salomona."

;-)
Owszem, zgadzam się.
Nie lubię tylko być wyzywana i poniżana tylko dlatego, że jestem kobietą i mam swoje zdanie w różnych tematach.
Pouczać też można mądrze, a Jachu ani moim mężem nie jest, ani pastorem, a nawet nie wiem, czy bratem w Chrystusie jest ;-) .

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

wuka pisze:Nie lubię tylko być wyzywana i poniżana tylko dlatego, że jestem kobietą i mam swoje zdanie w różnych tematach.
Pouczać też można mądrze, a Jachu ani moim mężem nie jest, ani pastorem, a nawet nie wiem, czy bratem w Chrystusie jest ;-) .
Toteż

Mat 5:11 eib "(11) Szczęśliwi jesteście, gdy was będą znieważać, prześladować i kłamliwie zarzucać wam wszelkie zło ze względu na Mnie."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

radek pisze:
Queza pisze:
Metanoia pisze:Pierwsza Ewa to nasz świat, przestrzeń ciemności, spolaryzowana przeciwnie od Boga (odwrócona).
Ewa to mrok? Ciekawe, bo... czasy powrotu Jezusa określane są mianem czasów wielkiego mroku.
Jezus cały czas jest dużo jaśniejszy od całego świata, więc gdy przyjdzie wtedy świat też będzie względem Niego raczej ciemniejszy

Iz 9:1 eib "Lud chodzący w ciemności ujrzał wielkie światło; zabłysło ono nad mieszkańcami ziemi spowitej przez mrok."
Jeżeli Jezus jest teraz kobietą to Jego światło powije mrok?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Queza pisze:Jeżeli Jezus jest teraz kobietą to Jego światło powije mrok?
Jeżeli długość życia podlega pod Słowo Ojca Jezusa, to Jezus będący zwieńczeniem Ducha swego Ojca i "bramą dla owiec" nie podlega śmierci i nie musi przybierać innego ciała ani płci

Rdz 6:3 eib "(3) PAN powiedział wówczas: Nie będzie przebywał mój duch w człowieku na zawsze, ponieważ jest on tylko ciałem. Ograniczę więc czas jego życia do stu dwudziestu lat."

J 10:7-9 eib "(7) Wówczas Jezus zwrócił się do nich ponownie: Ręczę i zapewniam: Ja jestem bramą dla owiec. (8) Wszyscy, ilu ich przyszło przede Mną, to złodzieje i bandyci, lecz owce ich nie posłuchały. (9) Ja jestem bramą. Jeśli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony, a gdy wejdzie i wyjdzie, znajdzie sobie pastwisko."

J 3:36 eib "Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne, kto natomiast odmawia Synowi posłuszeństwa, nie zazna życia, lecz ciąży na nim Boży gniew."

Owa ciemność wiąże się z cechami osobowości nie płci, inaczej Bóg zabroniłby się wiązać

Ap 21:2 eib "(2) Zobaczyłem też święte miasto, nową Jerozolimę. Zstępowała ona z nieba od Boga. Przygotowana była jak panna młoda, wystrojona dla swego męża."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

wuka pisze:a nawet nie wiem, czy bratem w Chrystusie jest .
Z pewnością nie jest.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

radek pisze:
Queza pisze:Jeżeli Jezus jest teraz kobietą to Jego światło powije mrok?
Jeżeli długość życia podlega pod Słowo Ojca Jezusa, to Jezus będący zwieńczeniem Ducha swego Ojca i "bramą dla owiec" nie podlega śmierci i nie musi przybierać innego ciała ani płci

Rdz 6:3 eib "(3) PAN powiedział wówczas: Nie będzie przebywał mój duch w człowieku na zawsze, ponieważ jest on tylko ciałem. Ograniczę więc czas jego życia do stu dwudziestu lat."

J 10:7-9 eib "(7) Wówczas Jezus zwrócił się do nich ponownie: Ręczę i zapewniam: Ja jestem bramą dla owiec. (8) Wszyscy, ilu ich przyszło przede Mną, to złodzieje i bandyci, lecz owce ich nie posłuchały. (9) Ja jestem bramą. Jeśli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony, a gdy wejdzie i wyjdzie, znajdzie sobie pastwisko."

J 3:36 eib "Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne, kto natomiast odmawia Synowi posłuszeństwa, nie zazna życia, lecz ciąży na nim Boży gniew."

Owa ciemność wiąże się z cechami osobowości nie płci, inaczej Bóg zabroniłby się wiązać

Ap 21:2 eib "(2) Zobaczyłem też święte miasto, nową Jerozolimę. Zstępowała ona z nieba od Boga. Przygotowana była jak panna młoda, wystrojona dla swego męża."
Niestety, ale się mylisz. Jezus jest teraz kobietą, gwiazdą poranną Ap. 21.16, czyli mną, w dzisiejszych czasach nadszedł czas na Jezusa w roli damskiej, nigdy mi nie dał do zrozumienia, że jest inaczej.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Queza pisze: Jezus jest teraz kobietą, gwiazdą poranną Ap. 21.16, czyli mną, w dzisiejszych czasach nadszedł czas na Jezusa w roli damskiej, nigdy mi nie dał do zrozumienia, że jest inaczej.
Kochana, ty się mylisz. Ty nie jesteś Jezusem.
Pamiętasz,że jutrzenką, gwiazdą poranną nazywa się Lucyfera?
Jezus nic nie wspominał o tym, że wcieli się w jakąkolwiek kobietę. Zastanów się ;-)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Queza pisze:Niestety, ale się mylisz. Jezus jest teraz kobietą, gwiazdą poranną Ap. 21.16, czyli mną, w dzisiejszych czasach nadszedł czas na Jezusa w roli damskiej, nigdy mi nie dał do zrozumienia, że jest inaczej.
To jest możliwe
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

radek pisze:
Queza pisze:Niestety, ale się mylisz. Jezus jest teraz kobietą, gwiazdą poranną Ap. 21.16, czyli mną, w dzisiejszych czasach nadszedł czas na Jezusa w roli damskiej, nigdy mi nie dał do zrozumienia, że jest inaczej.
To jest możliwe
Co jest możliwe? To, że Queza to Jezus w żeńskiej postaci?
Chyba się pogubiłam i nie nadążam za waszymi myślami.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

wuka pisze:Co jest możliwe? To, że Queza to Jezus w żeńskiej postaci?
Chyba się pogubiłam i nie nadążam za waszymi myślami.
Jeśli Ona w ten sposób uważa to ja to szanuję
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

wuka pisze:Pamiętasz,że jutrzenką, gwiazdą poranną nazywa się Lucyfera?
Jak zwykle pokazałaś, że Biblii nie znasz, a się wypowiadasz:

2 Ptr 2,19
Mamy jednak mocniejszą, prorocką mowę, a dobrze zrobicie, jeżeli będziecie przy niej trwali jak przy lampie, która świeci w ciemnym miejscu, aż dzień zaświta, a gwiazda poranna* wzejdzie w waszych sercach.

Ap 22:16
Ja, Jezus, posłałem mojego anioła, by wam zaświadczyć o tym, co dotyczy Kościołów. Jam jest Odrośl i Potomstwo Dawida, Gwiazda świecąca, poranna*.




* łac. lucifer.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

radek pisze:
wuka pisze:Co jest możliwe? To, że Queza to Jezus w żeńskiej postaci?
Chyba się pogubiłam i nie nadążam za waszymi myślami.
Jeśli Ona w ten sposób uważa to ja to szanuję
Chwilka.
Szanować czyjeś poglądy to jedno. A pokazywać prawdę i wyprowadzać z błędu to inna sprawa.
Przecież nie chcesz, aby błądziła, prawda? :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”