Trudne pytania

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11688
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze:Henryk, odpowiesz na to:"Czy mam rozumieć, że te całe masy ludzi będą realnie żyć? Coś tam robić, pracować, rozmnażać się, po prostu realizowac jakieś swoje życie?
Ja wierzę na podstawie Słowa Bożego i obietnic samego Jezusa, że całe masy ludzi będą realnie żyć.
Jeść, ubierać się, budować…
Iz 65:17-25 br "Ja zaś stworzę wam nowe niebo i ziemię; i nie będzie się już wspominać tego, co minęło, ani przywodzić tego na pamięć. (18) Niech więc wszystkich już ogarnie radość, niech cieszą się zawsze tym, co Ja im stworzę. Ja zaś stworzę Jerozolimę - Radość i nowy jej lud - prawdziwe Wesele. (19) I będę się radował Jerozolimą i cieszył się będę swym ludem. Nikt już nie będzie nigdzie słyszał płaczu ani też odgłosów narzekania. (20) Nie będzie już noworodków, które by parę dni żyły, ani starców, którzy by nie dopełnili lat swoich. Umierać mając lat sto będzie znaczyło młodo umierać, nie dożyć stu lat - będzie oznaką przekleństwa. (21) Będą sobie budować domy, w których zamieszkają, uprawiać będą winnice i owoc z nich spożywać. (22) Nie będą zaś już budować mieszkań dla innych i pól nie będą uprawiać po to, by obcy z nich żyli. Bo lud żył będzie tak długo, jak najstarsze drzewa, a moi wybrani korzystać będą z tego, co uczynią ich ręce. (23) Nie będą już więcej trudzić się na próżno, nie będą rodzić dzieci przeznaczonych na zgubę, bo będą pokoleniem błogosławionym przez Pana i błogosławione będzie także ich potomstwo. (24) I zanim Mnie zaczną wzywać, Ja już im odpowiem; oni jeszcze nie skończą mówić, Ja już ich wysłucham. (25) Wilk i baranek paść się będą razem, a lew będzie jadł słomę jak zwyczajny bawół; wąż będzie się żywił marnym prochem ziemi. Nikt nie będzie już źle czynił ani grabił na całej mej Górze Świętej - Pan tak mówi."
Albo wierzymy Biblii, albo nie. Trzeciej opcji brak!
Natomiast ci w ciałach duchowych równocześnie będą przebywać i co? Rządzić?
O tym też biblia pisze. Ci w ciałach duchowych będą tam, gdzie i Chrystus. W Niebie, sferach duchowych niedostępnych dla ludzkości w ciałach ziemskich.
Będą oczywiście panowali nad ludzkością, za pomocą swoich posłańców. Będą nawet „paść” ludzkość w razie konieczności „laską żelazną”.
Nieposłuszni, nie przejawiający poprawy, będą wytracani na wieczność.
Czy rach-ciach: powstanie z martwych na sąd.
Nie wiem, czy tak „rach-ciach”, ale wiem, że tłumaczone słowo „sąd” nie oznacza jedynie wysłuchanie wyroku w jednej chwili, ale próbę życia w posłuszeństwie. Każdemu co najmniej sto lat!
Bez sensu byłoby wzbudzanie ludzkości tylko w tym celu, aby jedynie usłyszeli ponownie wyrok!
http://www.nastrazy.pl/archiwum/1994_3_08.htm]ZNACZENIE SŁOWA "SĄD"
Słowo „sąd” jest przełożone z greckich słów „krino”, „krisis”, i „krima”.
„Krino” – 'oddzielić, odróżnić, porozdzielać, rozstrzygać, rozsądzać, wydać sąd, być sędzią (w zawodach), rozstrzygać, coś wyjaśniać, pytać, badać'. Znaczenie biblijne słowa „krino” to przede wszystkim: 'pytać, badać, oskarżać, potępić' i ma zastosowanie do prób i doświadczeń.
„Krisis (kriseos)” – 'sąd, śledztwo, proces, sprawa sądowa, zasądzenie'. W Biblii ma znaczenie przede wszystkim próby zakończonej decyzją, wyrokiem.
„Krima (krimatos)” – 'uchwała, potępienie, skazanie, surowy wyrok'. W Biblii występuje przede wszystkim jako ostateczna decyzja, już bez dochodzenia i prób. Wszystkie pojęcia greckie mają również znaczenie „potępienia”, „skazania”.
Kolejka i ... ty do nieba ty do piekła...?"?
Uważam, że będzie to: „ty do życia bez końca, jak miał obiecane Adam, a ty będziesz unicestwiony”.
Wyobrażam sobie, że zmartwychwstanie ludzkości do życia na ziemi będzie stopniowe.
Tak, aby dzieci poznały rodziców, oni dziadków..., na końcu Adam z Ewą.
Wyobrażam sobie także, że ludzie z czasem (w tysiącletnim królestwie Chrystusa) przestaną się rozmnażać.
Jednak są to tylko moje wyobrażenia, ponieważ Biblia tego aż tak nie precyzuje.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk, bardzo ci dziękuję za tą odpowiedź.

Henryk
Posty: 11688
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

.Cyprian. pisze:Podają też, że werset z Rodzaju precyzowany jest przez werset z Micheasza 7,17 (BW):
Cały urywek Micheasza 7:14-20 świetnie pasuje do rozdwojonego języka żmii.
Zmartwychwstali będą bacznie badać rzeczy, które nastaną, które ujrzą.
Będą ostrożni i bardzo czujni. Wyczują każdy najmniejszy „zapach”, „feromon”, znak…
Mi 7:14-20 bw "Paś swój lud swoją laską, owce swojego dziedzictwa, które samotnie przebywają w leśnej gęstwinie pośród żyznych pól. Niech pasą się w Baszanie i w Gileadzie jak za dawnych czasów! (15) Daj nam oglądać cuda jak w dniach, gdy wychodziłeś z ziemi egipskiej! (16) Ujrzą to narody i wstydzić się będą przy całej swej mocy; położą rękę na ustach, ich uszy ogłuchną. (17) Lizać będą proch jak wąż, jak robactwo ziemne. Z drżeniem wyjdą ze swoich grodów, z trwogą do Pana, Boga naszego, bojąc się ciebie. (18) Któż jest, Boże, jak Ty, który przebaczasz winę, odpuszczasz przestępstwo resztce swojego dziedzictwa, który nie chowasz na wieki gniewu, lecz masz upodobanie w łasce? (19) Znowu zmiłuje się nad nami, zmyje nasze winy, wrzuci do głębin morskich wszystkie nasze grzechy. (20) Ty okażesz wierność Jakubowi, łaskę Abrahamowi, jak pod przysięgą obiecałeś naszym ojcom za dawnych dni."

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

wuka pisze:Henryk, bardzo ci dziękuję za tą odpowiedź.
Osobiście uważam wuko, że Henryk ma o wiele lepsze poznanie Biblii niż Bobo.
Bobo swoje poznanie, czerpie przez pryzmat wykładni CK.
Jednakże Henryk też się myli odnośnie zmartwychwstania.
Jako Badacz twierdzi, że w Tysiącleciu, będą żyć wszyscy włącznie np. z Hitlerem czy Stalinem
Biblia temu zaprzecza.
Tobie chyba wersetów nie muszę zapodawać. :-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11688
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:Jako Badacz twierdzi, że w Tysiącleciu, będą żyć wszyscy włącznie np. z Hitlerem czy Stalinem
Biblia temu zaprzecza.
Tobie chyba wersetów nie muszę zapodawać. :-)
Krystianie.
Napisałeś "A", napisz i "B".
W jaki sposób Biblia odbiera szansę na wzbudzenie Stalina czy Hitlera?
Podaj te wersety, ponieważ nie mogę żadnego takiego skojarzyć.

Wzbudzenie nigdy nie oznaczało prawa do życia!
Ono będzie dopiero pod koniec Milenium, po ostatecznej próbie przeprowadzonej przez samego Boga!

Ps: w ogóle nie rywalizuję z nikim w temacie "lepszego poznania".
Dzielę się jedynie tym, czego jestem pewien!
Jeśli czegoś nie wiem, to też przyznaję się do tego.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Ja przyznam szczerze, że nie mam jednoznacznego zdania na tematy "milenijne". Kłopot polega na tym, że słyszałam już różne uzasadnienia i wersje, a wszystkie naturalnie poparte cytatami.
Henryk ma dar tłumaczenia, do mnie przemawia sposób w jaki pisze, chociaz nie z każdą myślą się zgadzam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”