Zbawienie rodzaju Homo

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11708
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze:Nie dziw się mojej wściekłości, ale mnie religia poraniła i bardzo wiele złego zrobiła.
Za wojny i wszelkie zło, ludzie też oskarżają Boga.
Wina wszystkich wokół, tylko nie nasza...

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
wuka pisze:Nie dziw się mojej wściekłości, ale mnie religia poraniła i bardzo wiele złego zrobiła.
Za wojny i wszelkie zło, ludzie też oskarżają Boga.
Wina wszystkich wokół, tylko nie nasza...
Bog to nie religia. I pewnie to moja wina, ze jacys ludzie oskarzaja boga za wojny :aaa: . Tak moja wina. Dobranoc

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze: 1Tm 2:3-4 bw " Jest to rzecz dobra i miła przed Bogiem, Zbawicielem naszym, (4) Który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy."
Szansę ma każdy bez wyjątku. Nawet Wuka.
Nie każdy ma szansę. Pan niektórych uczynił bezbożnymi.

PRZYPOWIEŚCI SALOMONA 16.4. BIBLIA WARSZAWSKA

Pan wszystko uczynił dla swoich celów, nawet bezbożnego na dzień sądu.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:
wuka pisze:Nie dziw się mojej wściekłości, ale mnie religia poraniła i bardzo wiele złego zrobiła.
Za wojny i wszelkie zło, ludzie też oskarżają Boga.
Wina wszystkich wokół, tylko nie nasza...
Kto zasadzil Drzewo poznania dobra i zla?Kto stworzyl szatana?Przeciez nie czlowiek.Jezeli Bog stworzyl wszystko,to stworzyl takze i zlo.To nie jest kwestia oskarzen,a fakt stworzenia swiata ze wszystkim co na nim zyje takim,jaki jest.
"(1) A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył."

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

RN pisze:
Henryk pisze: 1Tm 2:3-4 bw " Jest to rzecz dobra i miła przed Bogiem, Zbawicielem naszym, (4) Który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy."
Szansę ma każdy bez wyjątku. Nawet Wuka.
Nie każdy ma szansę. Pan niektórych uczynił bezbożnymi.

PRZYPOWIEŚCI SALOMONA 16.4. BIBLIA WARSZAWSKA

Pan wszystko uczynił dla swoich celów, nawet bezbożnego na dzień sądu.
Więc jest bezpośrednio odpowiedzialny za to, że ktoś nie będzie zbawiony.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

wuka pisze:
Henryk pisze:A mówiła, że czytała Biblię.
A jak czytała i pisze takie rzeczy, to co myśleć?
Albo jednak nie zna treści i tylko tak się zgrywa?
Nie napisałam niczego, czego by nie nauczano według Biblii.
TO własnie mnie rozwala. Tak, jak napisałam naucza się w poszczególnych denominacjach.
Ciebie nauczono na podstawie wersetu z 1Tm tego, co mówisz. A mnie nauczono tak, jak ci podałam. Też na podstawie tej samej Biblii.
Mnie tez powiedziano, że skoro moi Rodzice, Siostra, Mąż, Szwagier, Ciocie itd. byli katolikami praktykującymi, A NIE NAWRÓCILI SIĘ DO CHRYSTUSA I NIE POWIERZYLI ŻYCIA BOGU, za pomoca czarodziejskiej formułki - na podstawie tej samej Biblii - i nie wystapili do przodu itp., to są potępieni!
Nie dziw się mojej wściekłości, ale mnie religia poraniła i bardzo wiele złego zrobiła.
A Biblię czytałam wiele razy, nadal czytam (no dobra, coraz rzadziej).
Musisz posiąść Ducha Świętego, Przewodnika dzięki któremu odczytasz Biblię właściwie !!
Wiele jest duchów złych, które utrudniają czytanie Biblii !!
Złe duchy trzeba odganiać gorliwą modlitwą, jak tego dokonał Pan nasz, Jezus Chrystus, Syn Jednorodzony Boga Wszechmogącego !!
Ja się ubogacam, studiując Przekład Nowego Świata, który jest najlepszy, bo napełniony Duchem Świętym !!
:prosze: :znak: :rybka2:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Chciałeś chyba napisać duchem świętym bo przecież Duch Święty w PNŚ nie istnieje z tego co wiem.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Henryk
Posty: 11708
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RN pisze:PRZYPOWIEŚCI SALOMONA 16.4. BIBLIA WARSZAWSKA

Pan wszystko uczynił dla swoich celów, nawet bezbożnego na dzień sądu.
Biskup Romaniuk ten werset oddał Tak:
Pro 16:4-5 br "Pan wszystkiemu nadał cel właściwy, bezbożny zaś oczekuje na dzień swojej zagłady. (5) Każdy wynoszący się jest odrazą dla Pana, z pewnością spotka go za to zasłużona kara."
Twierdzisz, że i bezbożnego stworzył Bóg?
A może człowiek sam postanowił żyć "bez Boga", bez kierowania się Jego prawami w życiu?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

booris pisze:
Henryk pisze:
wuka pisze:Nie dziw się mojej wściekłości, ale mnie religia poraniła i bardzo wiele złego zrobiła.
Za wojny i wszelkie zło, ludzie też oskarżają Boga.
Wina wszystkich wokół, tylko nie nasza...
Kto zasadzil Drzewo poznania dobra i zla?Kto stworzyl szatana?Przeciez nie czlowiek.Jezeli Bog stworzyl wszystko,to stworzyl takze i zlo.To nie jest kwestia oskarzen,a fakt stworzenia swiata ze wszystkim co na nim zyje takim,jaki jest.
"(1) A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył."
Alez Bóg nie stworzył szatana. Przecież szatan na samym początku swojego imienia był dobrym i pięknym Aniołem Boga. Ten anioł sprzeciwił się Bogu i czyni wszystko, by zniszczyć dzieło Boze. Ziemia, człowiek jest jego celem zniszczenia. Bóg zasadził drzewo dobra. Szatan zasądził drzewo zła. Drzewo dobra i zła nie tym samym drzewem. Bóg jest tylko Światłością - Miłością i żadnej ciemności w Nim nie ma. Duchową ciemnością - złem jest szatan. Duchowa ciemność zawładnęła ziemią i dlatego ludzie czynią sobie wzajemnie wiele zła. Kto się przebije przez tą ciemność idzie ku Światłu. Jezus jest Światłem, które zaświeciło w ciemności. Dał nam prawdę - Światło , które oświeca naszą drogę.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

kansyheniek pisze:Chciałeś chyba napisać duchem świętym bo przecież Duch Święty w PNŚ nie istnieje z tego co wiem.
Piszę z dużych liter, przez szacunek dla Ducha Świętego !!
Chodzi mi o tego Ducha, który w Przekładzie Nowego Świata jest nazywany czynną siłą Bożą.
https://www.jw.org/pl/biblioteka/biblia ... rodzaju/1/
:rybka2: :rybka2:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

A tu jest miejsce, w którym miałem zdarzenie odmieniające moje życie, w niedzielę wieczorem.
https://www.google.pl/maps/dir/Gieb%C5% ... 612687!3e0
Droga z Kocikowej do Giebła, bliżej miejsowości Morusy.
:biblia:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Nie potrzebnie obdarzasz ducha świętego szacunkiem.
Tenże duch w zasadzie nie istnieje to coś na kształt podmuchu wiatru wywołanego pstryknięciem Bożego palca.
Nie jestem tylko pewny czy słowo "Bożego " ma być z dużej czy z małej litery.

Bardzo bym Cię prosił, daruj sobie te rybki wyglądają idiotyczne w tych Twoich postach, zresztą nie tylko one.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Henryk
Posty: 11708
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

kansyheniek pisze:Nie potrzebnie obdarzasz ducha świętego szacunkiem.
Tenże duch w zasadzie nie istnieje to coś na kształt podmuchu wiatru wywołanego pstryknięciem Bożego palca.
Oj, nie dawał bym takich rad... :-(
Łk 12:10 psz "Jeśli ktoś będzie ubliżał Synowi Człowieczemu, będzie mógł otrzymać przebaczenie. Jeżeli jednak ubliży Duchowi Świętemu, Bóg mu nigdy nie przebaczy."

Czy Bóg może udzielić człowiekowi swego ducha świętego?
Czy Jezus może udzielić człowiekowi tego samego ducha?
J 3:34 br "Ten bowiem, kogo Bóg posłał, przekazuje słowa Boże, a [Bóg] ze swych niewyczerpanych bogactw udziela mu swego Ducha."

A czy duch Boży może udzielić człowiekowi Jezusa lub Ojca?
Ostatnio zmieniony 03 cze 2020, 9:21 przez Henryk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Ta rada dotyczy ducha świętego a nie Ducha Świętego.
Nie zbluźniłem bo coś takiego jak duch święty nie istnieje wg moich przekonań.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

kansyheniek pisze:Nie potrzebnie obdarzasz ducha świętego szacunkiem.
Tenże duch w zasadzie nie istnieje to coś na kształt podmuchu wiatru wywołanego pstryknięciem Bożego palca.
Nie jestem tylko pewny czy słowo "Bożego " ma być z dużej czy z małej litery.

Bardzo bym Cię prosił, daruj sobie te rybki wyglądają idiotyczne w tych Twoich postach, zresztą nie tylko one.
Duch Święty, to Duch Boży, którego nam Bóg udziela.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”