Raport podkomisji smoleńskiej

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Raport podkomisji smoleńskiej

Post autor: RM »

Wysłuchałem bardzo uważnie.
Rzetelny, uporządkowany, logiczny przekaz, oparty na naukowej analizie i dowodach. Oczywiście miażdżący dla oficjalnego raportu, nazywanego raportem Millera oraz bajdurzeń strony rosyjskiej.
Jestem zszokowany bezmyślną impertynencją Rosjan, że porwali się na taki krok i do zbrodni katyńskiej dołożyli nowy wątek, który przez następne dziesiątki lat, będzie im jak hemoroidy w zaawansowanym stadium. W ten sposób udowadniają, że od czasów Dzierżyńskiego i Berii, tak naprawdę nic się nie zmieniło.
W związku z powyższym, jest pod wrażeniem - jakże skutecznego - lobbingu strony polskiej, przeciwko Nord Stream 2. Mam nadzieję, że raport Macierewicza dotrze do świadomości społeczności międzynarodowej i Rosjanie doświadczą takiego rodzaju deprecjacji, że w końcu zaczną myśleć jak ludzie.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Raport podkomisji smoleńskiej

Post autor: wuka »

I co z tego raportu wynika?
Jakie dowody przedstawiono? Rozumiem, że tzw.twarde dowody materialne, a nie dowody na chory umysł pana M.
Jeszcze chciałabym wiedzieć co Rosjanom (bo rozumiem, że to oni zestrzelili czy coś tam spowodowali celowo) dało, że była ta katastrofa. Przecież nie dało to nic. Przynajmniej w moim odczuciu. A wręcz odwrotnie, bo wrogie Rosji siły teraz rządzą.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Raport podkomisji smoleńskiej

Post autor: RN »

wuka pisze:
02 sie 2020, 12:06
I co z tego raportu wynika?
Jakie dowody przedstawiono? Rozumiem, że tzw.twarde dowody materialne, a nie dowody na chory umysł pana M.
Jeszcze chciałabym wiedzieć co Rosjanom (bo rozumiem, że to oni zestrzelili czy coś tam spowodowali celowo) dało, że była ta katastrofa. Przecież nie dało to nic. Przynajmniej w moim odczuciu. A wręcz odwrotnie, bo wrogie Rosji siły teraz rządzą.
Ja słyszałem, że właśnie raport nie został przedstawiony, tylko jakiś film.
Lech Kaczyński ma być podobno na jakimś kolekcjonerskim banknocie, bo jego zasługi są przeogromne. :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Raport podkomisji smoleńskiej

Post autor: wuka »

RN pisze:
02 sie 2020, 12:27
wuka pisze:
02 sie 2020, 12:06
I co z tego raportu wynika?
Jakie dowody przedstawiono? Rozumiem, że tzw.twarde dowody materialne, a nie dowody na chory umysł pana M.
Jeszcze chciałabym wiedzieć co Rosjanom (bo rozumiem, że to oni zestrzelili czy coś tam spowodowali celowo) dało, że była ta katastrofa. Przecież nie dało to nic. Przynajmniej w moim odczuciu. A wręcz odwrotnie, bo wrogie Rosji siły teraz rządzą.

Ja słyszałem, że właśnie raport nie został przedstawiony, tylko jakiś film.
Lech Kaczyński ma być podobno na jakimś kolekcjonerskim banknocie, bo jego zasługi są przeogromne. :-)
Są przeogromne: w podzieleniu społeczeństwa polskiego.
Ten medal to chyba z brukwi (mam nadzieję).

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Raport podkomisji smoleńskiej

Post autor: RN »

wuka pisze:
02 sie 2020, 12:31

Ten medal to chyba z brukwi (mam nadzieję).
Podobizna Kaczyńskiego ma być na banknocie :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Raport podkomisji smoleńskiej

Post autor: RM »

Wuka,
nie potrafię wyobrazić sobie sytuacji, iż informacje o znalezieniu śladów materiałów wybuchowych na szczątkach tupolewa, Macierewicz wyśnił. Skoro podaje publicznie informacje o znalezieniu śladów materiałów wybuchowych, to z pewnością jest to prawda. Nikt nie jest tak głupi, aby podawać do publicznej wiadomości fałszywe informacje o takiej randze znaczenia, znaczenia rozumianego w sensie międzynarodowym.
Jeśli celowe zniszczenie samolotu było przyczyną katastrofy, to ładunki wybuchowe mogły zostać zainstalowane jedynie w Samarze, a to znaczy, że Rosjanie są po uszy utopieni w g....
Co Rosjanie zyskali na śmierci prezydenta L. Kaczyńskiego?
To przedszkolne pytanie. W czasach, kiedy Polską rządziło PO i Tusk, czyli formacja i jej lider, którzy lizali d... sąsiadom z zachodu i dalszego wschodu, Prezydentem Polski został człowiek ze środowisk patriotycznych. L. Kaczyński prowadził własną politykę zagraniczną, niezależną od ówczesnego Rządu. Przypominam, że ma na swoim koncie taki wyczyn, iż w czasie kiedy Rosja dążyła do spacyfikowania Gruzji, a Gruzja była bez szans na skuteczną obronę, L. Kaczyński poleciał (w centrum wojny) do Tbilisi i urządził międzynarodową pokazówkę, po której Rosjanie podwinęli ogony i zawrócili do domu. Tak, L. Kaczyński powstrzymał Rosjan w Gruzji, zwracając uwagę świata na barbarzyńską politykę zagraniczną tego mocarstwa. Dlaczego więc Rosjanie nienawidzili L. Kaczyńskiego?, chyba jest to jasne.
Wizyta w Smoleńsku, kiedy w samolocie znalazła się cała elita frakcji narodowej (patriotycznej), była doskonałą okazją do wyeliminowania w Polsce sił politycznych, destabilizujących polityczne plany Kremla (także Niemiec) i przywrócenia monopolu władzy PO, które - jak już wspomniałem - było wasalsko podporządkowane polityce Niemiec i Rosji. Przypominam, że wtedy zapadały decyzje w sprawie Nord Stream 1 korzystne dla Rosji, przy biernej polityce zagranicznej Polski. Ale właśnie wtedy na arenę wkroczył A. Macierewicz (Boże błogosław Antoniego) i mamy po 10 latach efekt. PO nie istnieje, zaś Rząd i Prezydent RP są z tej samej opcji politycznej. Polska polityka zagraniczna jest skuteczna i realizuje interesy Polski, tu m. in. skutecznie zablokowana budowa Nord Stream 2 na ostatniej prostej. Mógłbym tu jeszcze coś napisać, ale to, co napisałem wystarczy. Teraz jest czas, aby skutecznie poinformować opinię międzynarodową o wysadzeniu przez terrorystów samolotu z polską elitą z opcji narodowej i zapewnić tym samym Rosjanom kliniczną biegunkę na najbliższe dziesięciolecia. :-D

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Raport podkomisji smoleńskiej

Post autor: wuka »

No to po kolei, drogi RM-ie.
„nie potrafię wyobrazić sobie sytuacji, iż informacje o znalezieniu śladów materiałów wybuchowych na szczątkach tupolewa, Macierewicz wyśnił.”

Ja też nie, ale przypomnij sobie od kiedy ten nieszczęśnik mówi o tym wybuchu…kwadrans? Dwadzieścia minut po wypadku? Coś koło tego. Kto te ślady znalazł i potwierdził? Czy nie wyłącznie ci z „kółka różańcowego” pana M?
W ogóle to gdzie ty oglądałeś?czytałeś? tego newsa. Przeszukałam główne portale, nawet niezależną i słowa nie ma o jakichś takich rewelacjach. A dziś powinno hyczeć w mediach – wszak rządowych, prawda? O wielkim sukciesie tej komisji, która pochłonęła morze kasy i dała niezłe dochody paru osobom przez wiele lat. Opinia międzynarodowa powinna huczeć, a Putin pod tronem w gacie robić. A tu śladu nie ma w mediach…
„Nikt nie jest tak głupi, aby podawać do publicznej wiadomości fałszywe informacje o takiej randze znaczenia, znaczenia rozumianego w sensie międzynarodowym.”

Skąd to masz, bo chyba jednak ktoś jest tak głupi, jak byłeś łaskaw zauważyć. Wygooglowałam i pokazała się ostatnia informacja o raporcie z 7 kwietnia.
„Jeśli celowe zniszczenie samolotu było przyczyną katastrofy, to ładunki wybuchowe mogły zostać zainstalowane jedynie w Samarze, a to znaczy, że Rosjanie są po uszy utopieni w g....”
No i wcale niekoniecznie. Przecież samolot ruszał z W-wy, u nas był cały czas od remontu. To nikt niczego nie sprawdził pod kątem bezpieczeństwa? Wow. Gratuluję. Chyba zbyt pewnie ta cała elita się czuła , że taka kochana w takim świętym kraju…czy jak?
Najłatwiej teraz wołać: to nie my, to oni.
„Co Rosjanie zyskali na śmierci prezydenta L. Kaczyńskiego?
To przedszkolne pytanie. „
Może i przedszkolne, ale nawet przedszkolak nie uwierzy, że takie mocarstwo, jak Rosja podkuliło ogon w sprawie Gruzji, bo z wizytą przyjechał wielki szef takiego mocarstwa, jak Polska.
Ponadto – Rosja miała i ma nadal o wiele lepsze „chody” na Zachodzie niż PL miał, ma i kiedykolwiek będzie miała. A Nord czy nie Nord …i tak swoje zrobili.
„ Prezydentem Polski został człowiek ze środowisk patriotycznych. L. Kaczyński prowadził własną politykę zagraniczną, niezależną od ówczesnego Rządu. „
…tia i juź wiem, że jestem i pół populacji tego kraju - gorszego sortu, niepatriotką, lewakiem itd. A skutki tej jego polityki mamy do dziś. OPŁAKANE.
„Wizyta w Smoleńsku, kiedy w samolocie znalazła się cała elita frakcji narodowej (patriotycznej),”
…była bezmyślnością, głupotą niewyobrażalną, butą i pychą. Tylko w PL wybierają się elity władzy na wycieczki nie zabezpieczając narodowi bezpieczeństwa. To wstyd na cały świat.
Jakim ignorantem trzeba być, aby wszystkich zaangażować w lot i to jednym samolotem.
„Ale właśnie wtedy na arenę wkroczył A. Macierewicz (Boże błogosław Antoniego) i mamy po 10 latach efekt.”
Na tym zakończę, bo muszę tabletkę na ciśnienie łyknąć.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Raport podkomisji smoleńskiej

Post autor: Anna01 »

Macierewicz żyje w innej rzeczywistości :mrgreen:
Wskrzesił Piłsudskiego i Dmowskiego , przypisując im zasługi już po ich śmierci, to i zamach, którego nie było udowodni :-D

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... =emb_title
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Raport podkomisji smoleńskiej

Post autor: RM »

Wuka,
narracja medialna o wybuchach poprzedzających katastrofę, to były pierwsze wiadomości dot. katastrofy. Po prostu tak mówili świadkowie tego zdarzenia. Potem narracja się zmieniła i na pierwszy plan została postawiona beztroska pilotów połączona z improwizacją, które zestawiono z ruską brzoza. Skąd wiemy o braku przestrzegania procedur przez pilotów, no ... od Rosjan, bo czarnych skrzynek Polacy nie dostali do dzisiaj (takie mam informacje :-/ ), a jedynie kopie zapisów. Chodzi o kopie zapisów dostarczone przez Rosjan :mrgreen: , które są wiarygodne jak Gazeta Wyborcza.
Kiedy rozważamy taki temat, jak ten, to należy wyłączyć bezsensowne emocje i skupić umysł na faktach. To czy jesteś gorszego sortu, czy też nie, to jest tylko Twój wybór i masz do niego (wyboru) obywatelskie prawo. Natomiast jest faktem, że po wizycie prez. L. Kaczyńskiego w Gruzji, Rosjanie z podwiniętymi ogonami wrócili do domu.
Istota raportu jest w informacji o znalezieniu śladów materiałów wybuchowych na szczątkach samolotu. Jeśli na to są dowody - a jak już pisałem, uważam, że są - to Rosjanie są umoczeni na bardzo, bardzo długi czas. To, że samolot stacjonował i wylatywał z Warszawy, nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ ładunki wybuchowe nie były umieszczone w przestrzeni pasażerskiej, czy serwisowej, ale w przestrzeni technicznej, do której wgląd jest możliwy jedynie w ASO, czyli w Samarze.
Zawsze mnie zastanawiał upór Rosjan w przetrzymywaniu wraku. Po co im ta kupa złomu, która dodatkowo generuje nieustanny konflikt z sąsiadem? No chyba, że jest tak, iż trzeba coś ukrywać aż do końca.

Anno,
nawet jeśli zostanie udowodnione, że A. Macierewicz jest imbecylem i mitomanem, to niczego to zmieni w kwestii raportu. Jeśli zostaną przedstawione dowody na istnienie śladów materiałów wybuchowych na wraku samolotu, będzie to oznaczało, że Rosjanie to terroryści, o tyle bardziej niebezpieczni, ponieważ dysponują arsenałem nuklearnym.

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Raport podkomisji smoleńskiej

Post autor: BoaDusiciel »

Po pierwsze - nie jest prawdą, że Rosjanie nie oddali rejestratorów lotu, zwanych czarnymi skrzynkami.
Oczywiście że oddali. A jak oddali, to polskie psychole stwierdziły, że rejestratory są podmienione, co w zasadzie kończy dyskusję.
Po drugie - kwestia ewentualnych śladów materiałów wybuchowych była wielokrotnie wyjaśniana.
Ślady takie mogą pochodzić z amunicji, która była na pokładzie samolotu, albo nawet z ziemi, jako pozostałości po wojnie.
Po trzecie - nie jest prawdą, że Rosjanie wystraszyli się Kaczyńskiego. Wystraszyli się amerykańskiego okrętu, który wpłynął na Morze Czarne i zmierzał w kierunku Batumi. O tym wiedzą wszyscy Gruzini, byłem tam parę lat temu i wiem co mówią.
Po czwarte - nie jest prawdą, że do tzw. przestrzeni technicznej dostęp był tylko w Samarze.
Po piąte - dlaczego nie chcą oddać wraku ? No przecież powiedzieli dlaczego. Bo prowadzą dochodzenie i wrak jest im potrzebny. Udowodnij im, że nie prowadzą. :mrgreen:
Podsumowując - najłagodniej jak mogę - pi.erd..isz pan od rzeczy, panie RM :mrgreen:
No ale - w ramach konstruktywnej dyskusji - może pan napisze czego mieliby bać się Rosjanie ze strony Kaczyńskiego ? :lol:
Btw - czy Gruzini lubią Polaków ? Tak, lubią i wielokrotnie to odczułem.
Co nie zmienia faktu, że para moich znajomych, wędrująca po Kaukazie, została doszczętnie okradziona, mimo że mówili, że są z PL.
Podjechało 2 facetów na koniach, ze strzelbami i poprosili o oddanie wszystkiego. No to oddali.
I jeszcze jedno - w ramach konstruktywnej dyskusji - co powinna zrobić Polska, jeśli oficjalnie zostanie uznane, że to Rosjanie stoją za zamachem ? :xhehe:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Raport podkomisji smoleńskiej

Post autor: wuka »

No ale - w ramach konstruktywnej dyskusji - może pan napisze czego mieliby bać się Rosjanie ze strony Kaczyńskiego ?
Stawiam 10 do 1, że wielkiego wzrostu :-P :mrgreen:

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Raport podkomisji smoleńskiej

Post autor: BoaDusiciel »

W symulacjach wojennych wychodzi aktualnie, że polskie lotnictwo wytrzyma konfrontację z lotnictwem rosyjskim przez 4 - 6 godzin.
Jak będą chcieli, to na linię Wisły dotrą w 3-4 dni.
Wojska NATO mają 7 dni na rozpoczęcie działań.
W związku z tym mam pytanie: jeśli po 3 dniach Rosjanie staną na linii Wisły i oświadczą, że dalej nie idą, to NATO ruszy czy nie ? :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Raport podkomisji smoleńskiej

Post autor: wuka »

A ja ci powiem Boa na to, że NATO zatrzyma się w pół drogi, ewentualnie prowokacyjnie (jak to ma w zwyczaju) będzie bronić pokoju i wdrażać demokrację, usakrację itp. :crazy: ;-)

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Raport podkomisji smoleńskiej

Post autor: BoaDusiciel »

O jakości tej komisji świadczy jej oficjalna strona:
http://podkomisjasmolensk.mon.gov.pl/pl/index.html
Najnowsza aktualność ma prawie 2 lata i dotyczy tego, że to nie komisja wymyśliła bzdurę o podmianie rejestratorów lotu :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Raport podkomisji smoleńskiej

Post autor: RM »

Boa pisze:Podsumowując - najłagodniej jak mogę - pi.erd..isz pan od rzeczy, panie RM

To mnie zastanowiło, bo w kwestii p.....lenia jesteś ekspertem, a ja uważam Ciebie nawet za zawodowca, towarzyszu. Niemniej poczekam na opinie innych użytkowników, bo istnieje spore prawdopodobieństwo, że napisałeś to z perspektywy zawężonej do własnego ego.
W kwestii "po drugie", chodzi o ślady zdetonowanych materiałów wybuchowych. To jest coś innego, niż pociski pistoletowe i brudna ziemia.
Odnośnie "po czwarte". Samoloty z zasady są pinie strzeżone. A tu chodzi o samolot prezydencki. Zapewne nie dowiemy się, kto i jak podłożył ładunki, ale należy się domyślać zgodnie z zastanymi okolicznościami.
"Po trzecie" - czy ten niszczyciel płynął na rosyjskie czołgi, z zamiarem zacumowania w Osetii?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”