Starość

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Starość

Post autor: BoaDusiciel »

Bobo pisze:
01 paź 2020, 13:41
Boa... pisze:A Kol. Bobo niech uprzejmie zauważy, że zdanie "będziesz żył 120 lat" nie znaczy to samo, co "będziesz żył jeszcze 120 lat".
PNŚ zawiera słowo: jeszcze.

Dlatego będzie żył jeszcze 120 lat (Rodz 6:3).

Inne przekłady polskie używają słowa TYLKO, NAJWYŻEJ.
Dlatego tak chwalę PNŚ :mrgreen:
Przekłady mówiące "tylko" czy "najwyżej" są nielogiczne.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Starość

Post autor: BoaDusiciel »

nike pisze:
01 paź 2020, 13:14
BoaDusiciel pisze:
01 paź 2020, 13:01
Maks. 120 lat, bo człowiek jest istotą cielesną, a istota cielesna - wg Boga - może żyć maks. 120 lat.
Naprawdę nie moja wina, że Adam, Noe i inni żyli dłużej.
A gdzie jest tak napisane podaj tekst.
Dlaczego więc przed potopem ludzie żyli nawet 960 lat [Matuzalem} to nie są sprzeczności jak piszesz, tylko ograniczenia przez grzech.
Wszystko już podałem.
Podać jeszcze raz, ale wolniej ? :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Starość

Post autor: nike »

Bobo możesz wyjaśnić to "JESZCZE" dlaczego tak jest?

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Starość

Post autor: BoaDusiciel »

Dlatego że wtedy sprawa ma sens, a bez "jeszcze" jest bez sensu, bo - wg Biblii - istnieli ludzie, którzy żyli ponad 120 lat.
Jeśli nie będzie wyrazu "jeszcze", to tacy ludzie nie powinni istnieć.
Dlatego uważam, że PNŚ najlepiej oddaje logikę tej bajki :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Starość

Post autor: Bobo »

nike pisze:
01 paź 2020, 15:16
Bobo możesz wyjaśnić to "JESZCZE" dlaczego tak jest?
Słowo Jeszcze w kontekście czasu wskazuje na odcinek od chwili, kiedy padła ta wypowiedź do jakiegoś spodziewanego wydarzenia.
Podobnie jak się mówi:
Jeszcze tydzień i wakacje.
Mam jeszcze rok do matury.
Z drugiej strony, wskazuje to na jakiś krótszy odcinek czasu niż mamy już za sobą.

Ludzie przed potopem żyli grube setki lat. Pozostawienie zbuntowanej ludzkości tylko 120 lat to stosunkowo krótki okres. Dlatego 'jeszcze'.
A co masz do tego słowa jakieś awersje? ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Starość

Post autor: wuka »

Ludzie przed potopem żyli grube setki lat. Pozostawienie zbuntowanej ludzkości tylko 120 lat to stosunkowo krótki okres. Dlatego 'jeszcze'.
To niesprawiedliwe. Jacyś mieszkańcy Półwyspu Arabskiego i okolic (wszak tam wszystko się działo, o czym Biblia mówi) narozrabiali (pytanie w dodatku, czy faktycznie wszyscy?), a dobry bóg po kres czasu ukarał swoje stworzenia :roll: :-? Dziwne, czy prawdziwe? A może na ziemi, jako planecie nastąpiły takie zmiany geofizyczne, że populacja bardzo skróciła swój czas życia :mysli:
A może ci, którzy żyli po te 900 lat i więcej to byli po prostu przybysze i dla nich te nasze 900 lat wcale nie było tak długo? A może po potopie wzięli tyłki w trok i odlecieli? :mysli: :xhehe:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Starość

Post autor: Bobo »

amiko, jeszcze raz coś zaczniesz pisać o gadzich istotach, to cię wywalę z forum.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Starość

Post autor: Bobo »

wuka pisze:To niesprawiedliwe
Mylisz się. Dzisiaj możesz swobodnie wyjść na ulicę. Wyobraź sobie, dzisiaj latają po ulicach mutanty.
Zresztą, po jakich ulicach? Nie byłoby chyba ulic. A jednak Bóg chciał, aby Jezus urodził się w miarę normalnych warunkach.
Miał dopuścić do tego, że byłoby to niemożliwe?
Z drugiej strony... ci co umarli przed potopem, też nie można wykluczyć, że Bóg ich nie wskrzesi. Z tego, co podaje Biblia to przed potopem z prawych ludzi to był Abel, Enoch, potem Noe i jego synowie z żonami.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Starość

Post autor: Bobo »

wuka, temat starość a nie gadzie istoty.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Starość

Post autor: wuka »

Bobo, dlaczego usunąłeś mój post?
Co w nim było nie halo?
cyt.:"ci co umarli przed potopem, też nie można wykluczyć, że Bóg ich nie wskrzesi. Z tego, co podaje Biblia to przed potopem z prawych ludzi to był Abel, Enoch, potem Noe i jego synowie z żonami"
A wiesz co? Mam to gdzieś.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Starość

Post autor: Bobo »

wuka pisze:A wiesz co? Mam to gdzieś.
A wiesz, że ja też mam gdzieś to, że ty masz to gdzieś?
Dziwię się, że w ogóle angażujesz się w tak biblijny temat.
Z amiko jeszcze na starym forum było ustalone, GDZIE ma pisać o gadzich istotach.
Dlatego wywalam bez zmrużenia oka takie brednie.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Starość

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
01 paź 2020, 17:18
wuka, temat starość a nie gadzie istoty.
Przecież ja tylko w tym wywalonym poście napisałam, że o tym jest w Biblii, czy ci się to podoba czy nie. I za to chcesz wyrzucać amiko z forum? Czyli o tematach niewygodnych, a zawartych w PS też cicho sza? OK. Na szczęście są źródła i są miejsca, gdzie normalnie da się rozmawiać, a nie przez poglądy poszczególnych ludzi zdeprawowanych przez denominacje.
Normalnie nie chce się rozmawiać. Jak z dziećmi :roll:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Starość

Post autor: Bobo »

Jak zwykle wuka nie pojmujesz. Znasz teorię w ogóle o gadzich istotach?
Przecież to nie ma nic wspólnego z Biblią.
Natomiast Amilo otrzymał zalecenie, aby sobie pisał o tym w dziale teorię spiskowe. Nie trzyma się zalecenia. Idzie jesień i pewne umysły źle znoszą tę porę roku. Poczekaj z miesiąc a zobaczysz jak oszołomy zaczną wyłazić...
Chcesz, żeby znowu zrobili z forum papkę?
Ochłoń.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Starość

Post autor: Krystian »

Marius Bienius pisze:
01 paź 2020, 8:40
Pomijając już wątpliwą, w tym temacie, wartość dowodową tego tekstu, to nie ma tam nic o nieśmiertelności.
Jest o tym, że jakieś bóstwo twierdzi, że nie może pozostawać duch jego w człowieku na zawsze.
To napisz nam - kto stworzył człowieka?
Jeżeli kosmici
To napisz nam - kto stworzył kosmitów?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Starość

Post autor: Marius Bienius »

Krystian pisze:
02 paź 2020, 22:43
Marius Bienius pisze:
01 paź 2020, 8:40
Pomijając już wątpliwą, w tym temacie, wartość dowodową tego tekstu, to nie ma tam nic o nieśmiertelności.
Jest o tym, że jakieś bóstwo twierdzi, że nie może pozostawać duch jego w człowieku na zawsze.
To napisz nam - kto stworzył człowieka?
Jeżeli kosmici
To napisz nam - kto stworzył kosmitów?
Nie wiem co to ma wspólnego z tematem, ale niech będzie :-)
Stworzenie człowieka nie jest tu dobrym stwierdzeniem. Człowiek, jak i każde inne życie na ziemi, jest efektem bardzo długiego procesu,
który ogólnie zwiemy ewolucją.
Nie mamy oczywiście jeszcze takiej wiedzy i być może nigdy jej nie będziemy mieli, żeby stwierdzić, jak to się zaczęło,
ale na pewno brak tej wiedzy nie jest powodem, żeby wciskać w to miejsce jakieś bóstwo, bo na to, że to ono wszystko stworzyło również nie ma żadnych dowodów.
Idąc dalej Twoim tokiem pytań…
Jeżeli w tej przyczynowości będziemy się cały czas cofać, to należałoby zadać pytanie: kto stworzył Boga?
Jaki masz dowód na to, że była jakakolwiek pierwsza przyczyna?
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”