Starość

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Starość

Post autor: Krystian »

Marius Bienius pisze:
03 paź 2020, 12:21
Krystian pisze:
03 paź 2020, 12:19
a kto według Ciebie Marius stworzył człowieka?
Sprecyzuj stworzył człowieka.
Jak powstał człowiek na ziemi, bo wiara w ewolucję, też jest wiarą.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Starość

Post autor: Marius Bienius »

Krystian pisze:
03 paź 2020, 12:31
Jak powstał człowiek na ziemi, bo wiara w ewolucję, też jest wiarą.
Wiara w ewolucję? :-)
Ewolucja nie opiera się na wierze.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: Starość

Post autor: amiko »

Marius Bienius pisze:
29 wrz 2020, 15:10
Żyjemy coraz dłużej. Z racji tego borykamy się z coraz to większymi problemami związanymi z niedomaganiem organizmów.
Czy to był plan boży, że:
– ludziom wypadają zęby,
– psuje im się wzrok,
– zwieracze przestają działać i defekują pod siebie,
– pieprzy się w głowach i dotyka starszych ludzi demencja,
– wypadają włosy na męskich głowach,
- kobiety doświadczają menopauzy,
– kości są coraz bardziej łamliwe,
– kręgosłupy są coraz mniej stabilne,

… itd.

Dopatrywanie się w tym jakiegoś inteligentnego projektu jest, delikatnie rzecz ujmując, dość osobliwe.
To jak to jest? To plan boży, czy nie?
Nie odpowiedziałem na bardzo ważne pytanie, które mnie nurtuje.: "To jak to jest?" nie wnikając, kto stworzył człowieka ziemskiego, a kto człowieka niebiańskiego. Ludzie żyli w Raju i wszystko było bardzo dobrze. Pojawia się wąż, który symbolizuje plemię żmijowe, które wszystko zmieniło i obecnie tak jest jak napisałeś. I to nie jest fantastyka, bo to był plan boży, ale nie Boga z dużej litery, ale boga z małej litery.

Ludzie wierzący powinni też zauważyć, że obecnie jest tak jak napisałeś, więc coś tu nie pasuje do planu Prawdziwego Boga.
Z powodu zaistniałej sytuacji w Raju, ludziom się przypisuje grzech pierworodny i to jest niezła fantastyka.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Starość

Post autor: Marius Bienius »

amiko pisze:
03 paź 2020, 16:31
Nie odpowiedziałem na bardzo ważne pytanie, które mnie nurtuje.: "To jak to jest?" nie wnikając, kto stworzył człowieka ziemskiego, a kto człowieka niebiańskiego. Ludzie żyli w Raju i wszystko było bardzo dobrze. Pojawia się wąż, który symbolizuje plemię żmijowe, które wszystko zmieniło i obecnie tak jest jak napisałeś. I to nie jest fantastyka, bo to był plan boży, ale nie Boga z dużej litery, ale boga z małej litery.

Ludzie wierzący powinni też zauważyć, że obecnie jest tak jak napisałeś, więc coś tu nie pasuje do planu Prawdziwego Boga.
Z powodu zaistniałej sytuacji w Raju, ludziom się przypisuje grzech pierworodny i to jest niezła fantastyka.
To ma sens

Obrazek
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Starość

Post autor: Krystian »

Marius Bienius pisze:
03 paź 2020, 12:37
Krystian pisze:
03 paź 2020, 12:31
Jak powstał człowiek na ziemi, bo wiara w ewolucję, też jest wiarą.
Wiara w ewolucję? :-)
Ewolucja nie opiera się na wierze.
a na czym :?:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Starość

Post autor: Krystian »

Tutaj masz odpowiedzi, osób myślących jak Ty

https://www.youtube.com/watch?v=KNBjD1e-cIg
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Starość

Post autor: Marius Bienius »

Pominę już to, że taki film jest wybiórczo zmontowany… dziwnym trafem pokazuje tylko wypowiedzi ludzi, którzy nie potrafią podać żadnej sensownej odpowiedzi. Świadczy to tylko o tym, że akurat Ci ludzie tego nie potrafią. To trochę tak, jak taka nasza durna uliczna sonda pt. Matura to bzdura.
Nie wiem po co to tu wkleiłeś. Że niby to ma pokazywać, że ewolucja opiera się na wierze w to, co wciskają nam naukowcy?
Proszę Cię :-)

Ziomek zadaje pytanie:
„Czy możesz mi dać jakiś przykład ewolucji Darwina, nie adaptację czy podział na gatunki, ale zmianę rodzaju?”
Co za debilne pytanie. Ewolucja to nie jest transformacja z jednego rodzaju (cokolwiek miałoby to znaczyć) w drugi, zachodząca w obserwowalny sposób w czasie życia jednego czy dwóch pokoleń. Prowadzący na podstawie błędnego założenia i własnej ignorancji zbudował sobie podstawę do tego, żeby podważać teorię ewolucji. Żenada.

Potem zadaje pytanie o tworzenie róży z niczego i próbuje wcisnąć w teorię ewolucji zagadnienie powstania życia.
Już pisałem to wuce — teoria ewolucji nie tłumaczy powstania życia z niczego.

Nie chce mi się tego dalej oglądać, bo ten materiał, delikatnie mówiąc, jest głupi.

Czy według Ciebie, całe życie, które jest na Ziemi nie podlega żadnym zmianom, mutacjom, presjom środowiskowym, itd?
Bóg stworzył wszystkie gatunki i tak sobie one trwają bez zmian od nie wiadomo kiedy?
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: Starość

Post autor: amiko »

Ewolucja istniała i istnieje.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2020, 15:55 przez amiko, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Starość

Post autor: Marius Bienius »

W tym temacie nie zajmujemy się fantastyką podwórkową.

Edit: No tak… amiko usunął cały swój post z zakresu fantastyki i teraz nie wiadomo o co chodzi.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2020, 17:09 przez Marius Bienius, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Starość

Post autor: wuka »

Marius Bienius pisze:
04 paź 2020, 15:52
W tym temacie nie zajmujemy się fantastyką podwórkową.
Masz chyba ze sobą problem. Co ktoś się odezwie to ty podsumowujesz każdą wypowiedź, że tym się nie zajmujesz, że nie ten temat i okraszasz swoje wypowiedzi lekceważącym tone.
To się starzej sam i po swojemu.

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Starość

Post autor: Marius Bienius »

To forum ma bardzo poważny problem. Śmietnik.
W każdym temacie można pisać o byle teoriach spiskowych, fantazmatach i urojeniach.
Jakikolwiek temat nie zostanie poruszony, to zawsze znajdzie się ktoś, kto wpieprzy się z jakimś bełkotem.
Nie, ja nie mam ze sobą żadnego problemu. Jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem :-)
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Starość

Post autor: Bobo »

Coś w tym jest, co napisał Marius.
Ludzie są zakochani w swoich poglądach i wierzeniach. Uważają je za rewelacyjne na tyle, że muszą je wklejać gdzie popadnie.
Amilo już chyba wie o czym i gdzie ma pisać.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: Starość

Post autor: amiko »

Piszę zgodnie z regulaminem forum

REGULAMIN FORUM

1. Forum jest stroną prywatną i nie jest oficjalnym głosem żadnego Kościoła (wyznania).
2. Udział w rozmowach może brać każdy bez względu na wyznanie bądź brak wyznania.
6. W dyskusji nie wolno nikogo pomawiać, obrażać, obrzucać obelżywymi epitetami i poniżać godności osobistej.
7. Rasizm, antysemityzm i inne dyskryminacje nie będą tutaj tolerowane.
8. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary.

To pod moim adresem były skierowane uwagi sprzeczne z pkt. 2,6 i 8 w w odniesieniu do wyznawanych prawd wiary.

viewtopic.php?f=55&t=14417&start=30
autor: Marius Bienius » 3 paź 2020, o 10:41

Szanowną administrację proszę o wywalenie z tego tematu pseudonaukowych i głupich powyższych wpisów użytkownika amiko
Nie dość, że zaśmiecił sobie mózg banialukami, to jeszcze zaśmieca temat bzdurami na poziomie przedszkolnych fantasmagorii.

posting.php?mode=reply&f=55&t=14417#preview
autor: Marius Bienius » wczoraj, o 15:25

To forum ma bardzo poważny problem. Śmietnik.
W każdym temacie można pisać o byle teoriach spiskowych, fantazmatach i urojeniach.
Jakikolwiek temat nie zostanie poruszony, to zawsze znajdzie się ktoś, kto wpieprzy się z jakimś bełkotem

autor: Bobo » wczoraj, o 18:31

Coś w tym jest, co napisał Marius.
Ludzie są zakochani w swoich poglądach i wierzeniach. Uważają je za rewelacyjne na tyle, że muszą je wklejać gdzie popadnie.
Amilo już chyba wie o czym i gdzie ma pisać.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Starość

Post autor: Krystian »

Marius Bienius pisze:
04 paź 2020, 0:01
Pominę już to, że taki film jest wybiórczo zmontowany… dziwnym trafem pokazuje tylko wypowiedzi ludzi, którzy nie potrafią podać żadnej sensownej odpowiedzi. Świadczy to tylko o tym, że akurat Ci ludzie tego nie potrafią. To trochę tak, jak taka nasza durna uliczna sonda pt. Matura to bzdura.
Nie wiem po co to tu wkleiłeś. Że niby to ma pokazywać, że ewolucja opiera się na wierze w to, co wciskają nam naukowcy?
Proszę Cię :-)

Ziomek zadaje pytanie:
„Czy możesz mi dać jakiś przykład ewolucji Darwina, nie adaptację czy podział na gatunki, ale zmianę rodzaju?”
Co za debilne pytanie. Ewolucja to nie jest transformacja z jednego rodzaju (cokolwiek miałoby to znaczyć) w drugi, zachodząca w obserwowalny sposób w czasie życia jednego czy dwóch pokoleń. Prowadzący na podstawie błędnego założenia i własnej ignorancji zbudował sobie podstawę do tego, żeby podważać teorię ewolucji. Żenada.

Potem zadaje pytanie o tworzenie róży z niczego i próbuje wcisnąć w teorię ewolucji zagadnienie powstania życia.
Już pisałem to wuce — teoria ewolucji nie tłumaczy powstania życia z niczego.

Nie chce mi się tego dalej oglądać, bo ten materiał, delikatnie mówiąc, jest głupi.

Czy według Ciebie, całe życie, które jest na Ziemi nie podlega żadnym zmianom, mutacjom, presjom środowiskowym, itd?
Bóg stworzył wszystkie gatunki i tak sobie one trwają bez zmian od nie wiadomo kiedy?
Ty podaj jakąś sensowną odpowiedź.
1. Jak powstała nasza planeta?
2. Jak powstał na tej planecie człowiek?
3. Zmieniają się w ramach ewolucyjnej akceptacji, to każdy naukowiec potrafi udowodnić. Jednakże w ramach swojego gatunku.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Starość

Post autor: Marius Bienius »

Krystian pisze:
05 paź 2020, 21:13
Ty podaj jakąś sensowną odpowiedź.
1. Jak powstała nasza planeta?
2. Jak powstał na tej planecie człowiek?
3. Zmieniają się w ramach ewolucyjnej akceptacji, to każdy naukowiec potrafi udowodnić. Jednakże w ramach swojego gatunku.
Na pierwsze dwa pytania znajdziesz odpowiedzi w wikipedii.
Spróbuj pod hasłami: historia Ziemi i antropogeneza.
Co do pkt. 3. Wyjaśnij mi co to jest ewolucyjna akceptacja?
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”