Intencje

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Intencje

Post autor: Marius Bienius »

Co myślicie o intencjach?
W sensie na przykład takich akcji typu:
ktoś przejechał na rowerze 1000 km w intencji chorego ojca…
albo idzie zakonnik z krzyżem w intencji narodu polskiego.
https://www.niedziela.pl/artykul/55877/ ... odli-sie-o

To nie jest jakiś cyrk?
„Małpka stanie na jednej nodze, podskoczy dwa razy, zrobi salto” i Bóg sprawi, że spełni się życzenie z intencji?
Odnoszę wrażenie, że według ludzi podejmujących takie działania, ich Bóg, to jakiś niezdecydowany byt,
który czeka na jakieś niebywałe czyny ze strony swoich wiernych.
Jak dobrze fiknie i Panu Bogu się spodoba, to będą brawa i nagroda.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Intencje

Post autor: Henryk »

Marius Bienius pisze:
16 paź 2020, 6:24
To nie jest jakiś cyrk?
Nie. To tylko jeden z namacalnych dowodów zwiedzenia.
2Kor 4:3-4 BR A jeśli nawet Ewangelia nasza jest ukryta, to tylko dla tych, którzy idą na zatracenie,
(4) dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga.

Będę pił gorzką herbatę aby Marius Bienius doznał nawrócenia. :xhehe:

Niektórzy są na tyle przebiegli, że robią na tym niezłe pieniądze: "msze święte w intencji"...
Zapłacę księdzu, aby kury znosiły większe jaja. :crazy:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Intencje

Post autor: Marius Bienius »

Henryk pisze:
16 paź 2020, 8:40
Niektórzy są na tyle przebiegli, że robią na tym niezłe pieniądze: "msze święte w intencji"...
Zapłacę księdzu, aby kury znosiły większe jaja. :crazy:
Właśnie celowo nie podałem przykładu intencji mszalnych, żeby uniknąć tematu spieniężania modlitw :-)
Bardziej interesuje mnie samo zjawisko ubłagania bóstwa, którego wola — według niektórych — zależna jest od wykonanej kombinacji :-)

Henryk pisze:
16 paź 2020, 8:40
Będę pił gorzką herbatę aby Marius Bienius doznał nawrócenia. :xhehe:
Od dwudziestu lat piję gorzką herbatę i w ogóle nie używam sacharozy.
Oczywiście nie robię tego w żadnej intencji :-)
I już się nawróciłem, zatem Twoje wyrzeczenie niczemu nie pomoże :-)
Henryk pisze:
16 paź 2020, 8:40
(4) dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga.
Swoją drogą, ciekawa sprawa, że bóg tego świata ma większą moc niż Bóg. Ale to dyskusja na inny temat :-)
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Intencje

Post autor: wuka »

Tak się dzieje, gdyż ludzie mają wypaczony obraz Boga/boga. Jeśli uważa się, że Bóg to taki super-man, ulepszony człowiek, który wszystko może, z którym można się dogadać tak po naszemu, swojsko...
Wtedy wychodza takie cuda-niewida.
Zresztą trudno winić ludzi skoro starotestamentowy Bóg tak właśnie się przedstawia. Jazdrosny, mściwy, przekupny itd.
Sam mówi, że jak zrobicie dokąłdnie to czy tamto, to ja wam będę błogosławił itd.
Czemu to takie dziwne? Ludziom do głów się wciska od małego takie właśnie myślenie. Zmów paciorek, to aniołki będą czuwać nad tobą. Nie rozrabiaj, bo bozia cię ukarze https://pl.pinterest.com/pin/455848793534749922/

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Intencje

Post autor: Marius Bienius »

wuka pisze:
16 paź 2020, 9:35
Nie rozrabiaj, bo bozia cię ukarze https://pl.pinterest.com/pin/455848793534749922/
Bozia to jest chyba jedno z najbardziej obrzydliwych zdrobnień w języku polskim :-)
To brzmi tak niepoważnie, że wymięka każdy sklepowy paragonik, pinik, mleczko i chlebek :-)
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Intencje

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
16 paź 2020, 9:35
Zresztą trudno winić ludzi skoro starotestamentowy Bóg tak właśnie się przedstawia. Jazdrosny, mściwy, przekupny itd.
Tylko kompletny ignorant, nieznający Starego Testamentu, może pisać takie brednie.

Ach :aaa: - to przecież Wuka! :xhehe:
Wszystko jasne.

Jeden niedouczony cytuje drugiego i obaj twierdzą jaki to to Bóg jest zły...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Intencje

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
16 paź 2020, 9:40
wuka pisze:
16 paź 2020, 9:35
Zresztą trudno winić ludzi skoro starotestamentowy Bóg tak właśnie się przedstawia. Jazdrosny, mściwy, przekupny itd.
Tylko kompletny ignorant, nieznający Starego Testamentu, może pisać takie brednie.

Ach :aaa: - to przecież Wuka! :xhehe:
Wszystko jasne.
Henryku drogi. Napisałam tak, bo ST znam doskonale. Właśnie dlatego proszę, abyś cytatami się posłużył, które mówią same za siebie.
Podejmij próbę INTERPRETACJI tych cytatów. Ja doskonale wiem, jak się tłumaczy, czym się "usprawiedliwia" takie nakazy boże.
Wszystko sprowadza się do jednego: czy ten bóg, opisany przez Żydów w ST, na pewno jest BOGIEM Wszechświatów, Bogiem Jezusa Chrystusa, Bogiem Stwórcą wszechrzeczy, zawsze obecny, żywy, żyjący wszędzie itd.itd.?
Przestań sobie tak prymitywnie jeździć po mnie. Jest to niekulturalne i wydaje jedynie świadectwo o tobie, twoim niskim poziomie intelektualnym.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Intencje

Post autor: wuka »

Henryk
Jeden niedouczony cytuje drugiego i obaj twierdzą jaki to to Bóg jest zły...
A może napisz w którym miejscu my: Mariusz i ja, jako dwie niedouczone jednostki ludzkie, napisaliśmy, że Bóg jest zły?
Chyba coraz gorzej widzę, bo tego nie widzę, ani w swoim wpisie, ani kolegi Mariusza.

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Intencje

Post autor: Marius Bienius »

Henryk pisze:
16 paź 2020, 9:40
Jeden niedouczony cytuje drugiego i obaj twierdzą jaki to to Bóg jest zły...
Ja to w ogóle nie uważam, że Bóg jest zły.
Co najwyżej uważam, że kulturowo-historyczne przedstawienie Boga, wypracowane przez setki lat i wiele pokoleń zależnych od różnych kultur, jest takie a nie inne.
Ale chwała wszelkiemu bóstwu za to, że Henryk taki douczony i biegły w pismach :jezyk2:
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Intencje

Post autor: wuka »

Marius Bienius pisze:
16 paź 2020, 9:40
wuka pisze:
16 paź 2020, 9:35
Nie rozrabiaj, bo bozia cię ukarze https://pl.pinterest.com/pin/455848793534749922/
Bozia to jest chyba jedno z najbardziej obrzydliwych zdrobnień w języku polskim :-)
To brzmi tak niepoważnie, że wymięka każdy sklepowy paragonik, pinik, mleczko i chlebek :-)
Wiem, to jest naprawdę straszne, ale niestety, tak do małych dzieci się mówiło. Nie wiem, jak jest obecnie. Powiem ci, że kilka lat temu, od mojeje dorosłej Córki (oj, już pani w prawie średnim wieku ;-) ), dowiedziałam się, że całe dzieciństwo ona myślała, że Bóg/bozia to kobieta.
Wychowaniem religijnym córci zajmowała się Babcia. Ponieważ babcia nie wychodziła z domu, z powodu choroby, codziennie przychodziła taka przyszywana ciotka(codziennie w kościółku :mrgreen:, zaraz potem do Magdusi ;-) ). My w pracy, a biedna Magda z katolicką bozią :roll: Wcale się nie dziwię, że jest ateistką.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Intencje

Post autor: nike »

Wuka jest bardzo obolałą osobą bardzo mocno poraniona przez los, wszystko zło co ją spotkało w życiu zwala na Boga ze St.Testamentu, a przecież ten z nowego to Syn tego ze starego i pisze o sobie tak:-----J 10:30 BP "Ja i Ojciec jedno jesteśmy!" TYLKO WSPÓŁCZUĆ NALEŻY TOBIE BIEDNA KOBIETO.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Intencje

Post autor: wuka »

nike pisze:
16 paź 2020, 9:59
Wuka jest bardzo obolałą osobą bardzo mocno poraniona przez los, wszystko zło co ją spotkało w życiu zwala na Boga ze St.Testamentu, a przecież ten z nowego to Syn tego ze starego i pisze o sobie tak:-----J 10:30 BP "Ja i Ojciec jedno jesteśmy!" TYLKO WSPÓŁCZUĆ NALEŻY TOBIE BIEDNA KOBIETO.
:hehe: :hehe: :hehe: Powiedziała co wiedziała. Pozdrawiam cię bogata kobieto. :xcalus:

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Intencje

Post autor: wybrana »

nike pisze:
16 paź 2020, 9:59
Wuka jest bardzo obolałą osobą bardzo mocno poraniona przez los, wszystko zło co ją spotkało w życiu zwala na Boga ze St.Testamentu, a przecież ten z nowego to Syn tego ze starego i pisze o sobie tak:-----J 10:30 BP "Ja i Ojciec jedno jesteśmy!" TYLKO WSPÓŁCZUĆ NALEŻY TOBIE BIEDNA KOBIETO.
Bóg opisany przez Izraelitów nie był Bogiem Ojcem, który objawił nam siebie w człowieku Synu Jezusie. Izraelici czcili swoje wymyślone plemienne bóstwo, które było niegodziwcem - władcą tego świata. Myśleli, że znają Boga i wypełniają Jego wolę. Oni jednak nie znali Boga, bo byli wyzuci z sumienia i nie słuchali pouczeń prawdziwych proroków, którzy byli głosem Boga. Mordowali proroków, którzy ich napominali, by nie czynili zła. Sprzyjali tylko tym, co namawiali do mordów i zdobywania majętności kosztem cierpienia ludzi. Dla wytwarzania energi zła wykorzystano ludzi jak również składano w ofierze zwierzęta, by nakarmić swe bóstwo zła. Nike, dlaczego ty czynisz wszystko, by obrażać Boga. Bóg jest miłością, a ty uwłaczasz tej miłości.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Intencje

Post autor: nike »

Jest MIŁOŚCIĄ, ale też SPRAWIEDLIWOŚCIĄ, miłość wypływa ze sprawiedliwości.

Kiedyś zapłaczesz gorzko nad tymi twoimi słowami.

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Intencje

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
16 paź 2020, 10:21
Bóg opisany przez Izraelitów nie był Bogiem Ojcem, który objawił nam siebie w człowieku Synu Jezusie. Izraelici czcili swoje wymyślone plemienne bóstwo, które było niegodziwcem - władcą tego świata.
Sama sobie wymyślasz członkini bezrozumnego plemienia!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”