Intencje

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Intencje

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
16 paź 2020, 12:21
wybrana pisze:
16 paź 2020, 10:21
Bóg opisany przez Izraelitów nie był Bogiem Ojcem, który objawił nam siebie w człowieku Synu Jezusie. Izraelici czcili swoje wymyślone plemienne bóstwo, które było niegodziwcem - władcą tego świata.
Sama sobie wymyślasz członkini bezrozumnego plemienia!
Gdybyś czytał Ewangelię opisujące nauki Jezusa, to przeczytał byś, co Jezus sądził o tym plemieniu zmijowym, którego ojcem jest diabeł.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Intencje

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
16 paź 2020, 15:15
Gdybyś czytał Ewangelię opisujące nauki Jezusa, to przeczytał byś, co Jezus sądził o tym plemieniu zmijowym, którego ojcem jest diabeł.
No właśnie...
Pisał o takich jak Ty. :-(
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Intencje

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
16 paź 2020, 18:11
wybrana pisze:
16 paź 2020, 15:15
Gdybyś czytał Ewangelię opisujące nauki Jezusa, to przeczytał byś, co Jezus sądził o tym plemieniu zmijowym, którego ojcem jest diabeł.
No właśnie...
Pisał o takich jak Ty. :-(
? 😲
Ostatnio zmieniony 16 paź 2020, 20:09 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Intencje

Post autor: Krystian »

Marius Bienius pisze:
16 paź 2020, 6:24
Co myślicie o intencjach?
W sensie na przykład takich akcji typu:
ktoś przejechał na rowerze 1000 km w intencji chorego ojca…
albo idzie zakonnik z krzyżem w intencji narodu polskiego.
https://www.niedziela.pl/artykul/55877/ ... odli-sie-o

To nie jest jakiś cyrk?
„Małpka stanie na jednej nodze, podskoczy dwa razy, zrobi salto” i Bóg sprawi, że spełni się życzenie z intencji?
Odnoszę wrażenie, że według ludzi podejmujących takie działania, ich Bóg, to jakiś niezdecydowany byt,
który czeka na jakieś niebywałe czyny ze strony swoich wiernych.
Jak dobrze fiknie i Panu Bogu się spodoba, to będą brawa i nagroda.
Katolicy łażą do Częstochowy na pielgrzymkach, aby uprawić bałwochwalstwo, ku czci obrazowi Maryi. :cry:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Intencje

Post autor: BoaDusiciel »

Marius Bienius pisze:
16 paź 2020, 6:24
Co myślicie o intencjach?
W sensie na przykład takich akcji typu:
ktoś przejechał na rowerze 1000 km w intencji chorego ojca…
albo idzie zakonnik z krzyżem w intencji narodu polskiego.
https://www.niedziela.pl/artykul/55877/ ... odli-sie-o
Ale na co naród polski ma się nawrócić ?
Na religie słowiańskie ? :lol:
Po zakończeniu wędrówki zapraszamy do naszej wesołej kompaniji, w Tworkach :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Intencje

Post autor: Marius Bienius »

BoaDusiciel pisze:
16 paź 2020, 20:07
Ale na co naród polski ma się nawrócić ?
Na religie słowiańskie ? :lol:
Po zakończeniu wędrówki zapraszamy do naszej wesołej kompaniji, w Tworkach :-)
Może Perun czeka na nawrócenie ludu? :-)
A co to za wesoła kompanija w Tworkach? Pijecie miód? Bo rad byłbym przechylić jakiś antałek :-)
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Intencje

Post autor: wybrana »

https://youtu.be/XVMzveaSr1U Dla Henryka, Bobo, Nike i innych - taki bonus
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Intencje

Post autor: Henryk »

BoaDusiciel pisze:
16 paź 2020, 20:07
Marius Bienius pisze:
16 paź 2020, 6:24
Ale na co naród polski ma się nawrócić ?
Co za nierozsądne pytanie!
Naród powinien nawrócić się na chrześcijaństwo!
Bo jeśli ktoś katolicyzm utożsamia z naśladowcami Jezusa, to jest w wielkim błędzie. :-(
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Intencje

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
16 paź 2020, 23:15
https://youtu.be/XVMzveaSr1U Dla Henryka, Bobo, Nike i innych - taki bonus
Ten film powinnaś udostępnić w innych tematach także. To taka moja sugestia. Zauważ, że w kilku innych wątkach na forum mówimy o tych sprawach.
Jeszcze go nie oglądałam, ale mam zamiar. Temat jest mi znany i kwestia świadomości, kwanty, DNA zadziwiające swoimi właściwościami i powiązaniami pozacielesnymi i wiele innych zagadnień się z tym wiąże.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: Intencje

Post autor: amiko »

wuka pisze:
17 paź 2020, 10:05
wybrana pisze:
16 paź 2020, 23:15
https://youtu.be/XVMzveaSr1U Dla Henryka, Bobo, Nike i innych - taki bonus
Ten film powinnaś udostępnić w innych tematach także. To taka moja sugestia. Zauważ, że w kilku innych wątkach na forum mówimy o tych sprawach.
Jeszcze go nie oglądałam, ale mam zamiar. Temat jest mi znany i kwestia świadomości, kwanty, DNA zadziwiające swoimi właściwościami i powiązaniami pozacielesnymi i wiele innych zagadnień się z tym wiąże.
Istota ludzka ma tendencje do adaptowania się, to znaczy do stagnacji - zapominania o celu życia i ewolucji, którym jest odzyskanie boskiego statusu i powrót do Stwórczego Źródła, z którego wszyscy się wyłoniliśmy.

Konieczne jest, by zrozumieć, że życie i ewolucja kosmiczna stanowią środki poczęte przez Nieskończonego Stwórcę, by pomóc nam pojąć naszą tożsamość i nasze boskie źródło pochodzenia, poza przestrzenią i relatywnym czasem, w których teraz żyjemy. Jesteśmy istotami światła i powinniśmy połączyć się ze wznoszącym, świetlistym prądem, który nas pobudza do nieuniknionego połączenia z Boskim Źródłem obecnym we wszystkich środowiskach wszechświata. Wszechświat jest przejawem mocy stwórczej Boga i, jako taki, stanowi ewolucyjne wsparcie, z którego możemy korzystać, by odzyskać naszą duchową tożsamość i znów połączyć się z jego Źródłem, to znaczy Nieskończonym Stwórcą.

Gdy to zrozumiemy, jesteśmy w stanie dostrzec szerszy zakres życia oraz ewolucji. Naszym celem nie jest już uzyskanie najlepszej jakości życia, lecz doskonalenie energii, albo inaczej przeniesienie do bardziej rozwiniętych światów. Zamysłem istnienia wielowymiarowego wszechświata, w którym żyjemy, jest połączyć nas na nowo z Boskim Źródłem, z którego wszystko emanuje; które odżywia i transformuje wszystko, ponieważ zachowanie energii jest jego podstawową zasadą. Dlatego też kryzysy są tymi właśnie procesami, które przyczyniają się do destabilizacji egzystencjalnych dynamik bezwładu, wstecznych idei, nieharmonijnych zachowań, błędnych koncepcji, niezgodnych wartości i niebezpiecznych przyzwyczajeń zaćmiewających wizję rzeczywistości. Rzeczywistość stanowiona jest przez nieskończoność wirtualnych sekwencji, które korespondują ze sobą i działają wspólnie, by kreować mozaikę harmonii, światła i piękna odzwierciedlających moc stwórczą Boga.

=======

Bardzo dobry film. Nie będzie żadnego wiecznego życia na Ziemi. Jesteśmy istotami duchowymi ze Światła, Bożej Energii, a nie bydlętami jak o nas napisano w ST, aby ludzie nie wiedzieli kim są.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Intencje

Post autor: BoaDusiciel »

Henryk pisze:
17 paź 2020, 9:52
BoaDusiciel pisze:
16 paź 2020, 20:07
Marius Bienius pisze:
16 paź 2020, 6:24
Ale na co naród polski ma się nawrócić ?
Co za nierozsądne pytanie!
Naród powinien nawrócić się na chrześcijaństwo!
Bo jeśli ktoś katolicyzm utożsamia z naśladowcami Jezusa, to jest w wielkim błędzie. :-(

Naród polski nie może nawrócić się na chrześcijaństwo, bo nigdy nie był chrześcijański.
Najpierw wierzył w mity słowiańskie, a potem stał się katolicki i zaczął wierzyć w mity katolickie.
Czyli nie jest technicznie możliwe, aby poprzez nawrócenie naród stał się chrześcijański,
W przypadku narodu polskiego jest jeszcze ten problem, że naród ten jest rozsądny i nie uwierzy w mity, które wymagałyby wysiłku.
Zawsze twierdziłem, że bezwysiłkowość jest największym atutem katolicyzmu.
Gdyby katolicyzm wymagał wysiłku, to katolików w Polsce byłoby tylu, ilu jest ŚJ, czyli prawie nic :->
Katolicyzm nie tylko nie wymaga wysiłku, ale nawet nie wymaga wiary w mity katolickie.
Katolicyzm po prostu niczego nie wymaga, czyli spełnia oczekiwania większości narodu :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Intencje

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
17 paź 2020, 10:05
wybrana pisze:
16 paź 2020, 23:15
https://youtu.be/XVMzveaSr1U Dla Henryka, Bobo, Nike i innych - taki bonus
Ten film powinnaś udostępnić w innych tematach także. To taka moja sugestia. Zauważ, że w kilku innych wątkach na forum mówimy o tych sprawach.
Jeszcze go nie oglądałam, ale mam zamiar. Temat jest mi znany i kwestia świadomości, kwanty, DNA zadziwiające swoimi właściwościami i powiązaniami pozacielesnymi i wiele innych zagadnień się z tym wiąże.
Każdy powinien go obejrzeć, bo pokazana jest w nim prawda.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Intencje

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
17 paź 2020, 14:46
wuka pisze:
17 paź 2020, 10:05
wybrana pisze:
16 paź 2020, 23:15
https://youtu.be/XVMzveaSr1U Dla Henryka, Bobo, Nike i innych - taki bonus
Ten film powinnaś udostępnić w innych tematach także. To taka moja sugestia. Zauważ, że w kilku innych wątkach na forum mówimy o tych sprawach.
Jeszcze go nie oglądałam, ale mam zamiar. Temat jest mi znany i kwestia świadomości, kwanty, DNA zadziwiające swoimi właściwościami i powiązaniami pozacielesnymi i wiele innych zagadnień się z tym wiąże.
Każdy powinien go obejrzeć, bo pokazana jest w nim prawda.
Właśnie, każdy. Dlatego ci proponuję, abyś umieściła go w innych tematach również. Porusza on wiele wątków, a my mamy te tematy rozproszone po forum.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Intencje

Post autor: Henryk »

BoaDusiciel pisze:
17 paź 2020, 13:30
Naród polski nie może nawrócić się na chrześcijaństwo, bo nigdy nie był chrześcijański.
Nie, nie, nie…
Nawrócenie to przemiana duchowa, kierowanie się wartościami, które propagowali prorocy, Jezus, apostołowie i wedługch nich postępowali…
Nigdy tak naród nie postępował, więc na ma do czego wracać. Pozostaje jedynie przemiana- wielu uwielbia określenie Metanoja- brzmi to tak „uczenie” ;-) z grecka.
Katolicyzm po prostu niczego nie wymaga, czyli spełnia oczekiwania większości narodu 
Znowu mylisz się.
Wymaga. Wymaga zapłaty za wszystkie posługi „kapłanów” z wyjątkiem spowiedzi.
To mają za darmo!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Intencje

Post autor: BoaDusiciel »

Nie będzie żadnego nawrócenia narodu.
Ci, którzy przestaną się utożsamiać z KK pozostaną na uboczu wszystkich religii.
Już teraz statystyki wskazują, że coraz mniej ludzi chodzi do kościołów, a w żaden sposób nie przekłada się to na wzrost liczby członków innych denominacji.
Mam na myśli wymiar ogólny, bo jakieś jednostki pewnie się przemieszczają od KK do innych wyznań.
Być może wyznania chrześcijańskie i para-chrześcijańskie w ogóle stopniowo zanikną.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”