Koty i zwierzęta a Biblia i monoteistyczne religie ....

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Koty i zwierzęta a Biblia i monoteistyczne religie ....

Post autor: tom68 »

Koty i zwierzęta a Biblia i monoteistyczne religie ....

Niektórzy twierdzą, że Biblia ( Hebrajska) koty pomija dlatego że były czczone w Egipcie i dlatego Izraelici chcieli o nich zapomnieć oraz odciąć się od pogaństwa ...
ale to nie do końca prawda bo inne duże zwierzęta kotowate:
lew, pantera czy tygrys.są w Piśmie Świętym i o nich nie tylko się wspomina, ale stały się również symbolami biblijnymi
a jeszcze istnieje legenda żydowska, która mówi, że kot uratował arkę i życie Noemu.
Kiedy arka już wypłynęła, Noe zauważył, że zapasy żywności są pożerane przez myszy.
Wtedy poprosił Boga o ratunek. I Bóg w odpowiedzi z nozdrzy śpiącego lwa stworzył kota.
Ten w mig rozprawił się z myszami i tym samym uratował od śmierci głodowej wszystkich przebywających w arce
poza tym pamiętajmy że zwierzęta czekają razem z ludźmi na lepszy świat według nauki Biblii i będą też z nami na nowej ziemi
Izajasz 11,6-9, 65,17-25 Rzymian 8:18-23 ....

Biblia i tradycja o kotach ... wyd Łódź ....

Co ma kot do religii - Koty to przecież to takie świetne zwierzę, tajemnicze – aż się prosi, żeby miało jakieś konotacje religijne, a tu nic!
Jedna maleńka wzmianka w Księdze Barucha 6, 20-22
ks. Henryk Seweryniak ...

Ba 6:20-22
20. Oblicze mają czarne od dymu unoszącego się ze świątyni.
21. Na ciała i głowy ich zlatują nietoperze, jaskółki i inne ptaki, i koty po nich łażą.
22. Stąd poznajecie, że nie są bogami, dlatego się ich nie bójcie.
(BT)

Przewodnik Katolicki ....

Teologia zwierząt

Prof. Andrew Linzey jest pierwszym na świecie laureatem stypendium z zakresu teologii i dobra zwierząt - International Fund for Animal Welfare Senior Research Fellowship - w Mansfield College w Oksfordzie.
Wykłada teologie na Uniwersytecie Nottingham. Jest autorem kilkunastu książek o teologii i etyce.

https://wydawnictwowam.pl/sites/wam/fil ... k=KZSW94Vj

Muezza – kot proroka Mahometa ....

Muezza to kotka rasy arabskiej żyjąca w VII wieku n.e., która była wiernym towarzyszem Mahometa.
Dzięki tej niezwykłej przyjaźni prorok niejednokrotnie uniknął śmierci.
Mimo że ani Koran, ani Hadisy o kocie nie wspominają, do dziś przetrwało wiele legend i podań o Muezzie i jej opiekunie, które z całą mocą przekazywane są z pokolenia na pokolenie ....

https://www.onet.pl/styl-zycia/zpazurem ... f,30bc1058



Ps :

Koty były uznawane za święte i ważne zwierzęta w wielu pogańskich religiach i niestety w średniowieczu musiały drogo za to zapłacić ... https://www.koty.pl/koty-w-kulturze/

Koty - Kacerze inaczej słudzy szatana?

Koty zaczęto łączyć z czarami już w X wieku, kiedy to w roku 962 w każdą środę Wielkiego Postu palono setki kotów, kierując się przekonaniem, że były to czarownice w przebraniu.Tak rozpoczęły się czasy okrutnych prześladowań, którym nie było końca przez kilka kolejnych stuleci. i podobnie stało się z ludźmi to jest z Kacerzami ( Niemieckie Kace - Kot ) polskie Kociarze czyli wszyscy nie katolicy ...

Słownik Religii - PIN ...
tom68

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Koty i zwierzęta a Biblia i monoteistyczne religie ....

Post autor: Krystian »

Koty to fajne zwierzęta.
Ja mam dwie kotki rasowe.
Jedna, to Ragdoll, druga to brytyjska niebieska
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Koty i zwierzęta a Biblia i monoteistyczne religie ....

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
18 lis 2020, 18:30
Koty to fajne zwierzęta.
Ja mam dwie kotki rasowe.
Jedna, to Ragdoll, druga to brytyjska niebieska
U nas jest kocur -rasy tajemnej ;-) -Sarin dostał na imię, rudzielec kochany, który przyszedł sobie do nas nie wiadomo skąd i został.
Od niedawna jest też kotka. To historia, jak z romansu. Moja sąsiadka ma czarną kotkę, która oddała serce (i nie tylko) Sarinowi. W maju z tego związku przyszło na świat 7 kociąt. Jedno ładniejsze od drugiego. Z radością i z poczucia obowiązku (wszak to, jak rodzina ;-) ) dostała nam się kotka, czarno - ruda ślicznotka z pięknymi błękitnymi oczami.
Sarin został więc "samotnie wychowującym ojcem" :mrgreen: , co okazuje tym, że częściej bywa "koci bóg wie gdzie", niż przy córeczce :roll: Naje się, napije, odeśpi i włala-wychodzę :ello: :hehe:

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Koty i zwierzęta a Biblia i monoteistyczne religie ....

Post autor: Krystian »

Fajnie, że też lubisz kotki :-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Koty i zwierzęta a Biblia i monoteistyczne religie ....

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
18 lis 2020, 19:43
Fajnie, że też lubisz kotki :-)
Najbardziej lubię psy, wielkie i groźne. :mrgreen: Uwielbiam też lwy, tygrysy, gepardy. Nie lubię much, komarów i pająków oraz wszelkiego robactwa. Nie lubię też Jarosława i ojca grzyba :ble:
A teraz profil psychologiczny mi zrób. Znając ciebie to na podstawie powyższej wypowiedzi napiszesz, że jestem walnięta i nie wierze w Boga :hehe: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Koty i zwierzęta a Biblia i monoteistyczne religie ....

Post autor: Krystian »

a ja tez nie lubię pewnego robactwa, typu Jarosława i trującego grzyba.
Niektóre owady bardzo lubię jak np, motyle
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”