O co chodzi z tym nowym podatkiem od mediów?

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

O co chodzi z tym nowym podatkiem od mediów?

Post autor: wuka »

Chyba coś przegapiłam i nie bardzo wiem o co chodzi. Dziś strony internetowe są czarne i piszą jakiś list. No wiecie.
O jaki podatek chodzi? Czy jak nie mam telewizji to go będę płacić? W jakiej formie, ile?
Może ktoś ... coś... :prosze:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: O co chodzi z tym nowym podatkiem od mediów?

Post autor: Bobo »

Przecież wszystko na tych czarnych stronach napisano. Prostu i zrozumiale. Czego nie rozumiesz?
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: O co chodzi z tym nowym podatkiem od mediów?

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
10 lut 2021, 12:23
Przecież wszystko na tych czarnych stronach napisano. Prostu i zrozumiale. Czego nie rozumiesz?
Fakt, przeleciałam oczami, ale z tego co zrozumiałam, że ten podatek mają media płacić...mediom?
O reklamy chodzi.
Mnie interesuje wyłącznie, czy znowu JA będę kolejnymi kosztami obciążona, bo doprawdy to, czym w ostatnim czasie obciąza się moją kieszeń to już ponad miarę. :bardzo_smutny:

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: O co chodzi z tym nowym podatkiem od mediów?

Post autor: BoaDusiciel »

Chodzi o to, żeby media niechętne pisiorstwu obciążyć podatkiem, który doprowadzi do ich upadku.
Te media żyją z reklam, w przeciwieństwie do TVPiS i tzw. radia publicznego, które mają dochody z reklam, abonamentu i jeszcze dostają dotacje.
Oczywiście wprowadza się pod przykrywką hasła "kapitaliści doją kasę, a na służbę zdrowia brakuje".
Tak to sobie Prezes Narodu wymyślił.
Ale uważam, że ten naród zasłużył sobie na to, co się dzieje, że tak górnolotnie powiem.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: O co chodzi z tym nowym podatkiem od mediów?

Post autor: Anna01 »

PiSowski rząd zrezygnował z podatków od gigantów takich jak Google, Facebook i Amazon, to musi sobie wyrównać straty uderzając w niezależne media. A niezależne znaczą dla PiSowców - wrogie.
Komuna wraca !
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: O co chodzi z tym nowym podatkiem od mediów?

Post autor: RM »

Nie ma mediów niezależnych. Już dawno nie ma. Niezależność to pusty slogan.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: O co chodzi z tym nowym podatkiem od mediów?

Post autor: wuka »

Bardzo Wam dziekuje za wyjasnienia. PiS to jest wielki dramat dla wielu. Bardzo sie dziwie, ze jeszcze sila nie zostali pozbawieni wladzy. Po dobroci i legalnie raczej nie odejda.

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: O co chodzi z tym nowym podatkiem od mediów?

Post autor: BoaDusiciel »

Poza tym pragnę zaznaczyć, że ma to być podatek od przychodu, nie od dochodu.
Czyli jeśli cena reklamy jest - przykładowo - 100 zł, a koszty jej emisji wynoszą 90 zł, to trzeba zapłacić 10 zł podatku.
Dla znacznej części mediów oznacza to koniec istnienia, bo żyją wyłącznie z reklam.
W dodatku jest to podwójne opodatkowanie, bo przecież podatek dochodowy też funkcjonuje.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: O co chodzi z tym nowym podatkiem od mediów?

Post autor: wuka »

Podwójne opodatkowanie występuje własciwie we wszystkim.
Ten kraj i cały ten "demokratyczny" system to jedna wielka porażka.

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: O co chodzi z tym nowym podatkiem od mediów?

Post autor: veteran »

Anna01 pisze:
10 lut 2021, 21:56
PiSowski rząd zrezygnował z podatków od gigantów takich jak Google, Facebook i Amazon, to musi sobie wyrównać straty uderzając w niezależne media. A niezależne znaczą dla PiSowców - wrogie.
Komuna wraca !
Są na tej liście jakieś niezależne media?
Pytam bo może czytałem jakąś okrojoną wersję.

https://detektywprawdy.pl/2021/02/10/ni ... d-widzami/
Komunistyczne media straszą swoich odbiorców zamknięciem portali i telewizji, tak jakby nie chcieli nadal zarabiać.
Dlaczego, te same komunistyczne media, nie grzmią, kiedy Polacy dostają jałmużnę na emeryturę lub zamykane są hotele i restauracje a ludzie, którzy chcą oddychać tlenem a nie dwutlenkiem węgla dostają mandaty lub sprawy kierowane są do sądu.
Nie grzmią i nie blokują stron, kiedy to państwo (czytaj Watykan i “słuszni”) obciążają Polaków nowymi podatkami , które wszystkie razem wynoszą 80%.
W ogóle mi nie jest żal tej gebelsowskiej propagandy. Nie jest mi żal żadnej firmy Axela Springera na terenie Polski – niemiecko chazarskiego potentata medialnego.
Nie jest mi żal tych opłacanych judaszowymi srebrnikami mediów, które patrzą jak polscy staruszkowie umierają w kolejce do lekarzy.
Nie jest mi żal tych lucyferiańskich mediów, które nie blokują swoich stron, kiedy właściciele polskich firm popełniają samobójstwa z powodu zamknięcia ich firm i kredytów niemożliwych do spłacenia.
Nie jest mi żal tego teatru na jedną dobę.
Z drugiej strony być może jest to teatr mający na celu wprowadzić opłaty za dostęp do informacji, aby uciszyć ludzi komentujących rzeczywistość.
Panie i Panowie z mediów. Zrobicie Polakom (niepodszywanym Polakom) ogromny prezent, jeśli zamkniecie się na stałe.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: O co chodzi z tym nowym podatkiem od mediów?

Post autor: BoaDusiciel »

Ja jestem niepodszywanym Polakiem i nie życzę sobie, aby jakiś cycek wypowiadał się w moim imieniu.
A teza, że protestujące media są komunistyczne i dlatego sprzyjają Watykanowi jest śmiała.
Zapraszamy do Tworek :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: O co chodzi z tym nowym podatkiem od mediów?

Post autor: Anna01 »

RM pisze:
10 lut 2021, 22:18
Nie ma mediów niezależnych. Już dawno nie ma. Niezależność to pusty slogan.
RM, tu chodzi o możliwość wyboru.
Media powinny kontrolować władzę, być obiektywne.

Weźmy za przykład nasze forum.
Forum, jako prywatny właściciel, mogę "postawić" na wybranym przez siebie serwerze polskim, zagranicznym - jaki mi będzie pasował.
Jestem właścicielem wolnym i niezależnym.
Ustanowiłam regulamin dla użytkowników.
Pierwsze, najważniejsze punkty:

1. Forum jest stroną prywatną i nie jest oficjalnym głosem żadnego Kościoła (wyznania).
2. Udział w rozmowach może brać każdy bez względu na wyznanie bądź brak wyznania.
3. Głównym celem Forum jest wymienienie poglądów na temat Biblii i wiary.


Masz pełne prawo brać udział w dyskusjach i pisać posty zgodnie ze swoim sumieniem, wiedzą , chęcią dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i myślami na dany temat.
Masz prawo brać udział w merytorycznych dyskusjach, nawet podważać, to co w Biblii przekazano (i to czynisz jako wolny człowiek i user).

I pomyśl, że wchodzi cenzura na forum.
Są wytyczne, że jedyną prawdę przedstawia KK, i "ojciec" Rydzyk i ja jako właściciel forum mam się do tych wytycznych dostosować, bo jak nie, to forum będzie przejęte przez Orlen, a ja dostanę zarzuty jakoby działam na szkodę Państwa i kościoła, dopuszczając na forum dyskusję nie po myśli partii, kościoła katolickiego, Rydzyka, Narodowców, pana Najmana i Bąkiewicza z jego "armią Jezusa" czy jakoś tak.
I NIE MASZ WYBORU !!!
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: O co chodzi z tym nowym podatkiem od mediów?

Post autor: BoaDusiciel »

Ewentualnie takie prawo:
- Na forum mogą pisać wszyscy, ale jeśli piszą negatywnie o KK, to mają wpłacić 10% swojej pensji brutto na specjalny fundusz
- Funduszem kieruje Rada w składzie: Rydzyk, Ziobro i Macierewicz
- Rada określa co jest negatywnym pisaniem o KK
- Rada podejmuje decyzje odnośnie przeznaczenia środków z funduszu
- Decyzje podejmowane przez Radę są ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu
Podoba się ? Bo tak wygląda pisiorska "propozycja".
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: O co chodzi z tym nowym podatkiem od mediów?

Post autor: RM »

Boa pisze:Czyli jeśli cena reklamy jest - przykładowo - 100 zł, a koszty jej emisji wynoszą 90 zł, to trzeba zapłacić 10 zł podatku.
Coś Ci wyjaśnię. Jeżeli owe niezależne media prowadziłyby uczciwą działalność, to mogłyby płacić jedynie uczciwy podatek. Ale to cwaniaczki są.
Jeśli cena reklamy wynosi 100 zł, a koszty jej emisji wynoszą 90 (tere fere), to ten podmiot medialny, otrzymuje jeszcze fakturę kosztową z firmy "Złodzieje i kanciarze ltd" zarejestrowanej na Kajmanach na kwotę 50 zł i w ten sposób ów poczciwy podmiot medialny, nie tylko nie ma dochodu, ale od 30 lat ma ciągnie na stracie. Owa faktura jest na korzystanie z logo, albo usługi doradcze.
Więc ja ze swej strony, na taki podatek, mogę jedynie napisać: brawo Premierze, łoić łobuzów ile wlezie. Splajtują, to wejdą kolejni, normalna gospodarka rynkowa.

jozek
Posty: 91
Rejestracja: 20 lis 2020, 0:32

Re: O co chodzi z tym nowym podatkiem od mediów?

Post autor: jozek »

Anna01 pisze:
10 lut 2021, 21:56
PiSowski rząd zrezygnował z podatków od gigantów takich jak Google, Facebook i Amazon, to musi sobie wyrównać straty uderzając w niezależne media. A niezależne znaczą dla PiSowców - wrogie.
Komuna wraca !
Właśnie a do wyborów nie tak daleko znowu. Nie chce mi się szukać wypowiedzi niektórych PiS-owskich władców, ze gdyby nie te wstrętne wrogie media to by mieli większość konstytucyjną. A nie jak teraz z Gowinem i tym drugim.
No i tylko parlamentarna, która nie jest obecnie stabilna. A tak jeden program TV, dla wybrańców przystawka za trzy stówy na TV Trwam i wiadomo ze Naród by wiedział na kogo głosować.
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”