Paść laską żelazną

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Paść laską żelazną

Post autor: wuka »

Zamknijcie ten temat, bo niedobrze mi się robi, jak czytam takie wpisy, jak powyższy.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Paść laską żelazną

Post autor: chryzolit »

nike.
Ciekawa-myśl.
Dla potwierdzenia faktu 1000-lecia w Opisie Jana .
1. Szatan zostanie związany na 1000-lat (Obj. 20:2).

2. „Jak się dopełni 1000 lat zostanie on [szatan] wypuszczony na krótki czas” (Obj. 20:3).

3. Potwierdza to Obj. 2o:7: „a gdy się dopełni 1000 lat zostanie wypuszczony Szatan z więzienia swego”.

4. Natomiast ci, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego, którzy zostali ścięci za świadectwo o Jezusie „ci ożyli i panowali z Chrystusem 1000 lat„ (Obj. 20:4).

5. Ci, którzy ożyli mają udział w pierwszym zmartwychwstaniu „będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez 1000 lat„. (Obj.

Interesowanie sie tym tematem jest słuszne zarówno w wymiarze teologi biblijnej,jak i żydowskiej.
Pozdrawiam.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Paść laską żelazną

Post autor: wuka »

Interesowanie sie tym tematem jest słuszne zarówno w wymiarze teologi biblijnej,jak i żydowskiej.
Może byś uściślił lub rozwinął tą mysl?
Czy chodzi o to pasienie baranów żelazem od zawsze, czy o to wiązanie szatana, ożywianie wybrańców, aby zabijali, czy o czym myślisz?

Dla mnie to wszystko jest strasznie dołujące. Konsekwencje są takie, że nie ma ani wolnej woli, ani miłosierdzia bożego. Nie warto żyć porządnym życiem. Starania są przereklamowane. Im większa życiowa świnia tym ma większe łaski u Jehowy. Gdzie wolna wola skoro wymagane jest absolutne posłuszeństwo, ani w lewo ani w prawo choćby odrobinę, bo od razu żelazna lacha w ruch idzie.
Natomiast te wykładnie prorocze o tym, że papiestwo itd. (to o czym referowała nike) to wielka bzdura i totalny wymysł. Ja nie jestem zwolennikiem ani papiestwa, ani katolicyzmu. Ale wymyślanie sobie coraz to nowych interpretacji o antychryście jest głupie. I śmieszne. Raz się twierdzi, że papiestwo, raz, że system polityczno-gospodarczy, raz - osoba Antychrysta itd.
Takie same znamiona ma na przykład anglikanizm, który oddzielił się od krk i głową ich kościoła jest panująca osoba, król lub królowa. Czy nie jest to postawienie siebie w miejsce Chrystusa? W dodatku Imperium Brytyjskie jest rozlane po całym świecie, a finansjera rządzi i gospodarczo i żelastwem.

Zastanawia mnie też dlaczego Zachód (chrześcijaństwo) jest takim zagrożeniem dla świata. Z jego korzenia wyrósł Islam, równie zabójczy. I właściwie z czego my jesteśmy dumni? Z przyciągania mieczem wiernych z pogan :roll: , wybijania i palenia niepokornych? To nie tylko Inkwizycja, ale to nadal się dzieje. To ma być przyłączanie dusz dla jedynego prawdziwego boga? To ma być zbawianie?
I wreszcie do zastanowienia i przemyślenia...
Kiedy już nastaną te czasy sądu nad narodami, lachą żelazną - rzecz jasna - to jak zostaną potraktowani tzw.poganie BUDDYŚCI na przykład.
Ta religia i inne jej podobne nigdy nie przejawiały żadnej agresji. Wręcz przeciwnie, spokój, czystość wewnętrzna, szacunek dla stworzenia, skromność...I = nagroda od Jahwe - wyrżnąć w pień, a potem na wieczne męki w piekle.

Skąd to?
"Od złego prowadź mnie do dobrego.
Od ciemności prowadź mnie ku światłości.
Od śmierci prowadź mnie ku nieśmiertelności."

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Paść laską żelazną

Post autor: RN »

nike pisze:
20 mar 2021, 18:37
RN napisał/
W Księdze Objawienia nie tylko są zapisane wydarzenia, które mają mieć miejsce dopiero w przyszłości. Jezus kazał spisać Janowi również te, które już widział i te które dzieją się obecnie.

KSIĘGA OBJAWIENIA 1. 19. BIBLIA WARSZAWSKA

Napisz więc, co widziałeś i co jest, i co się stanie potem.
Tak, ale wszystkie za życia Jana, czyli dotyczą Wieku Ewangelii i Tysiąclecia.
Tak, troszkę nie dokładnie powiedziałam, jednak proroctwo nigdy nie było pisane ze wsteczną datą., tak ja to rozumiem.
RN napisał/
Niestety, ale cały opis pasuje do osoby Jezusa, a nie do papiestwa. Możemy się o tym przekonać min. z listu do zboru w Tiatyrze, który jest fragmentem Księgi Objawienia. Jezus przyznaje w nim, że ma władzę rządzenia laską żelazną nad poganami, którą otrzymał od Ojca.

KSIĘGA OBJAWIENIA 26 - 28. BIBLIA WARSZAWSKA

Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami,
I będzie rządził nimi laską żelazną, i będą jak skruszone naczynia gliniane;
Taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego; dam mu też gwiazdę poranną.
Kto zwycięży=> stosuje się do ostatecznego zwycięstwa
=> przez pokonanie świata, ciała i diabła.
i zachowa uczynki moje=> uczynki, których czynienie zlecił mu Jezus.-
aż do końca=> wiernie aż do śmierci, pomimo wszelkich prześladowań, nieszczęść i niewygód,-
dam mu władzę nad narodami=> uwielbionemu Kościołowi, siedzącemu z Nim na tronie, Jezus udzie-la władzy zniszczenia narodów obecnego złego świata, które nie są rządzone zgodnie z Boską regułą
Będzie ich rządził => Podczas 1000 - lecia Pan będzie postępował z rodzajem ludzkim tak jak z nie-ugiętym koniem lub upartym mułem, który musi być nawracany i kierowany siłą. -
=> aż Jego sprawiedliwy porządek zostanie powszechnie zaakceptowany.-
Laską żelazną => Wyrażenie „żelazna władza" oznacza siłę, którą Chrystus będzie używał w niszcze-niu każdego śladu imperium Szatana i wszelkiego złego postępowania przeciwnego Jego Restytucyj-nemu Panowaniu podczas Tysiąclecia. Ta żelazna władza obecnie jest powodem Czasu Ucisku. Ona więc przestanie działać kiedy przez pewien czas i dla celów ostatecznej próby każdy będzie mógł czynić, co mu się podoba bez żadnej interwencji ze strony żelaznej władzy; a kiedy każdy w próbie uczyni to, co mu się podobało, to Chrystus unicestwi potężną mocą tych, którzy mieli upodobanie w czynieniu zła, ale nie przez wznowienie żelaznej władzy (Mat. 25:31—46).- jak naczynia garncarskie skruszeni będą, jak i ja wziąłem od Ojca mego=> tak jak garncarz żelazną laską rozbija na kawałki gliniane naczynia, które chce zniszczyć, tak Chrystus Głowa i Ciało, jako Namiestnik Boga, Swą mocą rozbija na kawałki narody królestwa szatana, w symbolicznym wietrze, trzęsieniu ziemi i ogniu – wojnie, rewolucji i anarchii wielkiego czasu ucisku. Będzie to trwało tak długo, dopóki całkowicie zgnieciona nie zostanie jawna opozycja, tak że dalsze używanie tej władzy i żelaznej laski będzie w zasadzie zbyteczne, chociaż pozostaną one w mocy przez cały Wiek Tysiąclecia. Gdy w ten sposób narody w czasie ucisku zostaną rozbite na kawałki, ludzie (Sof. 3:8,9) dojdą do znajomości prawdy, a w czasie Tysiąclecia otrzymają sposobność uzyskania restytucji (Dz.Ap. 3:19-21)”.-
Czyli generalnie zgodziłaś się z tym, że to biblijny Jezus będzie pasł narody żelazną laską, a nie papiestwo.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Paść laską żelazną

Post autor: nike »

RN napisał/
Czyli generalnie zgodziłaś się z tym, że to biblijny Jezus będzie pasł narody żelazną laską, a nie papiestwo.
Nie ja generalnie nie zgodziłam się, jest [przynajmniej ja tak wierzę,] jak napisałam, mylisz teksty biblijne.
Biblia to nie jest powieść pisana za koleją, Biblia jest pisana "trochę tu a trochę tam"
Iz.28:10---BU
(10) Ponieważ podaje się przykazanie za przykazaniem, przykazanie za przykazaniem, przepis za przepisem, przepis za przepisem, trochę tu, trochę tam.

I tak:---Tekst na który zaczęłam odpowiadać Obj.Jana 12:5 ---i tak jak pisałam ten tekst dotyczy Papiestwa, jeżeli by dotyczył Jezusa to kiedy "niewiasta" --czyli matka Jezusa oddała swojego syna i uciekła na pustynię?
Papiestwo przez cały swój okres panowania nad królami i ludźmi używało twardych rządów czyli laski żelaznej.
Natomiast tekst 2:26-28-----odnoszą sie do okresu Tysiąclecia gdzie Jezus będzie rządził pod kierownictwem swojego Ojca nad narodami i też będzie do tego używał twardych rządów--- laski, rózgi żelaznej. Tak ja te teksty rozumiem.
Nie na darmo w Biblii spotyka się zdanie "kto czyta niech słucha" Tu są przedstawione dwa inne obrazy.
Ty często kiedy piszesz,ze nie zgadzają ci się teksty nie rozumiesz zdania " "trochę tu a trochę tam" :-)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Paść laską żelazną

Post autor: Bobo »

Mój kolega miał wspaniałego ojca. Czuły, opiekuńczy, kochający, dobry.
Nawet trochę mu zazdrościłem, bo mój taki raczej nie był.
Pewnego razu kolegę zaczepiali łobuzy. Rozerwali mu kurtkę, nabili siniaka. Naszedł na to ojciec kolegi.
Jak zobaczył co robią jego synowi, podbiegł do łobuzów, wziął ich w ramiona, poprzytulał, pogłaskał po główkach. Bo to przecież kochający człowiek był. Każdemu dał po cukierku a syna wziął do domu. Łobuzy miały uciechę i raz po raz powtarzały ataki na kolegę. Jemu przybywało siniaków a im cukierków.
Takiego Boga sobie wykreowaliście. Jest bezradny. Tak naprawdę to nie kocha swojego syna nie stając w jego obronie.
Zniewolony własną 'miłością', którą fatalnie pojmujecie.
Mój ojciec by wziął kija i przylałby jednemu i drugiemu łobuzowi. Wcale bym tego nie odczytał, że to do niego nie pasuje... nawet bym tego oczekiwał.
Oszołomstwu mówię NIE!

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Paść laską żelazną

Post autor: nike »

W oczach userów Bóg jest miłością, a wiec w miłości wszystko musi przebaczyć, tylko że zapominają,ze Bóg oprócz Miłości ma też zaletę Sprawiedliwości, ma też zaletę Mocy i Mądrości, to są zalety Boskiego charakteru. A więc Sprawiedliwość Boża często domaga się kary.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Paść laską żelazną

Post autor: RN »

nike pisze:
21 mar 2021, 22:48
RN napisał/
Czyli generalnie zgodziłaś się z tym, że to biblijny Jezus będzie pasł narody żelazną laską, a nie papiestwo.
Nie ja generalnie nie zgodziłam się, jest [przynajmniej ja tak wierzę,] jak napisałam, mylisz teksty biblijne.
Biblia to nie jest powieść pisana za koleją, Biblia jest pisana "trochę tu a trochę tam"
Iz.28:10---BU
(10) Ponieważ podaje się przykazanie za przykazaniem, przykazanie za przykazaniem, przepis za przepisem, przepis za przepisem, trochę tu, trochę tam.

I tak:---Tekst na który zaczęłam odpowiadać Obj.Jana 12:5 ---i tak jak pisałam ten tekst dotyczy Papiestwa, jeżeli by dotyczył Jezusa to kiedy "niewiasta" --czyli matka Jezusa oddała swojego syna i uciekła na pustynię?
Papiestwo przez cały swój okres panowania nad królami i ludźmi używało twardych rządów czyli laski żelaznej.
Natomiast tekst 2:26-28-----odnoszą sie do okresu Tysiąclecia gdzie Jezus będzie rządził pod kierownictwem swojego Ojca nad narodami i też będzie do tego używał twardych rządów--- laski, rózgi żelaznej. Tak ja te teksty rozumiem.
Nie na darmo w Biblii spotyka się zdanie "kto czyta niech słucha" Tu są przedstawione dwa inne obrazy.
Ty często kiedy piszesz,ze nie zgadzają ci się teksty nie rozumiesz zdania " "trochę tu a trochę tam" :-)
W Biblii nie ma chyba takiego miejsca w którym by pisało, że niewiasta oddala swojego syna, tylko, że uciekła na pustynie, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga.
Scena z niewiastą na pewno bardziej pasuje do Marii i Jezusa niż do papiestwa. Nie dajmy się zwariować wierząc w to, że ten opis jest nawiązaniem do czasów inkwizycji czy wojen krzyżowych z udziałem i aprobatą papieży.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Paść laską żelazną

Post autor: nike »

RN napisał/
W Biblii nie ma chyba takiego miejsca w którym by pisało, że niewiasta oddala swojego syna, tylko, że uciekła na pustynie, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga.
Scena z niewiastą na pewno bardziej pasuje do Marii i Jezusa niż do papiestwa. Nie dajmy się zwariować wierząc w to, że ten opis jest nawiązaniem do czasów inkwizycji czy wojen krzyżowych z udziałem i aprobatą papieży.
Jest:-----Ap.12:5-6
I stanął smok przed kobietą, która właśnie miała urodzić, aby gdy tylko urodzi, pożreć jej dziecko. (5) I urodziła syna - mężczyznę, który będzie rządził wszystkimi narodami laską żelazną. I porwane zostało jej dziecko do Boga i do jego tronu;
6) A kobieta uciekła na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
Kiedy Maria niemowlę zostawiła, a sama na pustynie uciekła?
Jest niebo duchowe i niebo fizyczne, niebo duchowe to można w skrócie powiedzieć RELIGIE, a szczególnie duchowieństwo rzymskiego Kościoła, który krótko po odejściu apostołów zaczął się tworzyć, można powiedzieć tak:---co drugi to chciał być mądrzejszy i rosło dziecię urodzone przez niewiastę jest nim PAPIESTWO, cały SYSTEM jaki sie utworzył.
I urodziła => przedwcześnie w roku 314 przy pomocy Cesarza zaczął się tworzyć rzymski kościół.
Syna => człowieka grzechu, papiestwo
rządzić narody => podczas średniowiecza
do Boga => do boga tego świata, by go uczynił mocarzem - papieżem.
i do tronu jego => władzy panowania jako zastępca Chrystusa.
Niewiastą natomiast są członkowie tamtych Zborów którzy nie poddawali się i nie zgadzali z wprowadzaniem kłamliwych doktryn do NAUK Apostołów, takich jak:----- Trójca, nieśmiertelność duszy, świadomość umarłych, i wiele innych.
Prawdziwy lud Boży był przez papiestwo prześladowany, byli mordowani, zabijani święta inkwizycja i inne wynalazki, to była symboliczna pustynia byli w odosobnieniu.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Paść laską żelazną

Post autor: wybrana »

nike pisze:
23 mar 2021, 22:19
RN napisał/
W Biblii nie ma chyba takiego miejsca w którym by pisało, że niewiasta oddala swojego syna, tylko, że uciekła na pustynie, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga.
Scena z niewiastą na pewno bardziej pasuje do Marii i Jezusa niż do papiestwa. Nie dajmy się zwariować wierząc w to, że ten opis jest nawiązaniem do czasów inkwizycji czy wojen krzyżowych z udziałem i aprobatą papieży.
Jest:-----Ap.12:5-6
I stanął smok przed kobietą, która właśnie miała urodzić, aby gdy tylko urodzi, pożreć jej dziecko. (5) I urodziła syna - mężczyznę, który będzie rządził wszystkimi narodami laską żelazną. I porwane zostało jej dziecko do Boga i do jego tronu;
6) A kobieta uciekła na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
Kiedy Maria niemowlę zostawiła, a sama na pustynie uciekła?
Jest niebo duchowe i niebo fizyczne, niebo duchowe to można w skrócie powiedzieć RELIGIE, a szczególnie duchowieństwo rzymskiego Kościoła, który krótko po odejściu apostołów zaczął się tworzyć, można powiedzieć tak:---co drugi to chciał być mądrzejszy i rosło dziecię urodzone przez niewiastę jest nim PAPIESTWO, cały SYSTEM jaki sie utworzył.
I urodziła => przedwcześnie w roku 314 przy pomocy Cesarza zaczął się tworzyć rzymski kościół.
Syna => człowieka grzechu, papiestwo
rządzić narody => podczas średniowiecza
do Boga => do boga tego świata, by go uczynił mocarzem - papieżem.
i do tronu jego => władzy panowania jako zastępca Chrystusa.
Niewiastą natomiast są członkowie tamtych Zborów którzy nie poddawali się i nie zgadzali z wprowadzaniem kłamliwych doktryn do NAUK Apostołów, takich jak:----- Trójca, nieśmiertelność duszy, świadomość umarłych, i wiele innych.
Prawdziwy lud Boży był przez papiestwo prześladowany, byli mordowani, zabijani święta inkwizycja i inne wynalazki, to była symboliczna pustynia byli w odosobnieniu.
Ziemska nierządnica jest opisana w rozdziale 16, 17, 18.
Te dewagacje, które tu ujęłaś są niezrozumiałe i wyssane z formy własnej interpretacji.
Apokalipsa Jana była i jest trudną księga interpretowaną w przeróżny sposób. Nie jest to księga jednego autora.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Paść laską żelazną

Post autor: wuka »

nike pisze:
23 mar 2021, 22:19
RN napisał/
W Biblii nie ma chyba takiego miejsca w którym by pisało, że niewiasta oddala swojego syna, tylko, że uciekła na pustynie, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga.
Scena z niewiastą na pewno bardziej pasuje do Marii i Jezusa niż do papiestwa. Nie dajmy się zwariować wierząc w to, że ten opis jest nawiązaniem do czasów inkwizycji czy wojen krzyżowych z udziałem i aprobatą papieży.
Jest:-----Ap.12:5-6
I stanął smok przed kobietą, która właśnie miała urodzić, aby gdy tylko urodzi, pożreć jej dziecko. (5) I urodziła syna - mężczyznę, który będzie rządził wszystkimi narodami laską żelazną. I porwane zostało jej dziecko do Boga i do jego tronu;
6) A kobieta uciekła na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
Kiedy Maria niemowlę zostawiła, a sama na pustynie uciekła?
Jest niebo duchowe i niebo fizyczne, niebo duchowe to można w skrócie powiedzieć RELIGIE, a szczególnie duchowieństwo rzymskiego Kościoła, który krótko po odejściu apostołów zaczął się tworzyć, można powiedzieć tak:---co drugi to chciał być mądrzejszy i rosło dziecię urodzone przez niewiastę jest nim PAPIESTWO, cały SYSTEM jaki sie utworzył.
I urodziła => przedwcześnie w roku 314 przy pomocy Cesarza zaczął się tworzyć rzymski kościół.
Syna => człowieka grzechu, papiestwo
rządzić narody => podczas średniowiecza
do Boga => do boga tego świata, by go uczynił mocarzem - papieżem.
i do tronu jego => władzy panowania jako zastępca Chrystusa.
Niewiastą natomiast są członkowie tamtych Zborów którzy nie poddawali się i nie zgadzali z wprowadzaniem kłamliwych doktryn do NAUK Apostołów, takich jak:----- Trójca, nieśmiertelność duszy, świadomość umarłych, i wiele innych.
Prawdziwy lud Boży był przez papiestwo prześladowany, byli mordowani, zabijani święta inkwizycja i inne wynalazki, to była symboliczna pustynia byli w odosobnieniu.
Ten post nadaje sie do teorii spiskowych lub na poprawe humoru. To dopiero jest sf. A wy mowicie, ze moja domena sa spiski. Takim to ja faktycznie do piet nie dorastam. Dlugo musieliscie dumac, aby takie cos wymyslic...

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Paść laską żelazną

Post autor: nike »

Bardzo się cieszę,że poprawiłam ci humor, jak to mało trzeba, żeby druga osoba była szczęśliwą i wesołą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”