Paść laską żelazną

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Paść laską żelazną

Post autor: wuka »

W Obj.12,5 mamy taki werset:
"I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu."
oraz Obj.19.15 "A z ust jego wychodzi ostry miecz, którym miał pobić narody, i będzie nimi rządził laską żelazną, On sam też tłoczy kadź wina zapalczywego gniewu Boga, Wszechmogącego."


Również w Psalmie 2.5-9:
"2:5
Wtedy przemówi do nich w gniewie swoim I gwałtownością swoją przerazi ich:
2:6
Ja ustanowiłem króla mego na Syjonie, Świętej górze mojej.
2:7
Ogłoszę zarządzenie Pana: Rzekł do mnie: Synem moim jesteś, Dziś cię zrodziłem.
2:8
Proś mnie, a dam ci narody w dziedzictwo I krańce świata w posiadanie.
2:9
Rozgromisz je berłem żelaznym, Roztłuczesz jak naczynie gliniane."


Mam wrażenie, że od zawsze ludzie są tą laską żelazną pasieni. Apogeum było w czasie obu światowych wojen i właściwie cały czas jakieś wojny trwają. Żelazo w najróżniejszej postaci dominuje i zabija.
Czy może być gorzej?
Na pewno, wszak w całej Biblii mamy opisy takie, że włos się jeży.
Na całej planecie wrze od żelastwa, a jeszcze mamy oczekiwać ataku z nieba, jak rozumiem sił nadprzyrodzonych...też z żelastwem.
I to sam dobry Bóg...eh. :ble:
Idę na kawę.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Paść laską żelazną

Post autor: RN »

wuka pisze:
19 mar 2021, 11:28
W Obj.12,5 mamy taki werset:
"I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu."
oraz Obj.19.15 "A z ust jego wychodzi ostry miecz, którym miał pobić narody, i będzie nimi rządził laską żelazną, On sam też tłoczy kadź wina zapalczywego gniewu Boga, Wszechmogącego."


Również w Psalmie 2.5-9:
"2:5
Wtedy przemówi do nich w gniewie swoim I gwałtownością swoją przerazi ich:
2:6
Ja ustanowiłem króla mego na Syjonie, Świętej górze mojej.
2:7
Ogłoszę zarządzenie Pana: Rzekł do mnie: Synem moim jesteś, Dziś cię zrodziłem.
2:8
Proś mnie, a dam ci narody w dziedzictwo I krańce świata w posiadanie.
2:9
Rozgromisz je berłem żelaznym, Roztłuczesz jak naczynie gliniane."


Mam wrażenie, że od zawsze ludzie są tą laską żelazną pasieni. Apogeum było w czasie obu światowych wojen i właściwie cały czas jakieś wojny trwają. Żelazo w najróżniejszej postaci dominuje i zabija.
Czy może być gorzej?
Na pewno, wszak w całej Biblii mamy opisy takie, że włos się jeży.
Na całej planecie wrze od żelastwa, a jeszcze mamy oczekiwać ataku z nieba, jak rozumiem sił nadprzyrodzonych...też z żelastwem.
I to sam dobry Bóg...eh. :ble:
Idę na kawę.
I to wszystko ma czynić ta sama postać, która w jednym miejscu mówi, aby nadstawiać policzek i nie opierać się złu, a jednocześnie jest tłocznią zapalczywego gniewu, która ma roztłukiwać narody jak naczynia gliniane.
Czy jest możliwe, aby tak zachowywała się ta sama osoba :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Paść laską żelazną

Post autor: wuka »

Też mam wątpliwości takie, które powyżej wypisałeś.
Dodatkowo "na fali" publikowanych niby sensacji o odkryciu fragmentów ST, wczoraj przypomniałam sobie tekst z ks.Nahuma.
Nie wiem, jak kiedyś mogłam to łykać. Flaki się przewracają, gdy takie coś czytam:'1:2
Bogiem żarliwym i mściwym jest Pan. Mściwy jest Pan i pełen gniewu. Mści się Pan na swoich wrogach i wybucha gniewem na swoich nieprzyjaciół."

"1:6
Kto ostoi się przed jego srogością? Kto wytrwa wobec zapalczywości jego gniewu? Jego zawziętość roznieca się jak ogień, a skały rozpadają się przed nim.
1:7
Dobry jest Pan, ostoją jest w dniu ucisku; on zna tych, którzy mu ufają,"

itd.itd.
Albo dobry...albo pełen gniewu.
Tym bardziej, że wcale nie chroni swoich, bo równo wszystkim się obrywa, a wręcz widać, że tym cichym i spokojnym obrywa się więcej, a szumowiny są górą.
Doczytałam do końca pierwszego rozdziału i odechciało mi się dalej wpadac w dół.
Nie wiem kim jest ten, o którym pisze się takie teksty. Dla mnie opisy takie, jak choćby te z Nahuma są po prostu opisami działań wojennych, które miały miejsce lub "pobożnymi życzeniami" lub złorzeczeniami ludzi uciśnionych i krzywdzonych.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Paść laską żelazną

Post autor: RN »

wuka pisze:
19 mar 2021, 18:16
Też mam wątpliwości takie, które powyżej wypisałeś.
Dodatkowo "na fali" publikowanych niby sensacji o odkryciu fragmentów ST, wczoraj przypomniałam sobie tekst z ks.Nahuma.
Nie wiem, jak kiedyś mogłam to łykać. Flaki się przewracają, gdy takie coś czytam:'1:2
Bogiem żarliwym i mściwym jest Pan. Mściwy jest Pan i pełen gniewu. Mści się Pan na swoich wrogach i wybucha gniewem na swoich nieprzyjaciół."

"1:6
Kto ostoi się przed jego srogością? Kto wytrwa wobec zapalczywości jego gniewu? Jego zawziętość roznieca się jak ogień, a skały rozpadają się przed nim.
1:7
Dobry jest Pan, ostoją jest w dniu ucisku; on zna tych, którzy mu ufają,"

itd.itd.
Albo dobry...albo pełen gniewu.
Tym bardziej, że wcale nie chroni swoich, bo równo wszystkim się obrywa, a wręcz widać, że tym cichym i spokojnym obrywa się więcej, a szumowiny są górą.
Doczytałam do końca pierwszego rozdziału i odechciało mi się dalej wpadac w dół.
Nie wiem kim jest ten, o którym pisze się takie teksty. Dla mnie opisy takie, jak choćby te z Nahuma są po prostu opisami działań wojennych, które miały miejsce lub "pobożnymi życzeniami" lub złorzeczeniami ludzi uciśnionych i krzywdzonych.
Tym się nie należy przejmować, bo to już dawno miało być, a nie było.
To jest nic więcęj jak subiektywna gdybanina.
Jeśli ktoś przewiduje przyszłość to natychmiast powinna się włączyć nam czerwona lampka i powiedzieć ''sprawdzam''.
Jeżeli się nie sprawdza, a to ma miejsce prawie w całości, reszta to chybił - trafił, wtedy należy to bezlitośnie punktować.
Tylko w ten sposób wyleczymy się z religijnego oszustwa.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Paść laską żelazną

Post autor: nike »

autor: wuka » wczoraj, o 11:28
W Obj.12,5 mamy taki werset:
"I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu."
Tekst z Obj.12:5-----
I urodziła syna, mężczyznę, który ma rządzić wszystkie narody laską żelazną; i porwane jest dziecię jej do Boga i do stolicy jego,
Księga Objawienia to księga prorocza jest, a proroctwa są pisane o tym co ma być, nie o tym co już było. Objawienie Ap.Jan pisał około 100 roku naszej ery, kiedy był na wygnaniu na wyspie Patmos. Jezus już wtedy był w niebie po swoim zmartwychwstaniu, a wiec nie może dotyczyć to proroctwo Jezusa, a wiec o kim jest tutaj mowa?
I urodziła => obrazowe narodzenie, z kogo? Z ludu Bożego, jeden przez drugiego chciał być mądrzejszy i w taki sposób narodziło się papiestwo.
Syna mężczyznę => antychrysta, fałszywego lub podrobionego Chrystusa, papiestwo
Który ma rządzić narody laską żelazną => miało panować nad narodami żelazną władzą - i tak czyniło we wczesnym średniowieczu.
I porwane jest dziecię jej do Boga i do stolicy jego => papiestwo było stopniowo wywyższane do stanowiska, tytułów, uszanowania i chwały jako przypuszczalne prawdziwe " nasienie " niewiasty, tak że wyniosło się " nad to wszystko co się zowie Bogiem, albo co ma Boską cześć, tak iż on w kościele Bożym jako Bóg usiądzie, udając się za Boga " - 2Tes. 2, 4. W taki sposób papiestwo zostało porwane do Boga i do stolicy jego.
wuka napisała/
oraz Obj.19.15 "A z ust jego wychodzi ostry miecz, którym miał pobić narody, i będzie nimi rządził laską żelazną, On sam też tłoczy kadź wina zapalczywego gniewu Boga, Wszechmogącego."
Tutaj jest już pokazany okres Tysiąclecia i jest mowa o Restytucji jaka będzie dla ludzkości.
Ten tekst z kolei odnosi się do Jezusa w czasie Restytucji, która nastanie po z martwych wzbudzeniu i będzie trwała 1000 lat, gdzie każdy będzie musiał się dostosować do wymagań, jeżeli tego nie uczyni po prostu umrze już na zawsze i ślad po nim zaginie.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Paść laską żelazną

Post autor: wuka »

Ty mi kobieto nie rób wykładów. Poprawność religijna kilku denominacji jest mi znana. Komentarze i otoczka powstania Księgi także. Jedynie szkoda, że wszyscy nie sa zgodni, a jak zwykle...gdzie ucho przyłożysz tego słuchasz i w to wierzysz, lub...nie.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Paść laską żelazną

Post autor: nike »

Tobie wuko to ja nie mam żadnej ochoty robić wykładów, jest to forum i może przy okazji ktoś inny zainteresuje się tym moim wpisem. Po co wiec ty piszesz na forum skoro w ten sposób odnosisz się do userów ?
Jeżeli chcesz pisać sama dla siebie to jest taka możliwość na forum i pisz sobie, ale skoro piszesz na ogólnym forum to ja mam obowiązek bzdury i kłamstwa przeciw Bogu JHWH i Jego Synowi prostować.Dziękuję za uwagę.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Paść laską żelazną

Post autor: wuka »

Cytując wersety w jaki sposób obrażam twojego boga?
Poza tym, temat jest w odpowiednim dziale, a ludzie sami potrafią myśleć. I drugie "poza tym" nie widzę twoich wpisów po zalogowaniu, bo cię nie czytam, ale niestety, przed zalogowaniem widzę jakie bajki TY próbujesz wcisnąć.
Znowu się za mną uganiasz, a milion razy obiecałaś, że mnie zignorujesz. Zrób to, apeluję. Nie mam żadnej przyjemności odpowiadać na twoje teksty i nie interesuje mnie twoja denominacja i jej wykładnia.
Prostować idź banany do biedronki, a ludziom pozwól na własne myśli.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Paść laską żelazną

Post autor: nike »

wuka napisała/
odpowiadać na twoje teksty i nie interesuje mnie twoja denominacja i jej wykładnia.
Prostować idź banany do biedronki, a ludziom pozwól na własne myśli.
Tobie nie odpowiadam, tylko dla forum.
A co banany się powykrzywiały? Ja dosyć daleko mam do Biedronki, może masz bliżej to skocz tam i pomóż, praca uszlachetnia.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Paść laską żelazną

Post autor: wuka »

Dobrze wiesz, że twoja denominacja i jej nauki są uważane za sekciarskie. Nie bądź więc tak pewna, że nie siejesz gorszej nauki, bardziej zgubne niż wpisy, które ja daję. A daję wcale nie jako jakieś prawdy do bezwzględnego stosowania, ale są to jedynie spostrzeżenia z czytania świętej książki. Każdy może sam sobie przeczytać i własne wnioski wyciągnąć.
Twoje wykładnie nie pomagają, a jedynie przymuszają do rozumowania "po twojemu", a ściślej - po wykładni twoich pouczaczy.

Podkreślam - każdy sam może przeczytać i wyciągnąć wnioski z tekstu. Nie potrzebuje nikt twoich wskazówek, no chyba, że nie umie czytać, to alfabetu możesz kogoś nauczyć.
Daj mi spokój, naprawdę nie mam żadnej korzyści z twojej pisaniny; niczego nie wnosisz do rozmowy tylko kłótnie i zaczepki.
Podobno masz swoje forum. Daj innym samodzielnie na tym forum myśleć i swobodnie rozmawiac.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Paść laską żelazną

Post autor: nike »

wuka napisała/
Dobrze wiesz, że twoja denominacja i jej nauki są uważane za sekciarskie
.
Tak? a co ty wnosisz na forum? MITY SUMERYJSKIE ? I z tego taka dumna jesteś? Przecież to nie twój wynalazek tylko twoich pouczaczy prawda?
wuka napisała/
Nie bądź więc tak pewna, że nie siejesz gorszej nauki, bardziej zgubne niż wpisy, które ja daję
.
Durne filmiki, bajki, legendy i mity to twoja radość z życia, bardzo więc jest ograniczona nie uważasz?
wuka napisała/
Podobno masz swoje forum. Daj innym samodzielnie na tym forum myśleć i swobodnie rozmawiac.
Przecież ci nie zabraniam, możesz ty też iść na forum o mitach i bajkach bo takie też są, a nie mnie wyganiać.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Paść laską żelazną

Post autor: wuka »

nike pisze:
20 mar 2021, 14:05
wuka napisała/
Dobrze wiesz, że twoja denominacja i jej nauki są uważane za sekciarskie
.
Tak? a co ty wnosisz na forum? MITY SUMERYJSKIE ? I z tego taka dumna jesteś? Przecież to nie twój wynalazek tylko twoich pouczaczy prawda?
wuka napisała/
Nie bądź więc tak pewna, że nie siejesz gorszej nauki, bardziej zgubne niż wpisy, które ja daję
.
Durne filmiki, bajki, legendy i mity to twoja radość z życia, bardzo więc jest ograniczona nie uważasz?
wuka napisała/
Podobno masz swoje forum. Daj innym samodzielnie na tym forum myśleć i swobodnie rozmawiac.
Przecież ci nie zabraniam, możesz ty też iść na forum o mitach i bajkach bo takie też są, a nie mnie wyganiać.
Tylko, że TWOJE SŁOWO BOŻE jest w całości oparte o TE SUMERYJSKIE MITY. I taka między nami różnica. Ja mam dowody, a ty masz bajki. Ja zachęcam do szukania, a ty masz z palca wyssane bzdury w które JESTEŚ ZMUSZONA wierzyć, a w dodatku nakazujesz innym w nie wierzyć.
Temat był mój, ale wychodzę. Musiałabyś się jeszcze ze trzy razy urodzić, abym mogła z tobą rzeczową rozmowę prowadzić.
Dotarło? Dziękuję za uwagę i oglądanie filmów o mitach sumeryjskich, z których wybrany naród garściami czerpał. :ello:

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Paść laską żelazną

Post autor: nike »

wuka napisała/
Temat był mój, ale wychodzę. Musiałabyś się jeszcze ze trzy razy urodzić, abym mogła z tobą rzeczową rozmowę prowadzić.
Dotarło? Dziękuję za uwagę i oglądanie filmów o mitach sumeryjskich, z których wybrany naród garściami czerpał.
Do widzenia. Ja trzy razy narodzić?? To raczej ty , bo wierzysz w reinkarnację, mnie to nie grozi, rzeczowo porozmawiać? A czy umiesz?, Może jak w reinkarnacji zostaniesz szczurem to wtedy będziesz umiała, ale poskrobać, sobie w piasku.Nie wiem czy do ciebie DOTARŁO.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Paść laską żelazną

Post autor: RN »

nike pisze:
20 mar 2021, 11:44

Księga Objawienia to księga prorocza jest, a proroctwa są pisane o tym co ma być, nie o tym co już było.


W Księdze Objawienia nie tylko są zapisane wydarzenia, które mają mieć miejsce dopiero w przyszłości. Jezus kazał spisać Janowi również te, które już widział i te które dzieją się obecnie.

KSIĘGA OBJAWIENIA 1. 19. BIBLIA WARSZAWSKA

Napisz więc, co widziałeś i co jest, i co się stanie potem.


nike pisze:
20 mar 2021, 11:44
Objawienie Ap.Jan pisał około 100 roku naszej ery, kiedy był na wygnaniu na wyspie Patmos. Jezus już wtedy był w niebie po swoim zmartwychwstaniu, a wiec nie może dotyczyć to proroctwo Jezusa, a wiec o kim jest tutaj mowa?
I urodziła => obrazowe narodzenie, z kogo? Z ludu Bożego, jeden przez drugiego chciał być mądrzejszy i w taki sposób narodziło się papiestwo.
Syna mężczyznę => antychrysta, fałszywego lub podrobionego Chrystusa, papiestwo
Który ma rządzić narody laską żelazną => miało panować nad narodami żelazną władzą - i tak czyniło we wczesnym średniowieczu.
I porwane jest dziecię jej do Boga i do stolicy jego => papiestwo było stopniowo wywyższane do stanowiska, tytułów, uszanowania i chwały jako przypuszczalne prawdziwe " nasienie " niewiasty, tak że wyniosło się " nad to wszystko co się zowie Bogiem, albo co ma Boską cześć, tak iż on w kościele Bożym jako Bóg usiądzie, udając się za Boga " - 2Tes. 2, 4. W taki sposób papiestwo zostało porwane do Boga i do stolicy jego.
Niestety, ale cały opis pasuje do osoby Jezusa, a nie do papiestwa. Możemy się o tym przekonać min. z listu do zboru w Tiatyrze, który jest fragmentem Księgi Objawienia. Jezus przyznaje w nim, że ma władzę rządzenia laską żelazną nad poganami, którą otrzymał od Ojca.

KSIĘGA OBJAWIENIA 26 - 28. BIBLIA WARSZAWSKA

Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami,
I będzie rządził nimi laską żelazną, i będą jak skruszone naczynia gliniane;
Taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego; dam mu też gwiazdę poranną.


Poza tym, jeżeli jest mowa o tym, ze syn został zabrany do Boga, to znaczy, że ktoś go zabrał, a nie, że sam siebie tak wywyższył czy mianował.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Paść laską żelazną

Post autor: nike »

RN napisał/
W Księdze Objawienia nie tylko są zapisane wydarzenia, które mają mieć miejsce dopiero w przyszłości. Jezus kazał spisać Janowi również te, które już widział i te które dzieją się obecnie.

KSIĘGA OBJAWIENIA 1. 19. BIBLIA WARSZAWSKA

Napisz więc, co widziałeś i co jest, i co się stanie potem.
Tak, ale wszystkie za życia Jana, czyli dotyczą Wieku Ewangelii i Tysiąclecia.
Tak, troszkę nie dokładnie powiedziałam, jednak proroctwo nigdy nie było pisane ze wsteczną datą., tak ja to rozumiem.
RN napisał/
Niestety, ale cały opis pasuje do osoby Jezusa, a nie do papiestwa. Możemy się o tym przekonać min. z listu do zboru w Tiatyrze, który jest fragmentem Księgi Objawienia. Jezus przyznaje w nim, że ma władzę rządzenia laską żelazną nad poganami, którą otrzymał od Ojca.

KSIĘGA OBJAWIENIA 26 - 28. BIBLIA WARSZAWSKA

Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami,
I będzie rządził nimi laską żelazną, i będą jak skruszone naczynia gliniane;
Taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego; dam mu też gwiazdę poranną.
Kto zwycięży=> stosuje się do ostatecznego zwycięstwa
=> przez pokonanie świata, ciała i diabła.
i zachowa uczynki moje=> uczynki, których czynienie zlecił mu Jezus.-
aż do końca=> wiernie aż do śmierci, pomimo wszelkich prześladowań, nieszczęść i niewygód,-
dam mu władzę nad narodami=> uwielbionemu Kościołowi, siedzącemu z Nim na tronie, Jezus udzie-la władzy zniszczenia narodów obecnego złego świata, które nie są rządzone zgodnie z Boską regułą
Będzie ich rządził => Podczas 1000 - lecia Pan będzie postępował z rodzajem ludzkim tak jak z nie-ugiętym koniem lub upartym mułem, który musi być nawracany i kierowany siłą. -
=> aż Jego sprawiedliwy porządek zostanie powszechnie zaakceptowany.-
Laską żelazną => Wyrażenie „żelazna władza" oznacza siłę, którą Chrystus będzie używał w niszcze-niu każdego śladu imperium Szatana i wszelkiego złego postępowania przeciwnego Jego Restytucyj-nemu Panowaniu podczas Tysiąclecia. Ta żelazna władza obecnie jest powodem Czasu Ucisku. Ona więc przestanie działać kiedy przez pewien czas i dla celów ostatecznej próby każdy będzie mógł czynić, co mu się podoba bez żadnej interwencji ze strony żelaznej władzy; a kiedy każdy w próbie uczyni to, co mu się podobało, to Chrystus unicestwi potężną mocą tych, którzy mieli upodobanie w czynieniu zła, ale nie przez wznowienie żelaznej władzy (Mat. 25:31—46).- jak naczynia garncarskie skruszeni będą, jak i ja wziąłem od Ojca mego=> tak jak garncarz żelazną laską rozbija na kawałki gliniane naczynia, które chce zniszczyć, tak Chrystus Głowa i Ciało, jako Namiestnik Boga, Swą mocą rozbija na kawałki narody królestwa szatana, w symbolicznym wietrze, trzęsieniu ziemi i ogniu – wojnie, rewolucji i anarchii wielkiego czasu ucisku. Będzie to trwało tak długo, dopóki całkowicie zgnieciona nie zostanie jawna opozycja, tak że dalsze używanie tej władzy i żelaznej laski będzie w zasadzie zbyteczne, chociaż pozostaną one w mocy przez cały Wiek Tysiąclecia. Gdy w ten sposób narody w czasie ucisku zostaną rozbite na kawałki, ludzie (Sof. 3:8,9) dojdą do znajomości prawdy, a w czasie Tysiąclecia otrzymają sposobność uzyskania restytucji (Dz.Ap. 3:19-21)”.-

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”