Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: nike »

Krystian pisze:
08 wrz 2021, 15:47
Nigdy Pan Jezus nie nazwał swoich uczniów chrześcijanami.
Nigdy apostołowie nie nazywali swoich uczniów chrześcijanami.
Chrześcijanami uczniów Pana Jezusa nazwali poganie w Antiochii jak zobaczyli, że oni się chrzczą wodą.
Prawdziwy wyznawca Pana Jezusa, to Chrystianin, bez względu, czy ma chrzest.
Wklejam mój post który na pierwszej stronie zamieściłam:--------

W Antiochii w pewnym czasie bardzo dużo ludzi przychodziło do Prawdy, a więc wszyscy przyjmowali chrzest przez zanurzenie, głosili, że Jezus który został zabity to CHRYSTUS---gr. Χριστός -- Christós
Chętni do prześladowania chcieli braci ośmieszyć i zaczęli wołać na nich CHRISTIANIE ,doczytałam się, że wierzącym spodobała się ta nazwa i tak zostało. A więc w taki oto sposób zostaliśmy chrześcijanami.
Dokładnie to nazwa powstała nie z chrztu a z wiary w Chrystusa-----Christianie.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: Krystian »

Dokładnie to nazwa powstała nie z chrztu a z wiary w Chrystusa-----Christianie.
Kłamiesz Nike, chrześcijanie powstali od chrztu.
Tak uczniów Pana Jezusa nazwali poganie.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: Krystian »

Krystian pisze:
09 wrz 2021, 16:18
Dokładnie to nazwa powstała nie z chrztu a z wiary w Chrystusa-----Christianie.

Kłamiesz Nike, chrześcijanie powstali od chrztu.
Tak uczniów Pana Jezusa nazwali poganie.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:
09 wrz 2021, 16:18
Dokładnie to nazwa powstała nie z chrztu a z wiary w Chrystusa-----Christianie.
Kłamiesz Nike, chrześcijanie powstali od chrztu.
Tak uczniów Pana Jezusa nazwali poganie.
Krystianie. Mylisz się, a dodatkowo ubliżasz Nike.
Ona Tu nigdy nie skłamała.

Nazwa "chrześcijanin" pochodzi od Chrystusa, a nie od zanurzenia.
Nie rozumiem Twego uporu w błędzie.
Jeśli masz jakieś dowody na swoje twierdzenie- to je przedstaw!
Tak będzie rozsądnie i kulturalnie.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: nike »

Krystian pisze:
09 wrz 2021, 16:19
Krystian pisze:
09 wrz 2021, 16:18
Dokładnie to nazwa powstała nie z chrztu a z wiary w Chrystusa-----Christianie.

Kłamiesz Nike, chrześcijanie powstali od chrztu.
Tak uczniów Pana Jezusa nazwali poganie.
Dlaczego mówisz kłamie, nawet gdybym nieświadomie źle napisała, ale napisałam dobrze.
W starej polszczyźnie było kristianie, bo Jezus w starej polszczyźnie to KRISTUS

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: Krystian »

Chrystianie, to nie znaczy chrześcijanie
Emet, to już tłumaczył
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:
09 wrz 2021, 20:05
Chrystianie, to nie znaczy chrześcijanie
Emet, to już tłumaczył
Emet nie uciekał się nigdy do kłamstwa.
Przytocz to Jego tłumaczenie, jeśli odnajdziesz.
Koniecznie!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
08 wrz 2021, 7:55
DonCicio pisze:
08 wrz 2021, 7:12
NIE! Judasz też był uczniem Jezusa, a czy naśladował Go we właściwy sposób! (Jan 12:6)
A jednak Jezus i Jego nazwał swym Bratem!
Mt 12:49 PSZ "I wskazując na uczniów, rzekł: – Oto moja matka i bracia!"- a było ich jeszcze dwunastu.


A jednak Jezus powiedział o Judaszu: "Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie urodził"

Mat 26:23-25 On odpowiedział: "Ten, który macza ze mną chleb w tej samej misie, właśnie ten mnie zdradzi. Wprawdzie Syn Człowieczy odchodzi, tak jak jest o nim napisane, ale biada człowiekowi, który go zdradzi! Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie urodził”Wtedy Judasz, który zamierzał go zdradzić, rzekł: „To chyba nie ja, Rabbi?”. A Jezus odparł: „Sam to powiedziałeś”.

Czy kiedy Judasz kradł, a potem wydał Jezusa na śmierć, nadal "należał do Chrystusa"?, nadal był Jego naśladowcą, pomimo tego, że był Jego uczniem?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: Krystian »

Henryku, przecież się z Tobą zgadzam.
Tylko mi chodzi o to, że chrześcijanin nie równa się chrystianin, poniewaz terminu chrześcijanie użyli poganie, a nie apostolowie.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: Bobo »

A gdzie i KTO użył słowa: chrystianin?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: Krystian »

Sęk w tym, że ludzie nie wiedzą co znaczy słowo chrześcijanin i wydaje im się, że oznacza tych, którzy się chrzczą. Myli niestety polska nazwa, która się kojarzy z chrztem. Tymczasem słowo to wywodzi się z greckiego słowa Χριστιανὸς które znaczy dosłownie Chrystusowy czyli należący do Chrystusa. Jest odpowiednikiem przymiotnika mesjaszowy czyli należący do Mesjasza. Słowo " Mesjasz " w języku hebrajskim znaczy " Pomazaniec " " Namaszczony ", podobnie jak słowo " Chrystus " - w języku greckim.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: Krystian »

A. Rodecki (1587 r.), wstęp do Psalmów Dawidowych w tłum. P. Milejewskiego:

Gdym to obaczył, moja łaskawa Pani Łowczyna, iż się już tylko nieco mało zawija między bibliopolami, którzy księgami handlują, onych Psalmów Dawidowych, przez godnej pamięci męża Pawła [Mi]lejewskiego, doktora zacnego, naszym polskim językiem na modlitwy chrystiańskie przełożonych, a baczę to, iż się ich przedsię ludzie pobożni trzymają i o nich się pytają. Wejźrzałem w to z drugiej strony, żem jest tym rzemieśnikiem, który z starych i z zwiotszałych ksiąg nowe mogę urobić, i od zaginienia ich ony zachować, i z małej a ustawającej liczby wielką uczynić, i ony rozmnożyć. Przeto wzruszony będąc tak tym rzemięsłem i powinowactwem swym, żem dobre rzeczy rozmnażać powinien i ony od zaginienia zachowywać, tak też pracą i uprzejmością już chwilę zmarłego miłego Milejewskiego, którą miał przeciw Bogu w rozmnażaniu chwały Jego i przeciw Dawidowym Psalmów, w których się on (znać to) uprzejmie kochał, wziąłem to przedsię, żebym w tej mierze pracej jego zaginąć nie dał, a w tym też powinności swej dosyć uczynił.

W pismach staropolskich termin ten pojawia się dość często.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: Krystian »

„W niniejszej publikacji określenie »chrześcijaństwo« odnosi się do chrystianizmu nominalnego, dla odróżnienia od prawdziwego chrystianizmu, opartego na Biblii” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 38; por. Przebudźcie się! Nr 8, 1996 s. 19).
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: Krystian »

Widac, że CK też się posługuje nazwą Chrystianie, (...)
Henryku, Emet też się odnosił do tego, jak znajde, to przytoczę jego słowa.
On (...) zawsze dobrze tłumaczył pojęcia.
(Post edytowany przez Bobo. Krystian, proszę nie obrażać Bobo).
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: DonCicio »

Krystian pisze:
11 wrz 2021, 2:17
„W niniejszej publikacji określenie »chrześcijaństwo« odnosi się do chrystianizmu nominalnego, dla odróżnienia od prawdziwego chrystianizmu, opartego na Biblii” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 38; por. Przebudźcie się! Nr 8, 1996 s. 19).

Określenie »chrześcijaństwo« dotyczy wszystkich tych, którzy Jezusa tylko uznają za Syna Bożego. Ale to za mało!

Demony też uznawały Jezusa za syna Bożego:

Łuk 8:27,28 "Gdy Jezus wysiadł na ląd, spotkał pewnego człowieka z pobliskiego miasta, który był opętany przez demony. Od dłuższego czasu nie nosił ubrania i nie mieszkał w domu, tylko na cmentarzu. Na widok Jezusa krzyknął, upadł przed nim i głośno zawołał: „Czego ode mnie chcesz, Jezusie, Synu Boga Najwyższego?! Proszę, nie męcz mnie!”. (Bo Jezus rozkazywał nieczystemu duchowi, żeby wyszedł z tego człowieka, którym już wiele razy zawładnął (...)"

Ważniejsze jest kogo Jezus uzna za Jego naśladowcę (Christianos), bo wielu będzie operać na tym swoją obronę podczas Sądu przed Armagedonem:

Mat 7:22,23 "Nadejdzie dzień, gdy wielu mi powie: ‚Panie, Panie, czy w twoim imieniu nie prorokowaliśmy? Czy w twoim imieniu nie wypędzaliśmy demonów? I czy w twoim imieniu nie dokonywaliśmy wielu potężnych dzieł?’. Ale ja im wtedy oświadczę: Nigdy was nie znałem! Odejdźcie ode mnie, wy, którzy postępujecie niegodziwie!"[/i]
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”