Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: wuka »

\
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 14:00 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: wuka »

;
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 14:00 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: Bobo »

Krystian prosi się o banicję?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: Krystian »

Bobo pisze:
11 wrz 2021, 11:47
Krystian prosi się o banicję?
Nie proszę o banicję, tylko o możliwość pisania Chrystianom, których Ty nienawidzisz.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: Bobo »

Jak widzę, jednak się prosisz o banicję.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
09 wrz 2021, 10:24
Bobo pisze:
09 wrz 2021, 10:10
Henryku, chyba pomyliłeś cytat z innego wątku Wklejasz go tutaj, co powoduje chaos
Nie. Celowo wkleiłem TU odpowiedź DonCicia dla mnie, aby Nieziem zrozumiał, co miałem na myśli.
Myślę, że Nieziem zgodzi się ze mną.

Henryk pisze:
09 wrz 2021, 9:15
Poczytaj dla przykładu DonCicia i zobacz jak sekciarz osądza innych i odmawia im miana :"naśladowca Jezusa":
Dość pouczający przykład, jeśli jeszcze nie znałeś Ich poglądów!
Tak więc każdy sekciarz uważa, że tylko i wyłącznie On ma rację, tylko On rozumie jak trzeba i tylko On, oraz jego współbracia będą zbawieni.

Oczywiście, odpowiadasz w Twoim pełnym jadu i zakłamania stylu!

Ja nikogo „nie osądzam” i nikomu „nie odmawiam miana” naśladowcy Jezusa!

W odpowiedzi wykazałem, kogo uważam za „brata", duchowego naśladowcę Chrystusa (Christianòs). Na potwierdzenie przytoczyłem słowa samego Pana Jezusa:
A dlaczego nie zapytać o to Jezusa? On przecież określił kryteria, kto może należeć do Jego naśladowców, z którymi się zawsze utożsami:

Mat 12:50 „Bo moim bratem i siostrą, i matką jest każdy, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie”

Odpowiedź Jezusa jest jasna i klarowna. Będzie nim każdy, kto spełnia wolę Jego Ojca, który jest w niebie”. Teraz wystarczy tylko ustalić, czego wymaga od nas Ojciec.

Ponadto mylisz pojęcia, jak często się to Tobie zdarza, „brata duchowego" i „bliźniego".

Czy każdy "bliźni" jest moim "bratem"? NIE!

Mar 3:35 „Moim bratem i siostrą, i matką jest każdy, kto spełnia wolę Boga”

2 Jana 9-11 „Nikt, kto się wysuwa naprzód i nie trzyma się nauki Chrystusa, nie cieszy się Bożym uznaniem. Kto natomiast trzyma się tej nauki, ten cieszy się zarówno uznaniem Ojca, jak i Syna. Jeżeli ktoś przychodzi do was, ale nie przynosi tej nauki, nie przyjmujcie go do domu ani go nie witajcie. Bo kto zwraca się do niego z powitaniem, ten ma udział w jego niegodziwych uczynkach


I żeby nie było niedomówień ... to są kryteria kto jest, a kto nie jest moim bratem. Nikt, kto nie „spełnia woli Ojca, który jest w niebie” i „nie trzyma się nauki Chrystusa" nie jest moim bratem. Nikt, kto lansuje niebiblijne dogmaty o Trójcy bóstw, nieśmiertelności duszy, mękach piekielnych i wielu innych błędnych naukach, nie jest moim bratem. A wszystkie denominacje, które zapodałeś, w jakim stopniu krzewią te niebiblijne nauki. Dlatego ... rzecz znamienna, w większości tworzą ekumeniczny ruch, który wspólnie zawsze będzie zwalczał Christianòs. Dlaczego? Ponieważ naśladowcy Jezusa starają się przestrzegać przykazań Bożych i "dają świadectwo":

Obj 12:17 "Dlatego smok bardzo się rozgniewał na kobietę i odszedł, żeby toczyć wojnę z pozostałymi z jej potomstwa, którzy przestrzegają przykazań Bożychzajmują się świadczeniem o Jezusie"

Nikt i nic nie zdoła zagłuszyć i powstrzymać dzieła głoszenia w tych dniach, ponieważ pieczę nad tym trzyma Jezus, który powiedział: "ja będę z wami przez wszystkie dni":

"Jezus podszedł do nich i powiedział: „Dano mi wszelką władzę w niebie i na ziemi. Idźcie więc i pozyskujcie uczniów (...) Uczcie ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem. A ja będę z wami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy Mat 28:18-20

Ci, "którzy przestrzegają przykazań Bożych""zajmują się świadczeniem" będą prześladowani ponieważ "smok bardzo się rozgniewał" na dzieło "świadczenia".


Zupełnie inaczej należy postrzegać swoich „bliźnich". Tymi, są wszyscy ludzie i wszystkich, bez wyjątku, należy szanować i kochać. Również wyznawców innych religii!

Mar 12:31 "Drugie brzmi: ‚Masz kochać swojego bliźniego jak samego siebie’. Nie ma żadnego przykazania ważniejszego od tych"


Henryk pisze:
09 wrz 2021, 10:24
Poczytaj dla przykładu DonCicia i zobacz jak sekciarz osądza innych i odmawia im miana :"naśladowca Jezusa" (...) Tak więc każdy sekciarz uważa, że tylko i wyłącznie On ma rację (...)

O naśladowcach Jezusa świat nigdy nie mówił przychylnie. I nigdy nie będzie (Jan 15:19,20). Tak więc nie dziwi mnie Twoja reakcja. Uczniowie Jezusa byli nazywani "sekciarzami" już w czasach apostolskich. Nie jesteś jedynym oszczercą:

Dzie 28:22 "Chcemy więc od ciebie usłyszeć, co myślisz, bo jeśli chodzi o tę sektę, wiemy, że wszędzie mówi się przeciw niej"

Czy nie jest znamienne, że zarówno wtedy, jak i teraz "wszędzie mówi się przeciwko sekcie"? (Jan 1:45 / Mat 2:23) Bycie nazywanym „sekciarzem", w kontekście przestrzegania nauk Chrystusa, jest zaszczytem, nie zniewagą, bo to pokazuje, kto po jakiej stronie stoi.

Zakłamani i nienawistni przeciwnicy naśladowców Jezusa, używają narracji, takiej ja Twoja, nie od dziś. Wpierw przypatrzmy się Twojej ... jadowitej i oczerniającej:

Henryk pisze:
09 wrz 2021, 10:24
(...) Poczytaj dla przykładu DonCicia i zobacz jak sekciarz osądza innych i odmawia im miana :"naśladowca Jezusa":
Dość pouczający przykład, jeśli jeszcze nie znałeś Ich poglądów!

I w czym ty się różnisz od oszczerców Ananiasza i Tertullusa, którzy fałszywie świadczyli o apostole Pawle przed Feliksem, prokuratorem rzymskiej prowincji Judea? Ty obelżywie świadczysz o mnie przed Nieziemem? Posłuchaj swoich "braci", Henryku:

Dzie 24:4-7 „Nie chcę zabierać ci zbyt dużo czasu. Proszę tylko, byś w swej życzliwości zechciał nas przez chwilę posłuchać. Bo stwierdziliśmy, że ten człowiek jest jak zaraza. Wznieca rebelie wśród wszystkich Żydów na całym świecie i jest przywódcą sekty nazarejczyków”

Podburzanie ... podjudzanie ... szczucie ŚJ. To specjalność przeciwników Christianòs, odkąd Bóg wybrał ich z narodów dla swojego Imienia i odkąd zaczęli oni naśladować Jezusa i zaczęli "rozgłaszać wspaniałe przymioty Jehowy Boga"!

Jako że Ty, uważasz siebie za "nauczyciela", postrzegam Ciebie jako osobę, która wywiera nieraz negatywny wpływ swoimi niebiblijnymi stwierdzeniami i ... idąc za przykładem Jezusa, w stosunku do Ciebie nie będę owijał w bawełnę ... tak jak Jezus w stosunku do faryzeuszy:

Mat 23: 33,34 "Węże, pomiocie żmijowy, czy zdołacie uniknąć skazania na Gehennę? Dlatego posyłam do was proroków, mądrych ludzi i nauczycieli. Niektórych z nich zabijecie i stracicie na palu, niektórych będziecie biczować w swoich synagogach i prześladować od miasta do miasta"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
13 wrz 2021, 14:59
Ponadto mylisz pojęcia, jak często się to Tobie zdarza, „brata duchowego" i „bliźniego".
No już dobrze DonCicio. Dobrze ...
Pozbieraj zabawki, bo widzę że nudzisz się.
Już wszyscy zauważyli twoją wyższość, nieomylność i w ogóle naj...
Wbrew pozorom, jeśli wierzysz w ofiarę Chrystusa- a myślę, że tak- to jesteś moim bratem duchowym.
Tak jak i inni, którzy zawierzyli słowom i obietnicom Chrystusa. Są w różnych denominacjach i kościołach.
Za kogo Ty mnie uważasz- mam to w nosie!

Nikogo też nie odważył bym się nazwać pomiotem żmijowym.
Jednak wiem, że dla tzw. "Świadków" Jehowy takie określenia w stosunku do innych to codzienność.
Niech Ci Pan błogosławi! A może kiedyś wyzwolisz się z niewoli niewolnika?

Dz 8:22-23 WSP "Porzuć swoje nikczemne myśli i módl się do Boga, aby ci wybaczył to, co się zrodziło w twoim sercu. (23) Widzę, że pożera cię gorycz zazdrości, a grzech ciebie omotał."
Niech Pan będzie Ci miłościw! A może kiedyś wyzwolisz się z niewoli niewolnika?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
13 wrz 2021, 18:55

Już wszyscy zauważyli twoją wyższość, nieomylność i w ogóle naj...

Negatywnymi cechami, które przytoczyłeś, w zasadzie się brzydzę.
Może mylisz je z konsekwentną walką o dobre imię Jehowy, mojego Boga?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
13 wrz 2021, 19:46
Może mylisz je z konsekwentną walką o dobre imię Jehowy, mojego Boga?
A kto zagraża- o ile jest to w ogóle możliwe(?)- temu "dobremu imieniu"?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
13 wrz 2021, 20:03
DonCicio pisze:
13 wrz 2021, 19:46
Może mylisz je z konsekwentną walką o dobre imię Jehowy, mojego Boga?
A kto zagraża- o ile jest to w ogóle możliwe(?)- temu "dobremu imieniu"?

Przy 10:7 "Prawego będzie się dobrze wspominać i błogosławić, ale pamięć o niegodziwym zgnije"

Znasz imię Szatana? Nikt go nie zna! Za swój bunt w Edenie Szatan został pozbawiony swojego dobrego imienia. To potężne stworzenie duchowe, któremu Bóg zaufał, powierzając mu opiekę nad ziemią, zostało przez to poniżone przed całym stworzeniem. Musiało go to bardzo zaboleć ... tak bardzo, że postanowił to samo zrobić z imieniem Bożym. Stąd odwieczna walka z dobrym imieniem Jehowy Boga, oczernianiem Go, zniesławianiem i usuwaniem z Jego Pisma do ludzkości, Biblii.

Jak bardzo zależało na dobrym imieniu swojego Ojca, pokazał Jezus. Nauczył nas, jak czynić to każdego dnia w modlitwie Pańskiej, mówiąc: "Ojcze nasz ... niech będzie uświęcone Twoje imię". Innym razem modlił się Jehowy, aby "otoczył chwałą swoje imię". Był to trzeci ostatni raz, kiedy Bóg osobiście przemówił do Jezusa będącego na ziemi:

Jan 12:27,28 "(...) A jednak właśnie ze względu na to przyszedłem. Ojcze, otocz chwałą swoje imię. Wtedy z nieba rozległ się głos 'Już otoczyłem je chwałą i jeszcze je chwałą otoczę'"

Od tego czasu Jehowa nie przemówił osobiście do ludzkości ani razu, ale obietnica zawarta w ostatnich słowach: "i jeszcze je chwałą otoczę", spełni się już wkrótce.

Ez 39:7 "Sprawię, że moje święte imię będzie znane pośród mojego ludu, Izraela, i już dłużej nie pozwolę go bezcześcić. I narody się przekonają, że ja jestem Jehowa, Święty w Izraelu’"

Przed tym "bezczeszczeniem" imienia Bożego ostrzegają ludzi ze świata Jego Świadkowie (Ez 3:17-21), pomimo obelg i prześladowań.

Pytasz: "kto zagraża- o ile jest to w ogóle możliwe(?)- temu "dobremu imieniu"?" Odpowiem Ci cytatem z artykułu, który wyjaśnia, jakie zniewago znosi Jehowa:

"Oczernianie Jego imienia. Jehowa kocha swoje imię i chce, żeby wszyscy je szanowali (Izaj. 42:8). Ale od jakichś 6000 lat jest ono oczerniane (Ps. 74:10, 18, 23). Wszystko zaczęło się w ogrodzie Eden. Diabeł (co znaczy „oszczerca”) oskarżył Boga, że pozbawia Adama i Ewę czegoś, czego potrzebują do szczęścia (Rodz. 3:1-5). Od tamtej pory Jehowa cały czas jest fałszywie oskarżany, że zabrania ludziom tego, czego naprawdę potrzebują. Oczernianie imienia Jehowy bardzo bolało Jezusa. Dlatego nauczył swoich naśladowców modlić się: „Nasz Ojcze w niebie, niech będzie uświęcone Twoje imię” (Mat. 6:9)."

"Naśladuj wytrwałość Jehowy"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
14 wrz 2021, 7:58
Przed tym "bezczeszczeniem" imienia Bożego ostrzegają ludzi ze świata Jego Świadkowie , pomimo obelg i prześladowań.
I znowu kłamstwo połączone z zarozumialstwem.
Przed ubliżaniem Stwórcy ostrzegają inni.
Wy spowodowaliście, że nazywają was "Jehowitami", a imię Boże służy jako cel kpin i niewyszukanych żartów.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: Bobo »

Wymyślił argument 🥴🤕😱
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
14 wrz 2021, 11:57
DonCicio pisze:
14 wrz 2021, 7:58
Przed tym "bezczeszczeniem" imienia Bożego ostrzegają ludzi ze świata Jego Świadkowie , pomimo obelg i prześladowań.
Przed ubliżaniem Stwórcy ostrzegają inni.

Taaak, np. Henryk! Co nie? Najlepiej tak wypowiadać imię Boże, żeby Go nie wypowiadać.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: wuka »

z
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 13:56 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem.

Post autor: Krystian »

wuka pisze:
14 wrz 2021, 18:24
Wieje nudą. Z Henryka drugi Krystian się zrobił, choć trudno wyczuć który od którego małpuje :roll:
Wuka, Henryk ma tak dużą wiedzę biblijną, że to stóp mu nie dorastasz.
Ja też się w pewnych sprawach, się z Nim nie zgadzam.
Jednakże, Ty wuka piszesz takie głupoty, że osoba znająca Biblię, stwierdzi, że to kompletna porażka. :roll:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”