ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 491
Rejestracja: 02 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Post autor: MieczDucha »

" Siedem moich chrześcijańskich argumentów za MOIM EWENTUALNYM szczepieniem - Pandemia koronawirusa chrześcijańskie życie pośród pandemii część 6 " - https://mieczducha888.blogspot.com/2021 ... skich.html
Mam coraz większe przekonanie w sercu, w sumieniu aby się zaszczepić, ale mam też małe znaki zapytania - coraz mniejsze znaki zapytania.
Proszę was o modlitwy, prośby do CHRYSTUSA PANA ZBAWCY - BOGA PRAWDZIWEGO aby rozwiał całkowicie te obecne małe znaki zapytania wokół pewnych kwestii szczepionkowych, abym wiedział co ON chce abym wybrał, abym wiedział co ON chce abym uczynił. Abym znał JEGO wolę w tym temacie i w posłuszeństwie z łaski przez wiarę - wykonał wszystko co ON chce ...
,

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Post autor: wuka »

Czy Jezus musi decydować nawet o tym, jaką skarpetkę dziś ubrać?
Tak trudno samemu podjąć decyzję?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Post autor: wybrana »

MieczDucha pisze:
26 lip 2021, 17:05
" Siedem moich chrześcijańskich argumentów za MOIM EWENTUALNYM szczepieniem - Pandemia koronawirusa chrześcijańskie życie pośród pandemii część 6 " - https://mieczducha888.blogspot.com/2021 ... skich.html
Mam coraz większe przekonanie w sercu, w sumieniu aby się zaszczepić, ale mam też małe znaki zapytania - coraz mniejsze znaki zapytania.
Proszę was o modlitwy, prośby do CHRYSTUSA PANA ZBAWCY - BOGA PRAWDZIWEGO aby rozwiał całkowicie te obecne małe znaki zapytania wokół pewnych kwestii szczepionkowych, abym wiedział co ON chce abym wybrał, abym wiedział co ON chce abym uczynił. Abym znał JEGO wolę w tym temacie i w posłuszeństwie z łaski przez wiarę - wykonał wszystko co ON chce ...
,
MieczDucha nie skończyłeś tej przypowieści, więc ja ją napiszę.

W pewnym miasteczku była powódź. Podjeżdżają strażacy pontonem pod Kościół i wołając do Księdza - niech ksiądz wsiada, bo woda wzbiera. Ksiądz Odpowiedział - ja się modlę i wierzę, że Bóg mnie uratuje. Jeszcze dwukrotnie strażacy podjeżdżali i ksiądz również odmówił mówiąc, że się modli i Bóg go uratuje.
Gdy wody zalały Kościół, utopił się ksiądz.
Stanął przed Panem Bogiem bardzo rozżalony mówiąc- ja tak bardzo w Ciebie wierzyłem a Ty mnie nie uratowałeś.
Bóg mu odpowiedział - trzy razy po ciebie ludzi posyłałem.

Czasem oczekujemy cudu, a nie wierzymy, że Bóg posyła do nas drugiego człowieka.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Nieziem
Posty: 872
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Post autor: Nieziem »

MieczDucha,
Przekonanie jako takie, albo jest albo go nie ma. Przekonanie nie może być mniejsze albo większe. Nie może wzrastać albo maleć. Pewność co do czegoś albo wątpliwości, tak, te mogą wzrastać albo maleć.  Ale nie przekonanie. Jeśli jesteś dziś bardziej na tak, niż byłeś wczoraj,  to znaczy tylko tyle, że dziś masz mniejsze wątpliwości, ale do przekonania na tak jeszcze nie doszedłeś.
Piszesz, że szukasz odpowiedzi od Boga czy przyjąć szczepionkę, a zamieszczasz pytanie na forum. A jako argumenty na "ewentualne tak" podajesz oficjalne rządowe deklaracje. Rząd kłamie i celowo manipuluje danymi. Proponuję dla pełniejszego obrazu posłuchać z otwartym umysłem innych, np. Grzegorz Płaczek 'To sie samo komentuje'. 

Jezus powiedział,  kto by chciał zachować swoje życie na tym świecie, ten je straci. Oraz, a jeśli bym chciał aby ten został, co ci do tego, ty chodź za mną. 

W nawiązaniu do wpisu z bloga,
argument 'wola Boża,  łódka ratunkowa'. Szczepionka nie jest wolą Boga, nie jest łódką ratunkową. Jest wolą boga tego świata. Jeśli rządy na świecie działając dobrotliwie, dla dobra ludzkości, realizują wolę Boga to zaiste przyszło już królestwo boże. To już nie ma potrzeby aby pan Jezus się fatygował. 
Argument "agape". Jeśli uważasz, że szczepiąc się wyrażasz miłość do bliźniego,  dlaczego z tym zwlekasz?
Argument "posłuszeństwo władzy", jeśli nieposłuszeństwo jest grzechem to dlaczego zwlekasz?
Kiedy i jakie środki medyczne powiązać można z Jezusem, oprócz śliny zmieszanej z ziemią,  co jeszcze zastosował kiedykolwiek Jezus? I skąd wiadomo, że dzisiaj apróbuje medykamenty? Nie twierdzę, że nie, tylko pytam skąd przekonanie, że tak. 

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Post autor: wuka »

Są ludzie, osobiście się z tym spotkałam, którzy każdą duperelę muszą "przemodlić". Moim zdaniem taka postawa jest chora. Zawracanie Bogu głowy czy zjeść kalafior czy kapustę to przegięcie i z posłuszeństwem Ałowu nie ma nic wspólnego, a jedynie daje takiej osobie złudzenie, że jest uduchowiona i chodzi w Chrystusie.
Świetny post, Nieziem.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Post autor: kansyheniek »

Nie wiem czy ŚJ są chrześcijanami ale nie o to chce zapytać.
Jak Ciało Kierownicze zareagowało na szczepionki szczególnie chodzi mi o te z materiałem genetycznym abortowanym z płodów.
Jest to pytanie głównie do Bobo .
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Post autor: Bobo »

Nie zareagowało. Przyjęcie lub nie przyjęcie jakiejś szczepionki pozostawiono sumieniu każdego ŚJ.

Może to nie to, o co pytasz, ale
https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-j ... czepionki/

PS. ŚJ są chrześcijanami.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
07 sie 2021, 14:26
Nie zareagowało. Przyjęcie lub nie przyjęcie jakiejś szczepionki pozostawiono sumieniu każdego ŚJ.

Może to nie to, o co pytasz, ale
https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-j ... czepionki/

PS. ŚJ są chrześcijanami.
Czyli...grają w jednej drużynie z finansistami, korporacjami i całym skorumpowanym systemem. A tu akurat powinni się sprzeciwić, dla dobra was, prawdziwie wierzących wybrańców Jehowy. Ja tak to widzę.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Post autor: Bobo »

Na czym ta gra miałaby polegać?
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
07 sie 2021, 14:41
Na czym ta gra miałaby polegać?
Mam ci teraz wykład robić z podstaw? O bankach, korporacjach, firmach farmaceutycznych, zabijaniu dla zysków, zakazie leczenia a wciskanie leków na wszystko z tym, co nie istnieje na czele itd.itd.itd. No i jedno imwszystkim przyświeca: zysk, chciwość, chęć panowania, władza. Pisać dalej?

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Post autor: wuka »

Bobo, generalnie...czy się ludzie zaszczepią czy tez nie, czy 2 czy 5 razy to 55 zaplanowana fala i tak przyjdzie. Czyżby tylko niektórzy to widzieli?

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Post autor: kansyheniek »

Bobo pisze:
07 sie 2021, 14:26
Nie zareagowało. Przyjęcie lub nie przyjęcie jakiejś szczepionki pozostawiono sumieniu każdego ŚJ.

Może to nie to, o co pytasz, ale
https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-j ... czepionki/

PS. ŚJ są chrześcijanami.
Ciekawe.
A to już nie jesteście przeciwni wszczepianiu sobie obcej cząstki (geny)?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Post autor: Bobo »

Jeśli chodzi o tzw. przeszczepy to nie jesteśmy przeciwni. Z wyjątkiem krwi.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Post autor: radek »

Bobo pisze:
07 sie 2021, 18:50
Jeśli chodzi o tzw. przeszczepy to nie jesteśmy przeciwni. Z wyjątkiem krwi.
Mi się wydaje, że krew po prostu jest przeznaczona dla Boga, więc należy się z nią szlachetnie obchodzić. Co do transfuzji, to ofiarowanie krwi na ołtarzu jest dla dobra człowieka, więc jeśli nie ma innych przeciwskazań to kwestie ideologiczne nie są problemem. Przy czym osoba, której oddajemy krew powinna być raczej godna takiego daru

Kpł 17:11 BT5 "Bo życie ciała jest we krwi, a Ja dopuściłem ją dla was [tylko] na ołtarzu, aby dokonywała przebłagania za wasze życie, ponieważ krew jest przebłaganiem za życie."

J 6:53 BT5 "Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie."
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Post autor: Bobo »

Wuka, rzecz w tym, że ŚJ wcale nie uważają, że szczepienie się jest jakimś spiskiem. Inaczej by nawoływali do nie szczepienia. Jednak zostawiono to każdemu osobiście. A ty zaraz, że w zmowie...
A jeśli zmowy nie ma? To co...?
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”