Polska ale jaka ....

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Polska ale jaka ....

Post autor: tom68 »

Polska ale jaka ....
Jeśli nie uczymy się z historii to niestety historia się powtarzała ...

O Polską kraino !

O Polską kraino gdyby Ci rodacy co potrafią tylko o Tobie gadać albo za Ciebie zginąć , zamiast to robić wzięli się do pracy ,
byłabyś potęgą jak za czasów Wielkiego Kazimierza Piasta co budował nowe zamki i miasta !

Wtedy tutaj każdy człowiek : Polak , Żyd czy Niemiec , Tatar , Kozak lub Ormianin ,
wspólnie Boga chwaląc w zgodzie sobie żyli i pracowali oraz potęgę Twoja Polsko budowali !

Wszystkie stany kraju w zgodzie razem sobie żyły i praca Boga oraz kraj chwalili ,
byłabyś Polsko perłom u Pana Boga a Twoja potęgą straszyłaby wroga !

Pieśń o Polsce z XIX wieku , autor nie znamy ....
Ostatnie dni ....
„Ludzie zastanawiali się, „jak to jest, że czegoś nie zrobiliśmy”. Nie uciekaliśmy, nie ukrywaliśmy się. Cóż, rzeczy nie wydarzyły się od razu.
Wszystko działo się bardzo powoli. Tak więc za każdym razem, gdy wychodziło nowe prawo lub nowe ograniczenie, mówiliśmy: „no cóż, po prostu kolejna rzecz. To przeminie”.
Dopiero kiedy musieliśmy nosić żółtą gwiazdę, żeby wyjść na zewnątrz, zaczęliśmy się martwić”....
Cytat z wypowiedzi węgierskiego Żyda z filmu dokumentalnego pt Ostatnie dni ...

Kiedy przyszli...

Martin Niemöller, 1892-1984

(niemiecki pastor luterański; wiersz napisany w obozie w Dachau w 1942 r.)

Po polsku ...

Kiedy przyszli...
Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.


ps :

Roman Dmowski - Sympatyk faszyzmu i antysemitą ...

Jeśli celem Hitlera jest bezwzględna walka z Żydami i postanowił ją poprowadzić konsekwentnie aż do zwycięstwa, mielibyśmy do czynienia że zjawiskiem epokowym nie tylko w dziejach Niemiec, ale i całej Europy – pisał Roman Dmowski. Minister Gliński ogłosił właśnie utworzenie Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej jego imienia ...

https://www.newsweek.pl/wiedzą/historia ... ra/vz7y3td
tom68

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”